Προς το περιεχόμενο

Skroutz Plus


WebDevGr
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από Witcher1st,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, ikorolis είπε

εγώ το είχα αγοράσει 229.99 ευρώ

και το νέο κόστιζε 249.99 ευρώ

αν και δεν έχει σημασία η τιμή ή τα μεταφορικά

έχει σημασία ότι το skroutz στην περίπτωση μου έψαξε και βρήκε ότι έχω δίκιο που φωνάζω για το προιόν που δεν δουλεύει - δεν κάλυψε το κατάστημα με το οποίο συνεργάζεται αντίθετα το ανάγκασε να παραδεχτεί το λάθος του ότι μου έστειλε γερμανικό μοντέλο αντί για το διεθνή μοντέλο και μετά βρήκε από άλλο κατάστημα που συνεργάζεται το σωστό προίον και μου το έστειλε χωρίς να πληρώσω τίποτα.

 

Πολύ θετικό αυτό. Αν όντως κρατάει τέτοια στάση απέναντι στους πελάτες τους, νομίζω πως θα το προτιμήσει πολύς κόσμος (ανάμεσα τους και εγώ!) Εϊναι μεγάλο πράγμα να ψωνίζεις από σκρουτζομάγαζα και να μην έχεις την έγνοια της εγγύησης, και γενικώς να γνωρίζεις πως αν πάει κάτι στραβά, θα σε καλύψουν. Μακάρι να συνεχίσει έτσι.! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παιδιά όντως θα αλλάξει τα δεδομένα του ecommerce στην Ελλάδα αυτή η κίνηση. Το θέμα είναι μην ανέβει η μυτούλα τους λόγω μεγάλης ζήτησης και ανέβει μαζί της η συνδρομή ή / και το ελάχιστο ποσό παραγγελίας πάνω από 20€

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ περιμένω κάποια στιγμή να μου στέλνουν όλα τα προϊόντα με μια αποστολή, αντί να παίρνω 4 δέματα σε 1 μέρα από 4 διαφορετικούς διανομείς (και πολλές φορές από την ίδια μεταφορική..) 

 

 

Επεξ/σία από christos4
  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
3 λεπτά πριν, filip123go είπε

Πολύ θετικό αυτό. Αν όντως κρατάει τέτοια στάση απέναντι στους πελάτες τους, νομίζω πως θα το προτιμήσει πολύς κόσμος (ανάμεσα τους και εγώ!) Εϊναι μεγάλο πράγμα να ψωνίζεις από σκρουτζομάγαζα και να μην έχεις την έγνοια της εγγύησης, και γενικώς να γνωρίζεις πως αν πάει κάτι στραβά, θα σε καλύψουν. Μακάρι να συνεχίσει έτσι.! 

ακριβώς έτσι

πίστεψε με όταν μπήκα στο skroutz.gr να αγοράσω το συγκεκριμένο προιόν (είχα κάνει την έρευνα αγοράς μου ήξερα ότι κυκλοφορεί στην ελλάδα η διεθνή έκδοση του προιόντος έτσι λέω θα αγοράσω το προίον από το καλάθι του skroutz 

προχωράει η παραγγελία γίνεται η αποστολή του στον χώρο μου

ανοίγω την συσκευασία προσεκτικά (παρά το γεγονός ότι με παραξένεψαν τα γερμανικά) ευτυχώς τράβηξα φωτογραφίες και βίντεο (πλέον το έχω συνήθεια) το unboxing έτσι όταν είδα ότι δεν δουλεύει επικοινωνώ με το κατάστημα που έκανε την αποστολή αλλά έκαναν τους κινέζους λέγοντας μιλήστε με το skroutz

έτσι με την σειρά μου επικοινωνώ με το skroutz τους στέλνω φωτογραφίες/βίντεο από το unboxing και το πρόβλημα (πριν προβώ σε καταγγελία)

σε τρεις ημέρες είχα την συγνώμη/παραδοχή του λάθους από το κατάστημα και την αποστολή από το skroutz του νέου προιόντος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, christos4 είπε

Εγώ περιμένω κάποια στιγμή να μου στέλνουν όλα τα προϊόντα με μια αποστολή, αντί να παίρνω 4 δέματα σε 1 μέρα από 4 διαφορετικούς διανομείς (και πολλές φορές από την ίδια μεταφορική..) 

Το τελευταίο είναι βλαμαδιά των μεταφορικών. :P

Μου 'χει τύχει να 'ρθει courier της ίδιας εταιρείας 3 φορές μέσα σε μία μέρα. Αποορώ πως οργανώνουν τα δρομολόγια. Δε βλέπουν ότι υπάρχουν Χ αποστολές στο Υ κινητό ώστε να μη κάνουν βόλτες πέρα - δώθε; 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Μόλις τώρα, Haldol είπε

Το τελευταίο είναι βλαμαδιά των μεταφορικών. :P

Μου 'χει τύχει να 'ρθει courier της ίδιας εταιρείας 3 φορές μέσα σε μία μέρα. Αποορώ πως οργανώνουν τα δρομολόγια. Δε βλέπουν ότι υπάρχουν Χ αποστολές στο Υ κινητό ώστε να μη κάνουν βόλτες πέρα - δώθε; 

αυτή την απορία έχω και εγώ ειλικρινά το λέω...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που βρίσκω εγώ σαν πρόβλημα είναι ότι η αγορά μέσω καλαθιού του skroutz δεν σου προσφέρει την δυνατότητα να μαζέψεις πόντους από τα καταστήματα όταν κάνεις αγορές.

Π.χ. υπάρχουν κάποια μαγαζιά που αγοράζω που δίνουν πόντους και όντως συμφέρουν άρα με το καλάθι χάνω αυτό το προνόμιο...

Αν κάνει μια τέτοια συμφωνία με μάζεμα πόντων κτλ πραγματικά θα αξίζει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Βολικοτατη κινηση.  Χρησιμοποιω το Skroutz για παμπολλες αγορες και μαλιστα στην πλειοψηφια τους οχι τεχνολογικων προιοντων και μου φαινεται πολυ χρησιμη αυτη η κινηση. Πολλες φορες προσπαθω να αγοραζω τα διαφορα απο το ιδιο καταστημα (οπου αυτο ειναι δυνατον) για να μην μπλεκω με πολλαπλα μεταφορικα, οποτε πλεον δεν θα με απασχολει αυτο.

Well done.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, filip123go είπε

Πολύ θετικό αυτό. Αν όντως κρατάει τέτοια στάση απέναντι στους πελάτες τους, νομίζω πως θα το προτιμήσει πολύς κόσμος (ανάμεσα τους και εγώ!) Εϊναι μεγάλο πράγμα να ψωνίζεις από σκρουτζομάγαζα και να μην έχεις την έγνοια της εγγύησης, και γενικώς να γνωρίζεις πως αν πάει κάτι στραβά, θα σε καλύψουν. Μακάρι να συνεχίσει έτσι.! 

Θεωρώ ότι αυτές οι εξυπηρετήσεις έχουν κάποιο οικονονικό threshold πέραν του οποίου δε θα μπορούν να στηριχτούν επαρκώς. Όσο περισσότερος κόσμος μπει στην πλατφόρμα και αρχίσουν να πληθαίνουν τέτοιες περιπτώσεις, τόσο θα "χαλάει" η διευκόλυνση αυτή.

Κάτι αντίστοιχο έγινε και με τις αξιολογήσεις καταστημάτων. Όταν άρχισαν να γενικεύονται οι αρνητικές, πιάσανε τη χατζάρα για να σωθούν συνεργασίες.

1 ώρα πριν, christos4 είπε

Εγώ περιμένω κάποια στιγμή να μου στέλνουν όλα τα προϊόντα με μια αποστολή, αντί να παίρνω 4 δέματα σε 1 μέρα από 4 διαφορετικούς διανομείς (και πολλές φορές από την ίδια μεταφορική..)

Σχεδόν περιγράφεις το Amazon αυτή τη στιγμή... Με το οποίο λειτουργούν σαν πρότυπο στο μυαλό τους κατά πως φαίνεται.

Επεξ/σία από DownUNDERground
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που λέτε όμως δεν έχει να κάνει με το σκρουτζ αλλά με το εκάστοτε μαγαζί. Αυτοί στέλνουν τα δέματα οπότε αν συνεργάζεται ο καθένας με διαφορετική κούριερ, αυτό θα συμβαίνει. Θα ήταν πράγματι βολικό να έρχονται όλα μαζί, αλλά δεν το κανονίζει το σκρουτζ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, korakios είπε

Όταν ανακαλύψουν την Paypal θα το χρησιμοποιήσω :)

Το PayPal σε πηδάει στην προμήθεια αν είσαι επαγγελματίας

Δεν συμφέρει κανέναν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...