Προς το περιεχόμενο

Skroutz Plus


WebDevGr
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από Witcher1st,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

39 λεπτά πριν, ThanosR92 είπε

Επίσης ξέχασα να αναφέρω ότι μένω όχι κεντρικά και όμως δεν υπήρξε κανένα θέμα.

Απο την άλλη ποιος ξέρει αν γίνει καθημερινότητα σε πολύ κόσμο αν θα υπάρξουν και εκεί καθυστερήσεις. 

Έως τώρα πάντως, άψογο. 

Αυτό είναι αλήθεια. Φοβάμαι ότι και τις δύο φορές που πήρα τηλ με εξυπηρέτησε ο ίδιος - ευγενεστατος - υπάλληλος.

Sorry παιδιά. Είναι εποχές οικονομίας. Δε θα στριμωχνω πράγματα ενώ δεν τα χρειάζομαι για να φτάνω τα 20€. Και θέλω και εξυπηρέτηση πελατών (τηλ ή mail) για τη μια γ@&#μ€νη φορά που θα  μου χρειαστεί και θα ταλαιπωρούμαι.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 ώρες πριν, safridia είπε

Να το δουμε λιγακι καλυτερα αυτο σε παρακαλω;
Κανω παραγγελια ενα video game, πουθενα δεν εγραφε οτι ειναι USED, η τιμη ηταν η χαμηλοτερη με διαφορα 20λεπτων απο καινουργιο σφραγισμενο (ναι πηρα τηλεφωνο το δευτερο πιο ακριβο καταστημα και ρωτησα αλλα δεν εχω μεταφορικο μεσο να κατεβω αθηνα να το παρω)
Μου στελνουν ενα μεταχειρισμενο παιχνιδι, δεν το δεχομαι και ζηταω επιστροφη καθως δεν εγραφε USED.
Το δεχονται και ξεκιναμε...
Αγορα 21 Ιουλιου
Παραδωση 27 Ιουλιου, μια χαρα μεχρι εδω ηρθε απο Ροδο
Αιτημα επιστροφης 27 Ιουλιου εγκρινεται
Βαζω ημερομηνια παραλαβης 1 Αυγουστου, το ακυρωνουν (με αποδειξη το εμαιλ)
Βαζω δευτερη ημερομηνια παραλαβης 5 Αυγουστου, το ακυρωνουν ξανα (με αποδειξη το εμαιλ)
Βαζω τριτη ημερομηνια παραλαβης 11 Αυγουστου, δεν κανουν τιποτα, αυτη την φορα ουτε email δεν ελαβα, υποτιθεται οτι ειχαν επικοινωνησει μαζι τους για να με καλεσουν, ουτε καν περασαν για να κολλησουν το αυτοκολλητακι τους

Ειλικρινα πες μου τι πρεπει να κανω; Θα στειλω email θα μου το απαντησουν σε 3 ημερες και τι ακρη θα βγαλουμε, ΤΙ ΑΚΡΗ ΒΓΑΛΑΜΕ ΤΙΣ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΕΣ ΦΟΡΕΣ;
Λενε οτι στις 18 Αυγουστου το αιτημα επιστροφης ακυρωνεται.
Αλλα οι πελατες λεμε ανοησιες και παντα φταιμε
Εαν δεν θελουν τηλεφωνο ας εχουν ενα live chat, μου κανει.
Οταν στηνεις μια επιχειρηση και ο μοναδικος στοχος σου ειναι να ανταγωνιστεις τον Bezos στο πιο πλουσιο παρασιτο στην λιστα του Forbes αντι να βαλεις τρεις υπαλληλους να κανουν σωστη εξυπηρετηση βαζεις μονο εναν γιατι το κοτερο εχει εξοδα.

Εαν ειχα ενα τηλεφωνο η ενα live chat θα εξηγουσα τι εχει γινει και ΙΣΩΣ κατι να αλλαζε.

Σε εσας εχει δουλεψει καλα η επιστροφη;

Απο τους κυριους λογους να  εχω το πλας.

Εξαιρετικη ακομα και στο να το γυρναω πισω χωρις λογο.

Επεξ/σία από flexpick
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικα αφου ουτε την τριτη φορα ηρθε κανεις μου ξαναστελνουν email οτι αυτοι ειδοποιησαν να με καλεσουν κατι που εκαναν, μου πιστωσαν τα χρηματα και μου ζητανε να το παω εγω σε ενα καταστημα ACS γιατι τετοιο μπαχαλο δεν υπαρχει.
Ουσιαστικα με τον συνεργατη τους ειμαι δυσαρεστημενος οχι τοσο με το skroutz.
Το live chat ομως ειναι ΑΠΟΛΥΤΟΣ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΟ αν δεν θελουν τηλεφωνο.
Μια φορα ειχα κολλησει εξω απο μια ντουλαπα και δεν ηξερα τι επρεπε να κανω, τελικα εγω ειχα κανει βλακεια γιατι αλλες ντουλαπες εχουν κωδικο αλλες ανοιγουν με την εφαρμογη, ηταν πρωτη φορα και μπλεχτηκα.

Το ΒΟΧΝΟW ειναι επισης γαματο, εκανα παραγγελια αξιας 1ευρω και ηρθε με δωρεαν μεταφορικα σε ντουλαπα BOXNOW, το κοστος της συσκευασιας ηταν πιο ακριβο απο το κερδος του προιοντος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρέπει κάπου να μαζέψουμε τα καταστήματα που δουλεύουν με BOXNOW. 

Ίσως σ'ένα άλλο thread;

Πάντως κάποιοι δε χρεωνουν τίποτα για αποστολή στις θυρίδες του, κάποιοι ένα συμβολικό ποσό (πχ 2€) αλλά σίγουρα λιγότερα από θυρίδες Σκρουτζ.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, satsok2 είπε

Πρέπει κάπου να μαζέψουμε τα καταστήματα που δουλεύουν με BOXNOW. 

Ίσως σ'ένα άλλο thread;

Πάντως κάποιοι δε χρεωνουν τίποτα για αποστολή στις θυρίδες του, κάποιοι ένα συμβολικό ποσό (πχ 2€) αλλά σίγουρα λιγότερα από θυρίδες Σκρουτζ.

Μεχρι να φτιαξουμε λιστα θα εχει σταματησει το δωρεαν, δεν ειναι βιωσιμο να μεταφερουν δεματα χωρις κοστος απο 1ευρω

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, Thresh είπε

Είναι παραπάνω από αυτά που ήδη δείχνει η σελίδα του Box Now?

Βρηκες κάποια λίστα; Στη σελίδα βλέπω λίγα ( 5-6 για μόστρα; ).

Στην πράξη έχω βρει πολλά ανάμεσα στα καταστήματα που συνεργάζονται ήδη με Σκρουτζ ή βάζοντας πχ στο Google φαρμακείο + box now.

Αν πιστέψω τη σελίδα τους , πολλά καταστήματα έχουν ήδη σύστημα επιστροφών μέσω box now.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
2 minutes ago, satsok2 said:

Βρηκες κάποια λίστα; Στη σελίδα βλέπω λίγα ( 5-6 για μόστρα; ).

Άλλαξαν site γμτ, πριν 2 βδομάδες το θυμάμαι διαφορετικό κι είχε αρκετά καταστήματα στους συνεργάτες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, safridia είπε

Μεχρι να φτιαξουμε λιστα θα εχει σταματησει το δωρεαν, δεν ειναι βιωσιμο να μεταφερουν δεματα χωρις κοστος απο 1ευρω

Ναι, αλλά αυτό ισως είναι θέμα του καταστήματος και όχι του BOXNOW. Παρήγγειλα προϊόν 12€ χωρίς μεταφορικά και βρήκα άλλο κατάστημα που έστελνε με 2€ χρέωση αποστολής.

Κάποιοι φαίνεται το προτίμησαν από το νταβατζηλικι του Σκρουτζ (χρεώνει στο κατάστημα μικρή προμήθεια στην τιμή αγοράς και στον καταναλωτή που δεν έχει συνδρομή ακριβότερα μεταφορικά).

1 λεπτό πριν, Thresh είπε

Άλλαξαν site γμτ, πριν 2 βδομάδες το θυμάμαι διαφορετικό κι είχε αρκετά καταστήματα στους συνεργάτες.

Θυμάσαι αυτό της γενικής ταχυδρομικής υποθέτω!

Έχει τα συνεργαζόμενα καταστήματα αλλά μπορείς να αγοράσεις από οπουδήποτε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
7 minutes ago, satsok2 said:

Θυμάσαι αυτό της γενικής ταχυδρομικής υποθέτω!

Έχει τα συνεργαζόμενα καταστήματα αλλά μπορείς να αγοράσεις από οπουδήποτε.

Θυμάμαι ότι είχα πάει στο boxnow.gr κι είχε μερικές δεκάδες καταστήματα στην λίστα συνεργατών εκ τω οποίων θυμάμαι πχ ξεκάθαρα τα kaisershop, hellasphone, drele, techstores

Πλέον δείχνει 5 και μονο ρουχισμού νομίζω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
23 λεπτά πριν, Thresh είπε

Θυμάμαι ότι είχα πάει στο boxnow.gr κι είχε μερικές δεκάδες καταστήματα στην λίστα συνεργατών εκ τω οποίων θυμάμαι πχ ξεκάθαρα τα kaisershop, hellasphone, drele, techstores

Πλέον δείχνει 5 και μονο ρουχισμού νομίζω

 

23 λεπτά πριν, Thresh είπε

Θυμάμαι ότι είχα πάει στο boxnow.gr κι είχε μερικές δεκάδες καταστήματα στην λίστα συνεργατών εκ τω οποίων θυμάμαι πχ ξεκάθαρα τα kaisershop, hellasphone, drele, techstores

Πλέον δείχνει 5 και μονο ρουχισμού νομίζω.

Τώρα που το λες, μπήκα Hellasphone που έχει γίνει pinguin.

Δωρεάν μεταφορικά με BOX NOW - απ' ότι - φαίνεται ανεξάρτητα από το ύψος της παραγγελίας.

Πχ. δοκίμασα σε παραγγελία 5-6€ (μια στοίβα δισκάκια dvd-r) δωρεαν μεταφορικά.

Kaizershop το ίδιο. Έβαλα μια θήκη 12.5€ , δωρεάν μεταφορικά με BOXNOW.

Επεξ/σία από satsok2
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
23 λεπτά πριν, Thresh είπε

Θυμάμαι ότι είχα πάει στο boxnow.gr κι είχε μερικές δεκάδες καταστήματα στην λίστα συνεργατών εκ τω οποίων θυμάμαι πχ ξεκάθαρα τα kaisershop, hellasphone, drele, techstores

Πλέον δείχνει 5 και μονο ρουχισμού νομίζω.

Αγορασα κατι ηλεκτρονικα (πριν ενα μηνα και κατι) απο ενα καταστημα και απο τυχη ειδα οτι εχει δωρεαν μεταφορικα με BoxNox μπηκα στην σελιδα τους να δω μηπως εχει αλλα καταστηματα αλλα δεν βρηκα λιστα πουθενα
Τα ιδια τα καταστηματα δεν ξερω γιατι δεν το προβαλουν, εγω το ειδα στο τελευταιο βημα αφου περασα στοιχεια

Επεξ/σία από safridia
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενταξει, έχω ενθουσιαστεί!

Για όσο κρατήσει.

Μα να χρεώνει ο skroutz την παράδοση σε θυρίδες του;

Και να δίνει σε συνδρομητές δωρεάν μεταφορικά για παραγγελίες ≥20€;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Thresh είπε

Άλλαξαν site γμτ, πριν 2 βδομάδες το θυμάμαι διαφορετικό κι είχε αρκετά καταστήματα στους συνεργάτες.

Καλύτερα που άλλαξαν σιτε, γιατί ένιωθα ότι μπαίνω σε σιτε του 80.

Μιλαμε για το απόλυτο κόλλημα, εδικά όταν έψαχνες καταστήματα κοντά σου. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τωρα με το νεο οριο των 20€, πρεπει να φτιαξουν και τα ορια στις ποσοτητες, δεν γινεται απο την μια να σου λενε πανω απο 20€ και απο την αλλη να λενε οριο 10 τεμ ανα προιον, πως θα φτασεις τα 20 ευρω, οεο?!?

(μιλαω για ελαφρια πραγματα, δεματικα καλωδιων για την ακριβεια, 2 ειδη, δεν αφηνει πανω απο 10 τεμ εκαστο.

Εννοειται τωρα θα πρεπει να φτιαξουν και το βαρος να ειναι σωστο και οχι μαιμου που ειχαν πριν σε καποια προιοντα για αποφυγη δωρεαν μεταφορικων, εχουμε γραψει εδω παραδειγματα).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...