Προς το περιεχόμενο

Εν γνώσει της πωλούσε ελαττωματικά MacBooks η Apple, αποφαίνεται δικαστήριο


Snoob

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αυτοί που αρέσκονται στην αγορά προϊόντων της Apple και αποτελούν γενικά οπαδούς της Apple, δεν θα αλλάξουν άποψη ούτε τακτική αγοράς και θα συνεχίζουν να αγοράζουν από την Apple. 

Αυτό δεν αλλάζει ότι τέτοια συμβάντα πλήττουν το prestige της εταιρείας. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Nabuko είπε

Πωλείται MacBook Pro του 2016, σε άριστη κατάσταση, αγορασμένο από Αμερική καμία σχέση με τα κατώτερα ευρωπαϊκά. 

Άμα δεν είναι φτιαγμένο από αμερικάνικα χέρια δεν το παίρνω (ούτε γενικά laptop 5 χρονων πίσω) Δεν είμαι αρχαιοκάπηλος, μετά συγχωρήσεως...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ο παππους μου καποτε ελεγε "οτι πληρωνεις παιρνεις" ....απ οτι φαινεται δεν ισχυει πλεον

Επεξ/σία από Panahspasquale
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, EuphangeL είπε

Το συγκρίνεις με άλλα laptop ή με desktop monitors?

Και με τα δύο. Έχω ένα Yoga 700 14 ISK το οποίο έχει αισθητά πιο γρήγορη οθόνη και καθημερινά έχω 165hz 1ms στο Desktop και μία Dell U2719H στο γραφείο. Εννοείται ότι δεν υπάρχει καμία σύγκριση με τις οθόνες desktop αλλά μου έκανε εντύπωση που το Lenovo του 2016 που έκανε 750 ευρώ έχει γρηγορότερη οθόνη από το MacBook. Βέβαια, η οθόνη είναι αριστούργημα από χρώματα, γωνίες θέασης, contrast και accuracy αλλά η απόκριση είναι πολύ κακή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εμένα πάντως μου αρέσουν τα ονόματα που δίνουν οι Apple users στα τεχνικά προβλήματα των συσκευών:

Touch disease

Batterygate

Batterfly key death

Stage light

Όταν ο άλλος είναι creative individual, φαίνεται. ^_^

Οχι ότι οι συσκευές Android και Windows δεν έχουν τα δικά τους προβλήματα, αλλά τους δίνουμε πιο "πεζά" ονόματα (πχ bootloop, pink haze camera, backlight bleed).

Επεξ/σία από kurkosdr
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειναι στανταρ με τα χρονια να πεφτει η ποιοτητα των προιοντων  μιας εταιριας προς οφελος του κερδους...ειδικα οταν ηδη εχει αποκτησει καποιο ονομα στην πιατσα..

οι πελατες ειναι σταθεροι και περιμενουν να αγορασουν οποτε δεν την ενοχλει και πολυ (προς το παρον)

μην παραξενευεστε λοιπον οταν βλεπεται τετοια φαινομενα λιγοτερης αξιοπιστιας ενω εχει προστεθει περισσοτερη τεχνολογια σε ενα προιον..

ο χρονος ειναι χρημα οποτε πρεπει γρηγορα να φευγει ενα προιον απο το εργοστασιο χωρις ιδιαιτερο ψαξιμο 

ετσι κι αλλιως του χρονου θα βγαλουμε επομενο καινουριο με  νεα εξτραδακια...και παει λεγοντας

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1)Βάλαμε reviews στο e-shop μας.

2)Οι καταναλωτές κράζουν κάποια από τα κακά προϊόντα μας που έχουν προβλήματα.

3)Κλείνουμε τα comments στα reviews.

4)Όλα τα προβλήματα των προϊόντων μας λύθηκαν.

 

Apple = Innovation

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχάριστα νέα θα έλεγα υπο την έννοια οτι κάποιοι καταναλωτές σέβονται τον ευατό τους και γνωρίζουν οτι έχουν έννομα δικαιώματα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενα περίεργο πράγμα ρε παιδί μου.

Σαν τα macbook που 1 μηνα μετα την αγορα τους "σπαει" η οθονη.. Χωρις να το αγγιζεις - δεν παιζει ρολο

Σύμπτωση θα είναι και αυτό. Ε,ναι τι αλλο.. :) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...