Προς το περιεχόμενο

Απογραφή Κτηρίων - Πληθυσμού 2021(Προκήρυξη ΕΛΣΤΑΤ)


velissarios1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επιτέλους κάτι κινείται! Αν δεν κάνω λάθος έχουν μείνει ακόμα μόνο οι εποπτείες 16 και 46. Άντε σύντομα κι αυτές! Για την 97(Άγιο Όρος) ισχύει η εποπτεία άραγε;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

9 ώρες πριν, spyros1314 είπε

Καλησπέρα

Έχουν έρθει σε κάποιον τα χρήματα στην τράπεζα  για την εποπτέια 17(Λάρισα);γιατί εμένα ακόμα τίποτα και έχει βγει το φεκ απο 1/7.

Θα έπρεπε να έχεις πληρωθεί σύμφωνα με αυτά που διαβάζω... μήπως να πάρεις στην τράπεζα ένα τηλέφωνο;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 ώρες πριν, Argiro13 είπε

Επιτέλους κάτι κινείται! Αν δεν κάνω λάθος έχουν μείνει ακόμα μόνο οι εποπτείες 16 και 46. Άντε σύντομα κι αυτές! Για την 97(Άγιο Όρος) ισχύει η εποπτεία άραγε;

Αυτά είναι!Μακάρι να τελειώσουμε σήμερα,βλέπω να ανεβάζουν πράμα!!!

Λογικά ισχύει η 97,αφού πληρώθηκαν τομεάρχες,λογικά θα πληρωθούν και απογραφείς.

10 ώρες πριν, spyros1314 είπε

Καλησπέρα

Έχουν έρθει σε κάποιον τα χρήματα στην τράπεζα  για την εποπτέια 17(Λάρισα);γιατί εμένα ακόμα τίποτα και έχει βγει το φεκ απο 1/7.

Η απόφαση πληρωμής εννοείς βγήκε 1/7.Αποδοχή ποσού έχεις κάνει;Email με τον τίτλο κτήσης σου έχει έρθει;

Αν σου έχει έρθει,επικοινώνησε σήμερα με την τράπεζα να δεις τι γίνεται.Μην το αφήνεις.

Αν δεν σου έχει έρθει συμβαίνει ένα από τα παρακάτω:

1)Δεν αμείβεσαι με τίτλο κτήσης,αλλά με τιμολόγιο (η λίστα αφορά τίτλους κτήσης)

2)Δικαιούσαι ποσό άνω των 1500 ευρώ,και η πληρωμή θα γίνει αφού τελειώσουν οι υπόλοιποι

3)Δεν έκανες αποδοχή ποσού έγκαιρα και θα μπεις σε δεύτερο γκρουπ πληρωμών,λογικά μαζί με τους άνω των 1500 ευρώ

4)Έγινε κάποιο λάθος/αμέλεια από την ΕΛΣΤΑΤ ή την εποπτεία σου.Είναι εξαιρετικά δύσκολο να έχει γίνει κάτι τέτοιο.Αν όμως δεν ισχύει ένα από τα παραπάνω,τότε καλό θα ήταν να μιλήσεις με την εποπτεία σου (αν τους βρεις) ή με την ΕΛΣΤΑΤ.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, thagra είπε

Αυτά είναι!Μακάρι να τελειώσουμε σήμερα,βλέπω να ανεβάζουν πράμα!!!

Λογικά ισχύει η 97,αφού πληρώθηκαν τομεάρχες,λογικά θα πληρωθούν και απογραφείς.

Η απόφαση πληρωμής εννοείς βγήκε 1/7.Αποδοχή ποσού έχεις κάνει;Email με τον τίτλο κτήσης σου έχει έρθει;

Αν σου έχει έρθει,επικοινώνησε σήμερα με την τράπεζα να δεις τι γίνεται.Μην το αφήνεις.

Αν δεν σου έχει έρθει συμβαίνει ένα από τα παρακάτω:

1)Δεν αμείβεσαι με τίτλο κτήσης,αλλά με τιμολόγιο (η λίστα αφορά τίτλους κτήσης)

2)Δικαιούσαι ποσό άνω των 1500 ευρώ,και η πληρωμή θα γίνει αφού τελειώσουν οι υπόλοιποι

3)Δεν έκανες αποδοχή ποσού έγκαιρα και θα μπεις σε δεύτερο γκρουπ πληρωμών,λογικά μαζί με τους άνω των 1500 ευρώ

4)Έγινε κάποιο λάθος/αμέλεια από την ΕΛΣΤΑΤ ή την εποπτεία σου.Είναι εξαιρετικά δύσκολο να έχει γίνει κάτι τέτοιο.Αν όμως δεν ισχύει ένα από τα παραπάνω,τότε καλό θα ήταν να μιλήσεις με την εποπτεία σου (αν τους βρεις) ή με την ΕΛΣΤΑΤ.

Με τιμολόγιο θα γίνει η πληρωμή.Δεν γνώριζα πως η η λίστα αφορά μόνο τίτλους κτήσης.Είχα κάνει αποδοχή του ποσού εγκαιρά.Θα κοιτάω το mail.Ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 ώρες πριν, Nant25 είπε

Το εισόδημα της απογραφής θα φανεί στο εκκαθαριστικό για το 21 ;

Για τίτλους κτήσης,αυτό που ξέρω είναι ότι δεν θα μπει στην τωρινή δήλωση,αλλά του χρόνου θα πρέπει να κάνουμε μια δεύτερη,τροποποιητική δήλωση,που θα αφορά το 2021 και θα φαίνονται τα λεφτά της απογραφής ως αναδρομικά.

Για τιμολόγιο δεν ξέρω τι ισχύει.

 

Στις 7/7/2022 στις 12:39 ΜΜ, Argiro13 είπε

Επιτέλους κάτι κινείται! Αν δεν κάνω λάθος έχουν μείνει ακόμα μόνο οι εποπτείες 16 και 46. Άντε σύντομα κι αυτές! Για την 97(Άγιο Όρος) ισχύει η εποπτεία άραγε;

Ανέβηκε η 46!!! Μένουν μόνο 16 και 97 πλέον.

Επεξ/σία από thagra
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πόσο τραγικό ότι έβγαλαν τα αποτελέσματα της απογραφής και δεν έχουμε πληρωθεί ακόμα απογραφείς;
 

οι άνω των 1500 τουλάχιστον που είμαστε η 3η φάση.

Εμένα μόλις την προηγούμενη Πέμπτη μου ήρθε email με την πληρωμή μου για αποδοχή να φανταστείτε 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, Nant25 είπε

Την επιστροφή φόρου θα την πάρουμε φέτος η του χρόνου;

Του χρόνου. Παρόλο που το εισόδημα αφορά το 2021 γιατί το περασαν σαν Δεκέμβριο 2021. Θα πρέπει να κάνουμε συμπληρωματική όταν ανοίξουν και θα βγει νέο εκκαθαριστικό με την επιστροφή όσοι τη δικαιούνται 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις σήμερα ξεκίνησαν οι πρώτες αναρτήσεις στο Διαύγεια για τις πληρωμές της τρίτης φάσης των άνω των 1500 ευρώ με τίτλο κτήσης . Έχουμε δρόμο ακόμα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...