Προς το περιεχόμενο

Τα νέα P50 και P50 Pro της Huawei έρχονται με Harmony OS και… 4G


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, NotAliki177 είπε

in short: μην κανεις το λαθος να συγκρινεις τον εαυτο σου, επειδη ξερεις , με τον απλο κοσμακι που ειναι η συντριπτικη πλειοψηφια.

Μα ο απλός κοσμάκης θα φάει την ήττα της ζωής του όταν θα πάει να βάλει τον Google account του και δεν θα συγχρονίσει όχι μόνο τις επαφές και τις εφαρμογές του αλλά και όλα τα log in σε διάφορες εφαρμογές και sites…

φαντασου ξενέρωμα όταν ο άλλος έχει μάθει σε 10 λεπτά και με έναν λογαριασμό να έχει έτοιμο το κινητό του, ενώ τώρα θα πρέπει να το στήσει από την αρχή!!!!

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 107
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

3 ώρες πριν, AtiX είπε

Φαντάζομαι συμφωνείς ότι μια εταιρία θα μπορούσε ανά πάσα στιγμή να σε παρακολουθήσει και μάλιστα εν άγνοια σου μέσω του 5G εξοπλισμού ή του κινητού που πουλάει…

Το ξέρεις ότι η Huawei είναι η μόνη εταιρία που δεν έχει αποδειχθεί ΠΟΤΕ ότι έκανε παρακολουθήσεις σε τρίτους, τρίτες χώρες, κυβερνήσεις κτλ έτσι?
το ξέρεις ότι ΟΛΕΣ οι υπόλοιπες εταιρίες έχουν κατηγορηθεί και καταδικαστεί για κατασκοπεία με αμέτρητα πρόστιμα βλέπε ericson?
Hταν η μόνη εταιρία που είπε ελέγξτε μας όπως θέλετε δεν υπάρχει τίποτα παράνομο στα προϊόντα μας που το κάνανε και δε βρήκαν τίποτα να την κατηγορήσουν.
ήταν η μόνη εταιρία όμως που είπε ότι δε θα δώσουμε ποτέ πρόσβαση σε καμία κυβέρνηση να κατασκοπεύσει μέσω των προϊόντων μας "3ους". Εκεί ήταν που θέλανε να την καταστρέψουν και όχι επειδή έκανε κατασκοπευτικό "έργο" η ίδια. και φυσικά τα οικονομικά αποτελέσματα που τους είχε πατήσει όλους στο κεφάλι και δε το θέλανε. 
ότι και να κάνουν οι Αμερικάνοι αν και δε με συμφέρει οικονομικά αυτό που λέω λόγο των επενδύσεων μου στην άλλη μεριά του ατλαντικού δε θα μπορέσουν να ανακόψουν την ανοδική πορεία της Κίνας. Μόνος τομέας που ΠΟΛΥ δύσκολα να ακολουθήσει είναι το διαστημικό πρόγραμμα και αυτό καθαρά λόγο της spaceX που είναι σε τελείως άλλη liga

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, NotAliki177 είπε

Τι είναι τα google services? δλδ δεν θα μπορώ να τρέχω facebook στο harmonyos? ε οχι δεν το θελω αμα ειναι ετσι...

in short: μην συγκρινεις τον εαυτο σου, επειδη ξερεις , με τον απλο κοσμακι που ειναι η συντριπτικη πλειοψηφια.

Όσο για το τελευταίο, το τελευταίο που με απασχολεί είναι τι λειτουργικά θα επικρατήσουν... η ζωη εχει αποδειξει οτι ολα αλλαζουν καποια στιγμη... οσο τρελο κι αν ακουγεται.

Μάλλον μπερδεύεσαι. Κάποιος που ξέρει ίσως να επιχειρήσει να το αγοράσει και να προσπαθήσει να βάλει Google services και να κάνει συγχρονισμό ή να περάσει εφαρμογές που δεν υπάρχουν  στο harmony με πλάγιους τρόπους κι να τις κάνει να δουλέψουν. Ο απλός κόσμος, που αποτελεί το 90% των αγοραστών, δεν θα κάτσει καν να ασχοληθεί με όλα αυτά και θα ρίξει άκυρο κατευθείαν!

  • Like 1
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

49 λεπτά πριν, tamis είπε

Το ξέρεις ότι η Huawei είναι η μόνη εταιρία που δεν έχει αποδειχθεί ΠΟΤΕ ότι έκανε παρακολουθήσεις σε τρίτους, τρίτες χώρες, κυβερνήσεις κτλ έτσι?
το ξέρεις ότι ΟΛΕΣ οι υπόλοιπες εταιρίες έχουν κατηγορηθεί και καταδικαστεί για κατασκοπεία με αμέτρητα πρόστιμα βλέπε ericson?
Hταν η μόνη εταιρία που είπε ελέγξτε μας όπως θέλετε δεν υπάρχει τίποτα παράνομο στα προϊόντα μας που το κάνανε και δε βρήκαν τίποτα να την κατηγορήσουν.
ήταν η μόνη εταιρία όμως που είπε ότι δε θα δώσουμε ποτέ πρόσβαση σε καμία κυβέρνηση να κατασκοπεύσει μέσω των προϊόντων μας "3ους". Εκεί ήταν που θέλανε να την καταστρέψουν και όχι επειδή έκανε κατασκοπευτικό "έργο" η ίδια. και φυσικά τα οικονομικά αποτελέσματα που τους είχε πατήσει όλους στο κεφάλι και δε το θέλανε. 
ότι και να κάνουν οι Αμερικάνοι αν και δε με συμφέρει οικονομικά αυτό που λέω λόγο των επενδύσεων μου στην άλλη μεριά του ατλαντικού δε θα μπορέσουν να ανακόψουν την ανοδική πορεία της Κίνας. Μόνος τομέας που ΠΟΛΥ δύσκολα να ακολουθήσει είναι το διαστημικό πρόγραμμα και αυτό καθαρά λόγο της spaceX που είναι σε τελείως άλλη liga

Εγω αυτά που λέω έχω link για να τα αποδείξω, εσύ έχεις???

ΥΓ1: μου αρέσει που γράφεις για οικονομικά αποτελέσματα, θύμησέ μου σε ποια θέση στην παγκόσμια κατάταξη εταίρων τεχνολογίας ήταν πριν το ban…

ΥΓ2: μου αρέσει ακόμα περισσότερο που γράφεις για τεχνολογία όταν ακόμα και το νέο λειτουργικό της είναι κλεμμένο Android…

ΥΓ3:  αν μπορείς απαντά το απλό, οι αμερικανοί γιατί αφήνουν την Samsung να αλωνίζει σε πωλήσεις και κέρδη?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, AtiX είπε

Η όλη συζήτηση ξεκίνησε με το αφήγημα ότι οι αμερικανοί δεν θέλανε να την δουν no1 σε πωλήσεις παγκοσμίως…

ο λόγος του ban της είναι πολύ συγκεκριμένος και ας μην το παραδέχονται οι fan της…

Καλά, αυτό αγγίζει τα όρια της ψεκ-θεωρίας και τη διακινούν οι huawei-fans. 

Εδώ άρχισαν να ανησυχούν και οι xiaomi-fans ότι θα φάνε ban... για τις πωλήσεις. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, stivaks72 είπε

Καλά, αυτό αγγίζει τα όρια της ψεκ-θεωρίας και τη διακινούν οι huawei-fans. 

Εδώ άρχισαν να ανησυχούν και οι xiaomi-fans ότι θα φάνε ban... για τις πωλήσεις. 

Που ακόμη κι έτσι να είναι (λέμε τώρα), καλά τους κάνουν οι Αμερικάνοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, AtiX είπε

Εγω αυτά που λέω έχω link για να τα αποδείξω, εσύ έχεις???

ΥΓ1: μου αρέσει που γράφεις για οικονομικά αποτελέσματα, θύμησέ μου σε ποια θέση στην παγκόσμια κατάταξη εταίρων τεχνολογίας ήταν πριν το ban…

ΥΓ2: μου αρέσει ακόμα περισσότερο που γράφεις για τεχνολογία όταν ακόμα και το νέο λειτουργικό της είναι κλεμμένο Android…

ΥΓ3:  αν μπορείς απαντά το απλό, οι αμερικανοί γιατί αφήνουν την Samsung να αλωνίζει σε πωλήσεις και κέρδη?

1) χαχαααχαχαχ δώσε λινκ που να το αποδεικνύεις ότι έχει κάνει βιομηχανική κατασκοπία... αφού πρώτος το ανάφερες... όχι site κουραφέξαλα και σελίδες προπαγάνδας. λινκ με αποδείξεις και όχι απλά κατηγορίες... βούκινο έχει γίνει ότι το κάνανε γτ δε μπορούσαν να αφήσουν τους κινέζους να αλλωνίζουν στο 5G. δεν είχε να κάνει τόσο με χρήμα όσο με το πόσο μπροστά ήταν στο 5g στο backbone όλων των εταιριών κινητής. ενημερώσου δεν είναι κακό.
2) συγνώμη μόνο που πέταξες τέτοια κοτσάνα δεν αξίζει καν να στο απαντήσω. ξανα λέω ενημερώσου.
3) γιατί δεν έχει να κάνει με τα χρήματα όσο με την μελλοντική επιρροή του δικτύου που θα ανήκε όλο στην χούα... και πολλά άλλα όπως το γεγονός ότι στο backbone της ericson βρέθηκαν 4 φορές τα 2 τελευταία χρόνια συστήματα παρακολούθησης εκ της Δύσης... 
Τέσπα με αγάπη δες περα από τι σου πλασάρουν 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
23 λεπτά πριν, tamis είπε

1) χαχαααχαχαχ δώσε λινκ που να το αποδεικνύεις ότι έχει κάνει βιομηχανική κατασκοπία... αφού πρώτος το ανάφερες... όχι site κουραφέξαλα και σελίδες προπαγάνδας. λινκ με αποδείξεις και όχι απλά κατηγορίες... βούκινο έχει γίνει ότι το κάνανε γτ δε μπορούσαν να αφήσουν τους κινέζους να αλλωνίζουν στο 5G. δεν είχε να κάνει τόσο με χρήμα όσο με το πόσο μπροστά ήταν στο 5g στο backbone όλων των εταιριών κινητής. ενημερώσου δεν είναι κακό.
2) συγνώμη μόνο που πέταξες τέτοια κοτσάνα δεν αξίζει καν να στο απαντήσω. ξανα λέω ενημερώσου.
3) γιατί δεν έχει να κάνει με τα χρήματα όσο με την μελλοντική επιρροή του δικτύου που θα ανήκε όλο στην χούα... και πολλά άλλα όπως το γεγονός ότι στο backbone της ericson βρέθηκαν 4 φορές τα 2 τελευταία χρόνια συστήματα παρακολούθησης εκ της Δύσης... 
Τέσπα με αγάπη δες περα από τι σου πλασάρουν 

Καταλαβαίνεις ότι από αυτά που έγραψες ουσιαστικά είναι σαν να μην λες τίποτα?

Πως να κανείς διάλογο με κάποιον που αρνείται και λέει ότι όλοι όσοι δεν συμφωνούν με την άποψη του λένε ψέματα και κάνουν προπαγάνδα…

Πως να κανείς διάλογο με κάποιον που στο απλό, ποια θέση κατείχε στις κορυφαίες εταιρίες τεχνολογίας πριν το ban δεν απαντάει?

Πως να κανείς διάλογο με κάποιον που υποστηρίζει μια κρατική εταιρία που παρακολουθεί για το καθεστώς τους ίδιους της τους πολίτες και πιστεύει ότι δεν θα κάνει το ίδιο και για τις άλλες χώρες…

Να καταλάβω την αγάπη σου για τα κινητά της, ναι είναι από τα καλύτερα… αλλά για άλλο πράγμα μιλάμε και για μαζικές καταστάσεις όχι μερικών συγκεκριμένων ανθρώπων…

ΥΓ: αλήθεια που είδες ότι η Huawei ήταν τόσο μπροστά τεχνολογικά στο 5G??? Πιο φτηνή ήταν όχι καλύτερη….

Επεξ/σία από AtiX
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, AtiX είπε

Καταλαβαίνεις ότι από αυτά που έγραψες ουσιαστικά είναι σαν να μην λες τίποτα?

Πως να κανείς διάλογο με κάποιον που αρνείται και λέει ότι όλοι όσοι δεν συμφωνούν με την άποψη του λένε ψέματα…

Πως να κανείς διάλογο με κάποιον που στο απλό, ποια θέση κατείχε στις κορυφαίες εταιρίες τεχνολογίας πριν το ban δεν απαντάει?

Πως να κανείς διάλογο με κάποιον που υποστηρίζει μια κρατική εταιρία που παρακολουθεί για το καθεστώς τους ίδιους της τους πολίτες και πιστεύει ότι δεν θα κάνει το ίδιο και για τις άλλες χώρες…

Να καταλάβω την αγάπη σου για τα κινητά της, ναι είναι από τα καλύτερα… αλλά για άλλο πράγμα μιλάμε και για μαζικές καταστάσεις όχι μερικών συγκεκριμένων ανθρώπων…

ΥΓ: αλήθεια που είδες ότι η Huawei ήταν τόσο μπροστά τεχνολογικά στο 5G??? Πιο φτηνή ήταν όχι καλύτερη….

1) ξανα διάβασε τι σου έγραψα... πρώτος κατηγόρησες, πρώτος πρέπει να αποδείξεις τα λεγόμενα σου. αθώος μεχρι αποδείξεως του αντιθέτου σου λέει κάτι? δε μπορείς να βγαίνεις δημόσια να κατηγορείς οποιοδήποτε άτομο, εταιρία, κτλ χωρίς αποδείξεις!!! αυτό όμως έκανες, οπότε γιατί να πρέπει εγώ να σου αποδείξω με λινκ κάτι για το οποίο εσυ δεν έκανες τίποτα απολύτως για να στηρίξεις τα λεγόμενά σου εξ αρχής? πάλι λινκ με αποδείξεις ότι έκανε κατασκοπία δεν έδωσες όμως...
2) κατηγορείς χωρίς αποδείξεις και μετά κατηγορείς εμένα ότι απλά σου πάω κόντρα γιατί έτσι... γιατί είπα να απαντησω σε κάποιον με κενό σε γνώση τι βλακείες λέει. ναι σιγουρα...  ξέρεις δεν πείθεις με γενικολογίες 
3) Τι σχέση είχε η θέση ακριβώς στο διάλογο μας? 1η ήταν
4) Κοίτα καταρχάς δε με ξέρεις για να λες παπαριές... εδώ είναι το σημείο που γινεσαι ρόμπα γιατί ουδέποτε δεν είπα ότι στηρίζω κάποιο καθεστώς, αυτά είναι ΔΙΚΑ ΣΟΥ ΛΟΓΙΑ. κατά δεύτερον και πάλι έχεις αποδείξεις ότι παρακουλουθεί? η ΕΥΠ τι κάνει δλδ? η NSA τι κάνει αφού στηρίζεις τόσο πολύ τους αμερικάνους? κουλουράκια πλάθουν? το όνομα snowden μάλλον θα το ξέχασες ανάμεσα στις κατηγορίες σου για τους φιλο κινέζους συμφορουμίτες... εγώ όταν λέω κάτι έχω και μερικά λινκ διαθέσιμα... ενημερώσου
https://www.reuters.com/article/us-usa-nsa-spying-idUSKBN25T3CK
5) σώπα ρε φίλε ξέρεις και για την αγάπη μου που έχω στα κινητά της χούα? πσσσσ 12 προ μαξ έχω...  ουδέποτε δεν είχα χούα όχι γιατί δεν είναι καλές συσκευές, αλλά είμαι στα iphone βαθιά χωμένος στο eco system και δε θέλω να βγω από τον κήπο της. αυτό όμως δεν σημαίνει ότι δε θα λέω τι παίζει στην πραγματικότητα και τι είναι το σωστό. το ότι αγοράζω ένα προιόν δε σημαίνει ότι ειναι το καλύτερο απλά αρμόζει καλύτερα στις καθημερινές μου ανάγκες.
6) ήταν και ειναι τεχνολογικά αλλά και οικονομικά στο 1/3 της τιμής. εκτός και αν θες υποδεέστερο προϊόν με πιο ψηλή τιμή εσυ.
 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πόσο ηλίθιο και τραγικό κάποιοι να χαίρονται :(

Όσοι δεν έχετε αγγίξει τηλ ναυαρχίδα της Huawei δεν έχετε ιδέα τι πάει να πει αυτονομία, δεν έχετε ιδέα τι πάει να πει σταθερότητα λογισμικού, σχεδόν 2 χρόνων κινητό το p40 pro με camera που πολλές ναυαρχίδες σήμερα είναι κατώτερες ή εφάμιλλες.

Δυστυχώς η έλλειψη 5G είναι μεγαλύτερη σφαλιάρα από την έλλειψη google services, πετσόκομα.

Κρίμα για έναν τόσο δυνατό παίχτη που έτρεχε τον ανταγωνισμό και μόνο καλό έκανε στο αγοραστικό κοινό. Μακάρι να ανακάμψει. :(

Οι άσχετοι καλό είναι να μάθουν την κάλυψη 5G της cosmote που σε πόλεις είναι πάνω από 95%

Επεξ/σία από konandrio
  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, AtiX είπε

Βρε δεν αντιλέγει κανείς ότι οποίος θέλει, μπορεί να παρακολουθήσει… 

το πρόβλημα ξεκινάει με το τι γίνεται αν αυτός που παρακολουθεί είναι ένα κράτος σαν την Κίνα που παρακολουθεί πχ το 100% των πολιτών της…

Γιατι τα αλλα αφηνουν? 😛.... Δν διαφωνούμε.. Απλα αυτό υπάρχει παγκοσμίως απο ολες τις εταιρίες 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν σχολιάζουν οι πάντα δύο χρόνια πίσω τεχνολογικά fan της iphone για τον σχεδιασμό κινητου της huawei κρατοντας το iphone se με το 1/3 της συσκευης bezel.......

IMG_20210731_042217.jpg

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 hours ago, AtiX said:

Μα ο απλός κοσμάκης θα φάει την ήττα της ζωής του όταν θα πάει να βάλει τον Google account του και δεν θα συγχρονίσει όχι μόνο τις επαφές και τις εφαρμογές του αλλά και όλα τα log in σε διάφορες εφαρμογές και sites…

φαντασου ξενέρωμα όταν ο άλλος έχει μάθει σε 10 λεπτά και με έναν λογαριασμό να έχει έτοιμο το κινητό του, ενώ τώρα θα πρέπει να το στήσει από την αρχή!!!!

Δεν χρειάζεσαι google services για να κάνεις login με το google account σου σε κάποιο site.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...