Προς το περιεχόμενο

Η δωρεάν αναβάθμιση σε Windows 10 είναι ακόμη διαθέσιμη, παραδέχεται η Microsoft


trib

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν το περιμενα οτι η συγκριση που θα  εκανα μεταξυ τιμης αδειας Win με πιτογυρα θα ειχε τοσο σουξε!!!🤣🤣🤣🤣🤣

Επεξ/σία από koutport
  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 63
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

14 ώρες πριν, polaki είπε

Μες τα χριστούγεννα αναβάθμισα έτσι και τα 2 αρχαία laptop των γονιών μου!

δεν ξερω πως ηταν τα παιδικα σου χρονια αλλα τοσο ασχημα δεν μπορει να ηταν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, nicknickyout είπε

Θεσσαλονικη ενα τιμιο πιτογυρο εχει 3.5 με 3.8€  αλλα μιλαμε για τιμιο

Έχουμε ακόμα τίμιο; Δε θυμάμαι πόσα χρόνια έχει που έφαγα όντως τίμιο πιτόγυρο -.-"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω ποιός το παραδέχθηκε δημόσια. Δεν έχουμε και κάποιο Link. Δεν σημαίνει αυτό όμως ότι είναι επίσημη ανακοίνωση από την Microsoft επειδή το ξεφούρνισε ένας από τους δεκάδες χιλιάδες υπαλλήλους. Αυτό που ισχύει σίγουρα ως σήμερα είναι ότι αν έρθει η BSA στην εταιρεία σας για έλεγχο και δεν έχετε αναβαθμίσει πριν την καταληκτική ημερομηνία που είχαν δώσει τότε το 2016, θα πρέπει να παρουσιάσετε τιμολόγιο αγοράς windows 10 ή υπολογιστή με προεγκατεστημένα τα 10. Διαφορετικά έχει πρόστιμο και αυτό δεν αναιρείται από ένα σχόλιο ενός υπαλλήλου σε ένα forum.  

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, dareios21 είπε

 Αυτό που ισχύει σίγουρα ως σήμερα είναι ότι αν έρθει η BSA στην εταιρεία σας για έλεγχο και δεν έχετε αναβαθμίσει πριν την καταληκτική ημερομηνία που είχαν δώσει τότε το 2016, θα πρέπει να παρουσιάσετε τιμολόγιο αγοράς windows 10 ή υπολογιστή με προεγκατεστημένα τα 10. Διαφορετικά έχει πρόστιμο και αυτό δεν αναιρείται από ένα σχόλιο ενός υπαλλήλου σε ένα forum.  

Αν έχουμε 10άρια. Αυτός είναι ένας καλός λόγος να μην αναβαθμίσουμε !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Zafizafix είπε

Αν έχουμε 10άρια. Αυτός είναι ένας καλός λόγος να μην αναβαθμίσουμε !

Και όταν κολλήσετε κανένα ransomware από απατσαριστη τρύπα των 7 να εξηγήσετε στους εκάστοτε διευθυντές τι έγινε

  • Like 3
  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιβεβαιώνω και εγώ για τα windows 8.1. κρατάω επιφύλαξη για τα windows 7. Η αναβάθμιση γίνεται αλλά είχα θέμα με το κλειδί. Εκτός αν δεν ήταν αυθεντικό.

Όσο για τα υπόλοιπα. Η ζωή προχωράει. Καλά τα windows xp , καλά τα Windows 7, τώρα μια χαρά τα windows 10.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, Eloy είπε

Φίλε μου, δεν ξέρω την ηλικία σου, αλλά αν είσαι λίγο παλιότερος, τότε το νταλαβέρι σου με το pc, το βάλε-βγάλε κάρτα, άλλαξε cpu, gpu, πρόσθεσε κάρτα ήχου, άλλαξε ram, κλπ, το χρωστάς στην microsoft (και την ibm)... Αν δεν είσαι παλιότερος, τότε το χρωστάς στους παλιότερους που προτίμησαν microsoft. Γιατί τότε που η apple πλατφορμα με το hardware και το βασικό software κόστιζε μισό αυτοκίνητο, βρέθηκε αυτός ο άγιος άνθρωπος, ο Μπιλάρας,  και άφησε ξεκλείδωτα ή δήθεν κλειδωμένο το DOS και τα windows και μπόρεσαν μέχρι και τα φτωχαδάκια ν'αποκτήσουν με 200 χιλιάδες δραχμές ένα pc στο σπίτι - γιατί η ζήτηση η προσφορά κι ο ανταγωνισμός έριχναν τις τιμές συνεχώς.. Κανείς δεν λέει οτι το έκανε για την ψυχή της μάνας του. Μας έχωσε στο γλυκό, γλυκαθήκαμε και κολλήσαμε. Αυτό ήθελε αυτός και  το πέτυχε - εμένα δεν με ενοχλεί καθόλου που κόλλησα - δεν με υποχρεώνει να τον ακολουθήσω, αν δεν θέλω Office, θα πάω σε κάτι άλλο απο τα τόσα που υπάρχουν. Αγαλμα 10 μέτρων σ'όλες τις χώρες πρέπει να του στήσουν...

Πες τα ρε φίλε μου!!! ;) Και ας μην ξεχνάμε το βελτιωμένο παραθυρικό περιβάλλον.

Και πέρα από το άγαλμα, θα πρέπει να καθιερώσουν και την μέρα του Άγιου Μπιλ του Μαικροσόφτη. Δηλαδή ο Άγιος Βαλεντίνος πιο πολλά έδωσε στην ανθρωπότητα;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 ώρες πριν, Eloy είπε

Φίλε μου, δεν ξέρω την ηλικία σου, αλλά αν είσαι λίγο παλιότερος, τότε το νταλαβέρι σου με το pc, το βάλε-βγάλε κάρτα, άλλαξε cpu, gpu, πρόσθεσε κάρτα ήχου, άλλαξε ram, κλπ, το χρωστάς στην microsoft (και την ibm)... Αν δεν είσαι παλιότερος, τότε το χρωστάς στους παλιότερους που προτίμησαν microsoft. Γιατί τότε που η apple πλατφορμα με το hardware και το βασικό software κόστιζε μισό αυτοκίνητο, βρέθηκε αυτός ο άγιος άνθρωπος, ο Μπιλάρας,  και άφησε ξεκλείδωτα ή δήθεν κλειδωμένο το DOS και τα windows και μπόρεσαν μέχρι και τα φτωχαδάκια ν'αποκτήσουν με 200 χιλιάδες δραχμές ένα pc στο σπίτι - γιατί η ζήτηση η προσφορά κι ο ανταγωνισμός έριχναν τις τιμές συνεχώς.. Κανείς δεν λέει οτι το έκανε για την ψυχή της μάνας του. Μας έχωσε στο γλυκό, γλυκαθήκαμε και κολλήσαμε. Αυτό ήθελε αυτός και  το πέτυχε - εμένα δεν με ενοχλεί καθόλου που κόλλησα - δεν με υποχρεώνει να τον ακολουθήσω, αν δεν θέλω Office, θα πάω σε κάτι άλλο απο τα τόσα που υπάρχουν. Αγαλμα 10 μέτρων σ'όλες τις χώρες πρέπει να του στήσουν...

Βασικά γλυκαθήκαμε και κολλήσαμε από έναν Sir Sinclair, έναν Alan Sugar, έναν Tramiel, έναν Miner, εναν WozJob....

(40++ age)

Καλός και ο Μπιλάκος :) 

Επεξ/σία από suedehead
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κανένας δεν το παραδέχτηκε.. η έκανε πατάτα ο υπάλληλος και το μάζεψε..

Άρθρο μεταφρασμένο από Techradar (γιατί δεν μπαίνουν οι πηγές;) που βασίζεται σε μια απάντηση που δόθηκε από "υπάλληλο;" σε φόρουμ υποστήριξης. Τώρα η κάποιος παρεξήγησε την απάντηση η έχει αλλαχθεί να καλυφτεί η πατάτα.

Επεξ/σία από Adrian
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τον προηγουμενο μηνα εκανα clean install τα 10 σε δυο λαπτοπ με 7 και ενα με 8, βαζοντας τα  κλειδια απο τα αυτοκολλητακια που ειχαν απο κατω. Σε αυτο με τα 8 δεν το ζητησε καν, ηταν ηδη ενεργοποιημενα στο τελος της εγκαταστασης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, dimkord είπε

Σε αυτο με τα 8 δεν το ζητησε καν, ηταν ηδη ενεργοποιημενα στο τελος της εγκαταστασης.

Λογικό αφού το κλειδί των 8 κλειδώνει με την μητρική και τον επεξεργαστή... λογικά όταν θα ξαναχρειαστεί να κανείς νέα εγκατάσταση και στο laptop που είχε τα 7 με 10 θα σου ενεργοποιηθούν αυτόματα... 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, stylianos49 είπε

Σημερα εκανα προσπαθεια για αναβαθμιση απο  7 στο 10 κι  εβγαλε το  κατωθι μηνυμα  Εκει σταματησα διοτι δεν γ νωριζω τι φταιει Ευχαριστω

Screenshot_1.png

Μη στεναχωριέσαι. Κ στη MS να ρωτήσεις ούτε αυτοί θα ξέρουν!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...