Προς το περιεχόμενο

Freedom Pass


zimdim38

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ έκανα αίτηση στις 3/12 και μου ήρθε freedom pass 20/12. Αυτό που με προβληματίζει είναι ότι με alpha bank , η κάρτα έχει ημερομηνία λήξης 12/21. Το κράτος είπε για παραταση αλλά ακόμα και εμένα που ενεργοποιήθηκε μετά την απόφαση παλι 12/21 λέει η λήξη της κάρτας. Έχει μιλήσει κανείς με alpha bank γιατί είναι λίγο ανησυχητικό. ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 515
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μόλις τώρα, stavros750 είπε

Ημερομηνία λήξης 6/22;

Φίλε εμένα που ενεργοποιήθηκε 20/12 παλι 12/21 αναφέρει η ημερομηνία λήξης. Παρ όλο που η απόφαση για παραταση έχει παρθει πριν ενεργοποιηθεί η κάρτα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

οχι ημερομηνια εχει 12/21 αλλα απτη στιγμη που ειπε η κυβερνηση οτι οσοι κανα ηδη δηλωση πριν την αλλαγη του ετους θα παρει παραταση δεν μπορεις να κανεις αιτηση μετα απλα θα αλλαξει ψηφιακα η ημερομηνια της καρτας λογικα μολις συνδεθουμε στο ebanking μετα τη 1η του μηνα του 2022 θα δειχνει αλλη ημερομηνια ληξης

Επεξ/σία από Karelia97
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Karelia97 είπε

οχι ημερομηνια εχει 12/12 αλλα απτη στιγμη που ειπε η κυβερνηση οτι οσοι κανα ηδη δηλωση πριν την αλλαγη του ετους θα παρει παραταση δεν μπορεις να κανεις αιτηση μετα απλα θα αλλαξει ψηφιακα η ημερομηνια της καρτας λογικα μολις συνδεθουμε στο ebanking μετα τη 1η του μηνα του 2022 θα δειχνει αλλη ημερομηνια ληξης

Λογικά ή έχει επιβεβαιωθεί από την alpha bank? Γιατι αν μείνουμε στο λογικά δεν έχω καμία εμπιστοσύνη στις ελληνικές τράπεζες

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ξερω σιγουρα εικασιες κανω αλλα απο τ στιγμη που το ειπαν οτι θα παρει παραταση θα παρει

δε νομιζω να θελουν να δημιουργησουν ντορο για κατι που ηδη ειπαν 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, δεν ξέρω αν γράφω στο σωστό μέρος σχετικά με το freedom pass.  Ξέρετε μήπως αν συνδέσουμε το freedom pass με Apple Pay , Μπορούμε να κάνουμε αγορές από public , καταστήματα τεχνολογίας κλπ μέσω του Apple Pay ? Δηλαδή πηγαίνοντας στο κατάστημα και πληρώνοντας με iPhone. ( μιας και από iPhone πχ έχω κάνει αγορές από efood με Apple Pay και το πέρασε κανονικά) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, MASTER9800 είπε

Καλησπέρα, δεν ξέρω αν γράφω στο σωστό μέρος σχετικά με το freedom pass.  Ξέρετε μήπως αν συνδέσουμε το freedom pass με Apple Pay , Μπορούμε να κάνουμε αγορές από public , καταστήματα τεχνολογίας κλπ μέσω του Apple Pay ? Δηλαδή πηγαίνοντας στο κατάστημα και πληρώνοντας με iPhone. ( μιας και από iPhone πχ έχω κάνει αγορές από efood με Apple Pay και το πέρασε κανονικά) 

Καλησπέρα, δεν έχω iPhone, αλλά όλοι παραπάνω λένε ότι μόνο στο efood περνάει για κάποιο λόγο μέσω apple pay, όχι σε άλλα καταστήματα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε ολους. Πηρα πρν λιγες μερες και εγώ αυτο το freedom pass. Μέχρι στιγμής μόνο στο beat μπορώ να την χρησιμοποιήσω  που μου ειπαν οτι δέχονται, λογικα απο 1.1 καθώς η κάρτα έχει ημερομηνια ληξης 12/21 και δεν γινεται δεκτη τώρα. Που αλλού πρακτικά μπορείς να την χρησιμοποιήσεις;; Διάβασα και τις 33 σελίδες και τι προβλέπει η νομοθεσία  και εκτος του beat διάβασα για ξενοδοχεία ( φαντάζομαι εξαιρούνται τα ημιδιαμονης) , e food ( δεν βρηκα επιλογη για αυτη την καρτα )  μουσεία  , εισιτήρια αεροπορικα, κτελ  κτλ. Λίγο πιο συγκεκριμένα γνωρίζουμε άλλους τρόπους να χρησιμοποιηθεί; 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, thebestintheworld είπε

Καλησπέρα σε ολους. Πηρα πρν λιγες μερες και εγώ αυτο το freedom pass. Μέχρι στιγμής μόνο στο beat μπορώ να την χρησιμοποιήσω  που μου ειπαν οτι δέχονται, λογικα απο 1.1 καθώς η κάρτα έχει ημερομηνια ληξης 12/21 και δεν γινεται δεκτη τώρα. Που αλλού πρακτικά μπορείς να την χρησιμοποιήσεις;; Διάβασα και τις 33 σελίδες και τι προβλέπει η νομοθεσία  και εκτος του beat διάβασα για ξενοδοχεία ( φαντάζομαι εξαιρούνται τα ημιδιαμονης) , e food ( δεν βρηκα επιλογη για αυτη την καρτα )  μουσεία  , εισιτήρια αεροπορικα, κτελ  κτλ. Λίγο πιο συγκεκριμένα γνωρίζουμε άλλους τρόπους να χρησιμοποιηθεί; 

 

ηδη μπορεις να την χρησιμοποιησεις το 12/21 σημαινει εως τελος του 12 μηνα αρα εως 31 θεωρητικα αλλα αυτο πηρε παραταση οποτε θα παει ακομα 6 μηνες τωρα αν θα βγει αλλη καρτα η απλα θα αλλαξει η ημερομηνια αφου ειναι απλα ηλεκτρονικη καρτα και οχι υλικη δε ξερω,

στο efood μπορεις μονο απο iphone , mac  περνας τν καρτα στο apple pay και πληρωνεις με τ apple pay στο efood 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, Karelia97 είπε

 

στο efood μπορεις μονο απο iphone , mac  περνας τν καρτα στο apple pay και πληρωνεις με τ apple pay στο efood 

Καλησπέρα και ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.  Θα πρέπει να κατεβάσω λογικά την εφαρμογή  e food για να το κάνω αυτό σωστά;; Εχω iphone 6 και δεν ειναι συμβατό με το ios13  και δεν μπορώ να την κατεβάσω. Δοκιμασα στο site τους έτσι μήπως περνούσε , έβαλα τα στοιχεία της κάρτας αλλά την απέρριψε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ λέει για  λεωφορεία, διανομή φαγητού , σούπερ μάρκετ κλπ... Ξέρει κανείς κάτι; Το e food εννοούν ή υπάρχει και κάτι άλλο που δεν γνωρίζουμε ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τι να πω σε efood δεν το δέχεται δοκίμασα

Αλλά συγγενείς μου που πήγε διακοπές δεν το δέκτηκε 

Επεξ/σία από bill2015
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...