Προς το περιεχόμενο

3060 έχει παραλάβει κανένας από πλαίσιο;


iraklic29

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 λεπτά πριν, malakudi είπε

Το κατάστημα δε θα χάσει, αφού επιστρέφοντας την χαλασμένη TV στον προμηθευτή θα του πιστωθεί όλο το αρχικό ποσό αγοράς. Το κατάστημα θα χάσει το κέρδος της αρχικής αγοράς, αν δε καταφέρει να πείσει τον πελάτη να αγοράσει κάτι καινούριο από το ίδιο κατάστημα με τα χρήματα της επιστροφής. 

Θα σχολιάσω μόνο αυτή την γραμμή γιατί μου έκανε εντυπωση.  Πως γίνετε σε περίπτωση χρηματικής έπιστροφης το κατάστημα  χάσει το κέρδος της αρχικής αγοράς; Έχεις δει εσυ κανένα κατάστημα στην Ελλάδα να σου κάνει επιστροφή σε μετρητά και όχι σε μορφή πιστωτικού που προφανώς θα χρησιμοποιηθεί για αγορά προϊόντος από το κατάστημα ξανά; Εγώ επιστροφή μετρητών δεν έχω δει ποτέ και ούτε έχω ακούσει, αλλά εσυ για να περιγράφεις τέτοιο σκηνικό φαντάζομαι θα σου έτυχε. Ζεις στην Ελλάδα η στο εξωτερικό;

Επεξ/σία από Pwpwpw
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 164
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, Pwpwpw είπε

Θα σχολιάσω μόνο αυτή την γραμμή γιατί μου έκανε εντυπωση.  Πως γίνετε σε περίπτωση χρηματικής έπιστροφης το κατάστημα  χάσει το κέρδος της αρχικής αγοράς; Έχεις δει εσυ κανένα κατάστημα στην Ελλάδα να σου κάνει επιστροφή σε μετρητά και όχι σε μορφή πιστωτικού που προφανώς θα χρησιμοποιηθεί για αγορά προϊόντος από το κατάστημα ξανά; Εγώ επιστροφή μετρητών δεν έχω δει ποτέ και ούτε έχω ακούσει, αλλά εσυ για να περιγράφεις τέτοιο σκηνικό φαντάζομαι θα σου έτυχε. Ζεις στην Ελλάδα η στο εξωτερικό;

Το να αποδεχθείς πιστωτικό είναι στη δική σου προσωπική ευχέρεια. Αν επιμείνεις το κατάστημα θα υποχρεωθεί να ακυρώσει την πώληση και να σου επιστρέψει ακέραιο το ποσό. Ελλάδα είμαι και έχω πάρει χρήματα από επιστροφή λόγω εγγύησης. Γι' αυτό και το κατάστημα θα πρέπει να είναι σύμμαχός σου και να σε κρατήσει πελάτη δίνοντάς σου την καλύτερη επιλογή για σένα και όχι να προσπαθεί να ξεστοκάρει.

Επεξ/σία από malakudi
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
26 λεπτά πριν, malakudi είπε

Το να αποδεχθείς πιστωτικό είναι στη δική σου προσωπική ευχέρεια. Αν επιμείνεις το κατάστημα θα υποχρεωθεί να ακυρώσει την πώληση και να σου επιστρέψει ακέραιο το ποσό. Ελλάδα είμαι και έχω πάρει χρήματα από επιστροφή λόγω εγγύησης. Γι' αυτό και το κατάστημα θα πρέπει να είναι σύμμαχός σου και να σε κρατήσει πελάτη δίνοντάς σου την καλύτερη επιλογή για σένα και όχι να προσπαθεί να ξεστοκάρει.

Τι να πω μετρητά σε χέρι προσωπικά είναι η πρώτη φορά που το ακούω,  δεν έχει γίνει ποτε ούτε σε εμένα ούτε σε καποιο  φιλο/γνωστό μου, πάντα σε περίπτωση επιστροφής αν δεν υπήρχε προϊόν για αντικατάσταση  δίνανε πιστωτικό. Αν δεν έχεις πρόβλημα ανεφερε και το κατάσταση να που σου έδωσε μετρητά στο χέρι, προς τιμήν του καταστήματος είναι μια τέτοια κίνηση.

Επεξ/σία από Pwpwpw
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, Pwpwpw είπε

Τι να πω μετρητά σε χέρι προσωπικά είναι η πρώτη φορά που το ακούω,  δεν έχει γίνει ποτε ούτε σε εμένα ούτε σε καποιο  φιλο/γνωστό μου, πάντα σε περίπτωση επιστροφής αν δεν υπήρχε προϊόν για αντικατάσταση  δίνανε πιστωτικό. Αν δεν έχεις πρόβλημα ανεφερε και το κατάσταση να που σου έδωσε μετρητά στο χέρι, προς τιμήν του καταστήματος είναι μια τέτοια κίνηση.

Δύο φορές, η πρώτη ήταν ένα tablet από eshop (αξία περίπου 120 ευρώ) και η δεύτερη ήταν πάλι ένα tablet από Carefour, αξία περίπου 80 ευρώ. Στο tablet του eshop ήταν η δεύτερη αλλαγή εντός εγγύησης - την πρώτη δόθηκε το ίδιο αλλά ξαναχάλασε.

Συνήθως αποδέχομαι το πιστωτικό αν το κατάστημα δείχνει τη διάθεσή του να κάνει το σωστό για τον πελάτη.

Επεξ/σία από malakudi
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα βρε παιδια στην πρωτη περιπτωση μου εμεναν μητρικη επεξεργαστης αχρηστα και στην δευτερη περιπτωση απο 40 ιντσων 1080 100Hz 3D τηλεοραση ηθελαν να μου δωσουν για αντικατασταση μια απλη 1080 50Hz χωρις 3D

Τι να τους ελεγα ναι ευχαριστω δωστε μου και ενα καθρεφτακι γιατι ειμαι χαζος και δεν θελω να πεσει η εταιρια σας εξω που βγαζει σε μια μερα οσα εγω σε 5 χρονια.

Εγω και στις δυο περιπτωσεις ηθελα το αυτονοητο δηλαδη να μου αντικαταστησουν τις μνημες και να μου επισκευασουν την τηλεοραση η να μου δωσουν την ιδια η με ιδια χαρακτηριστικα.

Στην δευτερη περιπτωση ο νομος λεει αντικατασταση με ισαξιο (σε χαρακτηριστικα) η καλυτερο μοντελο.

2 ώρες πριν, tegonikos είπε

Δεν γνωρίζω τι εστι rambus, σχολιάζω την φιλοσοφία και το μοτίβο που διακρίνω περισσότερο παρά το συγκεκριμένο περιστατικό. Τι πάει να πει μη συνειδητή επιλογή του πελάτη?Τον εξαπάτησαν και του πούλησαν πράγματα?

Το μοτίβο που διακρίνω είναι μας αλλάξαν την 2ετίας 1080 τηλεόραση στην εγγύηση με καινούργια 4Κ?Χρέος τους.Δεν γεννάνε κάρτες να καλύψουν την παραγγελία μας?Απατεώνες. Σε αυτό το μοτίβο αναφέρομαι...

 

Επειδη σε ξερω απο το AvClub που πλεον εχω φυγει απο κει να στο εξηγησω με τις δικιες σου γνωσεις.

Ειναι σαν να αγοραζεις ενα πικαπ εις γνωση σου που να παιρνει μονο μια κεφαλη να μην μπορεις να βαλεις αλλη αλλα να σου εχουν πει lifetime warranty και στους 6 μηνες να σου χαλαει η κεφαλη και να σου λενε καταργηθηκε και δεν υπαρχει.

Και οταν εσυ τους λες ρε παιδια και εγω το πικαπ τι να το κανω να σου λενε με καποιον τροπο χεστηκαμε.

Κανεις φασαρια και τα παιρνεις σε μετρητα η οχι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτή τη στιγμή έχει 2 άμεσα διαθέσιμες 3060. Την gigabyte oc και την zotac amp white. Περιμένει κανείς σας την gigabyte? την έχει 659. Αν την είχατε παραγγείλει πιο φθηνά τότε απλά δε σας την δίνουν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στα 700€ λουκούμι φαντάζει ετοιμοπαράδοτη η 3060 12gb της gigabyte τηρουμένων των τιμών που ισχύουν τώρα και όχι με βάση του msrp......

 

 

1.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λουκούμι αφού εδώ μέσα θα βρεις τους μεγαλύτερους κλέφτες της χώρας μας. Ο ορισμός του scalping, το insomnia. Πουλανε κατι 1050, 1060 και rx580 στα 500 και 600 ευρω, και θα σου πουν και χωρις να εχει κάνει mining, καρτα 3τιας και με 3πλασια τιμη απο την αρχική, αλλά, κατά τ αλλά καταγγελίες στα μαγαζιά που δεν μου δινουν την καρτα κτλ στην τιμη που μπορώ να κάνω τον scalper, γελαω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Αν και είχα πει ότι δε θα παραγγείλω ξανά από αυτή την εταιρεία το έκανα στις 26/2 για λογαριασμό φίλου.

Με πήραν πριν από λίγο και μου είπαν ότι θα παραλάβω αύριο την 3060 OC στα 509.

Όχι και τόσο άσχημα το vfm για το φίλο αν αναλογιστεί κανείς ότι οι επιδόσεις της είναι καλύτερες απο μια 2070 και η διαφορά στην τιμή της περίπου στο κατοστάρικο σε σχέση με πέρσι. 

Καλές αγορές παιδιά

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Ti ειναι καλυτερη απο την 2070 οχι αυτη εδω με τα 12GB

Εγω παραδειγμα που εδωσα EVGA 2070S 3 μηνων 400 ευρω τον Αυγουστο δεν υπαρχει περιπτωση να παρω 3060 12GB ακομα και στα 400 να την βρω.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους. Μόλις είχα ενημέρωση από το πλαίσιο ότι ήρθε η κάρτα μου.  3060 Zotac στα 509 ευρώ. Η παραγγελία είχε γίνει στις 26/2. Περιμένω την παραλαβή της. Ελπίζω σιγά σιγά να έρθει σε όλους σας!!!

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...