Προς το περιεχόμενο

Rallye Acropolis ξανά στο πρόγραμμα του WRC (9/10/11/12 Σεπτεμβρίου 2021)


Skerzos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 52
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

20 λεπτά πριν, JERONIMO888 είπε

Στις ειδικες ισχυει οτι πρεπει να ειμαστε 3 ωρες πριν απο το πρωτο αμαξι? αν πας πιο μετα δεν θα μπορεσεις να μπεις?

3 ώρες πριν μπορείς να μπεις με αυτοκίνητο.Αν μπεις 2 ώρες κ 55 λεπτά πριν πρεπει μέσα σε 5' να παρκαρεις κ να μν κινείται τπτ. Με τα ποδια μπορείς να περπατησεις μέχρι κ μισή ώρα πριν το πρώτο αυτοκίνητο. Μετά σ ότι θέση κάτσεις δν αλλάζει. Έχουν κάμερες πανω στα αγωνιστικά που τσεκαρουν τους θεατές. Αν δουν μετακίνηση κλείνουν την ειδική κ γεια σας...Αυτα που κάναμε πριν ας τα ξεχάσουμε, φευγα με από την μια ειδική κ τρέχαμε στην επόμενη... Μπορεί να γίνει κ αυτο αλλά να είσαι κοντά στην έξοδο. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, MaNePi είπε

3 ώρες πριν μπορείς να μπεις με αυτοκίνητο.Αν μπεις 2 ώρες κ 55 λεπτά πριν πρεπει μέσα σε 5' να παρκαρεις κ να μν κινείται τπτ. Με τα ποδια μπορείς να περπατησεις μέχρι κ μισή ώρα πριν το πρώτο αυτοκίνητο. Μετά σ ότι θέση κάτσεις δν αλλάζει. Έχουν κάμερες πανω στα αγωνιστικά που τσεκαρουν τους θεατές. Αν δουν μετακίνηση κλείνουν την ειδική κ γεια σας...Αυτα που κάναμε πριν ας τα ξεχάσουμε, φευγα με από την μια ειδική κ τρέχαμε στην επόμενη... Μπορεί να γίνει κ αυτο αλλά να είσαι κοντά στην έξοδο. 

Ναι το ειδα και εγω για τις καμερες,υπερβολικο μου φαινεται παντως,επισης υπαρχουν συγκεκριμενα σημεια που θα πανε οι θεατες η μπορουμε να παμε και πιο περα? γιατι σιγουρα θα γινεται χαμος,πως θα χωρεσουν σε ενα σημειο

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, JERONIMO888 είπε

Ναι το ειδα και εγω για τις καμερες,υπερβολικο μου φαινεται παντως,επισης υπαρχουν συγκεκριμενα σημεια που θα πανε οι θεατες η μπορουμε να παμε και πιο περα? γιατι σιγουρα θα γινεται χαμος,πως θα χωρεσουν σε ενα σημειο

 

Λογικά ναι θα μπορείς να κάτσεις κάπου άλλου που να μν έχει σήμανση για θεατές αρκεί να είναι ασφαλές. Ας πουμε να ψηλά, μακριά από την διαδρομή... Θα δούμε, έχουν αλλάξει πολλα από το τελευταίο Ακρόπολις. Μεταδίδεται live και αυτό παιζει το ρόλο του

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιταξτε,σιγουρα θα ειναι σφιχτα τα μετρα,πολυ περισσοτερο απο οτι ξεραμε μεχρι τωρα.Οποιος θελει να μετακινηθει απο ειδικη σε ειδικη καλο θα ειναι να αφησει το αυτοκινητο σε καποια προσβαση της ειδικης για θεατες και επειτα ποδαροδρομο,επειδη ειναι λιγο πολυ βουνο παντου μεσα στην ειδικη μπορεις να μετακινηθεις με τα ποδια απο σημειο σε σημειο χωρις να "ενοχλησεις" και χωρις προβλημα αλλα θελει και παλι προσοχη. Τωρα απο 'κει κ περα βλεποντας κ κανοντας..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ήθελα να ρωτήσω κάτι αυτούς που έχουν ξαναπάει καθώς τα είναι η πρώτη μου φορά με τον μικρό.
Βλέπω ότι οι πίστες θα έχουν κλείσει 3 ώρες νωρίτερα οπότε και αυτοκίνητα δεν  μπαίνουν μέσα. Αν παρκάρω σε ένα σημείο που επιτρέπεται, μπορώ αρκετά νωρίτερα (1 ώρα) να πάω με τα πόδια σε ένα άλλο σημείο που είναι 15 λεπτά πιο μακριά; Ρωτώ γιατί θέλω να πάω σε ένα σημείο της SS2 που είναι κοντά με την SS3 και μετά να γυρίσω πάλι πίσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, newlynx είπε

Θα ήθελα να ρωτήσω κάτι αυτούς που έχουν ξαναπάει καθώς τα είναι η πρώτη μου φορά με τον μικρό.
Βλέπω ότι οι πίστες θα έχουν κλείσει 3 ώρες νωρίτερα οπότε και αυτοκίνητα δεν  μπαίνουν μέσα. Αν παρκάρω σε ένα σημείο που επιτρέπεται, μπορώ αρκετά νωρίτερα (1 ώρα) να πάω με τα πόδια σε ένα άλλο σημείο που είναι 15 λεπτά πιο μακριά; Ρωτώ γιατί θέλω να πάω σε ένα σημείο της SS2 που είναι κοντά με την SS3 και μετά να γυρίσω πάλι πίσω.

Υποθετικα εαν δεν μπεις μεσα στην ειδικη,ουτε με τα ποδια δεν θα εχεις θεμα εαν ειναι και σε σημειο που επιτρεπονται οι θεατες δεν νομιζω να εχεις θεμα αλλα και παλι λογω οτι ειναι λιγο διαφορετικα τα πραγματα απο αλλες φορες τιποτα 100% σιγουρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι Ειδικές όντως κλείνουν 3 ώρες πριν τη διέλευση του πρώτου αυτοκινήτου. ΄Μπορείς να μπεις νωρίτερα με τα πόδια, αλλά από την ώρα που θα περάσει η υπεύθυνη ασφαλείας  (M. Mouton) απαγορεύεται η μετακίνηση στην Ειδική.

Η γνώμη μου είναι να ακολουθήσεις κάποια από τις επίσημες προσβάσεις θεατών (link     google earth) να παρκάρεις σε σημείο που ΔΕΝ ΚΛΕΙΝΕΙ ΤΟ ΔΡΟΜΟ και να πας με τα πόδια.

Αν αποφασίσεις να μην ακολουθήσεις κάποια από τις επίσημες προσβάσεις θα σου πρότεινα να πας πολύ νωρίς

  • στους Αγίους Θεοδώρους στην αλλαγή από άσφαλτο σε χώμα (συνεχίζεις από την αφετηρία στην άσφαλτο, περνάς το ηρώο και θα συναντήσεις την Ε.Δ. περίπου 8χλμ πριν τον τερματισμό σε στροφή 90 μοιρών από άσφαλτο σε χώμα.
    ΠΟΛΥ ΠΡΟΣΟΧΗ ΜΗΝ ΚΛΕΙΣΕΙ Ο ΔΡΟΜΟΣ ΕΙΝΑΙ ΔΡΟΜΟΣ ΔΙΑΦΥΓΗΣ
  • είτε από τα Πίσια να πας προς Φανερωμένη και θα συναντήσεις την Ε.Δ.
    είναι χωματόδρομος και δεν ξέρω σε τι κατάσταση είναι το οδόστρωμα.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Θα πάω Παρασκευή μεσημέρι στη Θήβα. Έχει κανείς κάποια πρόταση, ως το ποιο σημείο πρόσβασης από τα 3 διαθέσιμα να επιλέξω; 

d7c0c9d0fc57a58536bbc45f03b0e6f2.jpg

https://drive.google.com/uc?export=download&id=1tnoc2PmubGXIfe7lLyy3DV52URx-t-H_

Επεξ/σία από liakjim
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, liakjim είπε

Θα πάω Παρασκευή μεσημέρι στη Θήβα. Έχει κανείς κάποια πρόταση, ως το ποιο σημείο πρόσβασης από τα 3 διαθέσιμα να επιλέξω; 

d7c0c9d0fc57a58536bbc45f03b0e6f2.jpg

https://drive.google.com/uc?export=download&id=1tnoc2PmubGXIfe7lLyy3DV52URx-t-H_

πας στο Access 14.55km. βγαινεις εδω που φαινεται στο βιντεο (9.00) και πας ειτε στο σημειο που περνάνε με πολλα (8.28 και μετά) είτε στις 3 στροφες (8.50) . 
εχει φοβερο σημειο στο 13.48 του βιντεο αλλα δεν ξερω πως θα πας



 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τελικα στο συνταγμα αυριο επιτρεπονται οι οχι θεατες; σε διαφορα sites που κοιτω γραφει ο καθενας τα δικα του

 

επισης με μηχανη παρασκευη πρωι αν καποιος παει στους αγ. θεοδωρους προλαβαινει να δει και λουτρακι και μετα την δευτερη επαναληψη στους αγ. θεοδωρους;

ή δεν ειναι εφικτο ; επειδη δεν εχω παει ποτε αν γινεται καποιος που ξερει να μας πει τι προτεινει να κανει καποιος για αυτες τις δυο πιο κοντινες διαδρομες στην αθηνα...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

https://www.4troxoi.gr/agones/wrc/eko-rally-akropolis-tileorasi/ πρόγραμμα tv live apo cosmote/ert

Γνώμη μου είναι αν δεν κατοικείται στις περιοχές μην πάτε...δεν θα ξέρετε τα καλά spot ώστε να βλέπεται 2 3 στροφες .αυτά π αξίζουν και θα καταλάβετε την διαφορά  δύναμης είναι μονο τα wrc αυτοκίνητα που Μαξ να κάνουν 15 λεπτά περάσματα μέχρι να φτάσουν στην επόμενη... αν δεν έχεις 4χ4 ή μηχανη χλωμό να προφτάσεις την επόμενη ειδική οπότε κυνηγάς κάποια επομενη... Μερικοί δρόμοι προς ειδικες είναι χωματόδρομοι σπασμένοι κατά μήκος από ρυάκια... για Θεατές vs ασφάλεια  ασχολιαστο 😛

Επεξ/σία από kage
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν τρομοκρατες ειναι αυτοι που τρομοκρακτουν τον κοσμο, εχουν ηδη μπει και τρομοκρατουν με ολα τους τα Μεσα(ΜΕ).

ΥΓ. Ενταξει, να σβηστει, συγγνωμη δεν κρατηθηκα να μην το πω.

Επεξ/σία από atrigane
  • Like 2
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...