Προς το περιεχόμενο

LG 55BX MEDIA MARKT 1199 ( εμμέσως 639 με Go4More) [ΕΞΑΝΤΛΗΘΗΚΕ] [Ολες με 30% επιστροφη Εθνικης][UPD: ΔΕΝ ΜΠΗΚΑΝ ΟΙ ΠΟΝΤΟΙ !!! ]


Aduatiques

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 23/4/2021 στις 9:29 ΜΜ, matrixxx είπε

Μιας και βλεπουμε απο Τεταρτη, επι 3 ημερες μεσα στο θεμα, παραδοσεις δωροκαρτων της LG για τις ΒΧ OLED, αυτο σημαινει οτι παρελαβαν την δωροκαρτα 200/300€ ολοι οσοι τις περιμεναν με παραγγελιες των ημερων της προσφορας; 

 Ή υπαρχουν ατομα που ΔΕΝ την παρελαβαν ακομα;

Ολοκλήρωση διαδικασίας επικοινωνίας και αποστολής δικαιολογητικών αλλά και παραλαβή του email της LG ότι θα στείλουν την κάρτα των 300€, στις7 Απριλίου μεσημέρι. Ακόμα περιμένω. Αθήνα. 21η ημέρα.

Δεν τα στέλνουν με σειρά; 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, trabakoulas είπε

Τσέκαρα λίγο πιο προσεκτικά και συνειδητοποίησα πως οι βασικοί πόντοι που έχω λάβει δεν είναι αυτοί που θα έπρεπε.
Δηλαδή, για το 1% θα έπρεπε να είχα λάβει 4 πόντους για κάθε ευρώ της αξίας της τηλεόρασης.
Αντί αυτού, βλέπω πως έλαβα ακριβώς τόσους πόντους, όσους ήταν και η αξία της τηλεόρασης σε €.
Ηλεκτρονική αγορά από το mediamarkt.gr, πληρωμή άμεση με χρεωστική.
Πρόκειται για λάθος (τους), σωστά;

Eγω με χρεωστική Εθνικης  και αγορά 1189 €  έλαβα 4756 ποντους που αντιστοιχουν σε 11,89 € . Συναλλαγή 3/4/2021.

Επεξ/σία από POUARO
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
58 λεπτά πριν, POUARO είπε

Eγω με χρεωστική Εθνικης  και αγορά 1189 €  έλαβα 4756 ποντους που αντιστοιχουν σε 11,89 € . Συναλλαγή 3/4/2021.

Κι εγώ 4796

Επεξ/σία από coyote2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Και εγώ με χρεωστική εθνικής αγορά τηλεόρασης 1773 ευρώ έλαβα ακριβώς 7092 πόντους (τα οποία αντιστοιχούν σε 23 ευρώ περίπου) δηλαδή 4 πόντους για κάθε ευρώ της αξίας της τηλεόρασης. Αγορά 9/4/2021

Επεξ/σία από Passionate
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 23/4/2021 στις 10:48 ΜΜ, Ίων Δραγούμης είπε

αγορά tv (55BX) : 31/03
παραλαβή tv: 10/04

ολοκλήρωση διαδικασίας έκδοσης της κάρτας: 12/04

επιβεβαίωση e-mail επιτυχούς αποστολής στοιχείων από την LG στις 13/04 
παραλαβή κάρτας από LG: ΟΧΙ  AKOMH (Ηράκλειο Κρήτης).

Επίσης δεν μου έχει στείλει (με οποιονδήποτε τρόπο) η MEDIA MARKT το δωροκουπόνι αξίας 100 ευρώ. Δεν αρνούνται όμως ότι το δικαιούμαι, απλώς επικαλούνται μεγάλο φόρτο εργασίας.

Μου ήρθε πριν 2 μέρες Μ.Δευτέρα η κάρτα της  LG. Πολύ smooth η διαδικασία παιδιά, όλα καλά. Και πανεύκολη η ενεργοποίηση! Πήγα ήδη Jumbo και σε ένα μαγαζάκι με ξηρούς καρπούς στην γειτονιά μου και την χρησιμοποίησα 30 λεπτά μετά την ενεργοποίηση της με επιτυχία και στις 2 περιπτώσεις. Πολύ καλή και η εφαρμογή.

 

Μένει να μου δώσει η Media Markt το δωροκουπόνι των 100 ευρώ (αφού έκανα την αγορά ως 31/3). Το έχει πάρει κανείς αυτό;

Οι πόντοι go4more θα έρθουν και αυτοί λογικά, μιας και σε προηγούμενη προωθητική ενέργεια της Εθνικής που έτρεχε πριν 1μιση μήνα (για άλλη κατηγορία προϊόντων, πάλι από MM) τήρησε επακριβώς τις δεσμεύσεις της. 

Την TV την απολαμβάνω καθημερινά (σπάνια με τηλεοπτικό πρόγραμμα) με Youtube ,Netflix, Podcasts από εφαρμογή της, ακόμα και για χαλάρωση βάζοντας κάτι κάδρα ζωγραφικής και κάτι πανέμορφες εικόνες που έχει να εναλλάσονται, συνοδεία χαλαρωτικής μουσικής. Είναι μια εξαιρετική τηλεόραση κέντρο ψυχαγωγίας που δεν ήξερα ότι χρειάζομαι. Εκπληκτική εικόνα.  Έχω συνδέσει και ηχεία (απαραίτητο για μένα).

Επίσης πιο πίσω είχε ρωτήσει ένα παιδί πως είναι τα κανάλια τα κλασσικά (SKAI,Alpha,mega κτλ) σε σχέση με μια καλή full hd. Είχα πριν από αυτή τη SONY  KDL - 47W805A και στα κανάλια είχε (και έχει) πολύ καλύτερη εικόνα η SONY (λόγω μικρότερης οθόνης να φανταστώ;). Το παρατήρησε μέχρι και η κοπέλα μου που ξέρει ούτε τα βασικά από τεχνολογίες. 

Η LG είναι πολύ καλύτερη μόνο στα κρατικά κανάλια που εκπέμπουν (και) σε HD. Τα υπόλοιπα (SKAI,Alpha,mega κτλ) δεν τα βρήκα σε HD στην LG (δεν υπάρχουν άραγε ή εγώ δεν την έβαλα να τα σκανάρει σωστά όταν την σέταρα;). 

Σε κάθε άλλη σύγκριση είναι μέρα με νύχτα αυτές οι 2 υπέρ της LG εννοείται.

Επεξ/σία από Ίων Δραγούμης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, coyote2 είπε

την πήραμε την 100αρα 

Δεν είχες HD στην προηγούμενη τηλεόραση στο μέρος που μένεις?

Μόνο στα 3 κρατικά. Ηράκλειο Κρήτης είμαι. 

Θα τους ξαναστείλω για την δωροκάρτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και γω απο Media Markt με αγορα 31/3 ακομα τιποτα για τα 100 ευρω. Εχω παρει σιγουρα 6 φορες τηλεφωνο και λενε οτι θα την λαβω συντομα. 

Λογικά θα λήξει η δωροεπιταγή και μετα θα τη στείλουν.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, sportime είπε

Και γω απο Media Markt με αγορα 31/3 ακομα τιποτα για τα 100 ευρω. Εχω παρει σιγουρα 6 φορες τηλεφωνο και λενε οτι θα την λαβω συντομα. 

Λογικά θα λήξει η δωροεπιταγή και μετα θα τη στείλουν.

Τόσο που την έχουν καθυστερήσει, σε συμφέρει να την πάρεις αφού λήξει το promo με το 20% των yellows 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, k_dinos είπε

Τόσο που την έχουν καθυστερήσει, σε συμφέρει να την πάρεις αφού λήξει το promo με το 20% των yellows 

Πως σχετίζονται τα yellows; Με ενδιαφέρει πολύ να μάθω. Απλά δεν σχετίζω τον λόγο μιας και αν θέλω κάτι που κάνει πχ 105 ευρώ, τα 100 πάνε μέσω κουπονιού. Το άλλο θέμα δεν πρόλαβα να το διαβάσω με τα yellows.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
50 λεπτά πριν, Ίων Δραγούμης είπε

Πως σχετίζονται τα yellows; Με ενδιαφέρει πολύ να μάθω. Απλά δεν σχετίζω τον λόγο μιας και αν θέλω κάτι που κάνει πχ 105 ευρώ, τα 100 πάνε μέσω κουπονιού. Το άλλο θέμα δεν πρόλαβα να το διαβάσω με τα yellows.

Πρακτικά, αν κάτι αγόραζες τώρα με 100€ θα πλήρωνες έμμεσα 80€ (θα είχες επιστροφή 20%). Άρα αν χρησιμοποιήσεις την επιταγή αυτή την περίοδο θα είναι σαν να γλυτώνεις 80€ και όχι 100€.

Βέβαια αυτό ισχύει μόνο αν έχεις κάρτα Πειραιώς, αλλιώς δεν σε ενδιαφέρουν τα yellows.

 

Τέλος, λόγω της προσφοράς του 20% δύσκολα βρίσκεις κάτι σε καλή τιμή στα Media, έχουν αφαιρέσει τις πραγματικές προσφορές.

Μόλις λήξει το 20% θα δεις ότι θα πέσουν οι τιμές σε αρκετά προϊόντα.

 

Επεξ/σία από k_dinos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, k_dinos είπε

Πρακτικά, αν κάτι αγόραζες τώρα με 100€ θα πλήρωνες έμμεσα 80€ (θα είχες επιστροφή 20%). Άρα αν χρησιμοποιήσεις την επιταγή αυτή την περίοδο θα είναι σαν να γλυτώνεις 80€ και όχι 100€.

Βέβαια αυτό ισχύει μόνο αν έχεις κάρτα Πειραιώς, αλλιώς δεν σε ενδιαφέρουν τα yellows.

 

Τέλος, λόγω της προσφοράς του 20% δύσκολα βρίσκεις κάτι σε καλή τιμή στα Media, έχουν αφαιρέσει τις πραγματικές προσφορές.

Μόλις λήξει το 20% θα δεις ότι θα πέσουν οι τιμές σε αρκετά προϊόντα.

 

Α κατάλαβα πως το λες. Θενκς για την εξήγηση.

Έχω όλες τις κάρτες σαν γνήσιος προσφοράκιας (πλην Αlpha, που την έχει η γυναίκα).

Επεξ/σία από Ίων Δραγούμης
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

 

3 ώρες πριν, teachertza είπε

Καλησπέρα. Αγόρασα την τηλεόραση 6/4. Γνωρίζετε ποτέ πιθανότατα θα μπούν οι πόντοι;

https://www.insomnia.gr/forums/topic/767501-lg-55bx-media-markt-1199-εμμέσως-639-με-go4more-εξαντληθηκε-ολες-με-30-επιστροφη-εθνικηςτελοσ/?do=findComment&comment=58595423

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...