Προς το περιεχόμενο

Νέα/Συζήτηση για τα Windows 11


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

45 λεπτά πριν, _Theo_ είπε

 

Μπούρδες. Και ποιος μου λέει ότι το συγκεκριμένο δεν είναι spyware το ίδιο; Εφόσον βάζεις Windows δεν γλυτώνεις το tracking. 

Αν δεν θες να σε παρακολουθούν βάλε Linux.

Εμένα δεν με απασχολεί ιδιαίτερα, απλά επειδή πολλοί είναι αυτοί που έχουν θέμα με το tracking, λέω μήπως το έχει δοκιμάσει κανείς να μας πει εντυπώσεις. Το συγκεκριμένο το είδα σήμερα σε άρθρο του makeuseof και μάλιστα ως 1η επιλογή και το o&o shutup ως εναλλακτική του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

8 λεπτά πριν, p4n0s86 είπε

Εμένα δεν με απασχολεί ιδιαίτερα, απλά επειδή πολλοί είναι αυτοί που έχουν θέμα με το tracking, λέω μήπως το έχει δοκιμάσει κανείς να μας πει εντυπώσεις. Το συγκεκριμένο το είδα σήμερα σε άρθρο του makeuseof και μάλιστα ως 1η επιλογή και το o&o shutup ως εναλλακτική του.

Γενικά μην εμπιστεύεσαι τέτοιου είδους εφαρμογές τρίτων. Στην σημερινή εποχή δεν αποφεύγεις την παρακολούθηση ότι και να κάνεις. Εκτός και αν ζεις σε κάποια σπηλιά του Ολύμπου...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βλέπω στα Windows 11 στις ρυθμίσεις μου βγάζει δεν υποστηρίζεται HDR (είτε λόγω της Samsung The Frame  TV ή λόγω συστήματος).

Έχω συνδέσει τη Samsung The Frame  TV με rtx 3060 , είναι δυνατόν να μην υποστηρίζουν HDR;

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Τα πέρασα κι εγώ χθες, clean installation σε σιτεμένο στο συρτάρι NVME (βαρεμάρα ).

Δεν έχω προσέξει κάτι με το HDR,  είναι "clickable" η επιλογή για την 50αρα TV. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά αφού έψαξα όλες της ρυθμίσεις , είπα μήπως η ρύθμιση για τη φωτεινότητα της TV (την είχα στο auto) επηρεάζει το  HDR.

Αφού το άλλαξα μου εμφάνισε ότι υπάρχει υποστήριξη HDR , στις ρυθμίσεις στα Windows 11 .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά καλησπέρα, Windows 11 και ολα δουλεύουν άψογα απο day 1. Σε μηχάνημα με τελευταίας γενιάς intel, nvme, 16 gb κτλ ενώ το πρώτο διάστημα (με καθαρή εγκατάσταση) η boot screen ηταν 1-2 δευτερόλεπτα, τώρα πλεoν κανει 8-10. Θα μου πείτε που κολλάς και εσυ τώρα, σε μηχάνημα dell sff με 6ης γενιάς intel και απλο ssd δεν προλαβαίνεις να δεις την boot screen και στης γυναίκας μου το λαπτοπ με 2πυρινο intel 5ης γενιάς και απλο ssd κανει 2-3 δευτερόλεπτα. Εννοείται το fast startup είναι enabled. Τι να φταίει αραγε...??
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Liverpool89 είπε

Μπαίνουν και σε μπρίκια, μην αγχώνεστε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...