Προς το περιεχόμενο

Skroutz Plus


WebDevGr
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από Witcher1st,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ενα τεραστιο ποσοστο μολις ληξει η συνδρομη του θα το παρατησει και δικαιολογημενα. Εχουν ξεφυγει βγαζουν υπερκερδη και θελουν και αλλα. Ηδη ολο αυτο τους γυρναει μπουμερανγκ και χαιρομαι. 2 μηνες χωρις skroutz plus και δεν μου εχει λειψει στο ελαχιστο ισα ισα χαλαω πολυ λιγοτερα χρηματα απο οτι πριν μιας και το 20αρικο ελαχιστη παραγγελια απλα δεν εβγαινε στο 90% των περιπτωσεων και περναμε βλακειες για δωρεαν μεταφορικα. Αν το βαλουν 1 λεπτο θα το κανω αλλα και παλι το >25 ειναι παρα πολυ περιοριστικο και αξιζει μονο για μεγαλες αγορες πια. Αυτοι θα χασουν ο καταναλωτης παντα την βρισκει την ακρη. Οταν βγαζεις υπερκερδη και θες και αλλα στο τελος θα το φας το κεφαλι σου. Νομος. 

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σιγουρα καποια στιγμη θα ξανακανουνε προσφορα δωραν Plus
η με καμια 10αρια ευρω.
Πολλοι λιγοι θα ανανεωσουν με το 25αρι  αφου χρειαζονται τουλαχιστον
8 παραγγελιες ανω των 25 ευρω για να αποσβεσεις.
Υπαρχουν βεβαια και οι επαγγελματιες  που τους συμφερει το Plus, και

καποιες αλλες λιγες  περιπτωσεις, αλλα γενικοτερα εμφανως δεν συμφερει.
 

Επεξ/σία από ringboy
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η επεκταση εγγυησης του σκρουτζ αξιζει;

θελω να παρω μια σκουπα roborock q5 pro+ και σκεφτομαι να δωσω +15 ευρω για + 3 χρονια εγγυησης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γενικά νομίζω πως για ένα προϊόν που κοστίζει ~600 ευρώ, το να δώσεις λιγότερο από +3% για να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο για μερικά χρόνια ακόμα (και με την εγγύηση του Σκρουτζ), μάλλον αξίζει τον κόπο. Εδώ γνωστές αλυσίδες ηλεκτρικών χρεώνουν 150άρια για αντίστοιχες περιπτώσεις (δηλ. +15% τουλάχιστον, αν και η επισκευή ενός ψυγείου σίγουρα κοστίζει παραπάνω από μιας σκούπας).

Νομίζω η ερώτηση είναι αν το Σκρουτζ χειρίζεται σωστά περιπτώσεις που ενεργοποιείται η διαδικασία της εγγύησης για επισκευή/αντικατάσταση ή σου πρήζουν τα συκώτια. Αυτό δεν το ξέρω, δεν έχω ακούσει κάτι. Πιθανότατα θα έχουν καλύτερη αντιμετώπιση από φυσικά καταστήματα που ψάχνουν δικαιολογίες για μην σε καλύψουν ή σε παραπέμπουν στην αντιπροσωπεία κλπ.

ps: Για το συγκεκριμένο προϊόν πάντως, οι Roborock επισκευάζονται πολύ εύκολα γιατί είναι πολύ modular και υπάρχουν ανταλλακτικά για τα πάντα σε ebay/aliexpress κλπ. Τουλάχιστον αυτό ίσχυε για τα παλιότερα μοντέλα, αν και δεν γνωρίζω συγκεκριμένα για την Q5. Μου είχε χαλάσει μετά από 2-3 χρόνια το μοτεράκι περιστροφής του laser σε Roborock και το αντικατέστησα μόνος μου με 10-15 ευρώ κόστος από aliexpress.

Επεξ/σία από nzeppos
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...