Προς το περιεχόμενο

Ανησυχίες


tsofras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

59 minutes ago, tsofras said:

Καλημέρες

Ήρθα στη δουλειά σήμερα, το κάθισμα μία από τα ίδια με Leon παίζει και χειρότερα λόγω θέσης.

Κατά τα άλλα απολαυστικό το αυτόματο

Δυστυχώς καταλαβαίνω ότι δεν υπήρχε λόγος να χρεωθώ και να δώσω 37 χιλιάρικα 

Το παιρνουν πισω? 🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Άβυσσος η ψυχή του Τσόφρα!

Ερώτηση: Στις 999 σελίδες κλειδώνει μόνο του το thread ή μπορεί να συνεχίσει περισσότερο;

Επεξ/σία από thodoris20s
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, tsofras είπε

Καλημέρες

Ήρθα στη δουλειά σήμερα, το κάθισμα μία από τα ίδια με Leon παίζει και χειρότερα λόγω θέσης.

Κατά τα άλλα απολαυστικό το αυτόματο

Δυστυχώς καταλαβαίνω ότι δεν υπήρχε λόγος να χρεωθώ και να δώσω 37 χιλιάρικα 

φτιαξε σωστα το καθισμα... κατι δε κανεις καλα! δεν ειναι hatch, μη περιμενεις εμπειρια hatch... ;) 

Στο τελος δε θα βρισκουμε αμαξι να παρουμε με αυτα κ με αυτα... :P

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πάλι καλά που δεν πήρες το countryman τουλάχιστον το cupra το γουστάρεις κιολας. Το θέμα είναι και το civic να έπαιρνες που είναι χαμηλό πάλι θα είχες στο μυαλό σου το cupra

Επεξ/σία από NobodyRankXV
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, NobodyRankXV είπε

Πάλι καλά που δεν πήρες το countryman τουλάχιστον το cupra το γουστάρεις κιολας. Το θέμα είναι και το civic να έπαιρνες που είναι χαμηλό πάλι θα είχες στο μυαλό σου το cupra

φαυλος κυκλος!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θεμα ειναι ξεκαθαρα ψυχολογικο , αυτο εχω καταλαβει τελικα. Πρεπει και ο ιδιος ο tsofras να καταλαβει με καποιο τροπο, οτι δεν υπαρχει αμαξι, που να ειναι ανετο, χαμηλο, με καλη ορατοτητα, με τελειο καθισμα , να κολλαει στην ασφαλτο, να εχει καλη αναρτηση, να ειναι ανετο στο ταξιδι, να μην κουναει τους πισω επιβατες, να εχει χωρους, να ειναι αυτοματο , να μην κανει πανω απο 30Κ και μπορω να σκεφτω καμια δεκαρια κουτακια ακομα. 

Η πιο σωστη αντιμετωπιση για αυτον ειναι να πει οτι πηρε μια αποφαση και θα ζησει με αυτη. Για τους υπολοιπους, μην τον τσιγκλατε τον κανετε χειρότερα, ασχετα αν ολοι θελουμε νεα σεζον.

  • Like 12
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, NobodyRankXV είπε

Πάλι καλά που δεν πήρες το countryman τουλάχιστον το cupra το γουστάρεις κιολας. Το θέμα είναι και το civic να έπαιρνες που είναι χαμηλό πάλι θα είχες στο μυαλό σου το cupra

Ε εντάξει είμαι από αυτούς που αν δεν δοκιμάσουν θα μείνουν με την απορία.

Σίγουρα αν είχα ξαναπάρει το Leon θα έλεγα βλακεία έκανα που δεν πήρα το κουπρα.

Τώρα οκ σας μεταφέρω πως το νιώθω μπορεί στο ταξίδι να είναι κομπλέ

Αν δεν είναι σημαίνει ότι έδωσα κοντά 14χιλιαρικα για ράγες, αυτόματο, ανάρτηση και κάπως χειρότερη οδηγική αίσθηση.

Οι επιλογές μου για το 2023 με τα αμάξια και την δουλειά ήταν καταπληκτικές 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για εμενα τα αξίζει τα λεφτά του το συγκεκριμένο αυτοκίνητο.

Το να το συγκρίνουμε με Leon μου φαίνεται περίεργο. Συμφωνώ με τον προλαλήσαντα ότι πλέον είμαστε στη σφαίρα του του ψυχολογικού.

@tsofras επέτρεψε μου να σου θυμίσω:

1) Leon η μεταπώληση λόγω της νέας πολιτικής της seat θα έπεφτε χαμηλά.

2) ασφάλεια για τα παιδιά σε ένα κόσμο που όλα γύρω είναι ψηλά SUV.

κτλ. 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, james9tito είπε

Το θεμα ειναι ξεκαθαρα ψυχολογικο , αυτο εχω καταλαβει τελικα. Πρεπει και ο ιδιος ο tsofras να καταλαβει με καποιο τροπο, οτι δεν υπαρχει αμαξι, που να ειναι ανετο, χαμηλο, με καλη ορατοτητα, με τελειο καθισμα , να κολλαει στην ασφαλτο, να εχει καλη αναρτηση, να ειναι ανετο στο ταξιδι, να μην κουναει τους πισω επιβατες, να εχει χωρους, να ειναι αυτοματο , να μην κανει πανω απο 30Κ και μπορω να σκεφτω καμια δεκαρια κουτακια ακομα. 

Η πιο σωστη αντιμετωπιση για αυτον ειναι να πει οτι πηρε μια αποφαση και θα ζησει με αυτη. Για τους υπολοιπους, μην τον τσιγκλατε τον κανετε χειρότερα, ασχετα αν ολοι θελουμε νεα σεζον.

Προφανώς και δεν υπάρχει αμάξι για όλα τα θέλω

Είτε θα συνηθίσω αυτό ( που για εκεί το κόβω, απλά τα λέμε δεν πάω πάλι για αλλαγή)

Είτε όχι και θα πάρω απόφαση ότι αφού με όλα πονάω το επόμενο να είναι πάλι χαμηλό 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως πολύ καλυτερα να αναγνωρίζεις οτι κάτι δε σου ταιριάζει (είτε ειναι δουλειά είτε αυτοκίνητο) εγκαίρως, και να διορθώνεις το λάθος, με το όποιο κόστος, παρά να προσπαθείς να πείσεις τον εαυτό σου ότι είσαι καλά και δε χρειάζεται αλλαγή. Μπορεί σε κάποιες περιπτώσεις να κοστίζει χρηματικά η διορθωτική κίνηση, αλλά σου προσφέρει στο τέλος ψυχική ηρεμία που είναι ανεκτίμητη. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 λεπτά πριν, ProponitisTouKanape είπε

Πάντως πολύ καλυτερα να αναγνωρίζεις οτι κάτι δε σου ταιριάζει (είτε ειναι δουλειά είτε αυτοκίνητο) εγκαίρως, και να διορθώνεις το λάθος, με το όποιο κόστος, παρά να προσπαθείς να πείσεις τον εαυτό σου ότι είσαι καλά και δε χρειάζεται αλλαγή. Μπορεί σε κάποιες περιπτώσεις να κοστίζει χρηματικά η διορθωτική κίνηση, αλλά σου προσφέρει στο τέλος ψυχική ηρεμία που είναι ανεκτίμητη. 

Για αυτό άλλαξα δουλειά και αυτοκίνητο 🤣

οκ στη δουλειά ξαναγύρισα

Για το αμάξι θα δω πως θα πάει

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, tsofras είπε

Για αυτό άλλαξα δουλειά και αυτοκίνητο 🤣

οκ στη δουλειά ξαναγύρισα

Για το αμάξι θα δω πως θα πάει

ουτε του παπα μη το πεις, κακο αμαξι το ανεχεσαι, κακο εργοδοτη οχι...

αν και προσωπικα θεωρω οτι θα σου αρεσει, απλα θελει το χρονο του για να το μαθεις... και εμενα μου πηρε μηνα και για να το συνηθισω μετα απο σπορ χατς

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, tsofras είπε

Ε εντάξει είμαι από αυτούς που αν δεν δοκιμάσουν θα μείνουν με την απορία.

Σίγουρα αν είχα ξαναπάρει το Leon θα έλεγα βλακεία έκανα που δεν πήρα το κουπρα.

Τώρα οκ σας μεταφέρω πως το νιώθω μπορεί στο ταξίδι να είναι κομπλέ

Αν δεν είναι σημαίνει ότι έδωσα κοντά 14χιλιαρικα για ράγες, αυτόματο, ανάρτηση και κάπως χειρότερη οδηγική αίσθηση.

Οι επιλογές μου για το 2023 με τα αμάξια και την δουλειά ήταν καταπληκτικές 

ναι αλλα απεκτησες τον προσωπικο σου detailer

  • Like 1
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, tsofras είπε

Για αυτό άλλαξα δουλειά και αυτοκίνητο 🤣

οκ στη δουλειά ξαναγύρισα

Για το αμάξι θα δω πως θα πάει

Μαξιλαρακι οσφυικης στήριξης δεν έχει; πάντως γενικά μου φαίνεται πολύ δύσκολο να μην μπορεσεις να βρεις μια άνετη θέση που να σε βολεύει σε ψηλό αυτοκίνητο σε σχέση με hatch. Ψάξιμο θέλει. Κι εγώ που περνάω πόσες μέσα στο αυτοκίνητο τη βδομάδα κάθε τοσο όλο και κάποια μικρορυθμιση πάω και κάνω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Δημιουργία νέου...