Προς το περιεχόμενο

Skroutz Plus


WebDevGr
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από Witcher1st,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εντάξει είναι απαράδεκτοι όμως! 

Εγώ μπήκα πρώτη φορά στο skroutz plus μέσα στον Φεβρουάριο! Φυσικά πρόλαβα τα 17€ και παραγγελίες άνω των 20€ για δωρεάν μεταφορικά! 

Ήμουν και τυχερή δηλαδή 😟

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

45 λεπτά πριν, manana είπε

Εντάξει είναι απαράδεκτοι όμως! 

Εγώ μπήκα πρώτη φορά στο skroutz plus μέσα στον Φεβρουάριο! Φυσικά πρόλαβα τα 17€ και παραγγελίες άνω των 20€ για δωρεάν μεταφορικά! 

Ήμουν και τυχερή δηλαδή 😟

Πολυ τυχερη θα ελεγα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ας αναλάβουν και τα καταστήματα τις ευθύνες τους και ας βάζουν φθηνότερα μεταφορικά για αγορά απ' ευθείας από τις  σελίδες τους, όπως κάνουν πολλά φαγάδικα με χαμηλότερες τιμές στα προϊόντα τους σε σχέση με παραγγελία μέσω e-food κλπ. και τα προτιμούμε.

Επεξ/σία από Basketikos_
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μισό να το καταλάβω. Η "λογική" τους είναι ότι τα πάντα στο Plus γίνονται ακριβότερα χωρίς να βελτιώνεται τίποτα στην υπηρεσία;

Πάνω που ξεκίνησα για κάθε παραγγελία μου να κοιτάω παράλληλα και Bestprice που έβαλε το φίλτρο για BoxNow στην κεντρική σελίδα. Πολύ ωραία.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, Basketikos_ said:

Ας αναλάβουν και τα καταστήματα τις ευθύνες τους και ας βάζουν φθηνότερα μεταφορικά για αγορά απ' ευθείας από τις  σελίδες τους, όπως κάνουν πολλά φαγάδικα με χαμηλότερες τιμές στα προϊόντα τους σε σχέση με παραγγελία μέσω e-food κλπ. και τα προτιμούμε.

Δεν είναι εύκολο όταν οι εταιρίες κούριερ ανεβάζουν κάθε χρόνο τις τιμές.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, nzeppos είπε

Μισό να το καταλάβω. Η "λογική" τους είναι ότι τα πάντα στο Plus γίνονται ακριβότερα χωρίς να βελτιώνεται τίποτα στην υπηρεσία;

Πάνω που ξεκίνησα για κάθε παραγγελία μου να κοιτάω παράλληλα και Bestprice που έβαλε το φίλτρο για BoxNow στην κεντρική σελίδα. Πολύ ωραία.

Οχι μονο γινονται ακριβοτερα αλλα και κοβουν συνεχως τα οποια θετικα εχει. Καθε περσι και καλυτερα κυριολεκτικα. Πριν ληξει εμενα η συνδρομη θα κανω οτι παραγγελιες θελω και μετα θα κοιταω με box now και καταστηματα με μηδενικα μεταφορικα. 25 ευρω ευρω ειναι παρα πολλα και οι αγορες ανω των 25 ευρω οταν θες να παρεις ενα προϊον 10 ευρω και ψαχνεις ψαχνεις να παρεις κατι αχρηστο ακομα με 15 ευρω για να πας στα δωρεαν. Απλα τραγικο. 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κάπως έτσι. Γι' αυτό πλέον για κινέζικα φτηνά μικροπράγματα μόνο Temu. Και για προϊόντα μάρκας φθηνότερα των 20 ευρώ κοιτάω μόνο Bestprice με BoxNow. Αυτά προ αύξησης της συνδρομής. Πλέον θα υπάρχει ένας λόγος παραπάνω όταν λήξει το Plus.

Επεξ/σία από nzeppos
  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως και το Temu πλέον στα 25€ έχει πάει το ελάχιστο του καλαθιού.

Μόνο το AliExpress έχει ακόμη 10€ και δωρεάν μεταφορικά στα choice, αλλά κάνουν κανένα μήνα να έρθουν 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 hours ago, sortie said:

Από τις πιο απροβλημάτιστες επιστροφές που έχω κάνει ever. Από ελαττωματικά, λάθος προϊόντα μέχρι και περιπτώσεις που απλά δεν μου άρεσε κάτι. 

Όλα τα έχω ζήσει και ήταν άψογοι!!
Εκτός στο θέμα της εγγύησης, να έχει περάσει δηλαδή ένας χρόνος και κάτι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 minutes ago, SeaLion said:

15€ φαίνεται σε μένα πάντως.

image.jpeg.34f24bc3a9658e358ab9464d237a706a.jpeg

Δεν ξέρω αν έχει να κάνει που είμαι Κρήτη αλλά και πάλι 25€ για ψιλικοκό από Κίνα είναι πολλά

 

Screenshot_2024-02-17-00-21-44-950_com.einnovation.temu-edit.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, WebDevGr είπε

Δεν ξέρω αν έχει να κάνει που είμαι Κρήτη αλλά και πάλι 25€ για ψιλικοκό από Κίνα είναι πολλά

Ναι, πολλά είναι, και τα μισά είναι κάτω του μετρίου σε ποιότητα. Δοκίμασε με νέο account!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Temu πας στο support εκεί που λέει contact us και γράφεις remove minimum order και σου βγάζει μια επιλογή το πατάς και αμέσως μπορείς να παραγγείλεις όσο θες... το λιγότερο που έχω πάρει είναι με 5 ευρώ. 

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Όταν κάποιοι τα λέγαμε, σε άλλο νήμα συζήτησης, ότι όλες αυτές οι αεριτζήδικες πλατφόρμες της λεγόμενης "gig economy", τύπου efood, wolt, skroutz (καλάθι και plus) κ.λπ όταν γιγαντωθούν θα επιβάλουν ΠΟΛΥ επαχθείς όρους ΚΑΙ στον καταναλωτή, ήμασταν από "boomers" και "οπισθοδρομικοί", μέχρι "ψέκες" και... "κομμουνιστές".

Ε, τώρα κύριοι έρχεται γλυκά-γλυκά η 🍕 που παραγγείλατε. Καλοφάγωτη λοιπόν, και μην ακούσω καμία διαμαρτυρία!

(Υ.Γ. 1: Προσωπικά θα ξεσκιστώ σε παραγγελίες -μεμονωμένες βέβαια- της τάξης των 20 ευρώ που έχω βάλει στα αγαπημένα μου, και τον Ιούνιο που λήγει η συνδρομή της φάκας του €0,01 όπως πολύ σωστά την αποκάλεσε κάποιος, χαίρετε κι αντίο. Όσο για τις παραγγελίες από καταστήματα εστίασης, εξακολουθώ να επιμένω παραδοσιακά στο παλιό, καλό τηλεφώνημα. Και ευτυχώς τα περισσότερα από αυτά τα μαγαζιά πλέον -πλην αυτών που ανήκουν σε μεγάλες αλυσίδες- κάνουν ΠΑΝΤΑ καλύτερες τιμές αν παραγγείλεις απευθείας από αυτούς και όχι μέσα από τους e-νταβατζήδες.

Υ.Γ. 2: Έφυγε ήδη η πρώτη παραγγελία. 20 ευρώ ολοστρόγγυλα. Ούτε σέντσι παραπάνω.)

Επεξ/σία από Dead-Poet
  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 λεπτά πριν, Dead-Poet είπε

Και ευτυχώς τα περισσότερα από αυτά τα μαγαζιά πλέον -πλην αυτών που ανήκουν σε μεγάλες αλυσίδες- κάνουν ΠΑΝΤΑ καλύτερες τιμές αν παραγγείλεις απευθείας από αυτούς και όχι μέσα από τους e-νταβατζήδες.

Ισχύει αυτό;

Επεξ/σία από satsok2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...