Προς το περιεχόμενο

Q Καουντ νταουν προσφορές: 120′ προς όλους + 100 SMS προς όλους για €3 [Λήγει 2/4, 17:00]


9-11

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, PedroG είπε

παιζει για περιαγωγη ομιλιας στην ΕΕ το τελευταιο ξερει κανεις?

Υ.Γ. μολις το διαβασα....σορρυ απαντηθηκε η ερωτηση μου 

  • Τα λεπτά ομιλίας, SMS, ή ΜΒ των πακέτων δε μπορούν να χρησιμοποιηθούν προς υπηρεσίες προστιθέμενης αξίας και σε καθεστώς περιαγωγής.

Στείλε ΥΠ στο 1285 να δεις τι παίζει. Προσοχή όμως γιατί καμμιά φορά κολλάει και σου τρώει το ημερήσιο ίντερνετ. Μην κολλάς αν είσαι έξω. Άστο και θα στα επιστρέψουν όταν γυρίσεις.

Στις 15/10/2021 στις 10:23 ΠΜ, 9-11 είπε

Όλοι οι πάσχοντες από οξεία καβουρίαση σε αυτό το thread έχουν μαζευτεί...
Εμού συμπεριλαμβανομένου. 😁

Νοσταλγώ τις εποχές όπου το καρτοκινητό ήταν μόνο για επείγουσες κλήσεις και για οτιδήποτε άλλο κάναμε αναπάντητες (ένδειξη ότι θα επικοινωνήσουμε στο σταθερό, όταν φτάσουμε σπίτια μας).
Τότε που έβγαζες ολόκληρο το χρόνο με €10 😎, ίσα ίσα για να μην χάσεις το νούμερο.

Και τώρα έτσι κάνουμε. Με ένα voip και το κονέ βγαίνει 6€ το τετράμηνο περίπου 20-25€ τον χρόνο. Και με το wifi on the spot 6€ τον χρόνο. 

Επεξ/σία από pavlitakis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 218
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

@PedroG & @pavlitakis τα εχουμε ξαναγραψει/ξαναψαξει αυτα. Το θεωρητικα "σιγουρο" ειναι οτι ολα οσα ειναι "εντελως δωρεαν" (πχ δωρεαν ΜΒ απο ανανεωση 10€+ κλπ) δεν ισχυουν για περιαγωγη. Επισης εχω παρει και απο το support γραπτη απαντηση οτι το countdown offer συγκεκριμενα δεν ισχυει για περιαγωγη (ο "κανονας" ειναι "βαλε το αππ πακ" να εχεις το κεφαλι σου ησυχο). Εχω ειδικα με τα ΜΒ πετυχει στο παρελθον αρκετες φορες σε περιαγωγη να μου ενεργοποιησει ημερησιο πακετο (τελευταια ηταν νομιζω 1,20€ για 50ΜΒ). Προσφατα παντως το θεμα που ειχα/εχω ειναι οτι με καποιο τροπο "γραφει" ως περιαγωγη (σημειωνω οτι στην Q γενικα για να μπορεσεις να χρησιμοποιησεις τα ΜΒ ακομα και εντος Ελλαδας πρεπει οπωσδηποτε στις ρυθμισεις να εχεις ενεργη την περιαγωγη δεδομενων, αλλιως δεν παιζει το ιντερνετ καθολου!) μονο το whatsapp και τα δεδομενα που αυτο καταναλωνει!! Μου τρωει καθε τοσο 0,01€... Δεν ενεργοποιειται πλεον (ή τελος παντων "μονο για το whatsapp", δε μπορω να ξερω τι ακριβως παιζει) το πακετο που "επεφτε" παλιοτερα στα 1,20€ το "ημερησιο".

Εγω στη θεση σου αν ειχα σερι ενεργοποιημενα πακετα (ενεργοποιηση επομενου πριν ληξει το προηγουμενο και παντα εντος Ελλαδας αυτο, οχι να το ενεργοποιησεις αφου βγεις στην ΕΕ!) θα δοκιμαζα την τυχη μου (συνηθως, τουλαχιστον σε εμενα) δεν χρεωνει τιποτα για ομιλια... Αν ομως βγεις πρωτα εξω και πιασεις κεραια εξωτερικου και εκει ενεργοποιησεις countdown offer η πιθανοτητα να χρεωθεις για χρηση εκτος πακετου ειναι πολυ μεγαλη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, giorginho είπε

θεωρητικα "σιγουρο" ειναι οτι ολα οσα ειναι "εντελως δωρεαν" (πχ δωρεαν ΜΒ απο ανανεωση 10€+ κλπ) δεν ισχυουν για περιαγωγη

Στείλε ΥΠ στο 1285 να πάρεις λεπτομέρειες. Εγώ που έχω κονέ, δεν ισχύει για περιαγωγή.

Αυτό είναι η απάντηση. Σε εμένα έχει δουλέψει. Σε κάποιον δεν δούλεψε. Τώρα πλέον χρεώνει 1gb ημερήσιο.

[....]AΠO TO OIKONOMIKO ΣAΣ ΠAKETO EXETE ΣTH ΔIAΘEΣH ΣAΣ 1 ΩPA, 54 ΛEΠTA KAI 29 ΔEYTEPOΛEΠTA ΠPOΣ OΛOYΣ, ΠOY ΛHΓOYN 04/11/2021 KAI 339,59 MB ΠOY ΛHΓOYN 04/11/2021 ΠOY MΠOPOYN NA KATANAΛΩΘOYN ΣTHN EΛΛAΔA H KATA THN ΠEPIAΓΩΓH ΣTHN EYPΩΠAIKH ENΩΣH (AΠO EE ΠPOΣ EE) XΩPIΣ EΠIΠΛEON XPEΩΣH[....]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μέχρι αύριο απόγευμα... 

Screenshot_20211104-090900_myQ.jpg

Μάλλον καλά νέα για μένα, που το πακέτο μου λήγει στις 14...λογικα κάποια στιγμή την άλλη εβδομάδα θα έχει ομιλία και ΜΒ με 3€ (ελπίζω 😊). 

Επεξ/σία από giorginho
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έκανα ανανέωση σήμερα το πρωί με 10 ευρώ και μου έδωσε.... 500 λεπτά προς όλους δώρο, 3Gb δωρεάν και 3.000 λεπτά προς Q .... επειδή είχα καιρό να κάνω ανανέωση με 10 ευρώ -προτιμούσα αυτήν με τα 6 ευρώ- τα λεπτά προς όλους που δίνει σαν δώρο τα δίνει σε όλους και πάντα ή έτυχε μόνο για σήμερα;

 

Screenshot 2021-11-07 at 09-35-35 myQ.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Kostas Savvidis είπε

Έκανα ανανέωση σήμερα το πρωί με 10 ευρώ και μου έδωσε.... 500 λεπτά προς όλους δώρο, 3Gb δωρεάν και 3.000 λεπτά προς Q .... επειδή είχα καιρό να κάνω ανανέωση με 10 ευρώ -προτιμούσα αυτήν με τα 6 ευρώ- τα λεπτά προς όλους που δίνει σαν δώρο τα δίνει σε όλους και πάντα ή έτυχε μόνο για σήμερα;

 

Screenshot 2021-11-07 at 09-35-35 myQ.png

Δες τα sms σου πρέπει να σου έχει έρθει ενα μήνυμα σαν και αυτό:

IMG_20211107_123518.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, Kostas Savvidis είπε

Αυτό είναι το sms που μου έστειλαν:

 

Screenshot_2021-11-07-13-30-21-548.jpg

Αυτό έρχεται αφότου κάνεις την ανανέωση! Δες από 5/11 μέχρι σήμερα τα μηνύματα. Πάντως δεν είναι μόνιμη προσφορά το έχει ανά τακτά χρονικά διαστήματα δηλαδή ανά μήνα ή δίμηνο και κάποιες φορές αργούν ποιο πολύ να στο στείλουν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Tikumiku είπε

Αυτό έρχεται αφότου κάνεις την ανανέωση! Δες από 5/11 μέχρι σήμερα τα μηνύματα. Πάντως δεν είναι μόνιμη προσφορά το έχει ανά τακτά χρονικά διαστήματα δηλαδή ανά μήνα ή δίμηνο και κάποιες φορές αργούν ποιο πολύ να στο στείλουν. 

Τα έχω ήδη σβήσει, βασικά δεν τα πολυκοιτάω γιατί τις περισσότερες φορές κάνω ανανέωση με 6 ευρώ, και σήμερα που έκανα με 10 ευρώ ήταν εντελώς τυχαίο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Kostas Savvidis είπε

Τα έχω ήδη σβήσει, βασικά δεν τα πολυκοιτάω γιατί τις περισσότερες φορές κάνω ανανέωση με 6 ευρώ, και σήμερα που έκανα με 10 ευρώ ήταν εντελώς τυχαίο.

Δεν συμφέρει να κάνεις 6€ ανανέωση γιατί χρεώνεσαι 0,30€ είτε κάνεις 6€ είτε 11€. Η καλύτερη ανανέωση είναι 11 ευρώ γιατί παίρνεις και το μπόνους και δεν χρεώνεσαι 1,70 € κόστος του δώρου από 12€ και πάνω. Έτσι πληρώνεις μία φορά το 0,30 ευρώ ως κόστος ανανέωσης. Επιπλέον αφού δίνει επέκταση λήξης υπολοίπου μέχρι την ημερομηνία λήξης του πακέτου, εάν λήγει μετά, δεν χάνεις τίποτα στην ουσία. Στην Q η πιο συμφέρουσα ανανέωση είναι 11 ευρώ σύμφωνα με τους νέους όρους που έβαλε το καλοκαίρι. Και μάλιστα αν θέλεις να βάλεις παραπάνω € καλύτερα να βάλεις δύο φορές από 11€ για να αποφύγεις την χρέωση 1,70 ευρώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μέχρι αύριο το απόγευμα... 

Πάλι αυτό το glitch 😂. Τελικά από συνδιαστικα πακέτα με ΜΒ τον τελευταίο μήνα μόνο με 4€ είχε δυστυχώς (άρα πάλι καλά που έβαλα προχθές 🙄

 

Screenshot_20211111-082055_myQ.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...