Προς το περιεχόμενο

χρεωστικη καρτα


dhma2

Προτεινόμενες αναρτήσεις

παιδια καλησπερα πριν απο δυο εβδομαδες επεσα θυμα κλοπης των κωδικων της χρεωστικης καρτας μου και μου αφαιρεσαν 300 ευρω απο τον λογαριασμο μου' αμεσως εκανα ολα τα απαραιτητα οπως ακυρωση καρτας και εκανα και μια αιτηση αμφισβητησης συνλλαγων. το θεμα ειναι πανε τα λεφτα τα εχασα? η μου επιστρεφονται? ειχε ποτε κανεις παρομοια εμπειρια? ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 77
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

19 λεπτά πριν, dhma2 είπε

παιδια καλησπερα πριν απο δυο εβδομαδες επεσα θυμα κλοπης των κωδικων της χρεωστικης καρτας μου και μου αφαιρεσαν 300 ευρω απο τον λογαριασμο μου' αμεσως εκανα ολα τα απαραιτητα οπως ακυρωση καρτας και εκανα και μια αιτηση αμφισβητησης συνλλαγων. το θεμα ειναι πανε τα λεφτα τα εχασα? η μου επιστρεφονται? ειχε ποτε κανεις παρομοια εμπειρια? ευχαριστω

Τους κωδικούς, που τους βρήκαν ?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μου ηρθε ενα mail απο την τραπεζα και καλα οτι πρεπει να κανω αναβαθμιση της καρτας και πατωντας σε ενα λινκ που οπως αποδειχτηκε ηταν μαιμου εβαλα σαν μαλακας ολουσ τουσ κωδικους τις καρτας η μαλακια ειναι δικια μου την πατησα σαν χαζος

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, dhma2 είπε

μου ηρθε ενα mail απο την τραπεζα και καλα οτι πρεπει να κανω αναβαθμιση της καρτας και πατωντας σε ενα λινκ που οπως αποδειχτηκε ηταν μαιμου εβαλα σαν μαλακας ολουσ τουσ κωδικους τις καρτας η μαλακια ειναι δικια μου την πατησα σαν χαζος

Και πώς την γλίτωσες και σου πήραν μόνο 300€ ?

Δεν είχε αλλά μέσα ο λογαριασμός ?

ΥΓ. Πάντως, δύσκολα τα πράγματα να γίνει κάτι .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μα δεν ειχα αλλα χρηματα γι αυτο

απο την τραπεζα βεβαια στην αρχη μου ειπανε οτι πρεπει να κανω μια δηλωση αμφισβητησης συναλλαγης και θα τα παρω μαλλον  τα χρηματα αλλα πρεπει να γινει ερευνα και απο αυτους αλλα ηδη εχουν περασει 15 μερες και ακομα τιποτα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς επειδή ακολούθησες εσύ το link, και έκανες εσύ την διαδικασία, το βλέπω δύσκολο να τα πάρεις. Μακάρι να βγω λάθος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να πάρεις λοιπον τα χρηματα πισω θα πρέπει πρωτα να εγκριθεί το αίτημα σου και μετα, αρα μονο η τράπεζα μπορεί να σε διαφωτισει

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, dhma2 είπε

NikosKallithea  το ξερω απλα ρωταω εδω αν καποιος ειχε παρομοια εμπειρια να μου πει τι εγινε  παντως μαγκες προσοχη με αυτες τισ κολοκαρτες

 Δεν φταίνε οι κάρτες αλλά το μυαλό μας.

Δεν θέλω να επεκταθώ παραπάνω γιατί  εχεις τον καημό σου και θα παρεξηγηθούμε.

Μην περιμένεις σήμερα άυριο να μπουν,μπορεί να κάνουν και μήνες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Ukforthemoment είπε

 Δεν φταίνε οι κάρτες αλλά το μυαλό μας.

Δεν θέλω να επεκταθώ παραπάνω γιατί  εχεις τον καημό σου και θα παρεξηγηθούμε.

Μην περιμένεις σήμερα άυριο να μπουν,μπορεί να κάνουν και μήνες.

Τα λεφτά χαθήκανε, αλλά αυτός ΔΕΝ μπορεί να εντοπίστει ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ukforthemoment  κι εγω ετσι τους αντιμετωπιζα τους αλλους οταν ακουγα οτι την παταγανε οπως εσυ μεχρι που την πατησα κι εγω εν παση περιπτωση ομως αμα μπορουσα να σου στειλω το mail  που μου ηρθε θα εβλεπες θα μπορουσε να την πατηση ο καθενας

δεν ξερω αν μπορει να εντοπιστει νομιζω πως αυτοι συνηθως περνουν τα μετρα τους να μην αφηνουν ηλεκτρονικα αποτυπωματα αλλα ακομα η τραπεζα το ερευνα

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, dhma2 είπε

Ukforthemoment  κι εγω ετσι τους αντιμετωπιζα τους αλλους οταν ακουγα οτι την παταγανε οπως εσυ μεχρι που την πατησα κι εγω εν παση περιπτωση ομως αμα μπορουσα να σου στειλω το mail  που μου ηρθε θα εβλεπες θα μπορουσε να την πατηση ο καθενας

δεν ξερω αν μπορει να εντοπιστει νομιζω πως αυτοι συνηθως περνουν τα μετρα τους να μην αφηνουν ηλεκτρονικα αποτυπωματα αλλα ακομα η τραπεζα το ερευνα

 

Οχι βρε φιλε δεν θα το πάταγα.Γιατί πρωτα απο όλα η τράπεζα μου εχει πει ότι ποτέ δεν θα μου ζητήσει κωδικούς αλλά και γιατί ποτέ δεν θα πάταγα λινκ απο  email.Επίσης εχω αποθηκευμένους τους κωδικούς  και όταν μπαίνω απο το σωστό site τους βγάζει απο μόνο του .Ασε που το βγάζει σπαμ κατευθείαν αυτά τα λινκ και δεν σε αφήνει να τα ανοίξεις.

Επιπλέον κάθε μέρα ακούω κάποιος να την πατάει,οποτε είμαι πιο καχύποπτος.

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Ukforthemoment είπε

Οχι βρε φιλε δεν θα το πάταγα.Γιατί πρωτα απο όλα η τράπεζα μου εχει πει ότι ποτέ δεν θα μου ζητήσει κωδικούς αλλά και γιατί ποτέ δεν θα πάταγα λινκ απο  email.Επίσης εχω αποθηκευμένους τους κωδικούς  και όταν μπαίνω απο το σωστό site τους βγάζει απο μόνο του .Ασε που το βγάζει σπαμ κατευθείαν αυτά τα λινκ και δεν σε αφήνει να τα ανοίξεις.

Επιπλέον κάθε μέρα ακούω κάποιος να την πατάει,οποτε είμαι πιο καχύποπτος.

μα ηταν μαλακια δικια μου το ειπα αυτο πιο πριν  τωρα βεβαια που την πατησα κι εγω το ξερω και ενημερωθηκα οτι η τραπεζα δεν θα μου ζητουσε ποτε τουσ κωδικους μου  παντως μην νομιζεις οτι ειναι παρα πολυ δυσκολο να την πατησεις οσο ενημερωμενος και καχυποπτος να εισαι και σου ευχομαι να μην το παθεις ποτε

1 λεπτό πριν, dhma2 είπε

μα ηταν μαλακια δικια μου το ειπα αυτο πιο πριν  τωρα βεβαια που την πατησα κι εγω το ξερω και ενημερωθηκα οτι η τραπεζα δεν θα μου ζητουσε ποτε τουσ κωδικους μου  παντως μην νομιζεις οτι ειναι παρα πολυ δυσκολο να την πατησεις οσο ενημερωμενος και καχυποπτος να εισαι και σου ευχομαι να μην το παθεις ποτε

το θεμα εναι να μην χασω τα χρηματα ασ κανουν και 2-3 μηνες

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, dhma2 είπε

μα ηταν μαλακια δικια μου το ειπα αυτο πιο πριν  τωρα βεβαια που την πατησα κι εγω το ξερω και ενημερωθηκα οτι η τραπεζα δεν θα μου ζητουσε ποτε τουσ κωδικους μου  παντως μην νομιζεις οτι ειναι παρα πολυ δυσκολο να την πατησεις οσο ενημερωμενος και καχυποπτος να εισαι και σου ευχομαι να μην το παθεις ποτε

Για αυτό σου έγραψα ότι φταίει το μυαλό μας.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...