Προς το περιεχόμενο

Το Ελ Σαλβαδόρ ίσως γίνει η πρώτη χώρα που θα νομιμοποιήσει το Bitcoin


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 minutes ago, Dr_Pepper said:

Επαναλαμβάνω έχεις δεδομένο το ban σε είδηση που μιλάει για υιοθέτηση του bitcoin ως επίσημο νόμισμα του κράτους αν δεν τους άρεσε δηλαδή γιατι να το κάνουν επίσημο νόμισμα... δεν βλέπεις το οξύμωρο; τέρμα προκατάληψη λέγεται αυτό. 

 

Τέλος ΠΩΣ θα μου απαγορεύσουν οποιαδήποτε κίνηση; αποκεντρωμένο σημαίνει κανένας δεν το ελέγχει δεν μπορούν να μου βάλουν ban και να ήθελαν. (αλλά γιατί να θέλουν μιας και το κάνουν επίσημο νόμισμα επαναλαμβάνω) 

 

όσο για το wallet μάλλον μπερδεύεσαι με την διαδικασία για να μπορείς να παίρνεις fiat απο συγκεκριμένα exchanges (όχι ότι ειναι τίποτα το ιδιαίτερο ειδικά για δεδομένα ελληνικού δημοσίου  μια φωτοτυπία ταυτότητας και ένα ΔΕΚΟ Θέλουν) 

Αν είναι επίσημο το νόμισμα δεν χρειάζεται καν εxchange. 

 

Το να κάνεις πορτοφόλι δεν θέλει τιποτα άλλο απο το να έχεις υπολογιστή ή κινητό και να κατεβάσεις τον κώδικά/πρόγραμμα εγκατάστασης ή να κάνεις account (με την ίδια δυσκολία δημιουργίας account για email) 

Ναι κατάλαβα για τι μιλάει η είδηση, το σχόλιο σου έκανα quote.

Πιστεύεις ότι ένα Ευρωπαϊκό κράτος θα νομιμοποιήσει ένα crypto και δεν θα μπορεί να έχει εικόνα της "περιουσίας" σου; όπως είπα όσο τα cryptos είναι "irrelevant" μπορεί να γίνει αυτό που λες.

Επεξ/σία από NotAliki177
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 106
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

14 λεπτά πριν, youraccount είπε

Άσε ρε φίλε που πιστεύεις στον αέρα κοπανιστό, κοινώς φούμαρα, φύκια για μεταξωτές κορδέλες, κλπ και νομίζεις ότι αν προσπαθήσεις να το πεις δήθεν επιστημονικά θα πείσεις κανένα. Ότι σημαίνει το αρόσιμο που γράφεις, σημαίνει και το bitcoin.

εποπ; εποχιακός πυροσβέστης; ή άνεργος; 

2 λεπτά πριν, NotAliki177 είπε

Ναι κατάλαβα για τι μιλάει η είδηση, το σχόλιο σου έκανα quote.

Πιστεύεις ότι ένα Ευρωπαϊκό κράτος θα νομιμοποιήσει ένα crypto και δεν θα μπορεί να έχει εικόνα της "περιουσίας" σου; όπως είπα όσο τα cryptos είναι "irrelevant" μπορεί να γίνει αυτό που λες.

Μα κάθε μέρα δείχνουν πόσο relevant είναι φίλε μου αυτό ειναι το θέμα όσο περισσότεροι το χρησιμοποιούν όσοι περισσότεροι οργανισμοί το υιοθετούν (όπως πχ η paypal σε προηγούμενη είδηση) τόσο πιο relevant θα είναι. 

Και με την σειρά τους όσες περισσότερες χώρες το υιοθετήσουν τόσο πιο γρήγορα θα πέσουν και οι άλλες. 

@NotAliki177 πάρε επίσης και διάβασε απο την μέση και κάτω παλιότερο μου ποστ που το έγραψα για απάντηση σε άλλου είδους διαφωνία αλλα μπορείς να πάρεις μια ιδέα πόσο relevant είναι 

 

  

Στις 20/4/2021 στις 11:49 ΜΜ, Dr_Pepper είπε

Τώρα απλά ή επίτηδες δεν θες να καταλάβεις ή αλλο εννοείς εσύ με την λέξη "σπέκουλα"

Σπέκουλα στην περίπτωση μας ειναι το να θεωρεί κάποιος για ΧΥ λόγους πως κάτι θα ανέβει. 

 

και εδώ ρωτάω.

Τι γεννάει την σπέκουλα ρε φίλε; 

 

Και στο χρηματιστήριο που λες κάνε και εσύ μια εταιρία και κάνε την μετοχή της να πάει στο ταβάνι ΜΠΟΡΕΙΣ;

 

Γιατί δεν μπορείς;  Γιατί δεν υπάρχει σπέκουλα για την μετοχή σου. 

 

Γιατί δεν υπάρχει σπέκουλα για την μετοχή σου; ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΛΟΓΟΣ.

 

Πρέπει να υπάρχει λόγος για να δημιουργήσει την σπέκουλα. Η TESLA για παράδειγμα φαίνεται να είναι το μέλλον στα αυτοκίνητα γιαυτό και ανεβαίνει η μετοχή της με την σπέκουλα ότι τα ηλεκτροκίνητα ειναι το μέλλον και η TESLA πρωτοστατεί γιαυτό ανεβαίνει πολύ παραπάνω η μετοχή της ποσοστιαία σε σύγκριση με αυτή άλλων κατασκευαστών που και αυτοί έχουν ηλεκτροκίνητα. 

 

Το bitcoin (ή άλλα crypto) δεν ειναι το μόνο μέσο συναλλαγής που απλά ειναι ψηφιακό υπάρχουν ένα σωρό ψηφιακά νομίσματα συνήθως τα έπαιρνες επειδή αγόραζες κάτι απο μια επιχείρηση και μπορούσες να τα εξαργυρώσεις σε άλλες επιχειρήσεις κτλ αυτά γιατί δεν εκτινάχθηκαν σαν τα bitcoin ;; (ειδικά τον καιρό που με bitcoin δεν μπορούσες να πάρεις ΟΥΤΕ  πίτσα ενω με πχ 1000 τέτοια έπαιρνες ένα πχ tefal τιγάνι;) 

 

Γιατί πολύ απλά δεν είχαν κάτι για να κάνουν σπεκουλα όσο αφορά το μέλλον τους και την αξία τους! 

Το γεγονός ότι τα κρύπτο έχουν την τεχνολογία που έχουν (blockchain) δεν χρειάζονται εμπιστοσύνη μεταξύ των συμμετεχόντων κτλ ειναι που γέννησε την σπέκουλα πως θα ειναι το μέλλον και ανεβάζει την τιμή τους!

Εδώ επίσης να σημειώσω το γεγονός (γιατί ίσως το αγνοείς) πως το bitcoin χρησιμοποιείται ως νόμισμα για αγαθά και υπηρεσίες δεν ειναι μόνο θεωρετικά νόμισμα δηλαδή αλλά στην πράξη.

 

Ενδεικτικά παραδείγματα: 

 

Μπορεί κάποιος να πληρώσει τα δίδακτρα του με bitcoin 

Ενδεικτικά μια λίστα με πανεπιστήμια που τα δέχονται:

Πανεπιστήμιο Λευκωσίας.
The University of Cumbria, UK
King’s College, New York
University of Applied Sciences and Art, Ελβετία
ESMT Berlin, Germany
Berkley University, the US
Princeton University
Varna University, Βουλγαρία
FPT University Vietnam
Flinders University, Αυστραλία

 

Υπάρχουν χιλιάδες bitcoin ATM στον κόσμο όπου μπορείς να καταθέσεις FIAT και να πάρεις bitcoin να κάνεις τα bitcoin του λογαριασμού σε FIAT ή άλλα Crypto κτλ

 

https://coinatmradar.com/

Μπορείς να πας με το Tesla σου που αγόρασες με bitcoin να πιείς έναν καφέ στα starbucks με bitcoin και ενώ πίνεις καφέ με το laptop σου που αγόρασες με bitcoin απο το Newegg να αγοράσεις με bitcoin το τελευταίο office της microsoft απο το επίσημο online store της 

 

Ενδεικτικά πάλι λίστες με καταστήματα που δέχονται bitcoin 

 

https://www.buybitcoinworldwide.com/who-accepts-bitcoin/

https://icoholder.com/blog/places-accept-bitcoin/

https://www.crypto-markets.gr/

 

Μπορείς να πάρεις δάνειο με bitcoin σαν υποθήκη/εγγύηση 

https://economictimes.indiatimes.com/industry/banking/finance/banking/now-you-can-get-loan-on-your-cryptocurrency-holdings-like-bitcoin/articleshow/82124944.cms

https://news.bitcoin.com/10-loan-providers-taking-crypto-as-collateral/

 

ή ακόμη καλύτερα να πάρεις δάνειο κατευθείαν σε bitcoin 

https://tokentax.co/blog/10-best-crypto-loans/#:~:text=Are crypto loans without collateral,degree of crypto know-how.

 

Και με τα crypto αυτά να αγοράσεις οικόπεδο ή/και σπίτι 

https://builtin.com/blockchain/blockchain-real-estate-companies

και στην ελλάδα 

 

https://bitcoin-realestate.com/property-city/greece/

 

Και αν το βαρεθείς μπορείς να αρχίσεις τα ταξίδια πληρώνοντας με bitcoin 

 

https://www.journohq.com/blog/accepts-bitcoin-12-travel-sites-welcome-digital-currency/

πηγαίνοντας πχ σε ένα bar ή club στην Ιαπωνία (αλλά και σε αρκετά άλλα μέρη του κόσμου συμπεριλαμβανομένης της ελλάδας) όπου μπορείς να πιεις το ποτάκι σου πληρώνοντας σε bitcoin 

 

https://news.bitcoin.com/4-of-tokyos-hottest-nightclubs-plan-to-accept-bitcoin-cash/

 

Επίσης, αν σου αρέσουν τα ναρκωτικά μπορείς να πάρεις ότι ναρκωτικό μπορείς να φανταστείς με feedback και αξιολογήσεις σαν το ebay :P απο πρώτο πράμα μέχρι φθηνά  και να σου έρθει στην πόρτα του σπιτιού (με ταχυδρομική σαν δέμα) πληρώνοντας με bitcoin (μέσα απο τις αγορές τύπου πάλαι ποτέ silkroad στο darkweb) 

 

Αυτά απλά ενδεικτικά για να πάρεις μια ιδέα. 

 

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Dr_Pepper είπε

εποπ; εποχιακός πυροσβέστης; ή άνεργος;  

Θα ήθελες. Μόνο αυτό σου λέω. Από εκεί και πέρα μπουρδολόγους σαν και σένα τους καταλαβαίνω από ένα χλμ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, youraccount είπε

Θα ήθελες. Μόνο αυτό σου λέω. Από εκεί και πέρα μπουρδολόγους σαν και σένα τους καταλαβαίνω από ένα χλμ.

οκ και τα ευρώ που έχεις έχουν αντίκρισμα χρυσού έτσι;  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Dr_Pepper είπε

οκ και τα ευρώ που έχεις έχουν αντίκρισμα χρυσού έτσι;  

Παίξε με το bitcoin μπας και βγάλεις κάνα χαρτζιλίκι και άσε εμάς τους άσχετους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, youraccount είπε

Παίξε με το bitcoin μπας και βγάλεις κάνα χαρτζιλίκι και άσε εμάς τους άσχετους.

πες μου  τα ευρώ που έχεις έχουν αντίκρισμα χρυσού; ή ειναι αέρας κοπανιστός που τον εκτυπώνουν οι κεντρικές τράπεζες (οι οποίες ειναι κτήμα ιδιωτών τραπεζιτών)  κατα το δοκούν; 

 

tenor.gif?itemid=16660592

  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Dr_Pepper είπε

πες μου  τα ευρώ που έχεις έχουν αντίκρισμα χρυσού; ή ειναι αέρας κοπανιστός που τον εκτυπώνουν οι κεντρικές τράπεζες (οι οποίες ειναι κτήμα ιδιωτών τραπεζιτών)  κατα το δοκούν; 

 

tenor.gif?itemid=16660592

Με αυτό τον αέρα αύριο θα το αγοράσω το αμαξάκι. Εσύ να δούμε παραμυθατζή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, youraccount είπε

Με αυτό τον αέρα αύριο θα το αγοράσω το αμαξάκι. Εσύ να δούμε παραμυθατζή.

https://bitcars.eu/collections/buy-supercars-cars-with-bitcoin-and-crypto 

https://www.autocoincars.com/

https://www.prestigecarskent.co.uk/blog/we-now-accept-bitcoin-buy-car/

https://carcoinmarket.com/

Καλημέρα φίλε μου,  και καλή βάρδια αν δεν είσαι άνεργος 

Επεξ/σία από Dr_Pepper
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
3 λεπτά πριν, youraccount είπε

Με αυτό τον αέρα αύριο θα το αγοράσω το αμαξάκι. Εσύ να δούμε παραμυθατζή.

Μην μου τον ζοριζεις.

Ειδες ποσα εγραψε. Θες να γραψει και αλλα?:ph34r:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Μόλις τώρα, Dr_Pepper είπε

έγραψα την τάπα αυτό φτάνει 

Σε πειραζω βρε.

Εγω δεν εχω ιδεα απο αυτα τα μπιτκοιν μιτκοιν πως τα λενε.

Θυμαμαι παλια ενα συναδερφο που μου ελεγε για αυτα, αν ειχα παρει τοτε ισως και να ειχα τωρα τιποτα στην ακρη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, Dr_Pepper είπε

Τώρα σοβαρά, θα πάρεις αμάξι από Αγγλία και θα το κανείς τι??? Χωριά ότι στην πρώτη στροφή θα σε πετάξει εκτός δρόμου, περιμένεις να σου το στείλουν με courier ή ΕΛΤΑ, τους φόρους θα τους δώσεις σε bit ή ευρώ?

ΥΓ: Μου αρέσει που έχεις και την αίσθηση ότι τον τάπωσες κιόλας…

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 λεπτά πριν, AtiX είπε

Τώρα σοβαρά, θα πάρεις αμάξι από Αγγλία και θα το κανείς τι??? Χωριά ότι στην πρώτη στροφή θα σε πετάξει εκτός δρόμου, περιμένεις να σου το στείλουν με courier ή ΕΛΤΑ, τους φόρους θα τους δώσεις σε bit ή ευρώ?

ΥΓ: Μου αρέσει που έχεις και την αίσθηση ότι τον τάπωσες κιόλας…

1) δεν είναι μόνο απο αγγλία ειναι απο διάφορες ευρωπαϊκές χώρες + αμερική τσέκαρε πρώτα πριν αρχίσεις να λες τα δικά σου.. Εισαγωγές αυτοκινήτων γίνονται συχνά στην χώρα μας (οι περισσότερες μάντρες έτσι δουλευουν) και σε ευρώ, επειδή θα έχει φόρο δεν σημαίνει απαραίτητα ότι δεν συμφέρει εξαρτάται την περίπτωση επίσης γιατί να με πετάξει στην πρώτη στροφή επειδή αγοράστηκε με bitcoin (μιλάμε και για καινούργια αμάξια όχι μόνο μεταχειρισμένα) 

 

Τέλος οι σελίδες δεν ειναι μόνο αυτές  ήταν απλά ενδεικτικές στην αρχή έβαλα μια αλλά είπα να βάλω κιάλλες ακριβώς για να προλάβω σχόλια σαν το δικό σου αλλά οι προκατάληψη σας, σας τυφλώνει στα τέρματα (στην τελική μπορείς απλά να συνεννοηθείς με τον πωλητή και να του δώσεις bitcoin ή να τα πουλήσεις για ευρώ lol) 

 

 

2) και στην ελλάδα βγαίνουν αγγελίες απλά είμαστε πίσω και ειναι δεν είναι τόσο πολλές 

 

https://www.car.gr/24323215-bmw-320-e90-start-stop-6-taxyto

 

fa8c263f2df38dd0292b1a5317104a44.png

 

Επίσης τι έχετε πάθει εσείς οι προκατειλημμένοι/πολέμιοι των κρύπτο και απο την λύσσα σας διπλο/τριπλο ποστάρετε; εντάξει θα ακουστεί η αντίθετη άποψη σας και με ένα ποστ dont worry και επίσης θα τεκμηριωθεί το που συγκεκριμένα κάνετε λάθος :P 

Επεξ/σία από Dr_Pepper
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 λεπτά πριν, Dr_Pepper είπε

1) δεν είναι μόνο απο αγγλία ειναι απο διάφορες ευρωπαϊκές χώρες + αμερική τσέκαρε πρώτα πριν αρχίσεις να λες τα δικά σου.. Εισαγωγές αυτοκινήτων γίνονται συχνά στην χώρα μας (οι περισσότερες μάντρες έτσι δουλευουν) και σε ευρώ, επειδή θα έχει φόρο δεν σημαίνει απαραίτητα ότι δεν συμφέρει εξαρτάται την περίπτωση επίσης γιατί να με πετάξει στην πρώτη στροφή επειδή αγοράστηκε με bitcoin (μιλάμε και για καινούργια αμάξια όχι μόνο μεταχειρισμένα) 

 

Τέλος οι σελίδες δεν ειναι μόνο αυτές  ήταν απλά ενδεικτικές στην αρχή έβαλα μια αλλά είπα να βάλω κιάλλες ακριβώς για να προλάβω σχόλια σαν το δικό σου αλλά οι προκατάληψη σας, σας τυφλώνει στα τέρματα (στην τελική μπορείς απλά να συνεννοηθείς με τον πωλητή και να του δώσεις bitcoin ή να τα πουλήσεις για ευρώ lol) 

 

 

2) και στην ελλάδα βγαίνουν αγγελίες απλά είμαστε πίσω και ειναι δεν είναι τόσο πολλές 

 

https://www.car.gr/24323215-bmw-320-e90-start-stop-6-taxyto

 

fa8c263f2df38dd0292b1a5317104a44.png

Ξανά λέω, ποιος μέχρι σήμερα έχει αγοράσει αυτοκίνητο από Αγγλία ή άλλη μη ευρωπαϊκή χωρα? Εδώ κινητό φέρνεις από Κίνα και παρακαλάς να μην πληρώσεις τελώνιο, στο αμάξι ξέρεις τι θα γίνει ή βαυκαλιζόμαστε μεταξύ μας???

Τώρα οσο για την αγορά στην Ελλάδα πρώτον μου βάζεις μεταχειρισμένα, δεύτερον από ιδιώτη και όχι εταιρία και τρίτον τι σχέση έχει αυτό με την κουβέντα… δηλαδή αν ο άλλος ζήταγε πληρωμή σε μπριζόλες ή κάρτες της πανίνι θα θεωρούσαμε και νομίσματα???

ρε παιδιά σε πιο πλανήτη ζείτε, να ξέρω να έρθω και εγώ…

 

Επεξ/σία από AtiX
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Dr_Pepper είπε

Με αυτά που γράφεις αποδεικνύεις ότι δεν έχεις κάνει την παραμικρή έρευνα πέρα ίσως απο το να παρακολουθείς τι λέει η εσπρέσο ή τύποι σαν ον Χίο...

 

1+2) Το bitcoin ειναι αποκεντρωμένο και ανώνυμο ναι αν και πάλι δεν ειμαι σίγουρος αν αντιλαμβάνεσαι τι πάει να πει αυτό.

3) ναι

4) όχι "εσκεμμένα" με την έννοια ότι θέλουν να ρίξουν την αξία τους με το ζόρι αλλα εκ του "3)" ειναι πληθωρικά νομίσματα και ο πληθωρισμός επιφέρει μείωση της αγοραστικής δύναμης βασικές έννοιες δηλαδή. 

5) αυτό δεν το κατάλαβα μάλλον θα ειναι Hot θέμα στην εκπομπή του Κωνσταντινίδη και γιαυτό το αναφέρεις... 

 

mqdefault.jpg

 

6) δεν περιμέναμε τίποτα απλά το ότι θέλει να το έχει ως επίσημο νόμισμα το Ελ Σαλβαδορ (που δεν ειναι νησί της καραϊβικής όπως νόμιζες) ειναι απλά ένα ορόσημο για το νόμισμα. Είναι πρώτη φορά που πάει να γίνει επίσημο νόμισμα ενός κράτους δηλαδή τι δεν καταλαβαίνεις; 

 

Τώρα τα άλλα περι κινέζικου bitcoin κτλ πάλι δεν τα καταλαβαίνω μάλλον πρέπει να αρχίσω να βλέπω Κωνσταντινίδη για να μπορώ να συνεννοούμαι εδώ μεσα. 

 

Ξυπνάτε τα κρύπτο ειναι το μέλλον ούτε ελοχίμ ούτε ιλουμινάτοι μασόνοι κτλ ειναι απο πίσω. Καλημέρα. 

Και για τους σκληροπυρηνικούς που δεν βγάζουν διαβατήρια για να μην έχουν τσιπάκι έχω καλά νέα οι τράπεζες και τα fiat έχουν τσιπάκια στις κάρτες τους για να σας παρακολουθούν το bitcoin ειναι του θεού γιατί κανένας δεν σας ελέγχει μόνο εσείς με το θέλημα του θεού αποφασίζετε τι θα τα κάνετε ελέησον :P 

Αυτό ειναι καλή ερώτηση στην τωρινή κατάσταση θα την επηρεάζει  αν έχει μόνο  το bitcoin για επίσημο νόμισμα και αυτό πολύ απλά γιατί το market cap των crypto (μέρος του οποίου κατέχει και το bitcoin) ειναι σχετικά μικρό πχ το χρηματιστήριο της νέας Υόρκης μόνο παίζει να έχει 10 φορές μεγαλύτερο market cap οπότε λογικό ειναι σε μια μικρότερη λύμνη αν φτύσει κάποιος να φαίνονται τα κύματα σε μια θάλασσα ειναι σαν να μην έγινε τιποτα, δηλαδή με άλλα λόγια οταν/αν αυξηθεί το market cap των crypto οι διακυμάνσεις στην ισοτιμία τους θα ειναι πιο σταθερές και λιγότερο αποκλίνουσες . 

Τώρα συγκεκριμένα το Ελ Σαλβαδόρ δεν θα το επηρεάσει ιδιαίτερα γιατί θα έχει δύο επίσημα νομίσματα το δολαριο και το bitcoin οπότε το AEP κτλ θα μετατρέπονται κυρίως σε δολάρια φαντάζομαι. 

 

Το Ελ Σαλβαδόρ μπορεί να ειναι μικρότερο κράτος απο εμάς αλλά σε αυτό το θέμα ειναι πολύ πιο μπροστά το πλαστικό χρήμα/ανέπαφες συναλλαγές και κυρίως μέσω app (το πιο δημοφιλές εκεί είναι το strike κάτι σαν το revolout σκέψου) είναι ήδη μέσα στην ζωή των ανθρώπων στην ισχύουσα κατάσταση με το bitcoin απλά θα έχουν μια επιπλέον επιλογή. 

 

Δεν το διάβασα αυτό όταν έγραψα το απο πάνω όχι το πιστεύω ειναι πραγματικότητα το 100% έτσι δουλεύει και οι γιαγιάδες έχουν strike :P 

1 Εγώ προσπάθησα να εξηγήσω την αποκέντρωση με απλά λόγια.  

2 όλες οι συναλλαγές στο bitcoin ειναι καταγεγραμμενες!

3 αν ψάξεις θα δεις ότι υπάρχουν εργαλεια που βρίσκουν ποιος είσαι και σε πιάνουν.  Απλά έχει ημιανωνυμια αν κάνεις κάτι κακό θα σε βρουν ψάξτο! 

4 εγώ είμαι υπέρμαχος του bitcoin αν δεν το κατάλαβες! 

5 μου έχουν πει τουλάχιστον 5 άτομα αυτήν την εβδομάδα για κάποιο κινέζικο crypto το οποίο θα ανέβει κιόλας το οποίο δεν έχει καμία σχέση με την πραγματικότητα! 

6 δεν είπα ότι το Ελ Σαλβαδόρ ειναι νησί.  Είπα ότι και 1 νησάκι μικρό με 500 κατοίκους πχ αν το υιοθετήσει θα ήταν απλά η αρχή και η συνέχεια έρχεται!  

7 εγώ μίλαγα για αυτούς που δεν ξέρουν καν την έννοια της αποκέντρωσης και το μέλλον! 

8 οι ναρκεμποροι αρέσκονται στα χαρτονομισματα! 

9 τέλος όταν συμφωνούν όλα τα κράτη να έχουν τουλάχιστον 2% πληθωρισμό τότε εσκεμμένα γίνεται.  

Υγ μάλλον δεν έγινα κατανοητός πριν . Μίλησα για τους αδαείς που λένε ότι να ναι χωρίς να γνωρίζουν καν τι σημαίνει BITCOIN και ποιο είναι το μέλλον του 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...