Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5 Topic v3


Malthador
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
44 λεπτά πριν, aggelos87 είπε

Παρέλαβα σήμερα τον SN850 2tb απο άμαζον Αγγλίας.

Το δέμα ήταν οκ αλλά το κουτί του ssd ξεσφράγιστο που σημαίνει οτι ήταν λογικά απο επιστροφή. Στις κριτικές του αμαζον για το προιόν υπήρξαν δυο τρεις που ανέφεραν οτι παρέλαβαν ξεσφράγιστο SSD που δεν τον δεχόταν το PS5. Το κουτί έγραφε πως είναι ο SN850, το αυτοκόλητο πάνω στον ssd έγραφε SN850 αλλά όταν τον σύνδεσαν σε υπολογιστή είδαν οτι είναι ο SN750. Προφανώς καποιος έκανε τράμπα τους ssd. 

Εγώ τον σύνδεσα στο ps5, τον δέχθηκε και στο τεστ μου έβγαλε ταχύτητα 6500. οπότε λογικά είναι πράγματι ο SN850; Και εαν είναι μήπως καλύτερα να τον επιστρέψω για να πάρω σφραγισμένο;; Που ξέρω εγώ τι έκανα ο προηγούμενος μαζί του 😕 Απ την άλλη όμως σκέφτομαι και αυτή την εβδομάδα αναμονής για να παραλάβω ξανά 

Το Amazon δεν πουλά επιστροφές χωρίς να το γράφει, έχοντας και πιο χαμηλή τιμή. Ότι είναι New είναι πάντα sealed και official.

Μήπως το πήρες από ανεξάρτητο seller μέσω του Amazon;

Αν θες ανέβασε ένα screenshot από τo Order όπως το έχει μέσα στο προφιλ σου.

Επεξ/σία από skritikos
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Moderators

Να λήξει εδώ η κουβέντα γύρω από τα τεκταινόμενα στο στόρι του TLoU2.

Εάν θεωρείτε ότι μπορείτε να το κάνετε πολιτισμένα χωρίς να αρχίσετε να προσβάλλετε ο ένας τον άλλον, παρακαλώ κάντε το στο τόπικ του παιχνιδιού χρησιμοποιώντας spoiler tags.

Ευχαριστώ.

  • Like 4
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, skritikos είπε

Το Amazon δεν πουλά επιστροφές χωρίς να το γράφει, έχοντας και πιο χαμηλή τιμή. Ότι είναι New είναι πάντα sealed και official.

Μήπως το πήρες από ανεξάρτητο seller μέσω του Amazon;

Αν θες ανέβασε ένα screenshot από τo Order όπως το έχει μέσα στο προφιλ σου.

όχι ήταν sold by και dispatched by amazon

https://www.amazon.co.uk/gp/product/B08KFRFL8F

Αν επιλέξεις και τα μονάστερα reviews πρώτα πρώτα θα δεις αυτα που αναφέρω.

Όπως και να 'χει αφού έχει 5ετη εγγύηση και φαίνεται να λειτουργεί σωστά λέω να τον κρατήσω

amazon.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, aggelos87 είπε

Παρέλαβα σήμερα τον SN850 2tb απο άμαζον Αγγλίας.

Το δέμα ήταν οκ αλλά το κουτί του ssd ξεσφράγιστο που σημαίνει οτι ήταν λογικά απο επιστροφή. Στις κριτικές του αμαζον για το προιόν υπήρξαν δυο τρεις που ανέφεραν οτι παρέλαβαν ξεσφράγιστο SSD που δεν τον δεχόταν το PS5. Το κουτί έγραφε πως είναι ο SN850, το αυτοκόλητο πάνω στον ssd έγραφε SN850 αλλά όταν τον σύνδεσαν σε υπολογιστή είδαν οτι είναι ο SN750. Προφανώς καποιος έκανε τράμπα τους ssd. 

Εγώ τον σύνδεσα στο ps5, τον δέχθηκε και στο τεστ μου έβγαλε ταχύτητα 6500. οπότε λογικά είναι πράγματι ο SN850; Και εαν είναι μήπως καλύτερα να τον επιστρέψω για να πάρω σφραγισμένο;; Που ξέρω εγώ τι έκανα ο προηγούμενος μαζί του 😕 Απ την άλλη όμως σκέφτομαι και αυτή την εβδομάδα αναμονής για να παραλάβω ξανά 

Ο SN750 πάει μέχρι 3500mb/s άρα κατά 99.9% έχεις τον SN850. Εγώ θα τον κρατούσα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, aggelos87 είπε

όχι ήταν sold by και dispatched by amazon

https://www.amazon.co.uk/gp/product/B08KFRFL8F

Αν επιλέξεις και τα μονάστερα reviews πρώτα πρώτα θα δεις αυτα που αναφέρω.

Όπως και να 'χει αφού έχει 5ετη εγγύηση και φαίνεται να λειτουργεί σωστά λέω να τον κρατήσω

amazon.png

Προσωπικά θα το ανέφερα στο Amazon και θα άφηνα αυτούς να μου πούνε.

Δεν μου αρέσει που ήταν unsealed κι ας φαίνονται όλα καλά.

Στο παρελθόν σε αντίστοιχο θέμα (Chromebook από Amazon.com) μου στείλανε νέο sealed και μου "χάρισαν" αυτό που ήδη είχα. Βέβαια άλλες εποχές (2015).

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
39 λεπτά πριν, skritikos είπε

Προσωπικά θα το ανέφερα στο Amazon και θα άφηνα αυτούς να μου πούνε.

Δεν μου αρέσει που ήταν unsealed κι ας φαίνονται όλα καλά.

Στο παρελθόν σε αντίστοιχο θέμα (Chromebook από Amazon.com) μου στείλανε νέο sealed και μου "χάρισαν" αυτό που ήδη είχα. Βέβαια άλλες εποχές (2015).

 

Όπως είπες άλλες εποχές...

Μου ζήτησαν στην αρχή απλά να τον στείλω πίσω και να μου κάνουν refund, για να το κάνω διακριτικά escalate ζήτησα να τον στείλω πίσω αλλά αντι για refund να μου στείλουν σφραγισμένο, έκανε αίτημα και πήρα απάντηση στο εμαιλ για επιστροφή και refund...

θα προχωρήσω με την επιστροφή μόνο και μόνο γιατί αν κάτι τέτοιο το έκανε σκρουτζομάγαζο θα το σταυρώναμε... Τις μαλακίες της αμαζον των δισεκατομυρίων θα τις καταπίνουμε αμάσητες;

Επεξ/σία από aggelos87
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, aggelos87 είπε

Όπως είπες άλλες εποχές...

Μου ζήτησαν στην αρχή απλά να τον στείλω πίσω και να μου κάνουν refund, για να το κάνω διακριτικά escalate ζήτησα να τον στείλω πίσω αλλά αντι για refund να μου στείλουν σφραγισμένο, έκανε αίτημα και πήρα απάντηση στο εμαιλ για επιστροφή και refund...

θα προχωρήσω με την επιστροφή μόνο και μόνο γιατί αν κάτι τέτοιο το έκανε σκρουτζομάγαζο θα το σταυρώναμε... Τις μαλακίες της αμαζον των δισεκατομυρίων θα τις καταπίνουμε αμάσητες;

5 χρονια εγγυηση δεν εχει? Αφου λειτουργει μια χαρα, αξιζει να μπεις στον κοπο? Δεν ξερω...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πηρα το wrap για το αμαξι να κανω καγκουρια , ηρθε σήμερα αλλα λεω κάτσε μη κανω καμια μαλακια στο οχημα κ κλαιω ,  να το δοκιμάσω να δω πως στρώνει σε τριτη επιφάνια , εψαχνα έψαχνα κ λεω κάτσε το ps5

 

image.png.deb2bf5db089a218e5cabd16e3bee5bf.png image.png.2de63c0bbfd0d40a7a1db3a4792bc758.png

 

αν ενδιαφέρεστε θα σας βγει κανα 6-8ε για ολο το ps5 - εμένα περισσεψε άλλο τοσο αλλά τώρα θα δοκιμάσω στο αμάξι :Phttps://www.aliexpress.com/item/32260499629.html 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, sndev είπε

πηρα το wrap για το αμαξι να κανω καγκουρια , ηρθε σήμερα αλλα λεω κάτσε μη κανω καμια μαλακια στο οχημα κ κλαιω ,  να το δοκιμάσω να δω πως στρώνει σε τριτη επιφάνια , εψαχνα έψαχνα κ λεω κάτσε το ps5

 

image.png.deb2bf5db089a218e5cabd16e3bee5bf.png image.png.2de63c0bbfd0d40a7a1db3a4792bc758.png

 

αν ενδιαφέρεστε θα σας βγει κανα 6-8ε για ολο το ps5 - εμένα περισσεψε άλλο τοσο αλλά τώρα θα δοκιμάσω στο αμάξι :Phttps://www.aliexpress.com/item/32260499629.html 

Πυργιωτικη πατεντα

 

3 ώρες πριν, sndev είπε

πηρα το wrap για το αμαξι να κανω καγκουρια , ηρθε σήμερα αλλα λεω κάτσε μη κανω καμια μαλακια στο οχημα κ κλαιω ,  να το δοκιμάσω να δω πως στρώνει σε τριτη επιφάνια , εψαχνα έψαχνα κ λεω κάτσε το ps5

 

image.png.deb2bf5db089a218e5cabd16e3bee5bf.png image.png.2de63c0bbfd0d40a7a1db3a4792bc758.png

 

αν ενδιαφέρεστε θα σας βγει κανα 6-8ε για ολο το ps5 - εμένα περισσεψε άλλο τοσο αλλά τώρα θα δοκιμάσω στο αμάξι :Phttps://www.aliexpress.com/item/32260499629.html 

Με ολο το σεβασμο γιατι να πειραξεις μια τοσο ομορφη κονσολα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Soler777 είπε

Πυργιωτικη πατεντα

 

Με ολο το σεβασμο γιατι να πειραξεις μια τοσο ομορφη κονσολα 

Έκλαψα με το Πυργιώτικη πατέντα 😂

Κοίτα περί ορεξεως.. κ μένα μαρεσει το άσπρο κ θα το βγάλω, το wrap ήθελα να τεσταρω,  είδα ότι στέκετε πολύ καλά κ έχει χρώματα αν θέλει κάποιος να δοκιμάσει που του ξινιζει το ασπρο κ είναι φθηνό οπότε είπα να το μοιραστώ μαζι σας, σε όποιον δεν .. απλα το Προσπερνά

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

@sndev Αν θες την γνωμη μου βαλε στο Ps5 εξατμιση μπουρι,ζαντες με χρωμιο,αεροτομη και σκαστρα ανοιχτου τυπου και νομιζω μετα θα ειναι ετοιμο για το tokyo drift. :P :lol:

 

Επεξ/σία από icenex
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, papapontikas είπε

Ntam ntam ntaaaaamm...

 

 

Είναι πολυ κερδοφόρα τα παιχνίδια τους για να γίνει αυτό, αλλά ποτέ μην λες ποτέ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Tatofski64 είπε

Είναι πολυ κερδοφόρα τα παιχνίδια τους για να γίνει αυτό, αλλά ποτέ μην λες ποτέ. 

εκλεισε ήδη η συμφωνία...το ανακοινώσανε

https://news.xbox.com/en-us/2022/01/18/welcoming-activision-blizzard-to-microsoft-gaming/

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...