Προς το περιεχόμενο

Skroutz Plus


WebDevGr
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από Witcher1st,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

23 λεπτά πριν, Thresh είπε

Και πάλι δεν είναι αυτονόητο/προβλεπέ ότι επειδή ακυρώθηκε το promotion πως θα έδιναν 5 ευρώ κουπόνι επειδή η αγορά ήταν άνω των 45 ευρώ.

Ναι, συνηθίζεται πάντως (έχει συμβεί σε εμένα και στον αδερφό μου για παράδειγμα). 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στις 9/2/2024 στις 6:55 ΜΜ, manolis940 είπε

Αν μου έλεγαν αυτό θα είχα ρίξει καταγγελία σε γενική γραμματεία καταναλωτή χθες!

Θα την φάνε από μένα γιατί αυτή η πρακτική είναι ξεκάθαρα παραπλανητική και στα όρια της απάτης. Αν υπολογίσεις και τα 5 ευρώ συμφέρει να πάρεις από skroutz και όχι από ένα άλλο μαγαζί που θα έπαιρνες κανονικά. Έτσι "κλέβουν" παραγγελίες και μετά και καλά δεν μπορούσαν να πιστώσουν το κουπόνι... Γενικά βλέπω τα κουπόνια να πηγαίνουν σύνεφο ψάχνοντας στο insomnia για να βρω ένα σχετικό νήμα να κράξω αλλά ξαφνικά "κάτι συνέβη και δεν μπορούσαν να το πιστώσουν"...Αλλά ο Thresh το πήρε...

Δεν μου έχει ξανασυμβεί αυτό ποτέ. Τουλάχιστον σου στέλνουν σε mail όλη τη συνομιλία να την προωθήσεις αυτομάτως για καταγγελία μην κουράζσαι αν και πρόστιμο να πέσει κάτι μου λέει ότι θα είναι λιγότερο από το κέρδος που είχαν από αυτήν την παγαποντιά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Skroutz last mile did it again!

Είμαι σπίτι (δουλεύω από εκεί), και σκάει SMS από SLM ότι ο διανομέας θα είναι εδώ σε 3 λεπτά. Ωραία λέω περιμένω, κάνω και διάλλειμα από τη δουλειά, και περνάνε τα 3 λεπτά και τίποτα. Ξαφνικά σκάει SMS με αιτιολόγηση ότι δε με βρήκαν σπίτι! Πάω στο μπαλκόνι, πουθενά κανένα βανάκι διανομέα από κάτω. Λέω θα δοκιμάσω να μιλήσω με το support για να καταλάβω τι έγινε, τους εξηγώ τι έπαιξε, και γιατί δε χτύπησε κανείς κουδούνι, και μου απάντησαν πρακτικά "επειδή δεν ήσασταν εκεί"... Ήρθε την επόμενη μέρα κανονικά ο διανομέας και με βρήκε προφανώς... Αλλά πολύ εκνευριστικό αυτό το πράγμα, ειδικά αν περιμένεις δέμα και ενώ είναι σχεδόν από κάτω (υποθετικά ιλώντας) να μη το παραλαμβάνεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τί έχουμε εδώ; Νέες -διπλές- αυξήσεις! Μου πέταξε banner σήμερα.

Ειδικά με τα 25€ για δωρεάν μεταφορικά... καλή τους τύχη. Καλά θα πάει αυτό.

image.png.96449c829a419ce4ed12a0a80eb70483.png

Επεξ/σία από Basketikos_
  • Confused 1
  • Sad 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

25 το χρόνο και αγορές άνω των 25? Μέσα Μαρτίου λήγει η συνδρομή μου αν ξανά κάνουν καμία προσφορά στα 8.5 για συνδρομή οκ αλλιώς θα με ξανά δουν του χρόνου. Απαράδεκτα πράγματα η ελληνική νοοτροπία στο ζενίθ της. 

Αν έχουμε λέτε την αυτόματη ανανέωση ενεργή παίζει να ανανεώσουν στα 17 και να κρατήσουμε τις αγορές πάνω από 20 η δεν παίζει? 

Τώρα είδα κατέβασαν και το βάρος από 8 κιλά σε 5 κιλά για δωρεάν μεταφορικά. Απίστευτοι απλά. 

Screenshot-20240216-110829899.jpg

Επεξ/σία από Arkin
  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

μπραβο καταφεραν και το καναν σχεδον αχρηστο πλεον . Προσωπικα μαλλον δεν θα ξανακανω , γιατι εχουν παει απο το κακο στο χειροτερο ... κατεβαζουν παροχες μονιμος.... Μαλλον θα χρησιμοποιω συνεργαζομενα καταστηματα του box now και το shopflix,Bestprice .

Επεξ/σία από Mando
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα πιάσει και τους παλιούς συνδρομητές όταν τελειώσει η υπάρχουσα συνδρομή. Από σημερινή συνομιλία με το support τους:

Quote

Σας ευχαριστούμε θερμά που είστε μέλος του Skroutz Plus!
 
Οι αλλαγές που πραγματοποιήθηκαν στη συνδρομητική υπηρεσία Skroutz Plus έγιναν με γνώμονα την καλύτερη δυνατή αγοραστική σας εμπειρία και έχοντας ως σκοπό να προσθέτουμε νέες παροχές και οφέλη για τα μέλη μας (δωρεάν μεταφορικά, δυνατότητα δωρεάν επιστροφών, αποκλειστικές προσφορές Plus deals, πρόγραμμα επιβράβευσης και ανταμοιβής Skroutz Coins).
 
Στόχος μας είναι να προσθέσουμε περισσότερα προνόμια και παροχές ώστε ως μέλος του Skroutz Plus να συνεχίσετε να απολαμβάνετε αποκλειστικές προσφορές και προνομιακές εκπτώσεις.
 
Αντιλαμβάνομαι ότι η αλλαγή αυτή μπορεί να μη σας εξυπηρετεί και σε περίπτωση που θέλετε να διακόψετε την αυτόματη ανανέωση, θα χρειαστεί να πατήσετε “Ακύρωση Συνδρομής”, μέσα από τον Skroutz Plus λογαριασμό σας.
 
Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε πως οι όροι του Skroutz Plus έχουν αναθεωρηθεί και με κάθε νέα συνδρομή ή με ανανέωση της ήδη ισχύουσας μετά τις 15/02/2024, η μετάβαση γίνεται απευθείας στη νέα έκδοση Skroutz Plus.
 
To Skroutz Plus εξασφαλίζει στα μέλη του δωρεάν μεταφορικά για κάθε αποστολή αξίας 25€ και άνω (βάρους έως και 5kg), χωρίς περιορισμό στον αριθμό των αποστολών που μπορεί να περιλαμβάνει η κάθε παραγγελία.
 
Με τον ίδιο ακριβώς τρόπο, για κάθε ογκώδη αποστολή αξίας 25€ και άνω (βάρους άνω των 5kg), υπάρχει σταθερή έκπτωση 5€ στο μεταφορικό κόστος.
 
Περισσότερες πληροφορίες για την υπηρεσία μπορείτε να βρείτε στην ενότητα “Skroutz Plus” του Help Center μας.
 
Για οτιδήποτε χρειαστεί, θα χαρούμε να επικοινωνήσουμε εκ νέου!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι το φετινό τυράκι στην περσινή καλοκαιρινή φάκα με την εγγραφή με 0,01€. Ελπίζουν να κρατήσουν αρκετούς από τους πάρα πολλούς που θα γράφτηκαν τότε και θα λήξουν τον Ιούνιο οι συνδρομές τους.

Ένα μικρό μποϊκοτάζ θα τους κάνει καλό.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το έχω χρειαστεί ακόμα, αλλά αν χρειαστεί να επιστρέψεις πίσω κάποιο προϊόν που παρουσίασε πρόβλημα εντός εγγύησης ποια είναι η διαδικασία;
Και εννοώ κυρίως ποιος χρεώνεται τα μεταφορικά!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, konstantinos77g είπε

Δεν το έχω χρειαστεί ακόμα, αλλά αν χρειαστεί να επιστρέψεις πίσω κάποιο προϊόν που παρουσίασε πρόβλημα εντός εγγύησης ποια είναι η διαδικασία;
Και εννοώ κυρίως ποιος χρεώνεται τα μεταφορικά!!

Κάνεις αίτημα επιστροφής, και έρχονται και τα παίρνουν από τον χώρο σου. Δεν πληρώνεις τίποτα.

Κλαιν τα 8 ευρώ, όλα γύρω έχουν ακριβύνει, δεν μου φαίνεται περίεργο. Και πάλι απόσβεση θα κάνω σε 4-5 παραγγελίες maximum. 

  • Like 1
  • Confused 1
  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 minutes ago, sortie said:

Κάνεις αίτημα επιστροφής, και έρχονται και τα παίρνουν από τον χώρο σου. Δεν πληρώνεις τίποτα.

Κλαιν τα 8 ευρώ, όλα γύρω έχουν ακριβύνει, δεν μου φαίνεται περίεργο. Και πάλι απόσβεση θα κάνω σε 4-5 παραγγελίες maximum. 

Αυτό, γιατί δεν το έχω χρειαστεί ακόμα, παρά μόνο σε ελαττωματικά προϊόντα κοινώς DOA, οπότε ναι έτσι συμφέρει... 😉

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, konstantinos77g είπε

Αυτό, γιατί δεν το έχω χρειαστεί ακόμα, παρά μόνο σε ελαττωματικά προϊόντα κοινώς DOA, οπότε ναι έτσι συμφέρει... 😉

Από τις πιο απροβλημάτιστες επιστροφές που έχω κάνει ever. Από ελαττωματικά, λάθος προϊόντα μέχρι και περιπτώσεις που απλά δεν μου άρεσε κάτι. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...