Προς το περιεχόμενο

LG 55BX MEDIA MARKT 1199 ( εμμέσως 639 με Go4More) [ΕΞΑΝΤΛΗΘΗΚΕ] [Ολες με 30% επιστροφη Εθνικης][UPD: ΔΕΝ ΜΠΗΚΑΝ ΟΙ ΠΟΝΤΟΙ !!! ]


Aduatiques

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, cpetro είπε

εμεις δλδ που πηραμε 2 65αρες θα παρουμε 250.000 ποντους κι οχι 340.000 ? 🤔

αν την πήρες 31.3 και 2 απρίλη όχι... αλλιως δε μπορεί λέει να σου δώσει. Μάλλον καλύτερα να τηλεφωνήσεις να μάθεις τι γίνεται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Moderators
8 ώρες πριν, touristas1985 είπε

ευχαριστω! οτι να ναι βασικα γιατι στο go4more application λεει max 120.000 το μηνα

Και σε μενα στο app λεει 250.000 οπως και στον coyote. Μηπως δεν εχεις κανει καποιο update της εφαρμογης;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, matrixxx είπε

Και σε μενα στο app λεει 250.000 οπως και στον coyote. Μηπως δεν εχεις κανει καποιο update της εφαρμογης;

οχι updated ειναι  -  Η μονη διαφορα ειναι οτι ειμαι σε Go4More Premium. Πιθανοτατα δεν το εχουν ενημερωσει σωστα και ελπιζω να ισχυουν οι οροι του site

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, coyote2 είπε

αν την πήρες 31.3 και 2 απρίλη όχι... αλλιως δε μπορεί λέει να σου δώσει. Μάλλον καλύτερα να τηλεφωνήσεις να μάθεις τι γίνεται

και στις τηλεορασεις που κανουν 10.000 και 20.000 ευρω και αναφερουν κι εκει οτι παιρνεις πισω το 30% τι γινεται? παραπληροφορηση?  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, cpetro είπε

και στις τηλεορασεις που κανουν 10.000 και 20.000 ευρω και αναφερουν κι εκει οτι παιρνεις πισω το 30% τι γινεται? παραπληροφορηση?  

πραγματικά δε ξέρω. Γι αυτό σου λέω ρώτησε. Οπως το θέτεις δίκιο έχεις

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Αν δεν κανω λαθος, καπου ειχα ακουσει παλιοτερα, δεν θυμαμαι καν ποια τραπεζα-καρτα αφορουσε, οτι σε περιπτωσεις επιπλεον ποντων οπως τωρα στις προσφορες του θεματος, ΔΕΝ ισχυουν αυτα τα ορια. Αφορουν τις κλασικες ποντοδοσιες. Με επιφυλαξη το αναφερω βεβαια.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κι εμένα η αισθηση μου είναι ότι τα όρια έχουν να κάνουν με τον "τζίρο" και όχι με τέτοιου είδους προωθητικές (αλλά ούτε κι εγώ θα σας πάρω στο λαιμό μου, άλλωστε η εθνική έχει κάνει πολλές τσατσιές τελευταία... λ.χ. χρέωση "ανανέωσης" 20€ + καπάκι τόκους υπεραναληψης σε "δωρεάν" φοιτητικούς λογαριασμούς κλπ). 

BTW είχε ξεχαστεί στο laptop μου ανοιχτή σελίδα με τις τβ του θέματος στην "λίστα" του ΜΜ ως ακόμα όχι εξαντλημενες, μπήκαν κανονικά καλαθι και πήγαν ως το τελευταίο βήμα και όταν πάτησα "παραγγελία με υποχρέωση πληρωμής "τότε έβγαλε μήνυμα μη ύπαρξης αποθέματος. 😅

Κρίμα να μην θέλω τώρα τβ πάντως, τις Sony oled τις ήθελα στο ΒΦ και οι τιμές ήταν στα ύψη, η τβ που πήρα τελικά τότε τώρα έχει 800€ λιγότερα, χωρίς βέβαια να μετράω τους πόντους άλφα που πήρα τότε 😜

Επεξ/σία από giorginho
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πάντως δε ξέρω τι μου φταίει... τώρα δε συνδέεται ούτε το κινητο....

Ας πάμε στο λαπτοπ

Βγάζει την οθόνη κανονικά στο wireless dispaly λεει ότι συνδέεται. Βγάζει το μήνυμα αποδοχής στην tv. Πατάμε οκ.... προσπαθεί να συνδεθεί. Γίνεται μαύρη η οθόνη της τηλεόρασης σταματάει το τηλεοπτικό πρόγραμμα.... για 1-2 δευτ και μετά γυρνάει πάλι στο τηλεοπτικό πρόγραμμα.... 

Κάτι με την τηλεόραση δε το έχω καταλάβει ή φταίει ο wireless router που έχουμε που είναι ένα κλασικό ZTE της vodafone

Σημείωση. Το ίδιο κάνει με 2 διαφορετικά λάπτοπ που έχουμε στο σπίτι....

Δεν είμαι πάντως ο μόνος στην παγκόσμια κοινότητα που έχει προβλήματα με το screen sharing. Απλά δεν έχει κάποιος λύσεις... Το να βάλω windows από την αρχή δε το θεώρώ λύση αφου δοκίμασα ήδη 2 διαφορετικά λάπτοπ

Δοκίμασα και την εφαρμογή της LG ithing που μέχρι το Σάββατο δούλευε... 

Εκανα και private networks.... Το μόνο που δούλεψε ειναι το dlna και μπορεί και ψάχνει αρχεία στο λάπτοπ μου για να τα προβάλει στην TV

Άβυσσος που λέμε.... 

Το τελευταίο που θα κάνω ειναι να βάλω αργότερα wifi stick αλλου κατασκευαστή μήπως το intel chipset τα έχει παίξει... αλλά και πάλι. Το κινητό γιατί σταμάτησε να συνδέεται?

Επεξ/σία από coyote2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και τώρα που τα σκάσαμε και την αναμένουμε είπα να ρίξω μια ματιά σε σύγκριση για την σύγκριση BX με CX που βλέπω και τρώγεστε αρκετοί.

Αυτό που καταλαβαίνω είναι ότι ακόμα και με τις κάτω από μικροσκόπιο διαφορές που εξηγεί στο δεύτερο βίντεο είναι ότι στην πράξη είναι πολύ κοντά οι δυο τηλεοράσεις, τίποτα από αυτά δεν θα γίνει αντιληπτό αν δε τις έχει κανείς δίπλα δίπλα, όπου στην πράξη το wow feature όταν την βλέπεις μόνη της είναι να σου ρίχνει το σαγόνι κάτω, ως επίσης και τίποτα προσωπικά για μένα δεν δικαιολογεί την διαφορά της τιμής των 526€ στην 65άρα (από τα 715€ στα 1241€ η αύξηση στην τιμή ως ποσοστό είναι αδιανόητη).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά σταματήστε να γκρινιάζετε για τις εκπτώσεις με τις κάρτες της Εθνικής.

Το -30% είναι από την τράπεζα και όχι από την LG.

Σε κάθε περίπτωση οι τιμές τόσο των BX όσο και των CX είναι χώμα!

Μιλάμε για τις ποιο εξελιγμένες TV του 2020 με 4k/120,hdmi 2.1, gsync vrr Κτλ.

Εδώ πουλάνε κάτι σάπια ips 4κ monitors στα 1000-2000 ευρώ, τι συζητάμε τώρα....

3 λεπτά πριν, Innersense είπε

Και τώρα που τα σκάσαμε και την αναμένουμε είπα να ρίξω μια ματιά σε σύγκριση για την σύγκριση BX με CX που βλέπω και τρώγεστε αρκετοί.

Αυτό που καταλαβαίνω είναι ότι ακόμα και με τις κάτω από μικροσκόπιο διαφορές που εξηγεί στο δεύτερο βίντεο είναι ότι στην πράξη είναι πολύ κοντά οι δυο τηλεοράσεις, τίποτα από αυτά δεν θα γίνει αντιληπτό αν δε τις έχει κανείς δίπλα δίπλα, όπου στην πράξη το wow feature όταν την βλέπεις μόνη της είναι να σου ρίχνει το σαγόνι κάτω, ως επίσης και τίποτα προσωπικά για μένα δεν δικαιολογεί την διαφορά της τιμής των 526€ στην 65άρα (από τα 715€ στα 1241€ η αύξηση στην τιμή ως ποσοστό είναι αδιανόητη).

Και εγώ αυτό σκέφτηκα και πήρα την 65 BX.

Και στο rtings δίνουν ίδια τελική βαθμολογία.

https://www.rtings.com/tv/tools/compare/lg-cx-oled-vs-lg-bx-oled/10619/13773

Σε αυτή την τιμή η τηλεόραση είναι κλεψιά.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, k_dinos είπε

να δω σε ποιους θα βρούνε να πουλήσουν την επόμενη σειρά που έρχεται τις επόμενες μέρες..

Επόμενη σειρά του χρόνου σε αντίστοιχες προσφορές 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η προσφορά αυτή αδειάζει την αγορά από αγοραστές. Θα δημιουργήσει κενό στις πωλήσεις. 

Πριν το Πάσχα σκούπα στις πιστωτικές και στην αγορά τηλεοράσεων

Επεξ/σία από coyote2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Armoral είπε

Επόμενη σειρά του χρόνου σε αντίστοιχες προσφορές 

Έτσι ακριβώς, υπομονή χρειάζεται πάντα! Με το καλό του χρόνου μπορεί να σκάσει η αντίστοιχη εισαγωγική 75άρα που παρουσίασε φέτος στα 800-850€...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε νομίζω ότι η σειρά του 2021 απευθύνεται στους ίδιους αγοράστες.

Δεν έχει σχέση ο πελάτης που πήρε 65 CX με τελική τιμή στα 1200 ευρώ με αυτόν που θα πάει για την C1 και θα έχει αρχική τιμή περίπου στα 3000 ευρώ.

Ξέρουν πολύ καλά σε πιο τμήμα της αγοράς πούλησαν τις BX και CX...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...