Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5 Topic v3


Malthador
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators
19 minutes ago, mples said:

Κάνε πρωτεύων τον ελληνικό λογαριασμό 

Έτσι δεν θα χάσω την πρόσβαση στα games του τουρκικού Deluxe; 

Αν και παλι, δεν το βρίσκω αυτό που λες κάπου στα ToS.

16 minutes ago, sndev said:

υποθέτω οτι το χουν κλειδωμένο κάτι με region γτ έχει ελληνικούς υποτίτλους που δεν υπάρχουν σε άλλη έκδοση? 

εαν έπαιρνες το ίδιο απο Τουρκία η Αμερική θα σου έπαιζε Ελλάδα γτ δεν απαιτείς ελληνικά  κ δεν θα μπορούσες να κατεβάσεις , ανάποδα μάλλον δε γίνεται γτ εκεί δε προσφέρετε οτι ίδιο προϊόν με ελληνικά? κάτι τέτοιο.. υποθέτω ξανα λεω!

Μπα δεν νομίζω να ισχύει, το τουρκικό Spiderman κανονικά έχει ελληνικά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7.1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

42 λεπτά πριν, Malthador είπε

 

Μπα δεν νομίζω να ισχύει, το τουρκικό Spiderman κανονικά έχει ελληνικά. 

Άλλη περίπτωση που νε ενσωματωμένα μέσα κ πρέπει κ να αλλάξεις όλη τη κονσόλα στα ελληνικά αν θυμάμαι καλα. Στο gow είναι download τα ελληνικά κ μάλιστα αν δεν έχεις πάρει ελληνική έκδοση δεν το εμφανίζει καν σαν επιλογή.. γι'αυτό πιστεύω κάτι εχουν κάνει με τα region..

 

Νομίζω δε χάνεις καμία πρόσβαση στο τουρκικό, δε παίζει ρόλο πιο είναι πρωτεύων πιο δεύτερον όταν το παιχνίδι είναι κατεβασμένο κ παίζεται στην ίδια κονσόλα. Πάλι όμως δε θα παίξει το gow λογικά 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, Malthador said:

Έτσι δεν θα χάσω την πρόσβαση στα games του τουρκικού Deluxe; 

Αν και παλι, δεν το βρίσκω αυτό που λες κάπου στα ToS.

Μπα δεν νομίζω να ισχύει, το τουρκικό Spiderman κανονικά έχει ελληνικά. 

Μπορείς να βάλεις και τον Ελληνικό και τον Τούρκικο primary στην κονσόλα

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, kostiger είπε

Despite the PlayStation 5 not even being three years old, rumors have begun circulating about a potential PS5 Pro or PS5 Slim model.

Αυτο με τα clickbait αρθρα/προτασεις για να πιεσουν στο να γινει σχολιασμος απο τους αναγνωστες οτι γινεται πολυ συντομα. Εν τω μεταξυ το 4 βγηκε 2013, το 4 προ 2016, αλλα οκ. Ακομα και το 3 βγηκε το 2006, με το σλιμ να ακολουθει το 2009.

Να ειχαμε να λεγαμε. 

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

Αυτο με τα clickbait αρθρα/προτασεις για να πιεσουν στο να γινει σχολιασμος απο τους αναγνωστες οτι γινεται πολυ συντομα. Εν τω μεταξυ το 4 βγηκε 2013, το 4 προ 2016, αλλα οκ. Ακομα και το 3 βγηκε το 2006, με το σλιμ να ακολουθει το 2009.

Να ειχαμε να λεγαμε. 

 

Σωστα ειναι οσα παρατηρεις, η ουσια ωστοσο ειναι πως ο Ηenderson ειναι οντως χοντρα διασυνδεδεμενος εντος της βιομηχανιας, δεν ειναι ο τυπικος κακομοιρης που μονο προσπαθει να μαζεψει κανενα κλικ για το καναλι του, με οτι αυτο συνεπαγεται για τη βαρυτητα των λεγομενων του. Θεωρω πως υπαρχει σοβαρη βαση στους ισχυρισμους του, για το πσ5 προ ας πουμε σε αυτη τη γενια υπαρχει πολυ λιγοτερη πιεση, απο τη στιγμη που το hardware της βασικης κονσολας ειναι πολυ πιο ισορροπημενο σε σχεση με αυτο του πσ4 αντιστοιχα στην εποχη του.

Ειχαμε και τις γνωστες ιστοριες με την πανδημια και την παγκοσμια ελλειψη ημιαγωγων που εκ των πραγματων θα πηγαιναν πιο πισω την οποια κουβεντα για την αναπτυξη pro μοντελου. Eχει παιξει πολυ λιβανισμα τελευταια απο γνωστους και αγνωστους youtubers και λοιπα ντεμεκ gaming site οτι το ps5 pro ειναι προ των πυλων. Εσχατως υπηρξαν και δηλωσεις οτι θα ''στρωσει'' η διαθεσιμοτητα της κονσολας, κατι που για την ωρα δεν εχει επιβεβαιωθει απο την εικονα στα ραφια των καταστηματων.

Το 8κ π.χ απο την αλλη  ειναι απιαστο ονειρο ακομα και με reconstruction τεχνικες, προκειμενου να βγει σε εμπορικα βιωσιμο κοστος για ευρεια καταναλωση. Ουτε εκει υπαρχει πιεση λοιπον ωστε να εμφανιστει ο Σερνυ να υποδυθει για μια ακομα φορα τον πωλητη τηλεορασεων οπως εγινε το Σεπτεμβριο του '16 που επρεπε να προωθηθει παση θυσια η διεισδυση του 4κ και του HDR στην αγορα..

Σωστα δεν αποκλειεται η προοπτικη ενος προ μοντελου εν ολιγοις, αλλά αν υπαρξει και ποτέ, λογικα πρεπει να ειμαστε μακρια απο την κυκλοφορια του. 

Σε οτι αφορα στο σλιμ μοντελο τωρα,  με το αποσπωμενο disc drive, ετσι κι αλλιως ο κοσμος το χει τουμπανο και σαφως δεν προκαλειται καμια εντυπωση απο τη στιγμη που η Σονυ αργα ή γρηγορα, παντα κυκλοφορει τροποποιημενα μοντελα σε ολες τις γενιες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, kostiger είπε

Σωστα ειναι οσα παρατηρεις, η ουσια ωστοσο ειναι πως ο Ηenderson ειναι οντως χοντρα διασυνδεδεμενος εντος της βιομηχανιας,

Όπως είπα και στο αρχικό quote, "άρθρα/προτάσεις". Δεν είπα ότι ο Henderson τα είπε αυτά. Αντιθέτως, το αρχικό Tweet δεν αναφέρεται πουθενά σε "ηλικία", ωστόσο οι αρθρογράφοι το αναφέρουν για να φανεί κακό (?) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ πάντως δεν πιστευω ότι θα βγει ή ότι θα μπορούσε να βγει έκδοση slim ή pro τόσο σύντομα, δεδομένου ότι τώρα αρχίζει σιγά σιγά κ αποκαθιστατε η διαθεσιμότητα της κονσόλας. Αν τα πράγματα ηταν διαφορετικά, δεν υπήρχε ο covid, δεν γινόταν ο πόλεμος, τότε θα θεωρώ πως θα υπήρχε σίγουρα,  ενδεχομένως κ στα ράφια, μια slim έκδοση 

Επεξ/σία από ilias78
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, firepc είπε

Νοέμβριο λένε αλλά υπολόγισε 2024..

Αν για pc βγει Νοέμβριο τότε ναι. Για κονσόλες το κόβω 24. Κ βασικό, δεν έχουν δείξει gameplay ακόμα.

Έχω την εντύπωση οτι δεν είναι η πρώτη καθυστέρηση που παίρνει.  Κάνω λάθος?

Επεξ/σία από ilias78
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, ilias78 είπε

Αν για pc βγει Νοέμβριο τότε ναι. Για κονσόλες το κόβω 24. 

Έχω την εντύπωση οτι δεν είναι η πρώτη καθυστέρηση που παίρνει.  Κάνω λάθος?

δεν ξερω, παντως υποτιθεται θα εβγαινε σε 1 μηνα και δεν ειχαν δειξει τπτ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρέλαβα σήμερα το ps5

Μετά από ένα μήνα

Έγινε αντικατάσταση από την Astra

Δεν ξέρω αν είναι refurbished

Το κουτί μου ήρθε κατά ξεσκισμενο

Τι μπορώ να κάνω?

Απ' ότι είδα είναι το πιο παλιό μοντέλο

1116A

Ενώ εγώ είχα αγοράσει το B

Απ' ότι είδα είναι το πιο παλιό μοντέλο

1116A

Ενώ εγώ είχα αγοράσει το B 

Μπορώ να απευθυνθώ στο συνήγορο του καταναλωτή?

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...