Προς το περιεχόμενο

Νέα/Συζήτηση για τα Windows 11


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

To να κοψεις τηλεμετρια και να καθαριστεις με το ccleaner......... οκ το καταλαβαινω. Αλλα να βαζεις super duper πειραγμενες εκδοσεις μετα τον ερχομο των ssd με προσπερναει. Οχι οτι πριν δε με ξεπερνουσε δλδ, αφου ποτε δεν ηξερες τι ειχε κλεισει ο super duper παιχταρας που την εφτιαξε, απλα και μονο για να εχει boot time 1sec καλυτερο.

 

Οτι ειναι να κανεις τουλαχιστον καντο μονος σου ετσι ωστε αμα σου τυχει η μαλακια, να εχεις μια ελπιδα να το επαναφερεις.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πειραγμενη έκδοση δεν είναι. Αλλά δεν είναι αυτό το θέμα μου. Το θέμα είναι η απάντηση! Πολύ ωραία τα λέτε πίσω από ένα πληκτρολόγιο χωρίς να γνωρίζετε σε ποιόν απευθύνεστε και να βγάζετε οποιαδήποτε εξυπνάδα η κόμπλεξ στον καθένα εδώ μέσα. Και αυτή τη στιγμή δεν μιλάω για μένα αλλά γενικά 

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι πειραγμένη έκδοση του fr33thy που έχει κάνει 500 modification που 1) δεν δίνουνε τίποτα σε performance σε modern hardware και 2) σπάνε πράγματα?

Κάνε ένα clean install τα Windows και κλείσε οτι θές εσύ απο εκεί, ούτε καν registry keys δεν είναι ανάγκη να πειράξεις

Δεν υπάρχει ιδιωτικότητα πλέον, όποιος θέλει ιδιωτικότητα μέσα στο διαδίκτυο ας τραβήξει το καλώδιο απο το Internet

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε φτανει που σου λεμε ολοι τι παπαρια πηγες και εκανες που εβαλες τη ΜΗ πειραγμενη εκδοση.... μας λες και κομπλεξικους κιολας................... οκ............. σε μενα το παιχνιδι παιζει μια χαρα παντως, εσυ ζησε ετσι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εβαλα και εγω το 22H2 update και ολα οκ εκτος του οτι το windows search indexer service των windows αρχισε να χρησιμοποιει cpu και ram αρκετά χωρις ουσιαστικό λογο, οποτε απενεργοποιησα το service. Επισης ηθελα να ρωτησω, το Pin to taskbar , προκειται να το επαναφερει ποτε η MS ή μπα? και οταν ενεργοποιηθει αυτο θα μπορω πχ να σερνω ενα αρχειο σε ενα προγραμμα στην taskbar οπως τον παλιο καλο καιρο με τα win10 ? πx να στειλω ενα αρχειο στο viber ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, sistah είπε

Εννοεις vertical? Οχι δεν αλλαζει.
Απο οσο εχω δει, μονο με tweak apps μπορεις.

Νταξ'...ξύλο μόνο. Ποτέ δεν θα τα βάλω, όμως.

Το έχω το tweak στο laptop, θέλω να έχω μια έρμη καθαρή εγκατάσταση (ο λόγος που κάνω format στο σταθερό), να μην ξεκινήσω με πειράγματα (ακόμα και ανώδυνα), για σωστό troubleshooting.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, xartemporas είπε

Εβαλα και εγω το 22H2 update και ολα οκ εκτος του οτι το windows search indexer service των windows αρχισε να χρησιμοποιει cpu και ram αρκετά χωρις ουσιαστικό λογο, οποτε απενεργοποιησα το service. Επισης ηθελα να ρωτησω, το Pin to taskbar , προκειται να το επαναφερει ποτε η MS ή μπα? και οταν ενεργοποιηθει αυτο θα μπορω πχ να σερνω ενα αρχειο σε ενα προγραμμα στην taskbar οπως τον παλιο καλο καιρο με τα win10 ? πx να στειλω ενα αρχειο στο viber ?

Και μετά από 2 εβδομάδες εδώ θα κάνεις like memes ότι τα αποτελέσματα της αναζήτησης είναι για πέταμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 minutes ago, Πέτρος said:

Νταξ'...ξύλο μόνο. Ποτέ δεν θα τα βάλω, όμως.

Το έχω το tweak στο laptop, θέλω να έχω μια έρμη καθαρή εγκατάσταση (ο λόγος που κάνω format στο σταθερό), να μην ξεκινήσω με πειράγματα (ακόμα και ανώδυνα), για σωστό troubleshooting.

Ναι, ειναι "part of the redesign" και θα χαλασουν τα margins αν στο επιτρεψουν....
Καλα δεν χανεις και πολλα με τα 11 εκτος και αν θελεις καποιο συγκεκριμενο feature.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, sistah είπε

Ναι, ειναι "part of the redesign" και θα χαλασουν τα margins αν στο επιτρεψουν....
Καλα δεν χανεις και πολλα με τα 11 εκτος και αν θελεις καποιο συγκεκριμενο feature.

Το μυαλό τους (όσο τους έχει απομείνει) και μια λίρα (τουρκίας).

Έλεγα μετά από 2 χρόνια που κυκλοφορούν ότι ίσως αξίζει η μετάβαση, να συμβαδίζει με το h/w, αφού θα κάνω format τις επόμενες μέρες.

Αλλά θα το αντέξω, δεν υπάρχει περίπτωση.

Αν ποτέ μπει το direct storage και έχει κάποιο πραγματικό νόημα, ίσως το ξανασκεφτώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 minutes ago, Πέτρος said:

Το μυαλό τους (όσο τους έχει απομείνει) και μια λίρα (τουρκίας).

Έλεγα μετά από 2 χρόνια που κυκλοφορούν ότι ίσως αξίζει η μετάβαση, να συμβαδίζει με το h/w, αφού θα κάνω format τις επόμενες μέρες.

Αλλά θα το αντέξω, δεν υπάρχει περίπτωση.

Αν ποτέ μπει το direct storage και έχει κάποιο πραγματικό νόημα, ίσως το ξανασκεφτώ.

Ουτε χρονο δεν εχουν κλεισει τα 11 και το 22H2 ειναι το πρωτο μεγαλο release, εχουν δρομο ακομα.

Επεξ/σία από sistah
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Direct-x storage έχουν και τα 10 αλλά δεν θα έχουν το full stack

Αναφορά σε κείμενο

Don’t get disheartened if you are a Windows 10 user – but DirectStorage will run faster on Windows 11 than Windows 10 because of the operating system’s legacy storage stacks. Since Windows 11 is built with DirectStorage, games running on Windows 11 will benefit better from the new storage stack optimizations.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, comfuzio είπε

Direct-x storage έχουν και τα 10 αλλά δεν θα έχουν το full stack

 

Όταν αξιωθούν, βεβαίως-βεβαίως.

Το ακούμε πόσο καιρό, κι ακόμα δεν το βλέπουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...