Προς το περιεχόμενο

Καθαριότητα (εσωτερικό / εξωτερικό / tips / συμβουλές)


nullindex

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα στην ομάδα,

Αγόρασα προχθές αυτήν την πετσέτα στεγνώματος, από περιέργεια λόγω των πολύ καλών κριτικών. 

Armor All Πετσέτα Στεγνώματος Μικροϊνών XL 40009100 - Skroutz.gr

Πραγματικά έπαθα πλάκα. Ξεχάστε δέρματα, συνθετικά και μη, πανιά, χαρτιά και δεν ξέρω και εγώ τι άλλο και πάρτε την. Δεν θα χρειαστείτε τίποτα άλλο, ποτέ. 

Στέγνωσα όλο το αυτοκίνητο, τζάμια, μαρσπιέ εσωτερικά, λάστιχα θυρών κλπ και δεν έσταξε ούτε μία σταγόνα!! Απίστευτη απορρόφηση και τα τζάμια φανταστικά!

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 376
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

43 λεπτά πριν, nullindex είπε

Καλημέρα στην ομάδα,

Αγόρασα προχθές αυτήν την πετσέτα στεγνώματος, από περιέργεια λόγω των πολύ καλών κριτικών. 

Armor All Πετσέτα Στεγνώματος Μικροϊνών XL 40009100 - Skroutz.gr

Πραγματικά έπαθα πλάκα. Ξεχάστε δέρματα, συνθετικά και μη, πανιά, χαρτιά και δεν ξέρω και εγώ τι άλλο και πάρτε την. Δεν θα χρειαστείτε τίποτα άλλο, ποτέ. 

Στέγνωσα όλο το αυτοκίνητο, τζάμια, μαρσπιέ εσωτερικά, λάστιχα θυρών κλπ και δεν έσταξε ούτε μία σταγόνα!! Απίστευτη απορρόφηση και τα τζάμια φανταστικά!

Ελπίζω να πήρες τουλάχιστον 2 , μία για το εξωτερικό μία για το εσωτερικό .

Καλό είναι να μην χρησιμοποιείς  την ίδια γιατί ότι υπολείμματα έχει απο το εξωτερικό μπορεί να το μεταφέρεις μέσα.

Υ.Γ. Κανονικά θέλεις και μία τρίτη για τα τζάμια :D

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

48 λεπτά πριν, tsofras είπε

Ελπίζω να πήρες τουλάχιστον 2 , μία για το εξωτερικό μία για το εσωτερικό .

Καλό είναι να μην χρησιμοποιείς  την ίδια γιατί ότι υπολείμματα έχει απο το εξωτερικό μπορεί να το μεταφέρεις μέσα.

Υ.Γ. Κανονικά θέλεις και μία τρίτη για τα τζάμια :D

Η αλήθεια είναι οτι πήρα μία για δοκιμή, αλλά έπεσε παραγγελία για δεύτερη συν άλλες 2 για πεθερό που ζήλεψε συν άλλη μία για τα τζάμια στο σπίτι... 🤑

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, nullindex είπε

Καλημέρα στην ομάδα,

Αγόρασα προχθές αυτήν την πετσέτα στεγνώματος, από περιέργεια λόγω των πολύ καλών κριτικών. 

Armor All Πετσέτα Στεγνώματος Μικροϊνών XL 40009100 - Skroutz.gr

Πραγματικά έπαθα πλάκα. Ξεχάστε δέρματα, συνθετικά και μη, πανιά, χαρτιά και δεν ξέρω και εγώ τι άλλο και πάρτε την. Δεν θα χρειαστείτε τίποτα άλλο, ποτέ. 

Στέγνωσα όλο το αυτοκίνητο, τζάμια, μαρσπιέ εσωτερικά, λάστιχα θυρών κλπ και δεν έσταξε ούτε μία σταγόνα!! Απίστευτη απορρόφηση και τα τζάμια φανταστικά!

Δικό σου το σχόλιο στο Skroutz? Το πρωί το διάβασα και το σκεφτόμουν.. :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, gxyp είπε

Δικό σου το σχόλιο στο Skroutz? Το πρωί το διάβασα και το σκεφτόμουν.. :P

Όχι, δεν είναι δικό μου, αλλά θα κάνω κριτική τις επόμενες ημέρες. Από αυτό επηρεάστηκα και την αγόρασα και έχει 100% δίκιο.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, nullindex είπε

Όχι, δεν είναι δικό μου, αλλά θα κάνω κριτική τις επόμενες ημέρες. Από αυτό επηρεάστηκα και την αγόρασα και έχει 100% δίκιο.

Ωραία αφού το προτείνεις θα χτυπήσω και εγώ 2!!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, tsofras είπε

Υ.Γ. Κανονικά θέλεις και μία δέκατητριτη για τα τζάμια :D

fixed 🤣 

Καλύτερα πολλές μικρές γιατί μπορεις να τις χρησιμοποιήσεις παντού και οταν λερώνεται παίρνεις άλλη. Φυσικά και οι μεγάλες βολεύουν για αρχικό σκούπισμα ιδίως που θες να απομακρύνεις πολύ νερό απο τα πανελ. 

Για τζάμια ιδανικά παίρνεις waffle type για να μην αφήνουν γραμμές αλλά οκ και οι νορμάλ κάνουν

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχει καποια ειδικα καθαριστικά, εχω πάρει ένα αλλα δεν το εχω δοκιμάσει ολο το ξεχνάω και συνήθως το πλενω με λιγο ζεστο νερό (αυτα τα μπουκαλια που ξεχναμε στο αμαξι) και το δαχτυλο (ΑΛΛΑ ΔΕ ΚΑΝΕΙ ΜΕ ΤΟ ΔΑΧΤΥΛΟ, ΚΑΝΕΙ ΣΗΜΑΔΙΑ!! Μονο πανακι και νερό ή ηπιο καθαριστικό/ειδικό φαρμακο)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, gxyp είπε

Εγώ που θέλω κάτι να καθαρίζω τις κουτσουλιές και τα έντομα τι να πάρω; Να το κάνω με σκέτο νερό; 

All purpose cleaner που το αραιώνεις και κανεις διαφορετικά διαλύματα οποτε το χρησιμοποιείς και εσωτερικό κλπ

Απλά θέλουν προσοχή, σε κρυα λαμαρινα το ψεκαζεις, το αφηνεις να ποτίσει (ισως θελει 2-3 φορες) και μετα σκουπίζεις πολυ απαλα με πετσέτα γιατι αλλιως θα σου γεμίσεις γρατζουνιες το βερνικι εύκολα 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, paylidis είπε

εχει καποια ειδικα καθαριστικά, εχω πάρει ένα αλλα δεν το εχω δοκιμάσει ολο το ξεχνάω και συνήθως το πλενω με λιγο ζεστο νερό (αυτα τα μπουκαλια που ξεχναμε στο αμαξι) και το δαχτυλο (ΑΛΛΑ ΔΕ ΚΑΝΕΙ ΜΕ ΤΟ ΔΑΧΤΥΛΟ, ΚΑΝΕΙ ΣΗΜΑΔΙΑ!! Μονο πανακι και νερό ή ηπιο καθαριστικό/ειδικό φαρμακο)

Θα πάρω ενα βαποριζατέρ να έχω νερό μέσα και ένα πανάκι.. Ισως δοκιμάσω και κανά υγρό..

2 λεπτά πριν, and_64 είπε

All purpose cleaner που το αραιώνεις και κανεις διαφορετικά διαλύματα οποτε το χρησιμοποιείς και εσωτερικό κλπ

Απλά θέλουν προσοχή, σε κρυα λαμαρινα το ψεκαζεις, το αφηνεις να ποτίσει (ισως θελει 2-3 φορες) και μετα σκουπίζεις πολυ απαλα με πετσέτα γιατι αλλιως θα σου γεμίσεις γρατζουνιες το βερνικι εύκολα 

Σαν τι να πάρω λες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, gxyp είπε

Σαν τι να πάρω λες;

Τώρα απο Ελλάδα δυστυχώς δεν έχεις φοβερές επιλογές και κάποιοι που έφερναν διάφορα βλέπω ειναι out of stock. Εγω χρησιμοποιώ valetpro apc, αλλά εχω παρει 5λιτρο πρίν τουλάχιστον 5-6 χρόνια και φτιάχνω διαφορετικά διαλύματα σε sprayers.

Κάτι τέτοιο ίσως, https://www.skroutz.gr/s/24868710/K2-All-Purpose-Cleaner-1lt.html?from=catspan αντίστοιχο είναι δεν μπορώ να ξέρω πόσο καλά δουλεύει ή οχι, δεν το έχω δουλέψει ποτέ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

47 λεπτά πριν, gxyp είπε

Εγώ που θέλω κάτι να καθαρίζω τις κουτσουλιές και τα έντομα τι να πάρω; Να το κάνω με σκέτο νερό; 

https://kokkinoplitis.gr/καθαριστικό-για-έντομα-και-ρετσίνι-k2-nuta-770ml_p13746.html

Τούμπανο βγάζει και κουτσουλιές

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για κουτσουλιές απλά παπαρώνω χαρτί με νερό και το αφήνω κάνα τέταρτο πάνω στη κουτσουλιά , μετά φεύγει σαν να ήταν φρέσκια !

Φυσικα θέλει και ένα έξτρα πέρασμα 

Επεξ/σία από korakios
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, and_64 είπε

fixed 🤣 

Καλύτερα πολλές μικρές γιατί μπορεις να τις χρησιμοποιήσεις παντού και οταν λερώνεται παίρνεις άλλη. Φυσικά και οι μεγάλες βολεύουν για αρχικό σκούπισμα ιδίως που θες να απομακρύνεις πολύ νερό απο τα πανελ. 

Για τζάμια ιδανικά παίρνεις waffle type για να μην αφήνουν γραμμές αλλά οκ και οι νορμάλ κάνουν

Ναι έχεις δίκιο, έχω άλλα 2 μικρά πανιά για ταπετσαρία/πλαστικά κλπ, αυτή είναι αρκετά μεγάλη και είναι εντυπωσιακό το οτι δεν στάζει ακόμα και αν τη στίψεις. Μετά από στέγνωμα όλο το αυτοκίνητο και ενώ ήταν βρεγμένη, δεν έσταξε σταγόνα, δεν υπερβάλω. Δεν ξέρω τι έχουν κάνει, πραγματικά..

4 ώρες πριν, gxyp είπε

Εγώ που θέλω κάτι να καθαρίζω τις κουτσουλιές και τα έντομα τι να πάρω; Να το κάνω με σκέτο νερό; 

Εγώ έχω πάρει ένα της Wurth:

https://www.skroutz.gr/s/27104104/Wurth-Καθαριστικό-Εντόμων-400ml.html

Κάνει δουλίτσα, αλλά θέλει 2-3 φορές ψέκασμα τοπικά η κουτσουλιά πριν σκουπίσεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...