Προς το περιεχόμενο

Η Intel υποστηρίζει πως τα Windows είναι καλύτερα από τα Mac για gaming


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

6 ώρες πριν, Thresh είπε

Δεν είναι καλύτερα μόνο επειδή έχουν μεγαλύτερη συλλογή αλλά επειδή βγάζουν περισσότερα FPS στα ίδια settings με το ίδιο hardware. Αυτό το συμπέρασμα δεν έχει βγει προφανώς από το συγκεκριμένο άρθρο αλλά από παλιότερες συγκρίσεις.

Συμφωνώ. Αυτό γράφω: άλλο ποιο λειτουργικό έχει τα περισσότερα και άλλο ποιο τα τρέχει καλύτερα. Ακόμα και σε Linux τρέχουν πιο γρήγορα απο Windows, σε vulkan.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 61
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Την έτσουξε η επικείμενη διακοπή συνεργασίας, οι επιδόσεις του Μ1, οπότε ας συγκρίνουμε πορτοκάλια με μακαρόνια...

Ήταν γνωστό τόσα χρόνια ότι όταν ο κόσμος σκέφτεται gaming πάει σε Mac. Ότι να'ναι...

Intel you're drunk, go home!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ιουνιου 2021 εχω να δηλωσω , ε  ιντελ χεστηκαμε? αππλ χμμ χεστηκαμε?

εχει καταντησει η φαση οπαδισμος και ειναι γελιο το ολο θεμα

γενικα ολοι εκει στις εταιριες που κανετε λες και σας εχουμε αναγκη να αναβαθμισουμε χεστηκαμε ?

βαλτε και τις τιμες εκει που τις πηγατε εκει που ξερετε. 

με τις υγειες σας 

Το παρακατω ειναι ενα παραδειγμα του τι πραγματικα εχει αξια.

r and r beach GIF

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πήρα φέτος macbook κυρία Intel για πρώτη φορά.

Δεν έπαιρνα παλιότερα λόγω των παιχνιδιών.

Αλλά κυρία Intel πλέον έχω κάπου στα 100 παιχνίδια από τη Steam συλλογή μου διαθέσιμα στο GFN και παίζουν, έχω κάπου στα 20 στο Stadia κι άλλα 50 στο Stadia Pro να παίζουν και το σημαντικότερο σε λίγο καιρό θα παίζει και το xcloud/gamepass σε macbooks.

Θα με έλεγα early adopter του cloud gaming, αλλά αυτό δεν αλλάζει κάτι.

Μια χαρά συλλογή από παιχνίδια μπορώ να παίξω στο mac μου και σε καμία 5ετία θα υπάρχουν τόσες επιλογές στο gaming που δεν θα έχει σημασία το λειτουργικό, θα έχεις τη δυνατότητα αν θες να τα παίξεις και σε φριτέζες.

Επεξ/σία από aypnia
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι όντως αυτό είναι αλήθευα αλλά στο iPad που έχω τα παιχνίδια με 4πηρυνα γραφικά πετάνε και μάλιστα παίζουν καλύτερα από ένα ps4 που σημαίνει ότι οι παιχνιδοκονσόλες ηττήθηκαν και σε λίγα χρόνια θα είναι παρελθόν 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Intel είπε ότι το πρωί έχει περισσότερο φως από τη νύχτα.... 

 

Μικροτητες πραγματικά.Ολα τα παιχνίδια είναι σεταρισμενα για Windows.Δεν είμαι υπέρμαχος της Apple αλλά εντελώς άστοχη ανακοίνωση. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 ώρες πριν, vipermjh είπε

3 ιουνιου 2021 εχω να δηλωσω , ε  ιντελ χεστηκαμε? αππλ χμμ χεστηκαμε?

εχει καταντησει η φαση οπαδισμος και ειναι γελιο το ολο θεμα

γενικα ολοι εκει στις εταιριες που κανετε λες και σας εχουμε αναγκη να αναβαθμισουμε χεστηκαμε ?

βαλτε και τις τιμες εκει που τις πηγατε εκει που ξερετε. 

με τις υγειες σας 

Το παρακατω ειναι ενα παραδειγμα του τι πραγματικα εχει αξια.

r and r beach GIF

 

 

 

 

Unknown.jpeg

Επεξ/σία από pao13
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, freegr said:

Ναι όντως αυτό είναι αλήθευα αλλά στο iPad που έχω τα παιχνίδια με 4πηρυνα γραφικά πετάνε και μάλιστα παίζουν καλύτερα από ένα ps4 που σημαίνει ότι οι παιχνιδοκονσόλες ηττήθηκαν και σε λίγα χρόνια θα είναι παρελθόν 

Δεν ξέρω αν το έχεις δει αλλά το PS4 είναι περασμένη γενιά πλέον. 

Βγήκε το 2013. Το iPad που λες είναι του 2013?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, SaFiS είπε

Την έτσουξε η επικείμενη διακοπή συνεργασίας, οι επιδόσεις του Μ1, οπότε ας συγκρίνουμε πορτοκάλια με μακαρόνια...

Ήταν γνωστό τόσα χρόνια ότι όταν ο κόσμος σκέφτεται gaming πάει σε Mac. Ότι να'ναι...

Intel you're drunk, go home!!!

Γράψε πορτοκάλια με μήλα για να κυριολεκτείς καλύτερα...

13 ώρες πριν, vipermjh είπε

3 ιουνιου 2021 εχω να δηλωσω , ε  ιντελ χεστηκαμε? αππλ χμμ χεστηκαμε?

εχει καταντησει η φαση οπαδισμος και ειναι γελιο το ολο θεμα

γενικα ολοι εκει στις εταιριες που κανετε λες και σας εχουμε αναγκη να αναβαθμισουμε χεστηκαμε ?

βαλτε και τις τιμες εκει που τις πηγατε εκει που ξερετε. 

με τις υγειες σας 

Το παρακατω ειναι ενα παραδειγμα του τι πραγματικα εχει αξια.

r and r beach GIF

 

 

Σεβαστή η άποψή σου, αλλά μάλλον είσαι σε λάθος forum...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για το ότι η Ίντελ αυτοκτόνησε από μόνη της δεν της φταίει η Apple. Είναι γεγονός , ότι ασχέτως αιτίας ο M1 κάνει κύκλους γύρω από τους core.

 

Παρ'όλα αυτά αν η Apple δεν μπει δυναμικά στο χώρο των παιχνιδιών θα είναι η σειρά της για να κλωτσήσει την καλή της 

τύχη και να μαραζώσει σαν την Ιντελ. Τα παιχνίδια ήταν η κινητήτριος δύναμη για να αναπτυχθεί η εν λόγω βιομηχανία για

δεκαετίες και θα συνεχίσει να είναι και στο μέλλον επ' αόριστο. Τι νομίζετε πως ήταν , οι επαγγελματικές και επιστημονικές εφαρμογές; Χαχαχα

 

Πάρτε έναν μέσο "επαγγελματικό" υπολογιστή και ένα μέσο "gaming" . H υπολογιστική ισχύς μεταξύ των δύο είναι μέρα με τη νύχτα.(δηλ. οι 

"επαγγελματικές" μηχανές με ελάχιστες εξαιρέσεις είναι για τα σκουπίδια) 

Γι' αυτό και οι εταιρείες κουτσουρεύουν  επίτηδες κάποιες εγγενείς ικανότητες των gaming machines, διαφορετικά δε θα μπορούσαν 

να χρεώσουν τα υπέρογκα ποσά που χρεώνουν στους επαγγελματίες με τις κοροϊδίες που τους πουλάν.

 

Επεξ/σία από pro47
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
3 hours ago, NickTG said:

Δεν ξέρω αν το έχεις δει αλλά το PS4 είναι περασμένη γενιά πλέον. 

Βγήκε το 2013. Το iPad που λες είναι του 2013?

Καλή τύχη για απάντηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, Thresh said:

Καλή τύχη για απάντηση.

Εννοείται ότι δεν περιμένω απάντηση απλά μπορεί να το διάβαζε κανένας βιαστικά και να νόμιζε πως ξαφνικά τα iPad είναι ότι πιο δυνατό κυκλοφορεί πλέον στον κόσμο! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 3/6/2021 στις 10:59 ΠΜ, georgewww είπε

Τι να συγκρίνεις το Μ1 με windows laptop. Στην ίδια τιμή, έχω lenovo 1660ti στα 1050 ευρώ, δηλαδή φθηνότερο απο το Macbook Air M1. Σε games (παρότι δε παίζω, απλα έτρεξα bench) το πατάει κάτω σα χταπόδι. 120.000 σκορ για 1660 και 20.000 για Μ1. Αν θες και για κάποιο λόγο καλο επεξ. πάρε AMD που κανει σκόνη τον Μ1.

Το Μ1 είναι για αυτούς που θέλουν μπαταρία, εξοικονόμηση. Αλλιώς στα ίδια λεφτά, παίρνεις laptop windows/linux και έχεις 100% συμβατότητα και καλύτερα specs. 
Το πρόβλημα με Mac είναι οτι δεν έχεις επιλογές. Θέλεις 512gb 16gb? Δώσε 2000 ευρώ. Θέλεις καρτα γραφικών??? No luck, bye. Θέλεις ελαφρύ για browsing video/photo edit, and money is not an issue? Buy Mac. 

Buy smart, based on your needs. Not as a fan boy.

Να δω ποσα χρονια θα σε παει το λενοβο, εχω macbook pro mid15 και ειναι οπως το πηρα την πρωτη μερα. Δε παιρνουμε macbook για παιχνιδια, δε νομιζω να χρειαζεται εξηγηση αυτο...Build quality, Οθονη, dev tools, σταθεροτητα, command line, package managers και 1002 λογους ακομα μπορω να γραψω

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...