Προς το περιεχόμενο

Rallye Acropolis ξανά στο πρόγραμμα του WRC (9/10/11/12 Σεπτεμβρίου 2021)


Skerzos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 52
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

4 ώρες πριν, ferongr είπε

Το Σύνταγμα κλειστό λες και μπήκαν τρομοκράτες στη Βουλή

O λογος ισως ειναι επειδη εχουμε δειξει οτι δεν υπακουμε στις συστασεις των αρμοδιων αρχων. Αν γινοταν ενα ατυχημα, θα λεγαμε "που ειναι η αστυνομια να επιβαλλει την ταξη?"

Εχεις παει ποτε σε ραλλυ, αναβαση ή εστω και σε στεκι σε κοντρες να δεις που καθονται οι διαφοροι περιεργοι και τα γκομενακια? Ελικρινα απορω καθε φορα πως δεν εχουμε θυματαΠανω στην εξοδο της στροφης. Μετακινουν και λιγο τις μπαριερες και τις κορδελες για να τραβηξουν καλυτερη φωτογραφια.

Αν ηταν σε αυστηρα οριοθετημενο χωρο θα ειχες δικιο, οπως στο ΟΑΚΑ το 2005. Αλλα εδω νομιζω οτι εκαναν πολυ καλα. Ισως λιγο παραπανω απο οτι επρεπε για να μην τρομαξουν οι επισημοι, πρωθυπουργοι, βουλευτες κ.α. αλλα καλα εκαναν.

Επειδη εχω εχω δει σιρκουιτ στο εξωτερικο μεσα σε πολη, και εκει εχει αρκετη αστυνομια και επιστρατευουν ως και αλογα αλλα ο κοσμος τηρει τους κανονες ασφαλειας. Και μιλαμε για τοπικο αγωνα, οχι για αγωνα του παγκοσμιου πρωταθληματος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πηγα στο συνταγμα ... ενα χαλι μαυρο η διοργανωση απο να αρχισω και που να τελειωσω δεν ξερω ...

ολα λαθος ειδικα λογω των συνθηκων με την πανδημια ...

ελπιζω στα βουνα να πανε ολα καλα στα της διοργανωσης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γινονταν ενας μικρουλης συνωστισμος ειναι η αληθεια,τουλαχιστον οσο φαινονταν απο το live stream,βεβαια δεν καταλαβα ποτε γιατι π.χ. δεν εκαναν την υπερειδικη στο Ολυμπιακο χωριο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οτι να 'ναι καθε φορα.. Βγηκε ο αλλος πανω στην ευθεια να βγαλει φωτο το αγωνιστικο να ερχεται κομματια κατα πανω του αλλα βεβαια εαν του εκοβε τα ποδια συριζα ο προφυλακτηρας θα εσκουζε διχως αυριο.Μετα μας πειραζει που μας κραζουν για τα μετρα ασφαλειας,ελεος!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήγα σήμερα στην ειδική της Θήβας στην πρόσβαση της δεξαμενής.

Είχε τέλειο καιρό, ούτε ζέστη, ούτε κρύο, όχι πολύ κόσμο , πάρκαρα μόλις 5' με τα πόδια από την ειδική, δεν είχε πολύ χώμα, καλή η οργάνωση, τα αμάξια πήγαιναν τάπα. Γενικά όλα πήγαν μια χαρά. Αρνητικά ότι κάποιοι κάφροι άφησαν σκουπίδια πίσω και ότι τα αυτοκίνητα του 2021 όχι ότι δεν κάνουν και θόρυβο, ίσως να κάνω και λάθος αλλά έχω την αίσθηση ότι δεν κάνουν από ότι θυμάμαι τον ίδιο σαματά με τα παλιά wrc (κάτι C4 , Focus κτλ).

Ορίστε και ένα ερασιτεχνικότατο video (ελπίζω να συγχωρέσετε τις ενθουσιώδης κραυγές μου στο πρώτο πέρασμα 😁😅 ) :

 

  • Like 3
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, liakjim είπε

όχι ότι δεν κάνουν και θόρυβο, ίσως να κάνω και λάθος αλλά έχω την αίσθηση ότι δεν κάνουν από ότι θυμάμαι τον ίδιο σαματά με τα παλιά wrc (κάτι C4 , Focus κτλ).

Eπιβεβαιώνω. Eίχα την τύχη να δω και πιο παλιά acropolis από αυτά που γράφεις , ξεκινώντας από 1999 με Σαινθ, Κολιν Μακρει, Κανκουνεν, Μακινεν, Οριολ κλπ

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, phanispal είπε

Ρε παιδιά, για 2021 δεν πάνε κάπως αργά;

Τέλος 11ης ΕΔ και οι περισσότεροι οδηγοί/πληρώματα αναφέρονται στα ελαστικά (ανάλογα την περίπτωση, σκληρή ή μαλακή γόμα) κ στο ό,τι επέλεξαν να μην ρισκάρουν...🤔🤔🤔

Επεξ/σία από TechnoState
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έβλεπα σήμερα και στο Cosmote TV και σε stream στο YouTube. Όσο και να φαίνεται αργά στην κάμερα, και πάλι αργά πήγαιναν.

Απλά σε συζητήσεις εδώ και αλλού κάποιοι θεωρούν ότι το Group B ήταν πιο αργό, καθαρά και μόνο λόγω εξέλιξης των πιο σύγχρονων, κι ας έχουν λιγότερη ιπποδύναμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, phanispal είπε

Έβλεπα σήμερα και στο Cosmote TV και σε stream στο YouTube. Όσο και να φαίνεται αργά στην κάμερα, και πάλι αργά πήγαιναν.

Απλά σε συζητήσεις εδώ και αλλού κάποιοι θεωρούν ότι το Group B ήταν πιο αργό, καθαρά και μόνο λόγω εξέλιξης των πιο σύγχρονων, κι ας έχουν λιγότερη ιπποδύναμη.

Μάλλον θα πρέπει να δεις χρόνους.

Πχ ο loeb το 2007 έκανε στη Θήβα 16:50 ενώ φέτος είδαμε 15:25.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δν κάνω λάθος, εμένα μου φάνηκαν πολυ πιο γρήγορα από τ αυτοκίνητα που είχαμε δει την τελευταία φορά... Ειδικά οι δυο μικροί, Ροβανπερα κ Σολμπεργκ, έχουν πολυ ταχύτητα κ μέλλον μπροστά τους...

Τώρα όσο αναφορα διοργάνωση, θεατές, κριτές είναι αλλουνού παπά ευαγγέλιο. Αν τα αγγίξουμε δν θα τελειώσουμε ποτε

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...