Προς το περιεχόμενο

Η Microsoft έτοιμη να λανσάρει τα Windows 11


trib

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 167
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, alexisnik19911 είπε

απο το πιο σταθερες και αξιοπιστες εκδοσεις των Windows που εχουν κυκλοφωρησει ποτε

Μέχρι πριν 1.5 χρόνο όπου έπαιρνε updates (λέμε τώρα), έκτοτε είναι ξέφραγο αμπέλι. Είναι δική σου ευθύνη να  χρησιμοποιείς EOL λειτουργικό. Όπως επίσης και βλακεία να πληρώνεις για updates. Επίσης ξεχνάτε όλοι πόσος καιρός πήρε να στρώσουν τα 7ρια με τα service pack

Επεξ/σία από tommybertsen
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, onpcgr είπε

Είπανε τα 10 θα είναι το τελευταίο λειτουργικό.... Άντε πάλι...το μπελά μας θα βρούμε. Ας βγάλουν τα Win25 να ξεμπερδεύουμε :) 

Υποψιάζομαι πως δεν τους αρέσει το ότι τα 10άρια παίζανε και σε παλιά μηχανήματα. Τι όχι? 

γενικα οι microsoft δεν πουλάει μηχανηματα. την συμφερει το λειτουργικο της να παιζει παντου ωστε να μπορουν ολοι να το εχουν και για να παιρνει δεδομενα αλλα και για να μπορει να πουλάει σε οσους περισσοτερους μπορει τις υπηρεσίες της (office,cloud κτλ.) . αν ηταν θεμα τα μηχανηματα δεν θα σου εβγαζε ουτε τις προηγουμενες εκδοσεις που παιζαν παντουν. γενικα προχωραει η τεχνολογία και είναι λογικό να βγαίνουν καινούρια πράγματα. 

22 λεπτά πριν, korakios είπε

αν το λειτουργικό δεν προσφέρει κάτι καλύτερο για ορισμένους χρήστες , πόσο μάλιστα αν είναι χειρότερο απο του 2009 ,

λογικό είναι :)

ναι οντως φιλε δεν προσφέρει τπτ καλύτερο κατσε με του 2009. αλλα αφου εσυ εισαι ικανοποιημενος με του 2009 και δεν εχεις σκοπό να αλλάξει εδώ γιατι σχολιάζεις;  

29 λεπτά πριν, TheBus είπε

Εν γένει έχεις δίκιο, απλά για να γίνεται κουβέντα, επειδή είναι τεχνολογικό φορουμ, τα windows δεν είναι ένα καινούριο ρούχο που το φοράμε άκριτα λόγω μόδας. Δεν γνωρίζω τις γνώσεις και το background του καθενός που θα κάνει μια τέτοια επιλογή, εγώ προσωπικά (που είμαι windows 10 τύπος από την πρώτη στιγμή, αλλά με έντονο προβληματισμό για τη φιλοσοφία των updates, χωρίς επιλογή 2GB κάθε τρίμηνο, με αμφιλεγόμενο περιεχόμενο και χρησιμότητα) θέλω να πειστώ ψάχνοντάς, ποια η εξέλιξη του πράγματος, θετική ή και όχι...

ποια εξέλιξη ρε φίλε θες να ψάξεις; οταν βγαίνει ένα καινούριο λειτουργικό σε όλες τις εταιρίες αλλάζει από το interface μέχρι το registry μέχρι πράγματα που για να τα κάνεις πριν ήθελε πατέντα της πατέντας που τώρα μπορεί να στο έχει έτοιμο μέχρι και αφαιρέσεις πραγμάτων που για χψ λόγους βγήκαν. έστω ότι δεν τα βάλεις τι θα γίνει; θα τα σταματήσουν; άντε να δεχτό ότι κάποιος θα περιμένει να το πάρει πιο στρωμένο από εκεί και πέρα γιατί να μην το βάλεις; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
58 λεπτά πριν, Panagiotis_s είπε

Με τα 11 θα σας πάρω και τα τελευταία personal data. 

spacer.png

Οδοντίατρο έχει να πάει από τα Windows 95 ; 

Επεξ/σία από nick0lis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, alexisnik19911 είπε

Αυτο που θα επρεπε να σε βαλε σε σκεψεις ειναι γιατι ενα OS μνημονευεται δωδεκα χρονια μετα..μηπως επειδη στεκεται επαξια ακομα και σημερα? μηπως επειδη ειναι ακομα usable για χρηση Web Surf,Office,Netflix?μηπως επειδη ειναι απο το πιο σταθερες και αξιοπιστες εκδοσεις των Windows που εχουν κυκλοφωρησει ποτε ?

Τροφη για σκεψη...

 

πιστεύω ότι καταλαβαίνεις ότι η χρήση γιατ web surf . office. netflix δεν δείχνει αν ένα λειτουργικό είναι σταθερό. αρά εγώ στα windows 10 που δεν έχω δει ποτέ blue screen κτλ και κάνω παραπάνω πράγματα από Web Surf,Office,Netflix σημαίνει ότι είναι πιο σταθερά τα 10; προφανως θα βρεις και μηχανηματα με xp που κάνουν όλα αυτά τι σημαίνει;  το αξιόπιστες εκδόσεις τι είναι πάλι; δεν πήραν update? δεν πήραν service pack? το ότι εσένα σου αρκούν και μπράβο σου δεν σημαίνει ότι δεν θα βγουν τα επόμενα κτλ .

Τροφή για σκέψη...

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πάντως, τροφή για σκέψη*, τα windows είναι από τα ελάχιστα τεχνολογικά προϊόντα που υπάρχουν αρκετοί χρήστες που προτιμάνε μια πιο παλιά έκδοση από την νεότερη…
 

* πολύ πείνα έπεσε στο φόρουμ μου φαίνεται… 🤣

Επεξ/σία από AtiX
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, AtiX είπε

Πάντως, τροφή για σκέψη, τα windows είναι από τα ελάχιστα τεχνολογικά προϊόντα που υπάρχουν αρκετοί χρήστες που προτιμάνε μια πιο παλιά έκδοση από την νεότερη…

Ναι μόνο στο insomnia

spacer.png

Επεξ/σία από GreekLegend2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, AtiX είπε

Πάντως, τροφή για σκέψη, τα windows είναι από τα ελάχιστα τεχνολογικά προϊόντα που υπάρχουν αρκετοί χρήστες που προτιμάνε μια πιο παλιά έκδοση από την νεότερη…

αρκετοί πόσοι; βγάλε τα δημόσια και επιχειρήσεις που για πρακτικούς λόγους και κόστος δεν αλλάζουν. σε πραγματικούς χρήστες πόσοι και τι είδους χρήστες τα προτιμούν; και επίσης πόσοι δεν βάζουν καινούρια έκδοση γιατί απλά έχουν συνηθίσει την παλιότερη και πόσοι δοκίμασαν την καινούρια και επέστρεψαν στην παλιότερη; 

Επεξ/σία από kata_tixi
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, GreekLegend2 είπε

Ναι μόνο στο insomnia

dwxsc2z7ml371.png

Φίλε μου, κάτι δεν διάβασες καλά στο ποστ μου…

4 λεπτά πριν, kata_tixi είπε

αρκετοί πόσοι; βγάλε τα δημόσια και επιχειρήσεις που για πρακτικούς λόγους και κόστος δεν αλλάζουν. σε πραγματικούς χρήστες πόσοι και τι είδους χρήστες τα προτιμούν; 

Σκεψου μόνο του 15 που κάνανε like σε ποστ “7 μέχρι να σβήσει ο ήλιος”…

Επεξ/σία από AtiX
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, AtiX είπε

Φίλε μου, κάτι δεν διάβασες καλά στο ποστ μου…

Σκεψου μόνο του 20 που κάνανε like σε ποστ “7 μέχρι να σβήσει ο ήλιος”…

ναι και ξαναδιάβασε τι έγραψα και ξανα σκέψου τι μπορεί να είναι αυτοί οι 20. που μπορεί οι μισοί να έχουν την τελευταία έκδοση 

5 λεπτά πριν, AtiX είπε

Φίλε μου, κάτι δεν διάβασες καλά στο ποστ μου…

Σκεψου μόνο του 15 που κάνανε like σε ποστ “7 μέχρι να σβήσει ο ήλιος”…

ρε τρολάρεις; δεν είναι καν 20 και οι 10 γελάνε με το σχόλιο........

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, kata_tixi είπε

ναι και ξαναδιάβασε τι έγραψα και ξανα σκέψου τι μπορεί να είναι αυτοί οι 20. που μπορεί οι μισοί να έχουν την τελευταία έκδοση 

Οποτε γιατί το ποσοστό των 10 μετά από τόσα χρόνια είναι κοντά στο 80%…?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, AtiX είπε

Οποτε γιατί το ποσοστό των 10 μετά από τόσα χρόνια είναι κοντά στο 80%…?

Πάντα έτσι ήταν μωρέ και τα XP όταν δεν μπορούσαν πια να κάνουν τα βασικά browsing-Office τα άφησαν, έτσι θα γίνει και με τα 7

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...