Προς το περιεχόμενο

Σε πύρινο κλοιό η χώρα


blackhill66

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στα 300 μέτρα η φωτιά από το λιμάνι στο Πευκί που έχει συγκεντρωμένους και δεν έχουν νερό να ανακόψουν το μέτωπο.

Απίστευτο. Ο Θεός μαζί τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 λεπτό πριν, Georgram είπε

 

Συμφωνώ απόλυτα και με τους δυο! Και σε προηγούμενο ποστ ειπα ότι μόνο ενα κανάλι ήταν αυτό που τόσες μέρες καλύπτει σχεδόν όλα τα μέτωπα! 
Και δυστυχώς είναι και αυτοί που την πλήρωσαν και μάλιστα με αστυνομία παρά δίπλα να κάθεται και να κοιτάει! 

για τους αστυνομικούς που ήταν δίπλα και απλά καθόντουσαν και έβλεπαν φίλε μου τους αξίζει να μείνουν χωρίς δουλειά

γιατί δεν τιμούν ούτε την στολή ούτε το εθνόσημο με την ενέργεια τους αυτή

ο αστυνομικός προστατεύει και υπηρετεί τον πολίτη ακόμα και αν χρειαστεί να δώσει την ίδια του την ζωή

αυτό σημαίνει να είσαι αστυνομικός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Log@n είπε

Το αρθρο που εσυ παραθετεις αναφερει για το 71% των Ελληνων χρηστων του διαδικτυου οτι διαβαζει ειδησεις στα social media. Πιστευω να καταλαβαινεις τη διαφορα με αυτο που εγραψες εσυ, το οποιο και ειναι ακυρο.

Σωστα, εγραψα λαθος ποσοστο κι ευχαριστω για τη διορθωση, διοτι κοιταζοντας προσεκτικοτερα τα ποσοστα της ερευνας, καταριπτεται ακομα πιο συντριπτικα ο ισχυρισμος οτι η "συντριπτικη πλειοψηφια των Ελληνων ενημερωνεται απο 5 καναλια".

Συγκεκριμενα:

"Το διαδίκτυο κυριαρχεί στην ενημέρωση των Ελλήνων πολιτών καθώς σύμφωνα με έρευνα το 94% αυτών ενημερώνεται μέσω ίντερνετ."

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, billdanos είπε

Στη Μάνη κάηκαν συνολικά 90.000 στρέμματα… Τα κάμπινγκ που υπήρχαν στην ευθεία του Μαυροβουνιου προς Γυθειο ήταν γεμάτα και εκκενώθηκαν ευτυχως ολα.

Ειμαι απο Γυθειο,το Μελτεμι ( το μεγαλυτερο ) ειναι της νονας μου.

Αδειασαν ολα ενω ηταν full capacity,εφυγαν ολοι απληρωτοι.

Τωρα δουλευουν,αλλα ειναι ολα αδεια.

Το σπιτι μας εκει σωθηκε,αλλα ολα τριγυρω εγιναν καρβουνο,το χωραφι που  ηταν το σπιτι και ολα τα γυρω.

Ευτυχως ειναι προσβασιμο απο 2 σημεια το σπιτι,και οι πυροσβεστες το εσωσαν.

 

 

  • Sad 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Georgram είπε

 

Συμφωνώ απόλυτα και με τους δυο! Και σε προηγούμενο ποστ ειπα ότι μόνο ενα κανάλι ήταν αυτό που τόσες μέρες καλύπτει σχεδόν όλα τα μέτωπα! 
Και δυστυχώς είναι και αυτοί που την πλήρωσαν και μάλιστα με αστυνομία παρά δίπλα να κάθεται και να κοιτάει! 

Τολμώ να πω και ο Αλφα... Αυτό το παλικαράκι ο Αλέξης Κουβέλης με τον καμεραμάν του έχουν τεντώσει κυριολεκτικά...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, eMike είπε

Τολμώ να πω και ο Αλφα... Αυτό το παλικαράκι ο Αλέξης Κουβέλης με τον καμεραμάν του έχουν τεντώσει κυριολεκτικά...

 

 ναι θα συμφωνήσω

ALPHA TV και OPEN TV έχουν δώσει τα ρέστα τους μέσα στις φωτιές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, basilis_k6 είπε

Καημένος Διας. Περσυ άδειασε και έμεινα μόνος μου εκεί. Τους κατέστρεψε οικονομικά. Φέτος πάλι;!;;! 

Aκουσα οτι παγιδευτηκε κοσμος στα καμπινγκ στο Βαθυ και τους πηραν απο θαλασσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, BackFromHell είπε

Σωστα, εγραψα λαθος ποσοστο κι ευχαριστω για τη διορθωση, διοτι κοιταζοντας προσεκτικοτερα τα ποσοστα της ερευνας, καταριπτεται ακομα πιο συντριπτικα ο ισχυρισμος οτι η "συντριπτικη πλειοψηφια των Ελληνων ενημερωνεται απο 5 καναλια".

Συγκεκριμενα:

"Το διαδίκτυο κυριαρχεί στην ενημέρωση των Ελλήνων πολιτών καθώς σύμφωνα με έρευνα το 94% αυτών ενημερώνεται μέσω ίντερνετ."

 

Εγω παλι αδυνατω να καταλαβω πως προκυπτει αυτο το 94% όλων των Ελληνων πολιτων (το οποιο ειναι και πληρως αντιφατικο με το 71% των Ελληνων χρηστων) διαβαζοντας το αρθρο μεχρι τελους, αλλα δε βαριεσαι, ο καθενας γραφει οτι θελει, ουτε θα κατσω να εξηγησω στοιχειωδη στατιστικη. Δεν το συνεχιζω γιατι ειναι οφφ τοπικ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, ikorolis είπε

για τους αστυνομικούς που ήταν δίπλα και απλά καθόντουσαν και έβλεπαν φίλε μου τους αξίζει να μείνουν χωρίς δουλειά

γιατί δεν τιμούν ούτε την στολή ούτε το εθνόσημο με την ενέργεια τους αυτή

ο αστυνομικός προστατεύει και υπηρετεί τον πολίτη ακόμα και αν χρειαστεί να δώσει την ίδια του την ζωή

αυτό σημαίνει να είσαι αστυνομικός.

Όταν τελειώσει όλο αυτό κανονικά το κανάλι θα πρέπει να ζητήσει ευθύνες και να ψάξει γιατί οι αστυνομικοί μείνανε άπραγοι! Δεν είναι κατι απλό,φάγανε ξύλο! Δεν θέλω να πω παραπάνω γιατί θα με πουν συνωμοσιολογο αλλά η επίθεση αυτή βρωμάει πολύ!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην Καλιφόρνια καίγονται εδώ και 30 μέρες τα δάση.Δεν έχουν χρήματα και οργάνωση και εκει;

Προφανώς με τέτοιες συνθήκες δύσκολα πετάει οποιοδήποτε αεροπλάνο με ασφάλεια ούτε και είναι αποτελεσματικα τα αεροσκάφη

 περισσότερο για ψυχολογικούς λόγους γίνονται οι πτήσεις..

Παντού σε όλο τον κόσμο προηγούνται ό ανθρώπινες ζωές και όχι οι περιουσίες.

κατανοητή η οργη του κόσμου που θέλει να σώσει την περιουσία του αλλά δεν γίνεται δυστυχώς αυτό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, Georgram είπε

Αυτή είναι η άποψη σου φιλε μου και καλά κανεις και την υποστηρίζεις! Εγώ όμως εμπιστεύομαι περισσότερο τα μάτια μου παρά την άποψη σου!

Τα κανάλια ναι κανανε διαδοχικά ρεπορτάζ αλλά μιλάμε για λίγα λεπτά και χωρίς κανένα συνεργείο να είναι όντως μεσα στα μέτωπα! Στην Αττική ξανα λέω οι δημοσιογράφοι ήταν πραγματικά δίπλα στην φωτιά! Και καλά κανανε απλά θέλω να σου πω ότι υπήρχε προτεραιότητα στην Αττική ενώ πολλοί δεν γνωρίζανε ότι στην Εύβοια τα πράγματα είναι εξίσου άσχημα ίσως και χειρότερα!

Για αυτό και σήμερα πολλοί ξαφνικά αναρωτήθηκαν τι γινετε στην Εύβοια και ότι είναι η χειρότερη μέρα ενώ η αλήθεια είναι ότι καίγεται εδώ και κάποιες μέρες με ανεξέλεγκτα μέτωπα!

Δεν είσαι μόνο εσύ μπροστά από τα κανάλια, επίσης δεν έχεις μόνο εσύ ματιά έχω και εγώ, έχουν κι άλλοι. 

Αλλο πράγμα το "δεν έδωσαν προτεραιοτητα στην Εύβοια" πράγμα που ισχύει για ευνόητους λόγους, αν είχατε έναν τοπικό σταθμό της Εύβοιας θα είχε δώσει 100% προτεραιότητα. Και άλλο πράγμα "έδειχναν όλη την ημέρα την Αττική και μόνο 5 - 10 λεπτά την Εύβοια" (5-10 λεπτά σε όλη την ημέρα; Την ώρα; Το μισάωρο;). Η Εύβοια προβλήθηκε αρκετές φορές λοιπόν με διαδοχικά ρεπορτάζ, λιγότερο όμως από ότι η Αττική. 

Δεν ειναι εύκολο για ένα κανάλι να στέλνει παντού συνεργεία, εδώ στην Αττική υπήρχε περισσότερο ενδιαφέρον για την Αττική, μιλάμε ότι καίγεται το 1/3 - 1/4 της Ελλάδας, όχι αστεία. 

Σήμερα προβάλλεται μόνο η Εύβοια. Τα ίδια μπορεί να πει και ο κάτοικος της Πελοποννήσου που καίγεται εκεί ότι δεν προβάλλεται καθόλου, που όντως δεν προβάλλεται. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Log@n είπε

Εγω παλι αδυνατω να καταλαβω πως προκυπτει αυτο το 94% όλων των Ελληνων πολιτων (το οποιο ειναι και πληρως αντιφατικο με το 71% των Ελληνων χρηστων) διαβαζοντας το αρθρο μεχρι τελους, αλλα δε βαριεσαι, ο καθενας γραφει οτι θελει, ουτε θα κατσω να εξηγησω στοιχειωδη στατιστικη. Δεν το συνεχιζω γιατι ειναι οφφ τοπικ.

Δεκτο. Υπαρχουν πολλες ακομα δημοσκοπησεις που καταριπτουν τον ισχυρισμο που γραφτηκε οτι η συντριπτικη πλειοψηφια των Ελληνων ενημερωνεται απο 5 καναλια. Οι οποιες καταδεικνυουν στο συνολο τους οτι η συντριπτικη πλειοψηφια, αυτο που κανει, ειναι να ενημερωνεται και μεσω τηλεορασης και μεσω διαδικτυου. Μπορω να παραθεσω μερικες αλλα ειμαστε οφφτοπικ.

Αν ομως επιμενεις/επιμενετε στον αρχικο ισχυρισμο, εσυ ή αυτος που το εγραψε, θα ηθελα μια στοιχειοθετηση, γιατι ως τωρα μειναμε να αμφισβητουμε ως ψευτικα τα στοιχεια μιας ερευνας, αλλα δεν εχουμε παρει και κανενα στοιχειο για την αποψαρα που γραφτηκε αρχικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, gas7777 είπε

30.000 ζωντανοί νεκροί

Πρόσφυγες με χαμένες περιουσίες.

Αλλά είπαμε...η σούμα λέει πως παλιά είχαμε πολλούς νεκρούς...άρα όλα καλά.

 

Δεν ειναι τόσο πολλα τα σπίτια που κάηκαν. Θα το δούμε όμως μετά το πέρας των πυρκαγιών. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...