Προς το περιεχόμενο

Skroutz Plus


WebDevGr
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από Witcher1st,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ πάντως το γύρισα στο shopflix. Τώρα με τα δωρεάν μεταφορικά πάνω από τα 40€ και το κουπόνι 5€ σαν να είναι πιο φθηνό σε αυτά που ψωνίζω (κυρίως πράγματα για το μωρό). Και η Courier Center δεν έχει μπουκώσει ακόμα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

15 ώρες πριν, darkmatinee είπε

Εγώ πάντως το γύρισα στο shopflix. Τώρα με τα δωρεάν μεταφορικά πάνω από τα 40€ και το κουπόνι 5€ σαν να είναι πιο φθηνό σε αυτά που ψωνίζω (κυρίως πράγματα για το μωρό). Και η Courier Center δεν έχει μπουκώσει ακόμα. 

Που ακριβώς είναι τα 40€ ; Εγώ βλέπω για αγορές 150€ και άνω
https://shopflix.gr/kostos-metaforikon/

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 minutes ago, manolis940 said:

Που ακριβώς είναι τα 40€ ; Εγώ βλέπω για αγορές 150€ και άνω
https://shopflix.gr/kostos-metaforikon/

πωωω το γρουσούζεψα! Το είχε σχεδόν όλο το Μάρτιο και απ'ότι φαίνεται μέχρι και χθες...

Από χθεσινή παραγγελία:

image.png.341c6c87e08f535961bc817370019596.png

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Το Shopflix εν τω μεταξύ είναι ακόμα χειρότερο από πλευράς interface/features κτλπ σε σύγκριση με το BestPrice, πόσο μάλλον με το Skroutz, ούτε με πληρωμή δεν πάω σε αυτό κι ας μη το είχε ο Βαγγέλας...

  • Like 2
  • Haha 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, darkmatinee είπε

Εγώ πάντως το γύρισα στο shopflix. Τώρα με τα δωρεάν μεταφορικά πάνω από τα 40€ και το κουπόνι 5€ σαν να είναι πιο φθηνό σε αυτά που ψωνίζω (κυρίως πράγματα για το μωρό). Και η Courier Center δεν έχει μπουκώσει ακόμα. 

Εγώ έχω κακή εμπειρία. Λάθος περιογραφές με αποτέλεσμα άλλο να παραγγέλνεις και άλλο να σου έρχεται.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 minutes ago, Thresh said:

Το Shopflix εν τω μεταξύ είναι ακόμα χειρότερο από πλευράς interface/features κτλπ σε σύγκριση με το BestPrice, πόσο μάλλον με το Skroutz, ούτε με πληρωμή δεν πάω σε αυτό κι ας μη το είχε ο Βαγγέλας...

Περίμενες κάτι καλύτερο από ένα Multi-Vendor CS-Cart με έτοιμο theme (UniTheme2); 🙂

Τα Skroutz και Bestprice έχουν χιλιάδες εργατοώρες σε custom κώδικα. 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
8 minutes ago, WebDevGr said:

Περίμενες κάτι καλύτερο από ένα Multi-Vendor CS-Cart με έτοιμο theme (UniTheme2); 🙂

Τα Skroutz και Bestprice έχουν χιλιάδες εργατοώρες σε custom κώδικα. 

Μιλάμε για μέρα νύχτα, ούτε γι' αστείο δεν θα σκεφτόμουν τέτοια μετάβαση. 

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

46 minutes ago, Thresh said:

Το Shopflix εν τω μεταξύ είναι ακόμα χειρότερο από πλευράς interface/features κτλπ σε σύγκριση με το BestPrice, πόσο μάλλον με το Skroutz, ούτε με πληρωμή δεν πάω σε αυτό κι ας μη το είχε ο Βαγγέλας...

Ισχύει, πρώτα ψάχνω στο skroutz και μετά αγοράζω ότι χρειάζομαι :) 

Το χειρότερο είναι η παντελής έλλειψη προσπάθειας ομαδοποίησης των παραγγελιών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
30 minutes ago, darkmatinee said:

Ισχύει, πρώτα ψάχνω στο skroutz και μετά αγοράζω ότι χρειάζομαι :) 

Το χειρότερο είναι η παντελής έλλειψη προσπάθειας ομαδοποίησης των παραγγελιών.

Δεν έχει καν να κάνεις ακύρωση μόνος σου.

  • Sad 1
  • Haha 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έσκασε όπως σε όλους και σ'εμένα η ανανέωση συνδρομής στα 25 ευρώ μάλιστα θέλουν και αγορές 25 ευρώ με 15 είχα ξεκινήσει δωρεάν φτάσαμε στα 25 ωραία πράγματα, εννοείτε πως ακύρωσα δεν ανανεώνω

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις μου ήρθε μειλ να με ενημερώσει για ακόμη ένα Plus προνόμιο που έχω! Δωρεάν μεταφορικά σε παραγγελίες άνω των 60 ευρώ σε σουπερ μαρκετ. 

Εν τω μεταξύ, αν παραγγείλω απο το site του Mymarket, πάλι δωρεάν μεταφορικά έχω σε άνω των 60 ευρώ παραγγελία. 

Και φυσικά χρησιμοποιώ skroutz για να μην μπλέκω με αγνώστου προελεύσεως μικρομάγαζα. Αλλά εδώ μιλάμε για αλυσίδα! 

Κανένα προνόμιο, άλλη μια άχρηστη Plus παροχή! 

  • Like 2
  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λέτε να παρήγγειλα κάτι και να άλλαξα γνώμη;;;;

Γειά σου 👋

Θέλουμε να σε ενημερώσουμε ότι το κατάστημα xxxxxxxxxx  δεν διαθέτει πλέον κάποια προϊόντα της παραγγελίας σου xxxxxxxxxxx

Μην ανησυχείς όμως! Έχουμε ήδη ξεκινήσει να αναζητούμε εναλλακτικούς προμηθευτές για την παραγγελία σου, χωρίς καμία δική σου επιβάρυνση και σύντομα θα σε ενημερώσουμε για τα επόμενα βήματα.

Ή μπορεί να άλλαξες γνώμη και απλά να ακυρώσεις την αποστολή των προϊόντων που βρίσκονται σε έλλειψη. Σημείωσε πως η διαδικασία της ακύρωσης δεν αναιρείται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα ίδια και εγώ χθες. Έβαλα μια παραγγελία για ένα ρουτερ που το είχα καιρό στα αγαπημένα και έπεσε 15%. Δεν πέρασαν 2 ώρες και μου έστειλαν το ίδιο μήνυμα. Σήμερα το πρωί έλαβα την ακύρωση με 5€ κουπόνι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 3/4/2024 στις 3:34 ΜΜ, CHRISpros είπε

Εν τω μεταξύ, αν παραγγείλω απο το site του Mymarket, πάλι δωρεάν μεταφορικά έχω σε άνω των 60 ευρώ παραγγελία. 

Όπως και στην περίπτωση που παραγγείλεις μέσω Wolt, με τη διαφορά ότι τα έχεις σε 30 - 40 λεπτά στην πόρτα σου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναφορά σε κείμενο

Υπάρχει δυνατότητα αγορών με τιμολόγιο, χωρίς καμία επιπλέον χρέωση, αρκεί να μην ξεπερνούν το όριο των 3 αποστολών ανά 30 ημέρες. Για πάνω από 3 αποστολές με τιμολόγιο ανά 30 ημέρες, θα υπάρχει χρέωση στα μεταφορικά +1€/αποστολή.

Αναφορά σε κείμενο

 

Ως μέλος του Skroutz Plus μπορείς να χρησιμοποιείς έως 3 διαφορετικές διευθύνσεις παράδοσης (εντός Ελλάδας) σε χρονικό διάστημα 30 ημερών, ανεξάρτητα από πόσες διευθύνσεις έχεις αποθηκευμένες στο προφίλ σου,

Δηλαδή κάθε φορά που κάνεις μια νέα παραγγελία, για να ισχύουν τα δωρεάν μεταφορικά, θα πρέπει να μην έχεις επιλέξει παράδοση σε περισσότερες από 3 διαφορετικές διευθύνσεις τις προηγούμενες 30 ημέρες.

Αν υπερβείς το όριο αυτό, θα χρεωθούν τα μεταφορικά για την παραγγελία σου στη νέα διεύθυνση.

 

Έχουν ξεπεράσει κάθε όριο. Αν έχεις επιχείρηση δηλαδή ουσιαστικά δεν έχεις δωρεάν μεταφορικά, και αν αναγκάζεσαι να επιλέγεις άκυρα skroutz point επειδή τα κοντινά είναι γεμάτα (και κάνεις και τον courier τρέχοντας στου διαόλου τη μάνα να τα πάρεις) πάλι χάνεις τα μεταφορικά. Τα ίδια αν είναι δύο άτομα σε ένα σπίτι και θέλει ο καθένας τα πακέτα του στο όνομα του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...