Προς το περιεχόμενο

Τα Windows 11 έρχονται στο τέλος του χρόνου με έμφαση στη μοντέρνα εμφάνιση και στην ευχρηστία


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

To start menu στο κέντρο είναι η μεγαλύτερη αηδία, που συναγωνίζεται μάλιστα και τα tiles των win 8, και προβλέπω να το μαζέψουν μετά το κράξιμο.

  • Thanks 1
  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 78
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Κατέβασα το PC Health, ενεργοποίησα το TPM στο BIOS, αλλά μου λέει ότι δεν μπορώ να εκτελέσω τα Windows 11.(Το PC έχει πάνω 16 GB RAM, 4cores, 8 threads, 500GB M.2).Τι μπορεί να φταίει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, l337 είπε

To start menu στο κέντρο είναι η μεγαλύτερη αηδία, που συναγωνίζεται μάλιστα και τα tiles των win 8, και προβλέπω να το μαζέψουν μετά το κράξιμο.

Έχει επιλογή να παει εκει που ηταν, εχει γράφτει 100 φορές. Δε χρειάζεται να μαζέψουν τίποτα. Έδωσε μια επιλογή παραπάνω, σε κάποιους αρέσει ετσι πχ σε ταμπλέτες μπορεί να είναι ποιο πρακτικό. 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 ώρες πριν, WolvesInTheThroneRoom είπε

Ryzen 5 3600, 16GB DDR4, SSD και Radeon RX 5700 και μου λεει οτι this pc cant run windows 11 wtf

Πρέπει να ενεργοποιήσεις το tpm μέσα από το bios,ίδιο επεξεργαστή έχω και εγώ,μια χαρά συμβατά είναι.

Για το tpm είναι περισσότερο θέμα μητρικής και κατασκευαστή,εγώ έχω την Β450 msi tomahawk max,στην επιλογή του tpm enable μου έδινε ποιο να ενεργοποιήσω και μου έβγαζε το tpm που είναι ενσωματωμένο στον επεξεργαστή,μετά από αυτό μου έδειξε με το pc health ότι είναι συμβατά τα windows 11 με το pc μου.

Στης γυναίκας μου που έχει Β450 gigabyte aorus,μεν βγάζει την επιλογή αλλά από κάτω λέει ότι δεν υπάρχει tpm module.

Επεξ/σία από Drake27
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά όλα τα άλλα, αλλά αυτό  για την taskbar γιατί;;

  • Alignment to the bottom of the screen is the only location allowed.

Εγώ που την έχω στο πλάι και με βολεύει τώρα τι θα κάνω; (θα μείνω με τα 10, θα μου πείτε)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχουν βγει ηδη tutorials για bypass του TMP 2.0, επισης απο οτι ειδα με το Rufus μπορεις να τα βαλεις σε Bios και χωρις Secure Boot.Αλλα το μελλον θα δειξει,εαν θα τα μπλοκαρουν και αυτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 ώρες πριν, panathatube είπε

Κράξτε ελεύθερα γι' αυτό που θα πω, αλλά τα live tiles μού λείπουν ήδη...

Εχω δει "hack" μέσω regedit που μπορείς να το ξανα επαναφέρεις. Ελπίζω να υπάρχει σαν επίλογη απο το λειτουργικό να μπορεις να κάνεις switch. Και εγώ μαζί σου με τα Live Tiles.

 

 

Επεξ/σία από KwstasXt
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το καλύτερο με τα Windows 11 ειναι πως οταν βγουνε, οταν βαριομαστε θα μπορουμε να κοροιδευουμε αυτους που θα ποσταρουν συνεχεια οτι δεν φευγουν απο τα 10αρια. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, KwstasXt είπε

Εχω δει "hack" μέσω regedit που μπορείς να το ξανα επαναφέρεις. Ελπίζω να υπάρχει σαν επίλογη απο το λειτουργικό να μπορεις να κάνεις switch. Και εγώ μαζί σου με τα Live Tiles.

Και εμένα, μιας και το χρησιμοποιούσα αρκετά το start menu, expanded, με groups και φακέλους. Αλλά εντάξει, προσωπικά θα την παλέψω και χωρίς αυτό, με pinned apps, και με φακέλους από shortcuts όπως σε κάθε έκδοση πριν από τα Windows 10.

Αυτό που πραγματικά θα με εκνευρίσει όμως και δεν μπορώ να το δεχτώ, είναι η απουσία των labels στο taskbar. 😡

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, antirix024 είπε

τι περιμέναμε εμείς οι devs: Έναν καλύτερο, πιο λειτουργικό και πιο μοντέρνο file explorer

Τι πήραμε: TikTok!

https://www.windowscentral.com/windows-11-new-file-explorer

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 ώρες πριν, MitsosDaBest13 είπε

Κι εμένα με Core i5 11400F, 16GB RAM κλπ μου λέει το ίδιο. Ψάχνω εδώ και ώρα στη μητρική (Asrock) να βρω που είναι αυτό το TPM να το κάνω enable και δεν υπάρχει τίποτα... ☹️

Αυτό στις περισσότερες μητρικές πρέπει να το αγοράσεις extra....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να μάθετε αν ο υπολογιστής σας διαθέτει τσιπ TPM, μεταβείτε στη γραμμή αναζήτησης στα Windows 10 και πληκτρολογήστε «TPM».

Κάντε κλικ στο «Επεξεργαστής ασφαλείας», ο οποίος θα σας πει εάν είναι εγκατεστημένο το TPM και ποια έκδοση είναι διαθέσιμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...