Προς το περιεχόμενο

Huawei service festival....για κατόχους smartphone Huawei (26/07 έως 22/08).


Green Dragon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators
Στις 29/7/2021 στις 3:07 ΜΜ, donatos77 είπε

Μου εμφάνισε το μήνυμα ότι δεν υποστηρίζει το κινητό μου αλλά σήμερα που το κοίταξα ξανά μου έχει κάνει την επέκταση εγγύησης κανονικά +6 μήνες. Δείτε ποτέ λήγει στην υποστήριξη. ΝΟVA 5T ελληνικό 

Screenshot_20210729_150954.jpg.b8df99bd85d784c2185d5305dbb98ecf.jpg

 

Στις 29/7/2021 στις 4:26 ΜΜ, mcgerger είπε

Πήρα τηλέφωνο και μου είπαν ότι παρ' όλο που γράφει ότι δεν πληρούνται οι προυποθέσεις, αυτό δεν ισχύει, είναι φαινομενικό και απλώς χρειάζονται 2-3 ημέρες για να "εφαρμοστεί" η επέκταση εγγύησης. Δηλαδή κάτι παρόμοιο με αυτό που αναφέρεις. Για να δούμε...

Μπα, εμενα περασαν πολλες μερες, ακομα τιποτα. Αρα αυτο που γραφτηκε στα 2 σχολια δεν ειναι δεδομενο ως σωστο.

 

 

 

Με αυτο το... "προμο" παντως, για μενα προσωπικα χαλασε περισσοτερο η εικονα που ειχα για την huawei. Ημουν φοβερα θετικος πριν 5 χρονια που πηρα το πρωτο μου κινητο huawei , με ειχαν ακουσει και φιλοι και ειχαν παρει και εκεινοι. Προσφατα ξενερωσα ασχημα που με τιποτα στο νεο μου huawei ταμπλετ δεν μπορεσα να βρω λυση για google υπηρεσιες και τωρα ηρθε αυτο και εδεσε! :) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 60
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παιδες, σε οσους βγαζει οτι δεν ειναι ελληνικο, αν αναφερει οποιαδηποτε χωρα εντος ΕΕ, η επεκταση ισχυει κανονικα. Μιλησα και με huawei και μου το επιβεβαιωσαν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αααα θα δοκιμασω με ενα Psmart του 2019 απο μουγκαφον shop .Εχει μια μλκια app μεσα που σκαναρεις αλλα δε το βρισκω :P

Επεξ/σία από Mhlogiatros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 14/8/2021 στις 2:48 ΜΜ, matrixxx είπε

 

Μπα, εμενα περασαν πολλες μερες, ακομα τιποτα. Αρα αυτο που γραφτηκε στα 2 σχολια δεν ειναι δεδομενο ως σωστο.

 

 

 

Με αυτο το... "προμο" παντως, για μενα προσωπικα χαλασε περισσοτερο η εικονα που ειχα για την huawei. Ημουν φοβερα θετικος πριν 5 χρονια που πηρα το πρωτο μου κινητο huawei , με ειχαν ακουσει και φιλοι και ειχαν παρει και εκεινοι. Προσφατα ξενερωσα ασχημα που με τιποτα στο νεο μου huawei ταμπλετ δεν μπορεσα να βρω λυση για google υπηρεσιες και τωρα ηρθε αυτο και εδεσε! :) 

Πράγματι, τελικά και εμένα δεν μου έχει περάσει η επέκταση, ενώ το κινητό πληροί όλες τις προϋποθέσεις. Άρα αυτό που μου είχαν πει δεν ισχύει. Το είχα αφήσει το θέμα και το ξαναείδα τώρα.

Δυστυχώς, όπως τα λες, και το καλό που πάνε να κάνουν τελικά τους βγαίνει σε δυσφήμιση...

Επεξ/σία από mcgerger
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 15/8/2021 στις 2:08 ΠΜ, alxnt είπε

Παιδες, σε οσους βγαζει οτι δεν ειναι ελληνικο, αν αναφερει οποιαδηποτε χωρα εντος ΕΕ, η επεκταση ισχυει κανονικα. Μιλησα και με huawei και μου το επιβεβαιωσαν. 

Μίλησες τηλεφωνικά; Αν ναι με ποιον και σε ποιο τηλεφωνικό νούμερο;
Διότι σχεδόν όλοι οι υπόλοιποι λάβαμε διαφορετική απάντηση.
Επίσης, μίλησες για δική σου συσκευή; Η οποία φαίνεται ότι προοριζόταν για άλλη αγορά εκτός Ελλάδος αλλά εντός ΕΕ; Αν ναι, τι σου έδειξαν σαν "αποδεικτικό" ότι ισχύει για οποιαδήποτε συσκευή χώρας της ΕΕ; Π.χ. στην περίπτωσή σου, τι γράφει μέσα στην εφαρμογή της Huawei (επαναλαμβάνω: ΑΝ μιλάς για δική σου συσκευή κι όχι γενικά) ;

Στις 5/8/2021 στις 10:24 ΠΜ, alxnt είπε

Κατόπιν επικοινωνίας με την εξ. πελατών μου είπαν οτι η συσκευή καλύπτεται από την huawei ευρώπης οπότε και από το ελληνικό service.

Μέχρι και τα posts σου εδώ τους έδειξα και πήρα και πάλι την απάντηση που πήραμε όλοι που έχουμε συσκευές αρχικά προορισμένες για χώρες εκτός Ελλάδος.


Huawei3.png.6c9f2388c4dfa8131108095fe9f52083.pngHuawei2.jpg.d5d12fcc9fd2511838bee14c255ba35a.jpgHuawei1.jpg.fbee427d7e5cdb8d4207dcdfc0748527.jpgHuawei5.png.339df4d96e77f9a7ff4e898df164fbfc.png
 

 

Επεξ/σία από stark
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, stark είπε

Μίλησες τηλεφωνικά; Αν ναι με ποιον και σε ποιο τηλεφωνικό νούμερο;
Διότι σχεδόν όλοι οι υπόλοιποι λάβαμε διαφορετική απάντηση.
Επίσης, μίλησες για δική σου συσκευή; Η οποία φαίνεται ότι προοριζόταν για άλλη αγορά εκτός Ελλάδος αλλά εντός ΕΕ; Αν ναι, τι σου έδειξαν σαν "αποδεικτικό" ότι ισχύει για οποιαδήποτε συσκευή χώρας της ΕΕ; Π.χ. στην περίπτωσή σου, τι γράφει μέσα στην εφαρμογή της Huawei (επαναλαμβάνω: ΑΝ μιλάς για δική σου συσκευή κι όχι γενικά) ;

Μέχρι και τα posts σου εδώ τους έδειξα και πήρα και πάλι την απάντηση που πήραμε όλοι που έχουμε συσκευές αρχικά προορισμένες για χώρες εκτός Ελλάδος.


Huawei3.png.6c9f2388c4dfa8131108095fe9f52083.pngHuawei2.jpg.d5d12fcc9fd2511838bee14c255ba35a.jpgHuawei1.jpg.fbee427d7e5cdb8d4207dcdfc0748527.jpgHuawei5.png.339df4d96e77f9a7ff4e898df164fbfc.png
 

 

Μιλησα με το Λυκούργο για nova 5t. Μου ζητησε το serial της συσκευης κ απο εκει κ περα μου ειπε αυτο που ανεφερα πιο πανω. 

Δεν εχω κρατησει καποιο screenshot απο οσο θυμαμαι.

Εχω δει οτι πλεον δινουν διαφορετικη απαντηση κ τελικα δεν ξερω τι ισχυει. 

Απο προσωπικη εμπειρια παλιοτερα με samsung, αγορασμένο απο σκρουτζομαγαζο, και παραεισαγωγης με ειχε καλυψει η αντιπροσωπια της samsung στο πλαισιο οτι προοριζοταν για χωρα ΕΕ. 

Πλεον με τις τελευταιες απαντησεις που βλεπω στο νημα ευχομαι να ειναι αχρειαστη οποιαδηποτε εγγυηση. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ αυτό που καταλαβαίνω και κατάλαβα και από την επικοινωνία που είχα μαζί τους (Λυκούργος), είναι ότι ναι μεν η εγγύηση ισχύει κανονικά (ό, τι γράφει και η εφαρμογή δηλαδή), αλλά δεν ισχύει η προωθητική ενέργεια (ήτοι η επέκταση εγγύησης). Εγώ π.χ., ρώτησα συγκεκριμένα και για την εγγύηση (παρόλο που προορίζεται για την ιταλική όπως μου είπαν, αγορά) και μου είπαν ότι δεν έχω κάποιο πρόβλημα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, MauroPaltoudias είπε

Εγώ αυτό που καταλαβαίνω και κατάλαβα και από την επικοινωνία που είχα μαζί τους (Λυκούργος), είναι ότι ναι μεν η εγγύηση ισχύει κανονικά (ό, τι γράφει και η εφαρμογή δηλαδή), αλλά δεν ισχύει η προωθητική ενέργεια (ήτοι η επέκταση εγγύησης). Εγώ π.χ., ρώτησα συγκεκριμένα και για την εγγύηση (παρόλο που προορίζεται για την ιταλική όπως μου είπαν, αγορά) και μου είπαν ότι δεν έχω κάποιο πρόβλημα. 

Έτσι του το ανέφερα , ως επέκταση εγγύησης . Ειναι λιγο παράλογο παντως να ισχύει για την κανονικη εγγύηση αλλα οχι για την επέκταση της. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, MauroPaltoudias είπε

Εγώ αυτό που καταλαβαίνω και κατάλαβα και από την επικοινωνία που είχα μαζί τους (Λυκούργος), είναι ότι ναι μεν η εγγύηση ισχύει κανονικά (ό, τι γράφει και η εφαρμογή δηλαδή), αλλά δεν ισχύει η προωθητική ενέργεια (ήτοι η επέκταση εγγύησης). Εγώ π.χ., ρώτησα συγκεκριμένα και για την εγγύηση (παρόλο που προορίζεται για την ιταλική όπως μου είπαν, αγορά) και μου είπαν ότι δεν έχω κάποιο πρόβλημα. 

Αυτό ακριβώς. Δεν σχετίζεται η προωθητική ενέργεια με την ευρωπαϊκή εγγύηση.

 

17 λεπτά πριν, alxnt είπε

Έτσι του το ανέφερα , ως επέκταση εγγύησης . Ειναι λιγο παράλογο παντως να ισχύει για την κανονικη εγγύηση αλλα οχι για την επέκταση της. 

Η προωθητική ενέργεια είναι του Έλληνα αντιπροσώπου και όχι συνολικά της Huawei στην Ευρώπη. Οπότε ισχύει μόνο για όσα αγοράστηκαν από το ελληνικό δίκτυο, κι όχι και για τα ευρωπαϊκά παραεισαγωγής  (όπως είναι το δικό μου και πολλών άλλων εδώ μέσα, δηλαδή μέσω skroutzομάγαζων που τα έφεραν από Βουλγαρία, Σερβία, Ρουμανία, κλπ).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, alxnt είπε

Ειναι λιγο παράλογο παντως να ισχύει για την κανονικη εγγύηση αλλα οχι για την επέκταση της. 

Καθόλου παράλογο. Ο Έλληνας αντιπρόσωπος κάνει ό, τι θέλει, προκειμένου να προωθήσει περισσότερο το brand στην ελληνική επικράτεια.

Σε αυτό προφανώς, δεν εμπίπτει το θέμα της εγγύησης της εταιρείας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, MauroPaltoudias είπε

Καθόλου παράλογο. Ο Έλληνας αντιπρόσωπος κάνει ό, τι θέλει, προκειμένου να προωθήσει περισσότερο το brand στην ελληνική επικράτεια.

Σε αυτό προφανώς, δεν εμπίπτει το θέμα της εγγύησης της εταιρείας.

Ετσι είναι 

Όπως και όταν λάνσαρε τα λάπτοπ Matebook

Μόνο η Ελληνική αντιπροσωπεία έδινε δώρο και κινητό Nova 5T...

Η Γερμανική, Ισπανική και Γαλλική έδιναν ένα ποντίκι και μια θήκη πλάτης... 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

p smart αγορασμενο απο vodafone αθηνας και λεει οτι δε καλυπτει ...  Παλια με τη wind τους ειχα κανει καταγγελια στο συνηγορο οτι μου πουλησαν κινητο παραεισαγωγης - και απαντησαν οτι το ΙΜΕΙ δεν ειναι δικο τους :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...