Προς το περιεχόμενο

Τα Windows 11 έρχονται στο τέλος του χρόνου με έμφαση στη μοντέρνα εμφάνιση και στην ευχρηστία


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γενικά σε leaked version κάνουν activate με κλειδί Windows....7.  Οπότε θεωρώ free upgrade, σίγουρα.

Με ψήνουν για καθαρή εγκατάσταση όταν κυκλοφορήσουν, αλλά θέλω να βεβαιωθώ για την συμβατότητα με όλα τα προγράμματα που δουλεύω (τα πιο σημαντικά, έστω) καθώς και το HW (οκ, νομίζω πως έχουν συμβατότητα και με παλιό, μιας και σε ένα yt channel τα δοκίμαζε σε S775).

ΥΓ: Το stream από το Facebook ήταν κανονικό χωρίς πρόβλημα, από το site της MS πολύ προβληματικό για κάποιο λόγο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 78
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Super Moderators

Το upgrade σε Windows 11 είναι δωρεάν για τους κατόχους των Windows 10:

https://www.theverge.com/2021/6/24/22546801/microsoft-windows-11-free-upgrade-details?fbclid=IwAR1nc4a6omzwJLgY8cA3XyYpL9il_v-3Ec-onCPqq9oAiFoK6ImFtpUbdCg

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

64GB storage λέει. Από τα 20-25 που ήταν. Εκτός κι αν εννοεί να έχει χώρο και για τις ενημερώσεις, όχι μόνο για το install.

Επεξ/σία από MitsosDaBest13
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, jack124 είπε

https://www.microsoft.com/en-us/windows/windows-11 (πρέπει να έχετε ενεργό από το bios το TPM)

image.png.4e7c9e6a92780be7260b274ed4411ec7.png

Ryzen 5 3600, 16GB DDR4, SSD και Radeon RX 5700 και μου λεει οτι this pc cant run windows 11 wtf

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κυρίως αλλαγές στο περιβάλλον έχει, εν γένει, αλλά όσο και αν είναι πρίχτες, οι αλλαγές είναι πολύ όμορφες. Μακάρι να είναι δωρεάν και να μην μας χρεώσουν, μετά από 1-2 μήνες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

 

2 minutes ago, WolvesInTheThroneRoom said:

Ryzen 5 3600, 16GB DDR4, SSD και Radeon RX 5700 και μου λεει οτι this pc cant run windows 11 wtf

Το έχεις?

2 minutes ago, WolvesInTheThroneRoom said:

(πρέπει να έχετε ενεργό από το bios το TPM)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Hal9000 είπε

Ένα από τα κύρια αιτήματα των χρηστών όλα αυτά τα χρόνια αφορούσε την παρουσία καρτελών στη διαχείριση αρχείων (file manager), κάτι που πλέον είναι γεγονός.

Ζουμε ιστορικες στιγμες εν ετη 2021

Επεξ/σία από gakos1112
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, WolvesInTheThroneRoom είπε

Ryzen 5 3600, 16GB DDR4, SSD και Radeon RX 5700 και μου λεει οτι this pc cant run windows 11 wtf

Θα είναι κλειστό από το bios το amd cpu fTPM

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...