Προς το περιεχόμενο

Η AMD κατοχυρώνει τον δικό της υβριδικό σχεδιασμό επεξεργαστή x86 big.LITTLE


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

15 ώρες πριν, Jos3ph είπε

ίσως και λιγότερο από MB ...

Πολλά ήταν μια δισκέτα.Στην αρχή η μεγάλη δισκέτα 5.25 και μετά η 3.5 με χωρητικότητα 1.44MB

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 35
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μόλις τώρα, tosodoula είπε

Πολλά ήταν μια δισκέτα.Στην αρχή η μεγάλη δισκέτα 5.25 και μετά η 3.5 με χωρητικότητα 1.44MB

Δεκέμβριος 1988 με drive 3 1/2 με 720KB , επίσης έχω δει 8 ίντσες δισκέτες και σε στούντιο Apple ||

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Jos3ph είπε

Δεκέμβριος 1988 με drive 3 1/2 με 720KB , επίσης έχω δει 8 ίντσες δισκέτες και σε στούντιο Apple ||

😄 Μην τα πετάξεις πότε Τα εγγόνια σου θα χτίσουν τριόροφη πολυκατοικία πουλώντας τα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, tosodoula είπε

😄 Μην τα πετάξεις πότε Τα εγγόνια σου θα χτίσουν τριόροφη πολυκατοικία πουλώντας τα!

δεν υπάρχουν πλέον , και το στούντιο απλά το είδα , δεν ήταν δικό μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 20/6/2021 στις 5:41 ΠΜ, michael92 είπε

Το FTTH είναι τελείως άχρηστο για απλούς οικιακούς χρήστες, το 10GbE ακόμα πιο άχρηστο. Ακόμα και για power users όμως, δεν βλέπω κάποιο μεγάλο πλεονέκτημα στην πράξη σε σχέση με το VDSL και το λέω ως data hoarder. Όταν οι προσιτοί σκληροί δίσκοι έχουν κολλήσει στα 8TB, τι να το κάνεις το 1Gbps; Οι μόνοι που πραγματικά χρειάζονται FTTH είναι οι επαγγελματίες που θέλουν υψηλό upload για να ανεβάζουν μεγάλα αρχεία άμεσα.

Για μένα που είμαι οικιακός χρήστης με κάποιες γνώσεις το upload είναι εξίσου σημαντικό. Προσωπικά θέλω να μπορώ να κάνω stream την ταινιοθήκη μου και την μουσική μου από το σπίτι μου και για αυτό χρειάζομαι upload ειδικά αν θέλω να το κανω μέσω vpn για ασφάλεια. με τα 10 Mbps που έχω upload τώρα πετυχαίνω μόνο 480p stream χωρίς προβλήματα. Αν έχω συμμετρική όχι 1 Gbps αλλά 100 Mbps θα είμαι μια χαρά

Γενικά πολύς κόσμος (οικιακοι χρήστες) έχουν αρχίσει να ψάχνουν πιο μεγάλα upload αλλά ως συνηθως οι πάροχοι μας είναι ΓΤΠ και πάντα πίσω από τις εξελίξεις

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

παιδια ενταξει, δεν υποχρεωσε κανενας καποιον να χρησιμοποιησει μια τεχνολογια αν δε τη θελει. Οποιος νομιζει οτι το IOT (που ειναι η μεγαλυτερη επανασταση της ανθρωποτητας με αξία εφαμιλη αυτης της ανακαλυψης της φωτιας), και το upload ειναι κατι που για τα επομενα χρονια του ειναι αχρηστο ας μην ασχοληθει κι ας μεινει με vdsl.

Οι υπολοιποι περιμενουμε εδω και χρονια τουλαχιστο το συμμετρικο upload για χιλιους δυο λογους που δε μπορει και ουτε προκειται να καταλαβει οποιος δεν αντιλαμβανεται την πραγματικη αναγγη 

 

Επεξ/σία από nick10000
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...