Προς το περιεχόμενο

Προβλήματα στο δίκτυο κινητής τηλεφωνίας της Cosmote


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Super Moderators
3 minutes ago, Dinos_12345 said:

και έχεις καταπιει το data plan σου σε κάτι δευτερόλεπτα, εκτός αν δίνεις 60 ευρώ για απεριόριστα.

Για speedtest δεν ήταν "τσάμπα" όταν επέλεγες server Cosmote?

Παίζουν και τηλεφωνικές προσφορές, δεν είναι ανάγκη να πάρεις σε τιμή "τιμοκαταλόγου". 😛

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Dinos_12345 είπε

και έχεις καταπιει το data plan σου σε κάτι δευτερόλεπτα, εκτός αν δίνεις 60 ευρώ για απεριόριστα.

Σχεδόν ολο το καλοκαίρι η cosmote δίνει με κοσμοκαρτα απεριόριστα με 9ε... 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
8 minutes ago, oldnew said:

Σχεδόν ολο το καλοκαίρι η cosmote δίνει με κοσμοκαρτα απεριόριστα με 9ε... 

Κι οι τρεις, 9.90 το μήνα. 😛

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, Nickfoxjr είπε

Πήγα από Πειραιά στη Μιχαλακοπούλου και από εκεί στην Κηφισιά.

Επιστροφή από Κηφισό με στάση στο ikea. 
 

Σε όλη τη διαδρομή δεχόμουν κλήσεις κ είχα ανοιχτό το 5G το οποίο και χρησιμοποιούσα.

 

Δεν αντιμετώπισα κανένα πρόβλημα.

 

Η βλάβη αφορούσε την επαρχία;

Οχι αφορούσε και Αθήνα. Νίκαια σήμα μηδέν, να μιλήσεις δεν μπορούσες και ούτε το Vowifi στο σπίτι δεν λειτουργούσε. Cosmote foreva

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω κάνει επαναφορά δικτύου σε 4 κινητά... Πάλι καλά που έχουμε WiFi και έχουμε επικοινωνια... Κάντε μια επανεκκίνηση της συσκευής και φτιάχνει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, Dinos_12345 είπε

και έχεις καταπιει το data plan σου σε κάτι δευτερόλεπτα, εκτός αν δίνεις 60 ευρώ για απεριόριστα.

ποιο "οτι να ναι" δεν γινεται !

  • Like 2
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σχολιάζω το post που γράφει φίλος, δεν απαντάει κανένας στο τηλ.

 

Δηλαδή όταν δεν έχει πρόβλημα γενικό απαντάει κανένας; Εγώ όσες φορές έχω τεχνικό πρόβλημα δεν έχω καταφέρει να μιλήσω ποτέ με εκπρόσωπο σε σημείο που έστελνα το ticket μου μέσω καταγγελίας σε ΕΕΤΤ.

Την τελευταία φορά που είχα πρόβλημα με το internet backup με κάλεσαν 2 ημέρες μετά αφού είχα στείλει γραπτώς μέσω της φόρμας. Ενώ είχα πρόβλημα με το στικ που μπαίνει πάνω στο speedport η κοπέλα μου έλεγε να κάνω restart το router και μετά το restart με ρωτάει οκ τώρα δουλεύει; Ούτε καν ξέρουν τι τους γίνεται στο support. Μετά το restart της είπα ότι δεν δουλεύει και της εξήγησα ξανά ποιο είναι το πρόβλημα και με έβαλε σε αναμονή για να το ψάξει και η γραμμή έπεσε μετά από 35 λεπτά αναμονής. 20 μέρες μετά ακόμα περιμένω...

Αυτή είναι η σημερινή Cosmote.

Επεξ/σία από Techman2
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

44 λεπτά πριν, Thresh είπε

Για speedtest δεν ήταν "τσάμπα" όταν επέλεγες server Cosmote?

Παίζουν και τηλεφωνικές προσφορές, δεν είναι ανάγκη να πάρεις σε τιμή "τιμοκαταλόγου". 😛

Μόλις έκλεισα το τηλέφωνο μαζί τους για τηλεφωνική προσφορά, έχω ένα σταθερό με internet, whatsapp 12 χρόνων και data plan σε ξεχωριστή sim και δεν υπάρχει λένε καμία προσφορά να μου κάνουν. Όλες οι τιμές είναι fix λένε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
1 minute ago, Dinos_12345 said:

Μόλις έκλεισα το τηλέφωνο μαζί τους για τηλεφωνική προσφορά, έχω ένα σταθερό με internet, whatsapp 12 χρόνων και data plan σε ξεχωριστή sim και δεν υπάρχει λένε καμία προσφορά να μου κάνουν. Όλες οι τιμές είναι fix λένε. 

Ξέρω ουκ ολίγα άτομα που από 54κατι (300 λεπτά/sms+απεριοριστα data), πληρώνουν 35 πάνω κάτω.

Τώρα αν παίζει καλύτερη τιμή επειδή έχουν και σταθερή+TV δεν γνωρίζω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

νιωθω μια ανακουφηση γιατι ημουν 4 μέρες σε καμπινγκ στην ηλεια και δεν ειχα ουτε 3G. βασικά με δανεική μιση μπαρα wifi την εβγαλα. θα καταργηθει λεει το 3g. χαχαχαχαχαχαχα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ήμουν  με παραγγελια κατω απο το σπιτι ενος πελατη,που κλασσικα δεν ειχε κουδουνι και ηθελε αναπαν.Ευτυχως πέρασε το sms,γιατι αλλιως δε θα έτρωγε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο εχθες ψαχνω μα δω κανα θεμα με το πρόβλημα. Κατι επαρχιακα σαιτ έλεγαν για το θεμα τα μεγαλα σαιτ ειδήσεων τίποτα. Σαιτ ιοψς insomnia myohone adsl που ασχολούνται τίποτα.... Απαράδεκτο.

Βέβαια παιρνεις τηλ και θες να μαυεις τι παίζει. Η πρωτη επαφη με το προβλημα μερικοι συνδρομητές εχουν πρόβλημα.
Αρα το ακοτς λεω εγω εχω θεμα οχι όλοι.

 

Μιλησα υελικα δυο την νηχτα για 3 κονητα αθηνα και Σκόπελο ολα καλα εχει θεμα το δίκτυο θα φτιάξει.... Ακομα κάπου εχει θέματα.

Τουλαχιστον η wind σου δινει data και ομιλια δώρο οταν εχει θεμα. Εδω τιποτα με το ζορι σου λεβε οτινεχουν πρόβλημα

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, kolperski είπε

Απορίας άξιο το γεγονός ότι δεν βγήκε εγκαίρως μία επίσημη ανακοίνωση, ώστε να μην μπουκώσει η τεχνική υποστήριξη να περιμένει ο κόσμος 40 λεπτά+ και σε άλλους να κόβεται η γραμμή.

Έτσι όπως το λες. Επίσης αν δεν πάρεις από το σταθερό Cosmote business που είναι δωρεάν (δεν θες να απασχολήσεις το νούμερο) και πάρεις πενταψηφιο από κινητό. Έχεις 28 λεπτά αναμονή, κλείνει η γραμμή χωρίς να έχεις μιλήσει και έρχεται κοντά στα 30€ λογαριασμός έξτρα στο τέλος του μήνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
3 minutes ago, kinitos said:

Απο εχθες ψαχνω μα δω κανα θεμα με το πρόβλημα. Κατι επαρχιακα σαιτ έλεγαν για το θεμα τα μεγαλα σαιτ ειδήσεων τίποτα. Σαιτ ιοψς insomnia myohone adsl που ασχολούνται τίποτα.... Απαράδεκτο.

17 ώρες πριν άνοιξε το topic στην κατάλληλη κατηγορία του forum, δεν έψαξες και τόσο καλά.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...