Προς το περιεχόμενο

Τί μου θυμίζει...; Τί μου θυμίζει...;


Cristina

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το ξέρατε ότι ο Alan Parsons είναι φανατικός θαυμαστής του Robert Miles;

Και μάλιστα έχει επηρρεαστεί τόσο πολύ από την μουσική του ώστε έχει κάνει και ένα του κομμάτι σχεδόν ίδιο με το «Children»; :mrgreen: :P

Ακούστε το «The Time Machine Pt. 1» από ομόνυμο album του (1999) και πείτε μου αν είναι η ιδέα μου ότι μοιάζει τόσο πολύ ή όντως μοιάζει... :roll:

Sample θα σας ανεβάσω αργότερα. :)

 

σορρυ λαθος

Δεν το κατάλαβα αυτό... :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντ. 557
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Τι έγινε ρε παιδιά ?

Το θάψαμε το topic ?

 

Τέσπα...ας το ζωντανέψουμε :D

 

Cuban Link ft Don Omar - Scandalous , ποιά mainstream ****** σας θυμίζει ? :D

 

Όποιος το βρεί πρώτος παίρνει ένα μπισκότο free :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ok... I got the message...

 

Additions:

 

Cuban link ft Don Omar - Scandalous <-> D.Y. ft... - Gasolina

 

Rachael Starr ft Amanda Wilson - Love On My Mind <-> W. Houston - When The Heartache Is Over

 

Rachael Starr ft Amanda Wilson - Love On My Mind <-again-> Martin Solveig - Rocking Music

P.S. Που χάθηκε η Cristina βρε παίδες ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

P.S. Που χάθηκε η Cristina βρε παίδες ?

 

Την ίδια απορία είχα θέσει κι εγώ σε άλλο θέμα! Έλα μου ντε! Που χάνεται όταν την χρειαζόμαστε; :grin:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα. Πώς και δεν ανέφερε κανείς τη σούπερ επιτυχία του καλοκαιριού Dj Raw - Naked, η οποία είναι ουσιαστικά μια αντιγραφή του Love In Your Eyes από Gazebo? ;)

 

Για να μην αρχίζω και απαριθμώ τα electro tracks που έχουν τα άπειρα samples από κομμάτια της δεκαετίας του 80... :-P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

P.S. Που χάθηκε η Cristina βρε παίδες ?

Εδώ είμαι... :)

 

Σας χρωστάω κι ένα sample που ξέχασα να σας ανεβάσω... :X :roll: :)

Το ξέρατε ότι ο Alan Parsons είναι φανατικός θαυμαστής του Robert Miles;

Και μάλιστα έχει επηρρεαστεί τόσο πολύ από την μουσική του ώστε έχει κάνει και ένα του κομμάτι σχεδόν ίδιο με το «Children»; :mrgreen: :P

Ακούστε το «The Time Machine Pt. 1» από ομόνυμο album του (1999) και πείτε μου αν είναι η ιδέα μου ότι μοιάζει τόσο πολύ ή όντως μοιάζει... :roll:

Sample θα σας ανεβάσω αργότερα. :)

«Alan Parsons Project - Time Machine (Part I)» (587 kb / 2:30') :)

 

Καλημέρα. Πώς και δεν ανέφερε κανείς τη σούπερ επιτυχία του καλοκαιριού Dj Raw - Naked' date=' η οποία είναι ουσιαστικά μια αντιγραφή του [b']Love In Your Eyes[/b] από Gazebo[/b']? ;)

Ίσως επειδή έχει αναφερθεί σε πολλά άλλα topics, να το θεωρήσαμε περριτό να το αναφέρουμε κι εδώ. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
Για σήμερα έχουμε το τόσο γλυκό «Beyond The Sunset» των Blackmore's Night... Με κάποια κλασική μελωδία μοιάζει...

Stanley Mayers - Cavatina...; Μπα...

Faure - Pavane...; Μπα...

 

Sample (90" / 273 kb)

Το ακούω πάλι... Και πάλι σπάω το κεφάλι μου... Είναι τόσο γνωστό και όμως δεν... :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Κάποια στιγμή εκεί που καθόμουνα και έκανα ζάπινγκ στην τηλεόραση, πέφτω επάνω στο Mad και στο νέο βίντεο-κλιπ της Δέσποινας Βανδή για το 'Jambi'! Φαντάστηκα ότι μάλλον ήταν διαφημιστικό του καναλιού, αλλά...

Με λύπη μου διαπίστωσα ότι το βιντεο-κλιπ ήταν σχεδόν πιστό αντίγραφο του βίντεο-κλιπ του Human Nature της Madonna και που πάνω σε αυτό είχε βασιστεί και το βίντεο-κλιπ για το τραγούδι 'Aυτό το φιλί' της Ευρυδίκης καθώς και ένα βίντεο-κλιπ παλιά της Χριστίνας Φαρμάκη' τον τίτλο του κομματιού δεν θυμάμαι!

Τόσο πολύ πάσχουν από έλλειψη ιδεών οι έλληνες σκηνοθέτες των μουσικών βιντεο-κλιπς; Έλεος πια! :evil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάποια στιγμή εκεί που καθόμουνα και έκανα ζάπινγκ στην τηλεόραση' date=' πέφτω επάνω στο Mad και στο νέο βίντεο-κλιπ της Δέσποινας Βανδή για το 'Jambi'! Φαντάστηκα ότι μάλλον ήταν διαφημιστικό του καναλιού, αλλά...

Με λύπη μου διαπίστωσα ότι το βιντεο-κλιπ ήταν σχεδόν πιστό αντίγραφο του βίντεο-κλιπ του Human Nature της Madonna και που πάνω σε αυτό είχε βασιστεί και ένα βίντεο-κλιπ παλιά της Χριστίνας Φαρμάκη' τον τίτλο του κομματιού δεν θυμάμαι![b']

Τόσο πολύ πάσχουν από έλλειψη ιδεών οι έλληνες σκηνοθέτες των μουσικών βιντεο-κλιπς; Έλεος πια![/b] :evil:

Όχι!!!Τόσο μεγάλο πρότυπο είναι η madonna γιαυτόν τον χώρο που έχουν βαλθεί όλες να γίνουν μαντόνες!!!!OOOOOOOouuuuuuuu

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...