Προς το περιεχόμενο

Καταγγελία μίσθωσης λόγο λήξης συμβολαίου και δεν φεύγει


Graphistas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

15 λεπτά πριν, Metal Heart είπε

Για να κάνει ανακοπή πρέπει να υπάρχει λόγος. Δε γίνεται να οφείλει μισθώματα και να κάνει ανακοπή.

Μπορεί να δώσει ΕΝΑΝΤΙ κάποιο ποσό και να πετύχει ανακοπή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

99% troll 

Από το 2019 να μην έχει γίνει δική αστικού δεν παίζει... Να μην έχει κάνει ταυτόχρονα 3 4 πράγματα(μέχρι κ δέσμευση περιουσιακών στοιχείων εφόσον το ποσό είναι μεγάλο) π πρέπει δεν παίζει...με οποιοδήποτε googlarisma βρίσκει δικηγορικά γραφεία π εξηγούν τι θα έπρεπε να κανουν

 

Επεξ/σία από kage
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχει νόημα να αναφέρουμε μία μία τις πιθανές περιπτώσεις ανακοπής. Ο γενικός κανόνας είναι ότι με τη διαταγή αποδόσεως μισθίου ο δύστροπος ενοικιαστής αναγκάζεται να αποχωρήσει σε σύντομο χρονικό διάστημα. Δεν ξέρω για ποιο λόγο ο δικηγόρος του νηματοθέτη προχώρησε σε αγωγή και όχι σε διαταγή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ έχω μια περίπτωση, οποία πληρώνει κανονικά (μετά από συνεχείς μειώσεις και κούρεμα χρέους), το συμβόλαιο έχει λήξει και είναι αορίστου χρόνου (μίσθωση από το 2000). Το πρόβλημα ΣΗΜΕΡΑ είναι ότι το μίσθωμα είναι πολύ χαμηλό για το σημείο. Οι δυνατότητες του ενοικιαστή είναι περιορισμένες και εγώ θέλω να την βγάλω (αφού το μίσθωμα δεν ανταποκρίνεται στην πραγματικότητα).

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Γιάννης Platano είπε

Επρεπε ηδη να εχεις κανει αγωγη εξωσης που δεν θα αποφυγεις .

Θα τον αναγκασει το δηκστηριο να φυγει αν δεν κανει εφεση που σημαινει κανα 6μηνο ακομα μεσα 

Οσο για αυτα που σου χρωσταει και τυχον ζημιες αν δεν εχει περιουσιακο στοιχειο ...ξεχνα τα .

Η ότι κανανε στη συγχωρεμενη τη γιαγια μου που δηλωσανε πτωχευση και πηρε τα 3 της.Ουτε νοικια ουτε τιποτα και ειχε χαλασει του κοσμου τα λεφτα στα δικαστηρια.Αλλα που να πει δικηγορος οτι ειναι χαμενη υποθεση?θελει κι αυτος να βγαλει...Αλλα και χωρις δικη δε φευγει.Μπρος γκρεμος και πισω αγγουρι φιλε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Γιάννης Platano είπε

Κατι βασικο ...Ειναι δηλωμενο στο taxis το μισθωμα και αν ναι στην πραγματικη τιμη ?

οντως απο το 2019 δε παιζει να εκρεμμει ακομα.... τρολοθεμα....

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Γιάννης Platano είπε

Κατι βασικο ...Ειναι δηλωμενο στο taxis το μισθωμα και αν ναι στην πραγματικη τιμη ?

Σιγά το βασικό, ειδικά όταν είναι επαγγελματική στέγη !!!!!!

Είναι δυνατόν !!!!!

Μόλις τώρα, zoupous είπε

οντως απο το 2019 δε παιζει να εκρεμμει ακομα.... τρολοθεμα....

 

Ο ΤΣ μίλησε για εξώδικο το 2019.

Μάρτιο του 20, έκατσε ο κορονοιος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, GREGORYMO είπε

Σιγά το βασικό, ειδικά όταν είναι επαγγελματική στέγη !!!!!!

Είναι δυνατόν !!!!!

 

Γιατι δεν ειναι βασικο ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Γιάννης Platano είπε

Γιατι δεν ειναι βασικο ???

Λέω, το εξής:

Στην επαγγελματική στέγη ο ενοικιαστής θέλει να γράφει έξοδα με πρώτο το ενοίκιο. Οπότε, το μαύρο είναι πολύ περιορισμένο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, GREGORYMO είπε

Λέω, το εξής:

Στην επαγγελματική στέγη ο ενοικιαστής θέλει να γράφει έξοδα με πρώτο το ενοίκιο. Οπότε, το μαύρο είναι πολύ περιορισμένο.

Εξαρταται απο την διαφορα με το πραγματικο .Μονο ο TS μπορει να μας απαντησει .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Γιάννης Platano είπε

Εξαρταται απο την διαφορα με το πραγματικο .Μονο ο TS μπορει να μας απαντησει .

Στο εξώδικο, θα γράφει το δηλωμένο. Τι αλλάζει ?

Γιατί τα άλλα, θα τα πάρει !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, zoupous είπε

Η ότι κανανε στη συγχωρεμενη τη γιαγια μου που δηλωσανε πτωχευση και πηρε τα 3 της.Ουτε νοικια ουτε τιποτα και ειχε χαλασει του κοσμου τα λεφτα στα δικαστηρια.Αλλα που να πει δικηγορος οτι ειναι χαμενη υποθεση?θελει κι αυτος να βγαλει...Αλλα και χωρις δικη δε φευγει.Μπρος γκρεμος και πισω αγγουρι φιλε.

Σε τέτοιες περιπτώσεις με ενοικιαστές, πρέπει να φύγουν το συντομότερο δυνατό ώστε να ειναι ο χώρος διαθέσιμος και να μην είναι υψηλές οι οφειλές, επίσης έρευνα στα περιουσιακα στοιχεία του ενοικιαστη. Αν δεν έχει τίποτα, απλά επιδιώκεις να πάρει πόδι το συντομότερο και να σε αφήσει στην ησυχία σου. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...