Προς το περιεχόμενο

Αγορά Opel Corsa '15 Diesel 1300 - 95 bhp


Tsino

Προτεινόμενες αναρτήσεις

13 λεπτά πριν, Haldol είπε

Έχει βολάν ο συμπλέκτης; Πρώτη φορά τ' ακούω.

Ή εννοείς ότι βγάζουν ζημιά στο βολάν και στο συμπλέκτη;

Δέ το είχα διατυπώσει σωστά . Εννοώ οτι βγάζουν συχνή βλάβη και στο βολάν. Έχουν μονής μάζας .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, PedroG είπε

παρτο με κλειστα ματια αν ξερεις οτι ειναι και προσεγμενο ....εχω παρει 2 οπελ κορσα στα τελευταια 6 χρονια και ετοιμαζομαι να πουλησω το 2ο διετιας και να ξαναπαρω παλι οπελ κορσα:!

Προτεινω να τα αλλαζεις καθε 6μηνο.Και να μην παιρνεις το ιδιο χρωμα.Ετσι για αλλαγη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 λεπτά πριν, toyo73 είπε

Προτεινω να τα αλλαζεις καθε 6μηνο.Και να μην παιρνεις το ιδιο χρωμα.Ετσι για αλλαγη.

Η ειρωνια δεν ξερω σε τι αποβλεπει......

και φυσικα θα το ξαναλαξω οταν η τιμη του νεου καινουργιου που το βρισκω ειναι χαμηλοτερη απο το να το αγορασεις μεταχειρισμενο

 

 

αλλα οπως και να εχει το παρπανω θεμα .....δε σε αφορα ουτε σου πεφτει λογος!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, PedroG είπε

Η ειρωνια δεν ξερω σε τι αποβλεπει......

και φυσικα θα το ξαναλαξω οταν η τιμη του νεου καινουργιου που το βρισκω ειναι χαμηλοτερη απο το να το αγορασεις μεταχειρισμενο

 

 

αλλα οπως και να εχει το παρπανω θεμα .....δε σε αφορα ουτε σου πεφτει λογος!!!!

Αλλαξε και καθε μηνα.Εκανε ερωτηση για αξιοπιστια και ζημιες. Αλλα εαν αλλαζεις αυτοκινητο  τοσο συχνα,  δεν προλαβαινει να βγουν τα προβληματα σε εσενα, αλλα στον αλλον που τα παιρνει.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, toyo73 είπε

Αλλαξε και καθε μηνα.Εκανε ερωτηση για αξιοπιστια και ζημιες......

οταν του απαντω οτι εχω αλλαξει 2 κορσα και παλι κορσα θα παρω ......τι ειναι αυτο που δεν καταλαβαινεις ?

και γιατι δινεις εμφαση στο αν εχω αλλαξει 2 ΙΧ σε 6 χρονια και μου κανεις συστασεις να παρω σε νεο χρωμα τον επομενο μηνα?

Νομιζω οτι εισαι εκτος θεματος και βγαζεις κακια...... η απαντηση μου απευθυνεται στο φιλο που εθεσε το ερωτημα και μονοπωλεις το θεμα με το αν πηρα  και σε τι χρωμα το οπελ! Εισαι Εκτος Θεματος!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, PedroG είπε

οταν του απαντω οτι εχω αλλαξει 2 κορσα και παλι κορσα θα παρω ......τι ειναι αυτο που δεν καταλαβαινεις ?

και γιατι δινεις εμφαση στο αν εχω αλλαξει 2 ΙΧ σε 6 χρονια

Δεν βοηθας εαν ειναι αξιοπιστο.Εγω καταλαβαινω οτι ειναι χρεπι και χαλαει σε 3 χρονια, γιαυτο και δεν κρατας παραπανω.Εαν το ειχες 15 χρονια και ελεγες ειναι διαμαντι, μονο βενζινη λαδια, αλλαζει το θεμα.Τωρα τα αν το γουσταρεις εσυ και εχεις και το αλλαζεις καθε τοσο, πραγματικα δεν δινω δεκαρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να ηρεμησω λιγο το κλιμα των απο πανω ειναι μια χαρα οχημα με τις γνωστες συνηθειες των diesel οσο αφορα το φιλτρο dpf

 

περα απο αυτο σαν σκαφος ειναι πιο ψευτικο απο το μοντελο 2007-2014 (αλλα παλι μακροχρονια θα εισαι μια χαρα)

 

οσο αφορα το βολαν το προβλημα παει στα 6ταχυτα που πλεον νομιζω δεν βγαινει στα τελευταια corsa τετοιο σασμαν.!

 

γενικως ολα τα οχηματα τελευταια ειναι παντρεματα με αλλες εταιριες γιαυτο και εχει πεσει η ποιοτητα δυστυχως!!

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 χρόνια αργότερα...

Επαναφέρω το θέμα για να μην ανοίγω νέο.

Είμαι έτοιμος να αγοράσω το συγκεκριμένο όχημα. Η τιμή πλέον κυμαίνεται στα 8,5κ-9,5κ για μοντέλο του 2015 diesel.

Υπάρχει κάτι που θα πρέπει να δώσω έμφαση στον έλεγχο του οχήματος;

Κάθε βοήθεια δεκτή!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, RedMike7 είπε

Επαναφέρω το θέμα για να μην ανοίγω νέο.

Είμαι έτοιμος να αγοράσω το συγκεκριμένο όχημα. Η τιμή πλέον κυμαίνεται στα 8,5κ-9,5κ για μοντέλο του 2015 diesel.

Υπάρχει κάτι που θα πρέπει να δώσω έμφαση στον έλεγχο του οχήματος;

Κάθε βοήθεια δεκτή!

Πλέον τα νεότερα μοντέλα είναι στη ουσία psa group .

Καλό έλεγχο θα προτιμούσα σε αντιπροσωπεία ώστε να συνδεθεί και σε γνήσιο διαγνωστικό και ανέβασμα σε ράμπα . Και δείτε και τη κατάσταση του dpf . Είναι εισαγωγής ή leasing ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχαμε στη δουλειά καμμία 15αρια van του 2015... έκαναν όλα μέσα σε μια εξαετία που ήταν το leasing από 200000χλμ περίπου... χωρίς προβλήματα και σε 10 διαφορετικά χέρια...

Είναι το τελευταίο πρίν την εμπλοκή με τους Γάλλους...με τον κινητήρα και αλλά πολλά μηχανικά μέρη του Fiat Grande Punto...

Από εμένα είναι Νάι αν βρείτε ελληνικό καθαρό όχημα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...