Προς το περιεχόμενο

Τι λάστιχα θα προτείνατε να αγοράσω;


Steris

Προτεινόμενες αναρτήσεις

52 λεπτά πριν, johnykim είπε

Καλησπέρα, ψάχνω για καινούργια τετράδα σε διάσταση 165/70/13, αλλά δεν βρίσκω μεγάλη ποικιλία.

https://www.skroutz.gr/c/578/lastixa-autokinitou.html?keyphrase=165+70+13

53 λεπτά πριν, johnykim είπε

1) Matador  --> 180€

2) Sailun --> 160

3) Riken --> 160

4) Yokohama --> 210

 

Ποια θα επιλέγατε από τα παραπάνω;

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Nabuko είπε

Ευχαριστώ, για κάποιο λόγο στους κοντινούς της περιοχής μου δεν είχαν επώνυμα για τη διάσταση αυτή.

Ποια η γνώμη σου για το Falken Sincera SN832 Ecorun?

Έχω να φοβηθώ σε κάτι που είναι ECORUN (εξοικονόμηση ενέργειας)?

Επίσης, και τα Dunlop Streetresponse 2 σκέφτομαι αν αξίζουν τη διαφορά των 40 ευρώ.

Επεξ/σία από johnykim
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, johnykim είπε

Ευχαριστώ, για κάποιο λόγο στους κοντινούς της περιοχής μου δεν είχαν επώνυμα για τη διάσταση αυτή.

Για τι αμάξι πρόκειται? ποια η χρήση του? θα κινείσαι μέσα στην πόλη κανονικά? Ποιο είναι το ιδανικό μπάτζετ και ποιο το ταβάνι σου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, Nabuko είπε

Για τι αμάξι πρόκειται? ποια η χρήση του? θα κινείσαι μέσα στην πόλη κανονικά? Ποιο είναι το ιδανικό μπάτζετ και ποιο το ταβάνι σου?

Starlet P8, εντός και εκτός πόλης, ~ 7Κ km/ έτος, μέχρι 200 ευρώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, johnykim είπε

Ποια η γνώμη σου για το Falken Sincera SN832 Ecorun?

Επίσης, και τα Dunlop Streetresponse 2 σκέφτομαι αν αξίζουν τη διαφορά των 40 ευρώ.

Tα Falken τα κατασκευάζει η γιαπωνέζικη Sumitomo αλλά πιθανόν αυτά που έρχονται στην Ελλάδα να είναι made in turkey. Πολύ καλές κριτικές παντού γενικά για τη μάρκα.

Η Dunlop είναι θυγατρική διαφορετικών εταιριών σε διαφορετικά μέρη του κόσμου, της Goodyear, της Sumitomo(που έχει και τα Falken) και της Continental. Υποτίθεται ότι στην Ευρώπη είναι η Dunlop της Goodyear αλλά εκεί που θα τα αγοράσεις δεν ξέρω από που τα έχει φέρει

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Nabuko είπε

Tα Falken τα κατασκευάζει η γιαπωνέζικη Sumitomo αλλά πιθανόν αυτά που έρχονται στην Ελλάδα να είναι made in turkey. Πολύ καλές κριτικές παντού γενικά για τη μάρκα.

Τα Falken  που έβαλα πριν 2 χρόνια ήταν από Ταϋλάνδη. Καλά λαστιχάκια, δεν έχω παράπονο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάρα πολλοί στην βόρεια Ελλάδα φοράνε χειμερινά Sava Eskimo σε διαστάσεις όμως 175/70/13 και είναι ευχαριστημένοι (έχω γνωστό με μαγαζί ελαστικών και το αναφέρω). Πιθανά να βγάζουν και καλοκαιρινά "καλά". Θεωρώ με το αμάξι που έχεις και τις νορμάλ χαμηλές ταχύτητες που επίσης θεωρώ (και αυτό είναι το σωστό) ότι οδηγείς οποιοδήποτε ελαστικό θυγατρικής (και όχι κινέζικο) θα σε καλύψει.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...