Προς το περιεχόμενο

Ούτε ο ίδιος ο μηχανικός δεν ξέρει.


AlePsik123

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν μπορείς πάρτο με  γερανό-οδικη και πήγαινε  το σε κανονικό συνεργειο...εχεις μπλεξει ασχημα....ουτε απέξω μην περνάς,έχει πολλούς τέτοιους.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

,<<Μετά από τρεις μέρες ενώ οδηγούσα έκανε κάτι παράξενους θορύβους το αμάξι, σιγά σιγά μείωνε ταχύτητα ενώ πατούσα το γκάζι και έβγαζε από την εξάτμιση λευκό καπνό>>

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, AlePsik123 είπε

210.000 έχει, έναν χρόνο το έχω μόνο το αμάξι και απ ότι έχω δει απ το βιβλίο του σερβις η προηγούμενη ιδιοκτήτρια το πρόσεχε αρκετά. Αυτόν τον έναν χρόνο έχω αλλάξει δυο φορές τα λάδια, δυο φορές αντιψυκτικό και τώρα άλλαξα το ψυγείο. Κοιτάζω τις στάθμες ναι, δεν μου είχε εμφανίσει κάτι άλλο περίεργο μέχρι τώρα  

Μου το έδειξε το παλιό ψυγείο αλλά δεν ξέρω από αυτά για να καταλάβω κάτι..Πάντως με το που κατάλαβα ότι κάτι δεν παει καλά το πήγα αμεσως, δεν το οδήγησα καθόλου και όταν το άλλαξε το ψυγείο, τρεις μέρες μετά έγινε η ζημιά..Όσο οδηγούσα ήταν ακριβώς στην μέση η στάθμη της θερμοκρασίας, ούτε ανέβασε ούτε έριξε 

Παντως ειναι λιγο απιθανο να εβγαλε διαγνωση οτι φταιει το ψυγειο και μετα την αλλαγη του να εβγαλε φλαντζα! Για το ψυγειο τι σου ειπε? Βουλωμενο ή εσπασε-διαρροες?  Στο λεω γιατι μπορει να φουσκωσαν τα νερα απο την φλαντζα και σκοπιμα να σου αλλαξε το ψυγειο..!

Επισης ο μαστορας εχει αφησει την χειροτερη εικονα! Γιατι ενω ειναι ξεκαθαρο οτι ειναι φλαντζα απο τα κενα που σου εκανε και η οδικη απο αυτο που σου ειπε.. αυτος ισχυριστηκε για θερμοστατη.. μετα σου λεει για φλαντζα και μετα εχει θεμα το καπακι!  Φανερωνει οτι θελει να φαει χρημα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, AlePsik123 είπε

210.000 έχει, έναν χρόνο το έχω μόνο το αμάξι και απ ότι έχω δει απ το βιβλίο του σερβις η προηγούμενη ιδιοκτήτρια το πρόσεχε αρκετά. Αυτόν τον έναν χρόνο έχω αλλάξει δυο φορές τα λάδια, δυο φορές αντιψυκτικό και τώρα άλλαξα το ψυγείο. Κοιτάζω τις στάθμες ναι, δεν μου είχε εμφανίσει κάτι άλλο περίεργο μέχρι τώρα  

Μου το έδειξε το παλιό ψυγείο αλλά δεν ξέρω από αυτά για να καταλάβω κάτι..Πάντως με το που κατάλαβα ότι κάτι δεν παει καλά το πήγα αμεσως, δεν το οδήγησα καθόλου και όταν το άλλαξε το ψυγείο, τρεις μέρες μετά έγινε η ζημιά..Όσο οδηγούσα ήταν ακριβώς στην μέση η στάθμη της θερμοκρασίας, ούτε ανέβασε ούτε έριξε 

210,000xlm Hyundai......... πραγματικα ειμαστε Αφρική!!!!! αυτα τα οχηματα ειναι για την πρεσα όχι για τον δρόμο!!!!!!!

  • Confused 5
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Dinos1973 είπε

210,000xlm Hyundai......... πραγματικα ειμαστε Αφρική!!!!! αυτα τα οχηματα ειναι για την πρεσα όχι για τον δρόμο!!!!!!!

Άντε τι περιμένεις? Βάλε για βουλευτής, να γίνεις υπουργός να ρίξεις τις τιμές των αυτοκινήτων ή να αυξήσεις τους μισθούς, να μειώσεις και την ανεργία για να μπορούν όλοι να αγοράζουν καινούρια αυτοκίνητα

  • Like 7
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, PLACEBO_89 είπε

Παντως ειναι λιγο απιθανο να εβγαλε διαγνωση οτι φταιει το ψυγειο και μετα την αλλαγη του να εβγαλε φλαντζα! Για το ψυγειο τι σου ειπε? Βουλωμενο ή εσπασε-διαρροες?  Στο λεω γιατι μπορει να φουσκωσαν τα νερα απο την φλαντζα και σκοπιμα να σου αλλαξε το ψυγειο..!

Επισης ο μαστορας εχει αφησει την χειροτερη εικονα! Γιατι ενω ειναι ξεκαθαρο οτι ειναι φλαντζα απο τα κενα που σου εκανε και η οδικη απο αυτο που σου ειπε.. αυτος ισχυριστηκε για θερμοστατη.. μετα σου λεει για φλαντζα και μετα εχει θεμα το καπακι!  Φανερωνει οτι θελει να φαει χρημα!

Μου είπε ότι κάτι ξεκόλλησε στο ψυγείο, δεν θυμάμαι ακριβως..Ναι τραγικός είναι, έμπλεξα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εάν σου ανέβασε θερμοκρασία ο κινητήρας πολύ πιθανόν να έχει αρπάξει και φλάντζα κεφαλής .

Θερμοστάτης και ψυγείο αναλώσιμα είναι , ειδικά εάν δέν έμπαινε καλής ποιότητας αντιψυκτικό και το αλλάζαν όποτε ήθελαν . Άσε τι έγραφαν τα συνεργεία .

Συνήθως όταν μπερδεύει λάδια με νερά , δημιουργείται σάν μαγιονέζα στή τάπα λαδιού , και το πρώι ρετάρει για ελάχιστα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Dinos1973 είπε

210,000xlm Hyundai......... πραγματικα ειμαστε Αφρική!!!!! αυτα τα οχηματα ειναι για την πρεσα όχι για τον δρόμο!!!!!!!

Σε καμια συζήτηση έχεις πει ποτέ τίποτα χρήσιμο που να βοηθάει στο θέμα ή μονο τις κλασικές εξυπνάδες σου;

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, AlePsik123 είπε

Μου είπε ότι κάτι ξεκόλλησε στο ψυγείο, δεν θυμάμαι ακριβως..Ναι τραγικός είναι, έμπλεξα..

Ολα αυτα τα χρονια αν ηταν καλοσυντηρημενο το συστημα ψυξης και στον πρωην κατοχο δεν ειχε ανεβασει ποτε θερμοκρασιες δεν θα σου εβγαζε φλαντζα! Αλλοι παραγοντες ο τροπος οδογησης.. Αν με κρυο μοτερ σηκωνε στροφες ή το πηγαινε συχνα σε υψηλες στροφες(θερμοκρασιες) παλι δημιουργειται φθορα στη φλαντζα!

5 ώρες πριν, meletis_m είπε

Εάν σου ανέβασε θερμοκρασία ο κινητήρας πολύ πιθανόν να έχει αρπάξει και φλάντζα κεφαλής .

Θερμοστάτης και ψυγείο αναλώσιμα είναι , ειδικά εάν δέν έμπαινε καλής ποιότητας αντιψυκτικό και το αλλάζαν όποτε ήθελαν . Άσε τι έγραφαν τα συνεργεία .

Συνήθως όταν μπερδεύει λάδια με νερά , δημιουργείται σάν μαγιονέζα στή τάπα λαδιού , και το πρώι ρετάρει για ελάχιστα 

Οπως το λες συνηθως.. Αλλα αναλογα το αυτοκινητο μπορει να ξεκιναει για αρχη να πεταει τα νερα απο την εξατμιση ή να μπαινουν τα καυσαερια στα νερα και να τα φουσκωνει..!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, Jimyo0 είπε

Οπως λεει και ο τίτλος!Τύπος αγόρασε ενα iphone (οχι μέλος του forum) και δεν πληρώνει λέγοντας δικαιολογίες ότι δεν το έχει δει κτλ.Το έχει στα χέρια του μια ενδομάδα τώρα.Να προλάβω τυπικοεθιμικές συμβουλές ( ποτέ δεν στέλνουμε χωρίς κατάθεση κτλ)ύπάρχει εμπειρία σε αγοραπωλησίες γενικά απλά ο τύπος είχε legit profile και είναι φίλος αξιοματούχου συγγενή ,όπως είναι και ο ίδιος!Anyway ο τύπος λέει ότι δεν πρόλαβε να τσεκάρει το κινητό λόγω υποχρεώσεων αν και το έχει μια εβδομάδα τωρα.Και ότι θα το κανονίσει προσεχώς. Εγώ πλεον δυσκολέυομαι να το πιστεψω!!Anyway έχω σκοπο να του δώσω λιγες μερες ακόμα και μετα θα υποβάλω μυνηση και όλα θα παρουν τον δρομο τους.Απλά θέλω να ρωτήσω αν είχε κα΄ποιος απο έδω παρόμοια εμπειρία και τι ακριβώς έγινε...

 

13 ώρες πριν, ProponitisTouKanape είπε

Σε καμια συζήτηση έχεις πει ποτέ τίποτα χρήσιμο που να βοηθάει στο θέμα ή μονο τις κλασικές εξυπνάδες σου;

Κορεατης σχεδον 20ετιας με πανω απο 200,000 χλμ!!!! τι αλλο να πει κανεις;;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Dinos1973 είπε

 

Κορεατης σχεδον 20ετιας με πανω απο 200,000 χλμ!!!! τι αλλο να πει κανεις;;;;

Αυτο που λες μονο κομπλεξ βγαζει..!  Γιατι δεν το τεκμηριωνεις? Με την ιδια λογικη αν σου πει ενας Σαουδαραβας εχεις πεθανει και δεν το ξερεις πρεπει να συμφωνησεις μαζι του!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, PLACEBO_89 είπε

Αυτο που λες μονο κομπλεξ βγαζει..!  Γιατι δεν το τεκμηριωνεις? Με την ιδια λογικη αν σου πει ενας Σαουδαραβας εχεις πεθανει και δεν το ξερεις πρεπει να συμφωνησεις μαζι του!!!

Εχει περασει η ημερομηνια λήξεως !!!! απο εδώ και περα να κανει συνδρομή σε συνεργεια και βνζιναδικα!!!

Επεξ/σία από Dinos1973
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 λεπτά πριν, Dinos1973 είπε

Εχει περασει η ημερομηνια λέξεως!!!!! απο εδώ και περα να κανει συνδρομή σε συνεργεια και βνζιναδικα!!!

Δεν ειναι ακριβως ετσι.. Αν ενα παλιο αυτοκινητο ειναι καλοσυντηρημενο δεν εχει αναγκη!  Αν ξερεις καλα μαστορια και πηγες με ανταλλακτικα με 1000ευρω το μαζευεις και με το παραπανω ωστε να μην σου ζητησει τιποτα για τα επομενα 5 χρονια! Και μιλαω για 20ετιας ιαπωνικο-κορεατικο σε νορμαλ κατασταση οχι να ειναι εγκαταλελειμμενο..! 

Επεξ/σία από PLACEBO_89
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, PLACEBO_89 είπε

Δεν ειναι ακριβως ετσι.. Αν ενα παλιο αυτοκινητο ειναι καλοσυντηρημενο δεν εχει αναγκη!  Αν ξερεις καλα μαστορια και πηγες με ανταλλακτικα με 1000ευρω το μαζευεις και με το παραπανω ωστε να μην σου ζητησει τιποτα για τα επομενα 5 χρονια! Και μιλαω για 20ετιας ιαπωνικο-κορεατικο σε νορμαλ κατασταση οχι να ειναι εγκαταλελειμμενο..! 

Γιατι ασχολεισαι?Σε καθε θεμα μπαινει και γραφει τα ιδια λες και εχουμε στο κηπο μας ολοι ενα ευρωδεντρο και κατεβαζει κατοσταρικα να μαζευουμε τα χιλιαρικα καθε λιγο να αγοραζουμε αυτοκινητα καθε 5 χρονια οπως θελουν οι αυτοκινητοβιομηχανιες.

Και 200000χλμ και 300000χλμ και 1000000χλμ.Μεχρι να πεθανει εκει.Και μετα μεταχειρα μοτερ πανω η μεχρι να κοπει το σασι στη μεση.Δε παιρνω ηλεκτροκινητο ρε κουφαλες 🤣

  • Like 2
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Dantε είπε

Γιατι ασχολεισαι?Σε καθε θεμα μπαινει και γραφει τα ιδια λες και εχουμε στο κηπο μας ολοι ενα ευρωδεντρο και κατεβαζει κατοσταρικα να μαζευουμε τα χιλιαρικα καθε λιγο να αγοραζουμε αυτοκινητα καθε 5 χρονια οπως θελουν οι αυτοκινητοβιομηχανιες.

Και 200000χλμ και 300000χλμ και 1000000χλμ.Μεχρι να πεθανει εκει.Και μετα μεταχειρα μοτερ πανω η μεχρι να κοπει το σασι στη μεση.Δε παιρνω ηλεκτροκινητο ρε κουφαλες 🤣

Ο καθενας οπως το βλεπει.. Μεχρι και το 2000 κυκλοφορουσαν στην εθνικη αυτοκινητα του 70 και του 80 με κοντο σασμαν και 4 ταχυτητες που μετα τα 100χλμ βουηζαν και ετρεμαν!  Τωρα η τεχνολογια που ειναι πολυ μπροστα σε σχεση με τοτε και εχουμε και καλυτερους δρομους.. σου λενε το χιλιαρι δεν ειναι για ταξιδι.. ειναι κουβας.. και αμα χτυπησεις και-και-και.  Ρε Ελληναρα σε ποιον τα λες αυτα? Ποιο ειναι το βιοτικο επιπεδο??? Το παιζουν ολοι ιστορια στην ψωροκωσταινα!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...