Προς το περιεχόμενο

Τί μου θυμίζει...; Τί μου θυμίζει...;


Cristina

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πρίν λίγο άκουγα το "Get Your Number" ( Mariah Carey ft Jermaine Dupri ) και το μπάσο και λίγο ρυθμικά μου θύμιζε κάτι... τι όμως ?

Το It's Just An Illusion από Imagination :D

 

Cristina τι λες ?

Λογικό να το θυμίζει' date=' αφού έχει sample. [img']http://www.mplampla.gr/files/Trillian/blink.gif[/img]

 

Ακούστε αυτό, αν δεν σας κάνει κόπο...

Είναι δύο τραγούδια:

«Doro - Give Me A Reason» και «Kool And The Gang - Cherish The Love»

 

Μοιάζουν ή τελικά είναι απλώς είναι η ιδέα μου; rolleyes.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακούστε και λίγο ράδιο... Heart fm 93,1

επίσης Star fm 91,7 όπου κάνουν συχνά αντιπαραβολές τραγουδιών με τον τίτλο twice as nice αν και νομίζω πως πάντα ο παλιός είναι αλλιώς!

 

οι παραπάνω σταθμοί μόνο για Θεσ//νικη.. sorry

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικό να το θυμίζει' date=' αφού έχει sample. [img']http://www.mplampla.gr/files/Trillian/blink.gif[/img]

 

Ακούστε αυτό, αν δεν σας κάνει κόπο...

Είναι δύο τραγούδια:

«Doro - Give Me A Reason» και «Kool And The Gang - Cherish The Love»

 

Μοιάζουν ή τελικά είναι απλώς είναι η ιδέα μου; rolleyes.gif

 

Όχι μοιάζουν, απλά το πρώτο κλέβει τους δεύτερους, όπως γίνεται τις περισσότερες φορές, ελλείψη ιδεών! :???:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω αν είναι έλλειψη ιδεών επειδή μοιάζουν μερικά δευτερόλεπτα... Γιατί κατά τα άλλα δεν έχουν καμιά σχέση.

Πάντως 2 ακόμα άτομα που ρώτησα μου είπαν πως δεν μοιάζουν, παρ' ότι εμένα μου έκανε click μόλις άκουσα το τραγούδι της Doro...

 

Btw... Έχω ακόμα ένα ζευγαράκι για να μου πείτε την γνώμη σας... Ίσως να κάνουν πάλι πουλάκια τ' αυτιά μου... Αλλά το «Μαχαιριά Στη Σιωπή» των EVNUS θυμίζει απίστευτα το «Prelude» του Βαγγέλη...

 

Δείγμα θα βρείτε εδώ... blink.gif

 

laantonios, ακούμε ράδιο. blink.gif

Ο Heart FM πολύ καλός, αλλά ο Star FM, προσωπικά μου είναι πλέον απίστευτα κουραστικός. Η εκπομπή που λες όμως, μοιάζει να έχει ενδιαφέρον. blink.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Ρε παιδιά, στο τελευταίο κομμάτι του Χατζηγιάννη-Δε φεύγω...

σπάω το κεφάλι μου να βρώ ποιο παλιό κομμάτι είναι.

Ειδικά η εισαγωγή του είναι μπαμάτο κλέψιμο απο παλιό τραγούδι, ελληνικό μάλλον...

Σας λέει κατι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Ρε παιδιά' date=' στο τελευταίο κομμάτι του Χατζηγιάννη-Δε φεύγω...

σπάω το κεφάλι μου να βρώ ποιο παλιό κομμάτι είναι.

Ειδικά η εισαγωγή του είναι μπαμάτο κλέψιμο απο παλιό τραγούδι, ελληνικό μάλλον...

Σας λέει κατι?[/quote']

Για μια στιγμή μου έφερε στο μυαλό το «Φεύγω» της Χάρις Αλεξίου. Μετά από λίγο μου ήρθε και το «Ίσως» του Γιάννη Βαρδή.

Με κανένα δεν μοιάζει, αλλά κάτι έχει που μου το θυμίζουν.

Αν σκεφτείς όμως πως τη μουσική και στα δύο την έχει γράψει ο Αντώνης Βαρδής, τότε ίσως κάτι δικό του να θυμίζει... blink.gif

Μου έχει κάτσει πάντως πως μοιάζει με κάποιο της Χάρις Αλεξίου... rolleyes.gif

 

Έχεις εσύ κάτι στο μυαλό σου; blink.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας εν μέσω καύσωνα!

Ρε φίλοι, αυτό το Ερωτά μου του Νίνο δε σας θυμίζει κάτι??? Ιδίως η γραμμή με το "αρμόνιο" (του-ρου ρου-ρου-ρου του-ρου ρου) :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας εν μέσω καύσωνα!

Ρε φίλοι' date=' αυτό το Ερωτά μου του Νίνο δε σας θυμίζει κάτι??? Ιδίως η γραμμή με το "αρμόνιο" (του-ρου ρου-ρου-ρου του-ρου ρου) :-)[/quote']

Μμμ...

Εμένα μου θύμισε λιγάκι την εισαγωγή από το «Breakfast In America» των Supertramp... rolleyes.gif

Και τώρα που το ξανακούω... Ίσως λίγο και την εισαγωγή από το «Lemon Tree» των Fool's Garden... rolleyes.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

να 'μαι πάλι !

 

στα Mad Video Music Awards '06 η Μερκούρη με τον Χρήστου τραγουδούσαν "Σε θέλω".........

 

έχω κολλήσει με την μουσική του κομματιού και προσπαθώ να θυμηθώ που την έχω ξανακούσει !!!

...μου θυμίζει disco εποχή - ξένο παλιό τραγούδι !

 

για πείτε μου.....ιδέα μου είναι ?

 

(θέλετε sample ??? )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να 'μαι πάλι !

 

στα Mad Video Music Awards '06 η Μερκούρη με τον Χρήστου τραγουδούσαν "Σε θέλω".........

 

έχω κολλήσει με την μουσική του κομματιού και προσπαθώ να θυμηθώ που την έχω ξανακούσει !!!

...μου θυμίζει disco εποχή - ξένο παλιό τραγούδι !

 

για πείτε μου.....ιδέα μου είναι ?

 

(θέλετε sample ??? )

Αυτό είναι διασκεύη από το «Σε Θέλω» των Modern Fears. Νομίζω του 1992 ήταν αυτό.

Μήπως σου θυμίζει αυτό; blink.gif

 

Όσο για των White Stripes' date=' έχω σπάσει το κεφάλι μου τόσες μέρες... Και παλιότερα πάλι όποτε το άκουγα κάτι μου θύμιζε, αλλά δεν... [img']http://www.mplampla.gr/files/Trillian/rolleyes.gif[/img]

Ίσως κάποτε το βρούμε... blink.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό είναι διασκεύη από το «Σε Θέλω» των Modern Fears. Νομίζω του 1992 ήταν αυτό.

Μήπως σου θυμίζει αυτό;

 

 

...με πας πολύ παλιά !

(να φανταστείς - πάλι καλά που θυμάμαι και την Αλέξια δηλαδή ! )

 

...που να το βρω να το τσεκάρω τώρα ?!?!?!

 

ευχαριστώ πάντως ...θα το ψάξω !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσο για των White Stripes' date=' έχω σπάσει το κεφάλι μου τόσες μέρες... Και παλιότερα πάλι όποτε το άκουγα κάτι μου θύμιζε, αλλά δεν... [img']http://www.mplampla.gr/files/Trillian/rolleyes.gif[/img]

Ίσως κάποτε το βρούμε... blink.gif

 

 

...και εγώ ειδικά κολλάω στην εισαγωγή !

...μου θυμίζει ένα σχετικά γνωστό σύνθημα (οοοοο ο-ο-ο-ο οοοοοοοο ο-ο-ο-ο) αλλα δεν νομίζω να είναι απλώς ένα σύνθημα !

 

anyway ...θα δείξει !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...