Προς το περιεχόμενο

Eternals (Marvel, Phase 4, Nov 5th 2021)


Thresh

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 79
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, KilliK είπε

συγνωμη, indie flicks δεν εχει γυρισει; αρα μηδεν δραση, αρα μηδεν πειρα. επαναληψη της ιδιας ιστοριας με Black Widow και Captain Marvel θα εχουμε, με τους εμπειρους editors/second unit directors να βγαζουν το φιδι απο την τρυπα. Αν τωρα η ολη συνεργασια οδηγησει σε ενα smooth αποτελεσμα, καλως.

Παντα υπαρχει η πρωτη φορα και πιστευω θα εχουμε ενα αρτιο αποτελεσμα. Το trailer ειναι εξαιρετικο αλλα σιγουρα δεν μπορει να δωσει τη σκηνοθετικη ματια της κανονικης ταινιας. Το black widow και το captain marvel ειναι απο τις χειροτερες ταινιες της marvel το eternals θα ειναι αντιστοιχο των καλων ταινιων της οπως WS και AIW. Λιγοι μηνες εμειναν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

I have a bad feeling about it. Δεν ξέρω τι είναι ακριβώς αλλά κάτι με χαλάει. Έχουν αρχίσει να κατρακυλάνε στο πεδίο του εξτριμ φανταστικού και είναι δύσκολο να μην γίνει αστείο. Ειναι δύσκολη δουλειά  για χαρισματικός σκηνοθέτες πχ  James Gunn.

 

 Απλά ελπίζω να κάνω λάθος και να μην κράζουμε άλλη μια ταινία 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εφόσον ξεκινάει με Ancient lamentation of women και Zimmer like soundtrack , τόσο συμπαθητικές περσόνες στο trailer (χιούμορ, χάρισμα , πρόσωπο δυσκοιλιότητας κλπ) , πιστεύω η ταινία θα είναι αριστούργημα. Άχαστο από εμένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Kang που τον είδαμε στο Loki δε θα είναι ο archvillain σε αυτό το phase σε στυλ Τhanos όπου κάθε ταινία τον teasαρε μέχρι το τελικό showdown μέσω είτε φυσικής παρουσίας είτε αναφοράς στο gauntlet ή έχω καταλάβει κάτι λάθος; Δεν ξέρω πως μπορεί να κολλήσει ή αν θα βρίσκεται σε μια ταινία Eternals.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Kang δεν θα βρισκεται σε ταινια Eternals, θα ειναι ο βασικος κακος στο Antman Quantumania και ισως εχει καποιο καμεο στο DR Strange 2. Βασικα πιστευω οτι η ταινια με την οποια θα τελειωσει το Phase 4, το Fantastic Four δηλαδη θα αντιμετωπισει την απειλη του Kang με μια συμπραξη ηρωων τυπου Avengers και X-men.

Γενικως δεν εχω πειστει οτι ο Kang θα ειναι ο επομενος μεγαλος κακος τυπου Thanos, παρα η αφορμη για να αρχισουν να συγκρουονται και να καταστρεφονται τα συμπαντα του Multiverse (βλεπε Secret Wars storyline) και να ενωθουν διαφοροι σουπερ ηρωες απο διαφορετικα συμπαντα για να αντιμετωπισουν την απειλη (ισως το μονο storyline που θα περνουσε σε scope το Infinity War) οπου θα καταληξουμε στο Battleworld και την εμφανιση του Dr. Doom.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • 5 εβδομάδες αργότερα...

Πατώνει διαβάζω στις κριτικές, να δούμε πότε θα καταλάβουν ότι ο κόσμος δεν ενδιαφέρεται γι αυτό που πάνε να του πασάρουν. Τόσες και τόσες ταινίες έχουν πάει απατες, γιατί δεν μαθαίνουν; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...