Προς το περιεχόμενο

Πως γινεται μια μηνυση για εξυβριση?


MessatsuRoku

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, Basilhs23___ είπε

Ναι, δεν διαβασες ότι σου έγραψα πριν. 

Μήνυση αποκλείεται να είναι γιατί θα το μάθαινες με διαφορετικό τροπο. 

Σύσταση είναι κατά 99.9%. Το αν θα πας δικαστικώς το κρίνεις εσύ. 

Σιγά μην πάω δικαστικός με μια απλή σύσταση...Πολύ απλά δεν θα την ενοχλήσω και θα αλλάξω μερικά δρομολόγια έτσι ώστε να μην με πετυχαίνει

2 λεπτά πριν, Basilhs23___ είπε

Ναι, δεν διαβασες ότι σου έγραψα πριν. 

Μήνυση αποκλείεται να είναι γιατί θα το μάθαινες με διαφορετικό τροπο. 

Σύσταση είναι κατά 99.9%. Το αν θα πας δικαστικώς το κρίνεις εσύ. 

Άσε που θα μπλέξω με δικαστήρια κλπ και νομίζω αυτή δεν είναι λύση.....Τζάμπα θα πάνε χαμένα λεφτά,κόπος,χρόνος και στο τέλος κάποιος θα είναι κερδισμένος και κάποιος χαμένος και κάποιος θα είναι νευριασμένος και κάποιος χαρούμενος.....Συγνώμη αλλά εγώ τέτοιος άνθρωπος δεν είμαι γι'αυτό και προσπαθώ πάντα με τον διάλογο να λύσω τα οποία θέματα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 91
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, Gpancake είπε

Σιγά μην πάω δικαστικός με μια απλή σύσταση...Πολύ απλά δεν θα την ενοχλήσω και θα αλλάξω μερικά δρομολόγια έτσι ώστε να μην με πετυχαίνει

 αν δεν ικανοποιηθει ο εγωισμος του ατομου που σε τραβανε για συσταση και προχωρησει σε μηνυση, εκει τι θα κάνεις ?

μονο για εκδοση ταυτοτητας δεν θες δικηγορο. για ολα τα υπολοιπα καλο ειναι να χεις δικηγορο μαζι. αν σου πουν εγινε μηνυση και κατσε λιγο μεσα τι θα κανεις? αν γινει μηνυση την ωρα που θα εισαι εκει? το θεμα ειναι εσυ τι εκανες? το αλλο ατομο τι εκανε? προβλημα στην γειτονιά?  θορυβο? σκουπιδια? ακαθαρτα νερά ? παρκαρισμα?  απο τα μνημονια και μετα ο κοσμος λάλησε. ψαχνει να δημιουργει αλλα θεματα να ξεχναει τα δικα του προβληματα. εκτος αν τα χει ολα λυμένα. μηπως αποζητά την προσοχή του κόσμου. επειδη δεν ξερεις ο καθενας τι εχει στο κεφαλι του μεσα , παρε δικηγορο μαζι και αχρείαστος να ειναι. αλωστε στην μηνυση απαντας με μηνυση.   επισης και εσυ μπορεις να επικαλεστεις να κανουν συστασεις στο αλλο ατομο. αν διαταρασετε η ψυχικη σου υγεια-κοινωνικη γαλήνη κλπ τετοια νομικα κόλπα.

Επεξ/σία από xxatziva
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, xxatziva είπε

 αν δεν ικανοποιηθει ο εγωισμος του ατομου που σε τραβανε για συσταση και προχωρησει σε μηνυση, εκει τι θα κάνεις ?

μονο για εκδοση ταυτοτητας δεν θες δικηγορο. για ολα τα υπολοιπα καλο ειναι να χεις δικηγορο μαζι. αν σου πουν εγινε μηνυση και κατσε λιγο μεσα τι θα κανεις? αν γινει μηνυση την ωρα που θα εισαι εκει? το θεμα ειναι εσυ τι εκανες? το αλλο ατομο τι εκανε? προβλημα στην γειτονιά?  θορυβο? σκουπιδια? ακαθαρτα νερά ? παρκαρισμα?  απο τα μνημονια και μετα ο κοσμος λάλησε. ψαχνει να δημιουργει αλλα θεματα να ξεχναει τα δικα του προβληματα. εκτος αν τα χει ολα λυμένα. μηπως αποζητά την προσοχή του κόσμου. επειδη δεν ξερεις ο καθενας τι εχει στο κεφαλι του μεσα , παρε δικηγορο μαζι και αχρείαστος να ειναι. αλωστε στην μηνυση απαντας με μηνυση.   επισης και εσυ μπορεις να επικαλεστεις να κανουν συστασεις στο αλλο ατομο. αν διαταρασετε η ψυχικη σου υγεια-κοινωνικη γαλήνη κλπ τετοια νομικα κόλπα.

Δεν νομίζω να βρίσκεται εκεί το άτομο....Εγώ θα πάω αυτά που θέλω να πω και αν βρίσκεται και η ίδια εκεί θα προσπαθήσω να τα βρω μαζί της μπροστά στον Αξ....Άμα τα βρούμε καλώς άμα δεν τα βρούμε ας κάνει μήνυση εκείνη την ώρα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, Gpancake είπε

Σιγά μην πάω δικαστικός με μια απλή σύσταση...Πολύ απλά δεν θα την ενοχλήσω και θα αλλάξω μερικά δρομολόγια έτσι ώστε να μην με πετυχαίνει

Άσε που θα μπλέξω με δικαστήρια κλπ και νομίζω αυτή δεν είναι λύση.....Τζάμπα θα πάνε χαμένα λεφτά,κόπος,χρόνος και στο τέλος κάποιος θα είναι κερδισμένος και κάποιος χαμένος και κάποιος θα είναι νευριασμένος και κάποιος χαρούμενος.....Συγνώμη αλλά εγώ τέτοιος άνθρωπος δεν είμαι γι'αυτό και προσπαθώ πάντα με τον διάλογο να λύσω τα οποία θέματα

Οπως ειπα πριν, όλα είναι σχετικά. 

Αν αυτός που έκανε την σύσταση τωρα και έχει κρατήσει ιστορικό μετά σου κάνει μήνυση τι θα γίνει; 

Θα σε καβαλάει κιόλας. 

Οποτε, δεν είναι τόσο απλή η σκέψη αν θα κάνεις η όχι μήνυση. 

Το βασικό είναι κατά πόσο αλήθεια είναι αυτά που ανέφερε στο αστυνομικό όργανο, εάν είπε ακριβώς όσα έγιναν, καλώς, εάν τα παραφουσκωσε τότε υπάρχει θέμα κατ' εμέ.

Δρόμο δεν θα άλλαζα εγώ επειδή ο άλλος έκανε καταγγελία ολικά η εν μέρη ψευδή, αντίθετα θα σκεφτόμουν σοβαρά για μήνυση. 

3 λεπτά πριν, Gpancake είπε

Δεν νομίζω να βρίσκεται εκεί το άτομο....Εγώ θα πάω αυτά που θέλω να πω και αν βρίσκεται και η ίδια εκεί θα προσπαθήσω να τα βρω μαζί της μπροστά στον Αξ....Άμα τα βρούμε καλώς άμα δεν τα βρούμε ας κάνει μήνυση εκείνη την ώρα....

Αν κάνει μήνυση εκείνη την ώρα παίζει να σε πάνε στο κρατητήριο. Καλού κακού, επικοινώνησε με κάποιον δικηγόρο και ρώτησε τον τι κίνδυνος υπάρχει άμεσα αν σου κάνει μήνυση. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Basilhs23___ είπε

Οπως ειπα πριν, όλα είναι σχετικά. 

Αν αυτός που έκανε την σύσταση τωρα και έχει κρατήσει ιστορικό μετά σου κάνει μήνυση τι θα γίνει; 

Θα σε καβαλάει κιόλας. 

Οποτε, δεν είναι τόσο απλή η σκέψη αν θα κάνεις η όχι μήνυση. 

Το βασικό είναι κατά πόσο αλήθεια είναι αυτά που ανέφερε στο αστυνομικό όργανο, εάν είπε ακριβώς όσα έγιναν, καλώς, εάν τα παραφουσκωσε τότε υπάρχει θέμα κατ' εμέ.

Δρόμο δεν θα άλλαζα εγώ επειδή ο άλλος έκανε καταγγελία ολικά η εν μέρη ψευδή, αντίθετα θα σκεφτόμουν σοβαρά για μήνυση. 

Αν κάνει μήνυση εκείνη την ώρα παίζει να σε πάνε στο κρατητήριο. Καλού κακού, επικοινώνησε με κάποιον δικηγόρο και ρώτησε τον τι κίνδυνος υπάρχει άμεσα αν σου κάνει μήνυση. 

Οκ θα ρωτήσω αν και δεν το κόβω να κάνει μήνυση.....Απλά για εκφοβισμό θα γίνουν όλα.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

τουλαχιστον ειναι καθημερινη. αν επεφτε παρασκευη απογευμα τοτε να ετοιμαζοσουν για Σ/Κ μέσα. παρε δικηγορο. μην πας σαν προβατο για σφαγή. εστω και συσταση ή εξωδικο , τότε η μια μεριά ειναι καλυμμένη νομικά οτι εκανε ενέργειες για το μερος του/της.  τοτε σιγουρα θα πας για νομική συμβουλή σε δικηγόρο.

2 λεπτά πριν, Gpancake είπε

Οκ θα ρωτήσω αν και δεν το κόβω να κάνει μήνυση.....Απλά για εκφοβισμό θα γίνουν όλα.....

με τα αν και δεν το κοβω μαλλον κατι εχεις κανει και ενόχλησες άλλο ατομο. αν δεν εχεις να πληρωσεις συνηγορο για αργοτερα αν φτασετε σε αυτο το σημειο τοτε οριζει το δικαστηριο εναν συνηγορο.

Επεξ/σία από xxatziva
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, xxatziva είπε

τουλαχιστον ειναι καθημερινη. αν επεφτε παρασκευη απογευμα τοτε να ετοιμαζοσουν για Σ/Κ μέσα. παρε δικηγορο. μην πας σαν προβατο για σφαγή. εστω και συσταση ή εξωδικο , τότε η μια μεριά ειναι καλυμμένη νομικά οτι εκανε ενέργειες για το μερος του/της.  τοτε σιγουρα θα πας για νομική συμβουλή σε δικηγόρο.

με τα αν και δεν το κοβω μαλλον κατι εχεις κανει και ενόχλησες άλλο ατομο.

Μα δεν έχω κάνει κάτι για να φοβηθω.....Θα πάω εκεί στον Αξ.Υπ να δω τι παράπονα είναι αυτά θα δω τι θα μου πει και θα πράξω ανάλογα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Με τα αν και ίσως και πιθανόν δεν βγαίνει άκρη!

Ότι και να σου γράψουμε εμείς, ούτε ο αστυνομικός υπηρεσίας είμαστε, ούτε η κοπέλα, ούτε εσύ για να ξέρουμε τι έχει γίνει και πως θα σου τρίξουν τα δόντια.

Θα πας, θα δεις και (αν θες) θα μας πεις...

Αν έχεις δικηγόρο πρόχειρο έχε τον stand-by, αν όχι πορεύεσαι βλέποντας και κάντοντας.

Επεξ/σία από agnostos13
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ρε μαγκες τι του λετε του ανθρωπου; Οτι επειδη καποιος πηγε για συστασεις στην αστυνομια, τοτε θα συνεχισει και με μυνηση; Και να κανει αυτος πρωτος την μηνυση για να προλαβει την αλλη πλευρα; Εισαστε καθολου καλα που με αυθαιρετες εως παραλογες σκεψεις, συμβουλευετε τον αλλο δικονομικα , μεσα στα φορουμ;

Πρωτον. Εφοσον πηγε καποιος αστυνομια και ζητησε να γινουν παρατηρησεις, τοτε κατα πασα πιθανοτητα ουτε θελει να συνεχισει το θεμα, ουτε ενδεχομενως και να μπορει να το τραβηξει δικαστικα. Ειτε λογω ελλειψης πειστηριων, ειτε λογω οικονομικης αδυναμιας, ειτε απλα δε θελει να μπλεξει και θελει μονο την ησυχια του απο το αλλο ατομο.

Δευτερον. Παω αστυνομια για συστασεις, σημαινει παω αστυνομια για συστασεις. Κι οχι παω αστυνομια για συστασεις , ετσι να περναει η ωρα και μετα τραβαω και μηνυση. Αν ειχε εξαρχης τετοια διαθεση, τοτε θα το εκανε εξαρχης, η θα ξεκιναγε με αλλα μεσα, πχ εξωδικο, ασφαλιστικα μετρα κλπ. Οι συστασεις υποδεικνυουν μικροδιαφορα κι ειλικρινη συνηθως επιθυμια επιλυσης της χωρις φασαριες. Στη χειροτερη εκφοβισμο της αλλης πλευρας για να παψει μια συμπεριφορα.

Τριτον. Μηνυση μπορει να σκασει αν το προβλημα για το οποιο γιναν συστασεις συνεχιστει. Εαν οχι, ορεξη ειχε.

Τεταρτον. Ακομα και σε μηνυση να κατεληγε, το πιθανοτερο θα ηταν εξωδικαστικος συμβιβασμος οπως συνηθως συμβαινει σε μικροδιαφορες που λυνονται πριν την εκδικαση.
 

Σοβαρευτειτε λοιπον που το συμβουλευετε να κανει μηνυση κατευθειαν αυτος, χωρις καν να γνωριζετε για ποιο λογο εχουν γινει οι συστασεις. Και μετα θα φαει πισω ψευδη καταμηνυση και καπακι μηνυση και για την μικροδιαφορα και θα τρεχει και δε θα φτανει. Κι ολα αυτα για…απλες συστασεις που ειναι business as usual για την αστυνομια. Αμα ολα αυτα κατεληγαν σε αλληλομηνυσεις, τοτε δε θα φτανανε οι δικηγοροι στη χωρα…Ημαρτον, διαβαζετε οτι clickbait τιτλους περι μηνυσεων κι αποζημιωσεων βρειτε στα σαιτ και μπαινετε μετα για να μοιρασετε συμβουλες λες κι ολη η χωρα ειναι δικομανης…

Απλες συστασεις απο Αξ. Υπ. ειναι το ολο θεμα . Θα πανε παρεα στο τμημα, θα τα πουνε μπροστα στον Αξ. Υπ., θα τους πει κι ο Αξ. Υπ. να το ληξουμε εδω και τελος. Αν συμμορφωθει ληγει και το θεμα. Αλλωστε απο τα γραφομενα του βλεπω οτι υπαρχει ηδη η διαθεση συμμορφωσης που σημαινει πως η αλλη μαλλον δεν ειναι τρελη, αλλα οντως υπηρξε ενα θεμα που επρεπε να λυθει και που οντως θα λυθει.

Επεξ/σία από BackFromHell
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, BackFromHell είπε

Ρε μαγκες τι του λετε του ανθρωπου; Οτι επειδη καποιος πηγε για συστασεις στην αστυνομια, τοτε θα συνεχισει και με μυνηση; Και να κανει αυτος πρωτος την μηνυση για να προλαβει την αλλη πλευρα; Εισαστε καθολου καλα που με αυθαιρετες εως παραλογες σκεψεις, συμβουλευετε τον αλλο δικονομικα , μεσα στα φορουμ;

Πρωτον. Εφοσον πηγε καποιος αστυνομια και ζητησε να γινουν παρατηρησεις, τοτε κατα πασα πιθανοτητα ουτε θελει να συνεχισει το θεμα, ουτε ενδεχομενως και να μπορει να το τραβηξει δικαστικα. Ειτε λογω ελλειψης πειστηριων, ειτε λογω οικονομικης αδυναμιας, ειτε απλα δε θελει να μπλεξει και θελει μονο την ησυχια του απο το αλλο ατομο.

Δευτερον. Παω αστυνομια για συστασεις, σημαινει παω αστυνομια για συστασεις. Κι οχι παω αστυνομια για συστασεις , ετσι να περναει η ωρα και μετα τραβαω και μηνυση. Αν ειχε εξαρχης τετοια διαθεση, τοτε θα το εκανε εξαρχης, η θα ξεκιναγε με αλλα μεσα, πχ εξωδικο, ασφαλιστικα μετρα κλπ. Οι συστασεις υποδεικνυουν μικροδιαφορα κι ειλικρινη συνηθως επιθυμια επιλυσης της χωρις φασαριες. Στη χειροτερη εκφοβισμο της αλλης πλευρας για να παψει μια συμπεριφορα.

Τριτον. Μηνυση μπορει να σκασει αν το προβλημα για το οποιο γιναν συστασεις συνεχιστει. Εαν οχι, ορεξη ειχε.

Τεταρτον. Ακομα και σε μηνυση να κατεληγε, το πιθανοτερο θα ηταν εξωδικαστικος συμβιβασμος οπως συνηθως συμβαινει σε μικροδιαφορες που λυνονται πριν την εκδικαση.
 

Σοβαρευτειτε λοιπον που το συμβουλευετε να κανει μηνυση κατευθειαν αυτος, χωρις καν να γνωριζετε για ποιο λογο εχουν γινει οι συστασεις. Και μετα θα φαει πισω ψευδη καταμηνυση και καπακι μηνυση και για την μικροδιαφορα και θα τρεχει και δε θα φτανει. Κι ολα αυτα για…απλες συστασεις που ειναι business as usual για την αστυνομια. Αμα ολα αυτα κατεληγαν σε αλληλομηνυσεις, τοτε δε θα φτανανε οι δικηγοροι στη χωρα…Ημαρτον, διαβαζετε οτι clickbait τιτλους περι μηνυσεων κι αποζημιωσεων βρειτε στα σαιτ και μπαινετε μετα για να μοιρασετε συμβουλες λες κι ολη η χωρα ειναι δικομανης…

Απλες συστασεις απο Αξ. Υπ. ειναι το ολο θεμα . Θα πανε παρεα στο τμημα, θα τα πουνε μπροστα στον Αξ. Υπ., θα τους πει κι ο Αξ. Υπ. να το ληξουμε εδω και τελος. Αν συμμορφωθει ληγει και το θεμα. Αλλωστε απο τα γραφομενα του βλεπω οτι υπαρχει ηδη η διαθεση συμμορφωσης που σημαινει πως η αλλη μαλλον δεν ειναι τρελη, αλλα οντως υπηρξε ενα θεμα που επρεπε να λυθει και που οντως θα λυθει.

Ευχαριστώ πολύ αγόρι......Εγώ ξέρω οι συστάσεις είναι ότι πας στον Αξ.Υπ σου λέει έγινε αυτό αυτό και αυτό δλδ τα παράπονα που έκανε ο άλλος και απλά σου λέει να μην ξαναγίνει γιατί στην πορεία θα γίνει μήνυση και αυτό είναι όλο....

Εγώ έτσι ξέρω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Just now, Gpancake said:

Ευχαριστώ πολύ αγόρι......Εγώ ξέρω οι συστάσεις είναι ότι πας στον Αξ.Υπ σου λέει έγινε αυτό αυτό και αυτό δλδ τα παράπονα που έκανε ο άλλος και απλά σου λέει να μην ξαναγίνει γιατί στην πορεία θα γίνει μήνυση και αυτό είναι όλο....

Εγώ έτσι ξέρω

Βασικά ο Α.Υ. θα σε ρωτήσει και την δική σου άποψη, γιατί ο άλλος μπορεί να λέει μπαρούφες. Το γεγονός ότι πάει κάποιος για συστάσεις δεν σημαίνει πως αυτά που λέει είναι αληθή.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 λεπτά πριν, Gpancake είπε

Ευχαριστώ πολύ αγόρι......Εγώ ξέρω οι συστάσεις είναι ότι πας στον Αξ.Υπ σου λέει έγινε αυτό αυτό και αυτό δλδ τα παράπονα που έκανε ο άλλος και απλά σου λέει να μην ξαναγίνει γιατί στην πορεία θα γίνει μήνυση και αυτό είναι όλο....

Εγώ έτσι ξέρω

Θα σας καλεσει και τους δυο ο Αξ. Υπ. να μιλησει ο καθενας για το ζητημα και ο ιδιος θα εχει ρολο καταπραυντικο και προς τις δυο πλευρες, με τις αναλογες συστασεις εκατερωθεν βαση οσων διαπιστωσει στην συζητηση. Τυπου μεγαλοι ανθρωποι ειστε, αφηστε τα αυτα, τοσο εσυ που εκανες το ταδε πραγμα να μην επαναληφθει οσο κι εσυ που εκανε συστασεις δες το λιγο πιο χαλαρα το πραγμα κι ολα θα πανε οκ.

Αν τωρα δει να μην υπαρχει καμια ελπιδα συνενοησης αναμεσα στις 2 πλευρες, ε οκ, θα πει την κασετα του , θα καταγραψει το γεγονος και μετα καλη σας τυχη...

Δεν υπαρχει ουδεμια περιπτωση μηνυσης αν δεν βρεθειτε πρωτα να μιλησετε ενωπιον του Αξ. Υπ. Αν εκει διαπιστωσει η αλλη πλευρα οτι ...το βιολι σου... και τα παρει στο κρανιο, ναι οκ, μπορει να παει στο επομενο βημα. Που παλι χλωμη η μηνυση κατευθειαν. Συνηθως τραβανε ασφαλιστικα μετρα, ή κανενα εξωδικο που δεν εχουν ουτε ιδιαιτερο κοστος , ουτε τραβολογημα, αλλα κυριως, περνανε το μηνυμα στην αλλη πλευρα, πολυ ξεκαθαρα πλεον.

Αν η αλλη πλευρα ηταν ετοιμη για μηνυση, δε θα πηγαινε για συστασεις να περναει την ωρα της...

11 λεπτά πριν, plomaskost είπε

Εγώ πάντως μια φορά που πήγα να μου κάνουν συστάσεις στο ΑΤ Παρασκευή βγηκα Δευτέρα από τα κρατητήρια.

Καλα οκ...Προφανως δεν μας λες ολο το στορυ. Απο απλες συστασεις, σιγουρα δεν καταληγεις στο κρατητηριο. Επισης οταν η αστυνομια σε καλει για συστασεις, σε καλει για συστασεις. Αυτο. 

Αν θελανε να σε κρατησουν, θα ερχοντουσαν σπιτι σου και θα σε μπαγλαρωναν και δε θα σου λεγανε να πας απο εκει μια βολτα για συστασεις...Κατι αλλο συνεβη την ωρα των συστασεων προφανως και για αυτο σε μπαγλαρωσανε...

Πχ αν εσκασες μπουκετο σε καποιον , σε τραβηξε ο αλλος στην αστυνομια για συστασεις, σας ειπε ο Αξ. Υπ. "ελα μεγαλα παιδια ειστε, ληξτε το εδω" κι εσυ απαντησες οτι "αμα τον πετυχω εξω παλι μπουκετα θα φαει κι ακομα παραπανω" ή αν εκανες κινησεις εντος του τμηματος περιεργες-επιθετικες, τοτε πιθανως το τρως το μπαγλαρωμα, αλλα προφανως δε φταινε οι συστασεις...

Επεξ/σία από BackFromHell
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πιστεύω ότι το να πας με δικηγόρο είναι βλακεία. Δεν φτάνει ένας. Το ζήτημα είναι τόσο σοβαρό που θα χρειαστεί μια στρατιά δικηγόρων και συνεργατών. Μην ξεχνάς ότι ο αστυνομικός μπορεί να σου λέει ψέματα ότι πρόκειται για παραπονάκια ώστε να προσέλθεις στο ΑΤ αυτοβούλως και να συλληφθείς επιτόπου. Συνήθως το κάνουν αυτό σε τόσο σημαντικές υποθέσεις για να μην υπάρχει περίπτωση να διαφύγουν οι εγκληματίες στο εξωτερικό. Και μην ξεχνάς να κάνεις μηνύσεις σε όλους για το οτιδήποτε, ακόμα και αν σου φέρουν ζεστό νερό ενώ έχεις ζητήσει κρύο. 

Μηνύσεις μηνύσεις μηνύσεις. Α ναι κάνε και καμιά αγωγή έτσι να υπάρχει. 

Προετοίμασε και τους συγγενείς σου γιατί μάλλον η ποινή σου θα είναι εις θάνατον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...