Προς το περιεχόμενο

Τα νέα P50 και P50 Pro της Huawei έρχονται με Harmony OS και… 4G


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, konandrio είπε

Δεν κατάλαβα τι εννοείς και τι σχέση έχει ;
Roms υπήρχαν από τότε που πρωτοβγήκε το android και έχω φλασάρει ατελείωτα.
Δεν έκλεψε κάτι η huawei, λογισμικό πήρε ανοιχτού κώδικα και στήνει το market της και τις υπηρεσίες της, ποιο είναι το κακό ;
 

Αρα που είναι το νέο για να το υποστηρίξουμε? Γιατί να υποστηρίξω μια εταιρία που με κοροηδευει κατάμουτρα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 107
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

29 λεπτά πριν, AtiX είπε

Αρα που είναι το νέο για να το υποστηρίξουμε? Γιατί να υποστηρίξω μια εταιρία που με κοροηδευει κατάμουτρα?

Με έκαψες 🔥
Που σε κορόιδεψε;
Θα την μαλώσω :)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πάλι χαμός με τα GMS. Αυτά είναι γνωστά εδώ και τόσα χρόνια. Όποιος θέλει το παίρνει απλά, ούτε έχει λογική να ζητάς από την εταιρία να το πουλάει φθηνότερα επειδή εσύ θέλεις GMS. Και μένα δεν με βολεύει το ios αλλά δεν με ενδιαφέρει πόσο τα πουλάει αφού δεν θα τα αγοράσω. Η τιμή για την συσκευή είναι καλή, έχει την καλύτερη κάμερα με διαφορά, ο kirin είναι ο καλύτερος επεξεργαστής στα 5mm ( ας αφήσουμε το Α14 εκτός γιατί το κινητό απευθύνεται σε Android χρήστες). Φόρτιση από τις γρηγορότερες. Το μόνο αρνητικό που βλέπω είναι η έλλειψη 5G σε αυτή την συσκευή. Εγώ προσωπικά δεν θα το έπαιρνα τώρα γιατί με βολεύει το Google play. Το app gallery θελει πολυ δουλειά ακόμα και δεν είμαι διατεθειμένος να ψάχνω ενημερώσεις στις εφαρμογές κάθε βδομάδα. Το harmony απογοήτευση, νόμιζα ότι θα έφτιαχναν ένα καινούριο λογισμικό, αλλά αυτοί ουσιαστικα πήραν το Android 10 και το τροποποιησαν. Πάντως επειδή είδα κράζετε για το mail, η αντίστοιχη εφαρμογή της Huawei είναι με διαφορά η καλύτερη, πρώτη φορά είδα κατηγοριοποηση ανά αποστολέα σε εφαρμογή, πολύ καλύτερο από το αντίστοιχο της apple και της Samsung 

7 ώρες πριν, slk200gr είπε

Τα είπες όλα παρόλο που μου είναι συμπαθής η huawei και πολύ κρίμα που έπαθε αυτά που έπαθε όμως με 1200 δεν μπορούν να γίνουν τόσες παραχωρήσεις 

Δεν έχει σημασία η τιμή και 700 να το έδινε τα σχεδόν το ίδιο θα πουλούσε. Το P40 Pro εδώ και ένα χρόνο βρίσκεται στα 500 ευρώ περίπου, με τέτοια χαρακτηριστικά έπρεπε να μην είχε αντίπαλο, αλλά και πάλι δεν πουλάει. Αν δεν σε βολεύει κάτι δεν θα δώσεις λεφτά για αυτό, θα προτιμήσεις να δώσεις λίγο παραπάνω για να πάρεις άλλη ναυαρχίδα 

Επεξ/σία από Macosj
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάποιοι απλά γράφετε για να την μειώσετε σαν εταιρία, είστε προγραμματιστές open mind και καλά , αλλά η Huawei έκλεψε το android που είναι open source, όσο έκλεψε η Fedora το Ubuntu 

Ο άλλος γράφει ψεύτικες τιμές, μπέρδεψε τις τιμές μεταχειρισμένου με καινούργιο.

Έχετε τρέξει να καταδικάσετε κάτι χωρίς καν να κυκλοφορήσει, ακόμα και να βγει θα κράζετε χωρίς να το έχετε πιάσει ποτέ στα χέρια σας, γιατί έτσι, γιατί έχω ένα πληκτρολόγιο και μπορώ.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 hours ago, AtiX said:

Αρα που είναι το νέο για να το υποστηρίξουμε? Γιατί να υποστηρίξω μια εταιρία που με κοροηδευει κατάμουτρα?

Νομίζω δεν έχεις καταλάβει κάποια πράγματα. Είναι σαν να λες ότι το MacOS είναι Linux (που ισχύει εν μέρει...). Είναι σαν να λες όλες οι εταιρίες που πουλάνε κάρτες γραφικών αντιγράφουν την nVidia.

Επεξ/σία από NotAliki177
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Harmony os είναι Android χωρίς google services και δεν εννοώ κόπια οπτική αλλά στην κυριολεξία Android με δικό της skin (μιας και το Android είναι open source ) μην πετάμε αερολογίες ότι η huawei σε ένα δυο χρόνια έκανε δικό της os και θα πάρει κεφάλια . 
για τους άπιστους 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, NotAliki177 είπε

Νομίζω δεν έχεις καταλάβει κάποια πράγματα. Είναι σαν να λες ότι το MacOS είναι Linux (που ισχύει εν μέρει...). Είναι σαν να λες όλες οι εταιρίες που πουλάνε κάρτες γραφικών αντιγράφουν την nVidia.

Βρε εγώ το ξέρω, αυτοί που υποστηρίζουν ότι είναι κάτι νέο πρέπει να το στηρίξουμε δεν το ξέρουν..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, AtiX είπε

Βρε εγώ το ξέρω, αυτοί που υποστηρίζουν ότι είναι κάτι νέο πρέπει να το στηρίξουμε δεν το ξέρουν..

Νέο store είναι φίλε μου , νέες υπηρεσίες, νεες προσθήκες, Sony και καλά να το κάνεις ότι είναι κάτι παλιό. Ρε σκάλωμα κάποιοι.

Σου έβαλε κανένας το μαχαίρι στο λαιμό να την βοηθήσεις με την τσέπη σου;

Δεν θα την αφήσουν να πάει και δεν θα φταις εσύ που είσαι αρνητής, αλλά οι μεγάλοι που θέλουν να σε έχουν υπόδουλο στις υπηρεσίες τους και πρόβατο. Ήδη έπεσε στα βράχια λόγω έλλειψης 5G, ήδη την έχασε τη φετινή χρονιά, χαρείτε, κάντε πάρτι επειδή καταστρέφουν μια εταιρία που έτρεχε τον ανταγωνισμό.

Ότι να ναι :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, konandrio είπε

Δεν θα την αφήσουν να πάει και δεν θα φταις εσύ που είσαι αρνητής, αλλά οι μεγάλοι που θέλουν να σε έχουν υπόδουλο στις υπηρεσίες τους και πρόβατο. Ήδη έπεσε στα βράχια λόγω έλλειψης 5G, ήδη την έχασε τη φετινή χρονιά, χαρείτε, κάντε πάρτι επειδή καταστρέφουν μια εταιρία που έτρεχε τον ανταγωνισμό.

Ότι να ναι :(

Εκτός από τους αρνητες των εμβολιων υπάρχουν και οι αρνητές της Huawei??🤔

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 λεπτά πριν, konandrio είπε

Νέο store είναι φίλε μου , νέες υπηρεσίες, νεες προσθήκες, Sony και καλά να το κάνεις ότι είναι κάτι παλιό. Ρε σκάλωμα κάποιοι.

Σου έβαλε κανένας το μαχαίρι στο λαιμό να την βοηθήσεις με την τσέπη σου;

Δεν θα την αφήσουν να πάει και δεν θα φταις εσύ που είσαι αρνητής, αλλά οι μεγάλοι που θέλουν να σε έχουν υπόδουλο στις υπηρεσίες τους και πρόβατο. Ήδη έπεσε στα βράχια λόγω έλλειψης 5G, ήδη την έχασε τη φετινή χρονιά, χαρείτε, κάντε πάρτι επειδή καταστρέφουν μια εταιρία που έτρεχε τον ανταγωνισμό.

Ότι να ναι :(

Αν απαντήσεις γιατί οι περισσότεροι υποστηρίζουν την Honor και όχι την Huawei, ίσως καταφέρεις να βγεις από το τρυπάκι οτι κάτι κάνουν λάθος οι άλλοι και όχι η Huawei…

25 λεπτά πριν, koutsis είπε

Εκτός από τους αρνητες των εμβολιων υπάρχουν και οι αρνητές της Huawei??🤔

Νέο κίνημα, νέοι αγώνες, οδηγοί της ελπίδας, οι πρώτοι πιστοί…

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

38 λεπτά πριν, AtiX είπε

Αν απαντήσεις γιατί οι περισσότεροι υποστηρίζουν την Honor και όχι την Huawei, ίσως καταφέρεις να βγεις από το τρυπάκι οτι κάτι κάνουν λάθος οι άλλοι και όχι η Huawei…

Νέο κίνημα, νέοι αγώνες, οδηγοί της ελπίδας, οι πρώτοι πιστοί…

Μακάρι να βγάλει συσκευάρες και η honor, εγώ επιλογές θέλω να έχω και να μην είναι η μόνη μου επιλογή το s21 ultra γιατί φέτος έτσι έγινε, μετά το s21 ultra βλέπω την huawei,  βλέπεις εσύ κάτι άλλο ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, koutsis είπε

Εκτός από τους αρνητες των εμβολιων υπάρχουν και οι αρνητές της Huawei??🤔

Η Huawei ήθελε 5G, όμως οι Αμερικάνοι αρνητές φοβήθηκαν μην τους κατασκοπεύουν και κάποιοι πελάτες μην έχουν παρενέργειες και τερατογενέσεις, οπότε δεν την άφησαν. 😅

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

55 λεπτά πριν, konandrio είπε

 

Μακάρι να βγάλει συσκευάρες και η honor, εγώ επιλογές θέλω να έχω και να μην είναι η μόνη μου επιλογή το s21 ultra γιατί φέτος έτσι έγινε, μετά το s21 ultra βλέπω την huawei,  βλέπεις εσύ κάτι άλλο ;

Sony, Xiaomi…?

  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...