Προς το περιεχόμενο

Avatar: Frontiers of Pandora [PC]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πάντως το quest στο Rookery είναι εξαιρετικό, ειδικά στο τέλος. I give them that. Και στο επόμενο quest που η τύπισσα λέει "we didn't want war, but they made us warriors. let's bring the fight to them" ήμουν σε φάση :P

d438bda2ff979da5dec0bcefe56228418dd29864

Γενικά το presentation είναι awesome. Ήχος, γραφικά, art style, cut scenes. Είναι σαν ταινία. Αν λίγο κάνεις στην άκρη τα βαρετά, κλασσικά, ubi στοιχεία τότε σίγουρα περνάς καλά με το game απλά δεν είναι το τέλειο σε καμιά περίπτωση. Ένα solid 6.5-7 θα έβαζα.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 401
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

21 λεπτά πριν, just_a_dude είπε

Γενικά το presentation είναι awesome. Ήχος, γραφικά, art style, cut scenes. Είναι σαν ταινία. Αν λίγο κάνεις στην άκρη τα βαρετά, κλασσικά, ubi στοιχεία τότε σίγουρα περνάς καλά με το game απλά δεν είναι το τέλειο σε καμιά περίπτωση. Ένα solid 6.5-7 θα έβαζα.

Εντάξει το τέλειο δύσκολα θα το βρεις .. έχεις το starfield το οποίο έχει όλο το πακέτο από εκεί και πέρα συμβιβάζεσαι 

8 ώρες πριν, Zulualert είπε

Εδώ και δυο χρόνια όπου εμπλεξα με VR από περιεργεια, ειναι αδυνατο να επιστρέψω σε flat screen,  η εμπειρία δεν μεταφέρεται εκτός και αν δοκιμάσει κάποιος

Έτσι! σκέφτομαι σοβαρά να πάρω το quest3…

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τιποτα δεν συγκρινεται με το Half life alyx απο αποψη εμπειριας . Αλλα δυστυχως τετοια παιχνιδια ειναι μετρημενα στα δαχτυλα στο vr. 

Το avatar παντως σε vr θα μαμουσε . 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις πάρεις το Ikran αλλάζει το game πάντως και ο κόσμος "μικραίνει". Και μπορείς να κάνεις και άλλα του στυλ να καθαρίζεις τα μικρά outpost σε φαση death from above. Τα μεγάλα θέλουν stealth.

Πάντως δεν είναι far cry 7, είναι καλύτερο. Το γράψιμο, τα quests, το lore είναι πολύ ανώτερο, κτλ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, noFEARgr είπε

Τιποτα δεν συγκρινεται με το Half life alyx

To Alyx είναι second to none σε FPS, αλλά σε simulators, DCS και σε γραφικά το MSFS, το τελευταίο για να έχει κάποιος μια ιδέα είναι σαν την θέα που έχει κάποιος απο πραγματικό αεροπλάνο όταν απογειώνεται από το Βενιζέλος π.χ. δεν έχει διαφορά στα γραφικά σε σχέση με την πραγματικότητα αν εξαιρέσει κάποιος το viewing angle του headset, ας πούμε σαν να φορά γυαλιά κάποιος με χοντρό σκελετό αλλά και πάλι καλύτερα από αυτό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Tambas91 είπε

δεν μεταφέρεται εκτός και αν δοκιμάσει κάποιος

Γούστα είναι αυτά. Και εγώ που το δοκίμασα πάντως σκόνη μαζεύει. Φοβερή εμπειρία μεν, δεν αλλάζω τον παραδοσιακό τρόπο βέβαια.

Επίσης, νομίζω ειδικά το συγκεκριμένο παιχνίδι σε VR θα ήταν υπερβολή. 50 ώρες gameplay + η μετακίνηση με ταχύτητα στον αέρα το βρίσκω και εγώ λίγο too much.

Πάντως επειδή μιλάμε για έναν πανέμορφο κόσμο. Όντως θα ήταν φοβερό ένα μικρό σε διάρκεια Avatar VR Game/Experience

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, just_a_dude είπε

Μόλις πάρεις το Ikran αλλάζει το game πάντως και ο κόσμος "μικραίνει". Και μπορείς να κάνεις και άλλα του στυλ να καθαρίζεις τα μικρά outpost σε φαση death from above. Τα μεγάλα θέλουν stealth.

Πάντως δεν είναι far cry 7, είναι καλύτερο. Το γράψιμο, τα quests, το lore είναι πολύ ανώτερο, κτλ.

Μην βιαζεσαι μην βιαζεσαι 😛. Κατσε να δεις τι χαοτικος κοσμος ειναι στο upper plains ακομα και το Ikran τα βρισκει σκουρα. 

Φευγει μπαλα παντως το παιχνιδι και η κεντρικη ιστορια αλλα και οι αποστολες τιμιοτατες. Βεβαια τρως ενα ζορι μεχρι να αναβαθμισεις χαρακτηρα προσπαθησα μερικες φορες να παω stealth στα μεγαλα outposts αλλα δεν γινεται σε περνουν χαμπαρι για πλακα οι εχθροι οποτε εδω μας τα χαλασαν λιγακι. Και για να παρεις ολο το loot απο τα κουτια πρεπει να τα κανεις ολο stealth αλλιως περνουν καποια οι εχθροι και δεν σε αφηνουν ουτε τα μισα. Πηγαν να ανταμειψουν το stealth αλλα δεν το implementation δεν ειναι καλο. Μικρο το κακο που σιγουρα θα το κανουν πιο balanced σε επομενο patch. 

Screenshot-4.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, Arkin είπε

Μην βιαζεσαι μην βιαζεσαι 😛. Κατσε να δεις τι χαοτικος κοσμος ειναι στο upper plains ακομα και το Ikran τα βρισκει σκουρα. 

Φευγει μπαλα παντως το παιχνιδι και η κεντρικη ιστορια αλλα και οι αποστολες τιμιοτατες. Βεβαια τρως ενα ζορι μεχρι να αναβαθμισεις χαρακτηρα προσπαθησα μερικες φορες να παω stealth στα μεγαλα outposts αλλα δεν γινεται σε περνουν χαμπαρι για πλακα οι εχθροι οποτε εδω μας τα χαλασαν λιγακι. Και για να παρεις ολο το loot απο τα κουτια πρεπει να τα κανεις ολο stealth αλλιως περνουν καποια οι εχθροι και δεν σε αφηνουν ουτε τα μισα. Πηγαν να ανταμειψουν το stealth αλλα δεν το implementation δεν ειναι καλο. Μικρο το κακο που σιγουρα θα το κανουν πιο balanced σε επομενο patch.

έχεις βάλει το ability που δεν κάνεις θόρυβο ακόμη και όταν τρέχεις; εγω με αυτό πάω πολύ κοντά και δεν με καταλαβαίνουν. απλά πρέπει να τους κάνεις one shot γιατί μετά γίνεται χαμός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, just_a_dude είπε

έχεις βάλει το ability που δεν κάνεις θόρυβο ακόμη και όταν τρέχεις; εγω με αυτό πάω πολύ κοντά και δεν με καταλαβαίνουν. απλά πρέπει να τους κάνεις one shot γιατί μετά γίνεται χαμός.

Ναι τα εχω βαλει ολα αυτα αλλα στα μεγαλα outposts 14-15 level δεν γινεται με τιποτα θα κανεις το 1/3 που ζηταει για να το καταστρεψεις αλλα στα επομενα θα σε βρουν. Εδω ανθρωπο σκοτωνω απο μακρια και με περνουν αμεσα χαμπαρι. Οπως και να εχει μικρο το κακο βαζω shotgun και ξεκληριζω τα παντα απλα χανεις equipment απο το stash. Μολις παρεις και κιτρινο heavy bow γινονται παιχνιδακι και τα ζωα για crafting. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, BlueBlade είπε

Γούστα είναι αυτά. Και εγώ που το δοκίμασα πάντως σκόνη μαζεύει. Φοβερή εμπειρία μεν, δεν αλλάζω τον παραδοσιακό τρόπο βέβαια.

Ναι ισχύει απλά το ανέφερα για τον Γιάννη που θέλει κάτι διαφορετικό .. 

τωρα θα μου πεις αξίζει να δώσει 500 ευρώ + τα παιχνίδια για να παίξει 3-4 τίτλους ; Αν κρίνω από αυτό που είδα εγώ θα τα έδινα 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μολις πηγα στην τελικη περιοχη το clouded forest. Δειτε χαρτη στο πανω αριστερα ειναι η τελικη περιοχη. Καλα που ειναι το Ikran. Μολις καθαρισα και το 19αρι level πανω δεξια που βλεπετε δυσκολο outpost εγω ειμαι 18 και αυτο εκει στη μεση ειναι το μεγαλυτερο του χαρτη 20 level. 

Avatar-Frontiers-of-Pandora-Screenshot-2

Επεξ/σία από Arkin
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Έγινε αλλαγή τίτλου σε Avatar: Frontiers of Pandora [PC]

εχει κανεις θεμα με κρασαρισματα; το παιζει φιλος, και μολις βγαινει στο δασος στην εισαγωγη, τον πεταει εξω. μειωσε γραφικα αλλα το ιδιο.

μου ειπε οτι λιγο που το κοιταξε, εχουν και αλλοι το ιδιο θεμα

το συστημα του:

intel 10700

nvidia 4070ti rtx

32gb RAM

Windows 11

ολοι οι drivers και τα windows updated. καμια ιδεα τις πταιει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, KilliK είπε

εχει κανεις θεμα με κρασαρισματα; το παιζει φιλος, και μολις βγαινει στο δασος στην εισαγωγη, τον πεταει εξω. μειωσε γραφικα αλλα το ιδιο.

μου ειπε οτι λιγο που το κοιταξε, εχουν και αλλοι το ιδιο θεμα

το συστημα του:

intel 10700

nvidia 4070ti rtx

32gb RAM

Windows 11

ολοι οι drivers και τα windows updated. καμια ιδεα τις πταιει;

μια φορά με είχε πετάξει έξω στην αρχή

Απο 'κει και πέρα δεν είχα κάτι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, KilliK είπε

εχει κανεις θεμα με κρασαρισματα; το παιζει φιλος, και μολις βγαινει στο δασος στην εισαγωγη, τον πεταει εξω. μειωσε γραφικα αλλα το ιδιο.

μου ειπε οτι λιγο που το κοιταξε, εχουν και αλλοι το ιδιο θεμα

το συστημα του:

intel 10700

nvidia 4070ti rtx

32gb RAM

Windows 11

ολοι οι drivers και τα windows updated. καμια ιδεα τις πταιει;

4070ti εχω και εγω 45 ωρες μηδεν crashes. Ισως καποιο θεμα με το cpu? Windows 11 επισης και τελευταιοι drivers. Και ram κομπλε ειναι τα 32 ζηταει κοντα 20gb. 

Avatar: Frontiers of Pandora DLSS 3 Frame Generation Mod Released

https://www.dsogaming.com/mods/avatar-frontiers-of-pandora-dlss-3-frame-generation-mod-released/

Επεξ/σία από Arkin
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...