Προς το περιεχόμενο

Νέα/Συζήτηση για τα Windows 11


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

6 ώρες πριν, micos000 είπε

Αν πάει άνετα με τα 10άρια τότε να πας και στα 11 (λόγω επεξεργαστή).

Όπως και να 'χει η ms θα σταματήσει την υποστήριξη στα 10 και κάποια στιγμή θα πας εκ των πραγμάτων στα 11.

Εκτός αν δεν σου αρέσουν οι οπτικές αλλαγές που έχουν και σε ενοχλεί που δεν προσφέρουν απλόχερα τα πιο low level εργαλεία διαχείρισης στον χρήστη. Κατά τ' άλλα νομίζω ότι δεν θα δεις διαφορές στην απόδοση και στην λειτουργία.

με τα 10 είμαι μια χαρά. win11 πρόσφατα δούλεψα επειδή αγόρασα καινούργιο υπολογιστή και ήταν περασμένα. Δεν έχω πρόβλημα, μια χαρά μου φαίνονται, τα συνήθισα (εκτός από κάτι ψιλά που με χαλάνε -αλλά τιποτα δεν είναι τέλειο) και λέω να τα βάλω στο laptop. Θα το δοκιμάσω

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μπορώ να κάνω re map μέσα από τα Win τα κουμπιά του πληκτρολογίου?

Θέλω να βάλω ένα κουμπί να κάνει shut down τον υπολογιστή γιατί το νέο πληκτρολόγιο δυστυχώς δεν έχει τέτοια πρόβλεψη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν εχεις εγκατεστημενο το Microsoft PowerToys μπορεις να κανεις re-map οτι θελεις. Απο το να αλλαξεις ενα shortcut μεχρι να τρεξεις ενα application. Η αλλη λυση ειναι: Win+X, 2 φορες το up arrow, και σου εμφανιζει το μενου για sign-out. sleep, shutdown, κτλ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, immortalx είπε

Αν εχεις εγκατεστημενο το Microsoft PowerToys μπορεις να κανεις re-map οτι θελεις. Απο το να αλλαξεις ενα shortcut μεχρι να τρεξεις ενα application. Η αλλη λυση ειναι: Win+X, 2 φορες το up arrow, και σου εμφανιζει το μενου για sign-out. sleep, shutdown, κτλ.

Ευχαριστώ για την απάντηση αλλά ταυτόχρονα μου έδωσε και μια λύση ένας άλλος φίλος μέσα από τα windows πολύ πρακτική που την έκανα ήδη και δούλεψε οπότε θα την προτιμήσω

Λέω να βάλω το Shut down και Sleep στα κουμπιά F11 και F12 αντίστοιχα, νομίζω έτσι και αλλιώς άχρηστα είναι, ή τουλάχιστον εμένα δεν μου έχουν χρειαστεί μάλλον ποτέ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...