Προς το περιεχόμενο

Avatar: Frontiers of Pandora [PC]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πανέμορφο, εννοείται παίρνει πόντους επειδή το παίζω σε oled

Πάει βούτυρο αλλά οκ, το παίζω σε 1080p οθόνη

Όλος ο τρόπος που ξεκινάει στις εγκαταστάσεις και μετά σε βγάζει στην παντόρα, απλά ουάου

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 401
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πολυ πολυ μου αρεσε. Γραψτε λαθος για τα 53fps το ειχα scaling mode biased το εβαλα fixed με ultra quality και εχω 70+fps εξω στη φυση ολα δεξια 3440x1440. Βαζω reshade και επανερχομαι. 

Παμε και ενα reshade. Πανω stock κατω reshade. 

Avatar-Frontiers-of-Pandora-Screenshot-2
Avatar-Frontiers-of-Pandora-Screenshot-2

 

Μετραει ασχημα 

Spoiler

Avatar-Frontiers-of-Pandora-Screenshot-2
Avatar-Frontiers-of-Pandora-Screenshot-2
Avatar-Frontiers-of-Pandora-Screenshot-2
Avatar-Frontiers-of-Pandora-Screenshot-2
Avatar-Frontiers-of-Pandora-Screenshot-2
Avatar-Frontiers-of-Pandora-Screenshot-2

 

Επεξ/σία από Arkin
  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξεκίνησα και εγώ! Καλά για τα γραφικά δεν χρειάζεται να πω κάτι. Στο δάσος είναι απίστευτα, οι εσωτερικοί χώροι όμως kinda meh. Όχι άσχημοι αλλά τυπικά πράγματα.

Το exploration mode μαμεί. Μου αρέσει που πρέπει εσύ να βρεις που πρέπει να πας με βάση στοιχεία του περιβάλλοντος (καταρράχτες, ποτάμια, κτλ). Το combat που φαίνεται λίγο περίεργο να έχω τόξο σε first person. Θέλει να συνηθίσω.

Υ.Γ. 10.8GB dedicated vram με DLSS Q

Nervous Ted Striker GIF by filmeditor

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

55 minutes ago, just_a_dude said:

Ξεκίνησα και εγώ! Καλά για τα γραφικά δεν χρειάζεται να πω κάτι. Στο δάσος είναι απίστευτα, οι εσωτερικοί χώροι όμως kinda meh. Όχι άσχημοι αλλά τυπικά πράγματα.

Υ.Γ. 10.8GB dedicated vram με DLSS Q

Όντως ακόμα και από YouTube φαίνεται πολύ flat ο φωτισμός στους εσωτερικούς χώρους όντως. Πάντως βιαστήκατε μου φαίνεται λίγο με την συνδρομή. Σίγουρα θα βγουν drivers/patches κλπ που να το βελτιώνουν λίγο σε performance μέσα σε 1-2 μήνες.

Όσο για την vram, 1.5 χρόνο μας δίνω μέχρι να γίνει obsolete, μέσα 25 με τη νέα γενιά, ξαφνικά δεν θα φτάνει 😂

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, just getting started είπε

Όντως ακόμα και από YouTube φαίνεται πολύ flat ο φωτισμός στους εσωτερικούς χώρους όντως. Πάντως βιαστήκατε μου φαίνεται λίγο με την συνδρομή. Σίγουρα θα βγουν drivers/patches κλπ που να το βελτιώνουν λίγο σε performance μέσα σε 1-2 μήνες.

Όσο για την vram, 1.5 χρόνο μας δίνω μέχρι να γίνει obsolete, μέσα 25 με τη νέα γενιά, ξαφνικά δεν θα φτάνει 😂

Δεν είναι θέμα βιασύνης για μένα τουλάχιστον είναι ότι τώρα μπορώ να αφιερώσω πολλές ώρες για GAMING από Μάρτιο μπορεί και να μην ανοίξω PC για 1 μήνα. Σίγουρα θα ήταν ιδανικό να έχουμε dlss 3 day one αλλά όσο έπαιξα δεν είδα το παραμικρό stutter η snowdrop μηχανή των division είναι υποδειγματικη. Τώρα που τερματίζει η κάρτα είναι ότι το παιχνίδι είναι πραγματικο next gen και το βλέπεις στα γραφικά του δεν γίνεται να θέλω να τα έχω όλα δεξιά με full ray tracing και να απαιτώ και 100fps σε μεγάλες αναλύσεις. Τουλάχιστον το βλέπεις στα γραφικά του συγκριτικά με άλλα unoptimized παιχνίδια. Η συνδρομή μπήκε και για mirage με ελληνικά έκατσε λουκούμι. Αν βγει dlss 3 mod μέσα στη βδομάδα θα είναι το ιδανικό κάτι άλλο σοβαρό bug η θέματα δεν παρατήρησα στις 2 ώρες που το έπαιξα. Τη vram την βλέπω μόνιμα 11700 την δεσμεύει όλη δηλαδή και εφοσον δεν προκαλεί stutters η αλλα θέματα δεν ενοχλεί το γέμισμα της. Με dlss quality παίζετε πολύ άνετα το παιχνίδι μέσα στη φύση που θες fps λόγο μαχων βαράει 70 80fps. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Θα το βάλω το 15αρι και εγώ σίγουρα κάποια στιγμή, απλά δεν ξέρω τι άλλο να παίξω στον υπόλοιπο μήνα, μιας και δεν με πολύ ψήνει το mirage, έχω χάσει το ενδιαφέρον με τα AC μετά το origins.

Edit: μόλις το θυμήθηκα, θα το βάλω μόλις βγει το star wars open world δεν θυμάμαι πώς το λένε τώρα 

Επεξ/σία από just getting started
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, just getting started είπε

Θα το βάλω το 15αρι και εγώ σίγουρα κάποια στιγμή, απλά δεν ξέρω τι άλλο να παίξω στον υπόλοιπο μήνα, μιας και δεν με πολύ ψήνει το mirage, έχω χάσει το ενδιαφέρον με τα AC μετά το origins.

Edit: μόλις το θυμήθηκα, θα το βάλω μόλις βγει το star wars open world δεν θυμάμαι πώς το λένε τώρα 

18/1 prince of persia

Επεξ/σία από firepc
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως το perf δεν είναι τραγικό, λογικό θα έλεγα είναι. Το Remnants 2 με DLSS Q με το ζόρι κρατάει 60fps και φυσικά δείχνει πολυυυυυυυυ χειρότερο από το Avatar.

Σαν game εμένα μου αρέσει πάντως. Ειδικά το exploration και τα σχετικά με τραβάει να παίξω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τα παιχνιδια της ubisoft ξεκινανε καλα και οι πρωτες ωρες περνανε ευχαριστα μεχρι να παρεις χαμπαρι οτι εχεις δει τα παντα στο πρωτο 10ωρο και μετα κανεις τα ιδια και τα ιδια.

Προφανως δεν βοηθαει και το κακιστο γραψιμο που δεν σε κανει να θες να πας παρακατω. 

Επεξ/σία από noFEARgr
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

57 λεπτά πριν, just getting started είπε

Θα το βάλω το 15αρι και εγώ σίγουρα κάποια στιγμή, απλά δεν ξέρω τι άλλο να παίξω στον υπόλοιπο μήνα, μιας και δεν με πολύ ψήνει το mirage, έχω χάσει το ενδιαφέρον με τα AC μετά το origins.

Edit: μόλις το θυμήθηκα, θα το βάλω μόλις βγει το star wars open world δεν θυμάμαι πώς το λένε τώρα 

Εχει και fc 6 valhalla fenyx το mirage 1 ωρα χθες τιμιοτατο και τα παιδια με τα ελληνικα εχουν κανει πολυ δουλεια. Απο οσο καταλαβα ειναι μετα το origins χρονολογικα τριτο κατα σειρα δηλαδη odyssey origins mirage και μετα ειναι το valhalla και μου αρεσε σιγουρα θα το τελειωσω και τρεχει και αψογα ειναι αρκετα ελαφρυ. Απο εκει και περα κανα motorfest αν σε ψηνει και ερχεται και το skull and bones και το star wars αυτο λογικα θα αργησει. 

 

56 λεπτά πριν, just_a_dude είπε

Πάντως τα RT Reflections έχουν μια AMD-ίλα. Δεν είναι το χάλι του Χωριού και του Far Crying 6 αλλά είναι ολίγον pixelated.

Εγω τρελαθηκα με το terrain δεν ξανα εχω δει κατι παρομοιο δες λεπτομερεια εδω λες και μπορεις να το αγγιξεις ειναι απιστευτο. 

Screenshot-2.png

35 λεπτά πριν, just_a_dude είπε

Πάντως το perf δεν είναι τραγικό, λογικό θα έλεγα είναι. Το Remnants 2 με DLSS Q με το ζόρι κρατάει 60fps και φυσικά δείχνει πολυυυυυυυυ χειρότερο από το Avatar.

Σαν game εμένα μου αρέσει πάντως. Ειδικά το exploration και τα σχετικά με τραβάει να παίξω.

Δεν ειναι βαρυ ειναι optimized με μηδεν stuttering απλα ολα δεξια το ray tracing ριχνει αρκετα το perf οπως ειναι λογικο. Ενα dlss 3 mod θελουμε και θα ειμαστε μονιμα 80+ fps παντου. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

49 λεπτά πριν, noFEARgr είπε

Τα παιχνιδια της ubisoft ξεκινανε καλα και οι πρωτες ωρες περνανε ευχαριστα μεχρι να παρεις χαμπαρι οτι εχεις δει τα παντα στο πρωτο 10ωρο και μετα κανεις τα ιδια και τα ιδια.

Προφανως δεν βοηθαει και το κακιστο γραψιμο που δεν σε κανει να θες να πας παρακατω. 

Με τόσο καλά ground textures, ανούσιο το γράψιμο. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, Arkin said:

Εχει και fc 6 valhalla fenyx το mirage 1 ωρα χθες τιμιοτατο και τα παιδια με τα ελληνικα εχουν κανει πολυ δουλεια. Απο οσο καταλαβα ειναι μετα το origins χρονολογικα τριτο κατα σειρα δηλαδη odyssey origins mirage και μετα ειναι το valhalla και μου αρεσε σιγουρα θα το τελειωσω και τρεχει και αψογα ειναι αρκετα ελαφρυ. Απο εκει και περα κανα motorfest αν σε ψηνει και ερχεται και το skull and bones και το star wars αυτο λογικα θα αργησει. 

 

Εγω τρελαθηκα με το terrain δεν ξανα εχω δει κατι παρομοιο δες λεπτομερεια εδω λες και μπορεις να το αγγιξεις ειναι απιστευτο. 

Screenshot-2.png

Δεν ειναι βαρυ ειναι optimized με μηδεν stuttering απλα ολα δεξια το ray tracing ριχνει αρκετα το perf οπως ειναι λογικο. Ενα dlss 3 mod θελουμε και θα ειμαστε μονιμα 80+ fps παντου. 

Από θέμα vram, τι κατανάλωση έχει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...