Προς το περιεχόμενο

Νέα/Συζήτηση για τα Windows 11


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 ώρες πριν, Liverpool89 είπε

Μπαίνουν αλλά μην βάλεις 11 σε μηχάνημα με κατω απο 8 Giga ram αν ειναι το κυριο μηχάνημα σου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

7 ώρες πριν, dimitrisOS είπε

Καλημέρα, έβαλα τα windows 11 στο Surface pro 7 i5 8GB και το laptop σερνεται σε σχέση με τα windows 10 που είχε.

Τι μπορεί να φταίει ;

Όταν λες σέρνεται; Άνοιξε Διαχείριση Εργασιών μήπως βαράει 100% κάνας δίσκος για κάποιο task.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 ώρες πριν, panakos_thess είπε

20Σεπτ 22Η2 official μπορει να βγουν και την νυχτα τα iso

Tα εβαλες φιλε, κυκλοφορισε η 22Η2 μεσα απ την σελιδα τις Microsoft;

O Windows Media Player εχει ανανεωθει η σε μελλοντικες εκδοσεις;

https://www.windowslatest.com/2022/05/07/windows-11s-modern-media-player-gets-new-features-for-videos/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, fearless είπε

Tα εβαλες φιλε, κυκλοφορισε η 22Η2 μεσα απ την σελιδα τις Microsoft;

O Windows Media Player εχει ανανεωθει η σε μελλοντικες εκδοσεις;

https://www.windowslatest.com/2022/05/07/windows-11s-modern-media-player-gets-new-features-for-videos/

Κυκλοφόρησε...

image.png.33ce7c6679d66424decbb59b597adac5.png

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, fearless είπε

To λεει πανω, δεν το ειδα.

Και μόλις μου το έβγαλε σαν προτεινόμενη αναβάθμιση! Μπράβο ταχύτητα!!! Δεν το περίμενα!

image.png.8e381570f57e93ccaaa05797c3874b28.png

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

22h2 isos απο τη σελιδα ms, τρεξτε να προλαβετε :D

Meanwhile, ενας χρηστης απο το mdl ρωτησε στο tech support της ms ποτε να περιμενουμε την 22h2 και ο υπαλληλος του ειπε τον αλλο μηνα λογικα. Ανεβασε σε screenshot τη συνομιλια τους, αλλα δεν γινεται να την ποσταρω.
Ουτε μεταξυ τους δεν μπορουν να συνενοηθουν εκει περα στην ms και μετα φταιμε οσοι τους κραζουμε.

2022-09-20-202304_1280x1024_scrot.png

Επεξ/σία από jim_p
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, fearless είπε

O Windows Media Player εχει ανανεωθει η σε μελλοντικες εκδοσεις;

 

Ακυρη η ερωτηση. Το λινκ δεν ειναι για ''Windows Media Player'' αλλα για ''Media Player'' που ειναι αλλο, κατι σαν τον Groove Music που ειχαμε στα windows 10. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για όσους προσπαθησουν να περασουν την νεα έκδοση (22H2) χειροκινητα (iso -> mount -> setup.exe) και ο installer καποια στιγμή βγαλει μηνυμα του στυλ "we can't tell if your pc is ready to continue installing windows 11" και σταματησει ,να ξέρουν ότι "φταιει" το οποιο bypass έχουν χρησιμοποιησει για να εγκαταστησουν τα 11αρια , επειδη ενδεχομένως το μηχανημα τους δεν ειναι υποστηριζομενο για τον οποιονδηποτε λόγο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

καλημέρα υπάρχει η δυνατότητα να μην κατεβάζει αυτόματα τα windows update αλλα να κάνει έλεγχο για ενημέρωσης και να με ειδοποιεί και να τα κατεβάζω εγώ οποτε θέλω?

στην καινούρια έκδοση λειτουργεί η επαναφορά του start menu όπως ήταν στα windows 10 μέσο registry?

Επεξ/σία από andreas443
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δε το εμφανίσει στα windows update μη το κάνετε. Γιατί είναι πολύ πιθανό να υπάρχει ασυμβατότητα με κάποιο χαρακτηριστικό του συστήματος σας. Εγώ το έκανα με τον upgrade assistance και με την ολοκλήρωση της εγκατάστασης έχασα το internet από ένα usb Wifi 6 adapter που έχω συνδεδεμένο. Έχει driver για 11 αλλά δεν είναι συμβατός με 22H2. Και άντε να συνεννοηθείς με τον κινέζο κατασκευαστή (comfast, με chip από τη Mediatek).

Δε έπαιξε ούτε με απεγκατάσταση, ούτε με προσθαφαίρεση της συσκευής. Στο system tray δε μου έδειχνε ασύρματα δίκτυα. Ευτυχώς στα Settings στις ρυθμίσεις WiFi μου εμφάνισε τα ασύρματα δίκτυα και συνδέθηκα από εκεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...