Προς το περιεχόμενο

NBA 2K22 [PS4][Xbox One][PS5][Xbox Series X][Switch]


momotis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μόνο 12 golden ο Dirk!  🤪

spacer.png

bug?!?

spacer.png

Snipe της χρονιάς. 🕶️

spacer.png

Καλύτερο margin για φέτος!🙃

spacer.png

Το καλύτερο nba2k μακράν.🥲

Επεξ/σία από momotis
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πέρσι αν δεν κάνω λάθος έδινε τον Tatum,που δεν άξιζε, τουλάχιστον ο Dirk μοιάζει καλύτερος. Χρησιμοποίησε τον γρήγορα γιατί σύντομα έρχονται GO C/PF Shawn Bradley και Sim Bhullar, οπότε δεν έχει μεγάλη τύχη στο online. Βέβαια είναι κάρτα που θα την έχει μόνο το 00,1% των παιχτών.

Να σε ρωτήσω έχεις καταφέρει να πάρεις τον DM Manute Bol ,έχω προσπαθήσει μερικές φορές αλλά στη καλύτερη περίπτωση χάνω με 15-20 πόντους στο τέλος.Να φανταστείς παίζω με C Robinson και Boban ή Bradley ,έχω 200κmt αλλά δεν βρίσκω κάτι αξιόλογο, εννοείται ότι Υao και Tacko είναι πανάκριβοι τώρα.

Επεξ/σία από Christos84#
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, Christos84# είπε

έχεις καταφέρει να πάρεις τον DM Manute Bol ,Να φανταστείς παίζω με C Robinson και Boban ή Bradley ,έχω 200κmt αλλά δεν βρίσκω κάτι αξιόλογο

Για C κοίτα sabonis(26) η mchale(30) τερματισμένα badges έχουν ,βάλε σωστό  παπούτσι και κάνα  έξτρα badge.

Είμαι ακόμα στον kemp.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα τους κοιτάξω,ελπίζω να τους βρω σε καλή τιμή, γιατί όταν έχει ο αντίπαλος Tacko ή Yao χρειάζεται πολύ γερά κορμιά, για να έχεις πιθανότητες.Τον Boban τον έχω full στα badges, τον Bradley όχι.Ο Robinson καλός αλλά δυστυχώς δεν μπορεί να τους ματσάρει.

Φέτος δεν έχω ασχοληθεί δυστυχώς τόσο πολύ όσο πέρσι.Να φανταστείς είχα:PG Blake Griffin inv --SG Luka inv--SF Bol Bol inv --PF Bradley GO C Yao inv

Είχα ποσοστό πάνω από 85% στο unlimited, φέτος με πολύ μικρότερους παίχτες είμαι λίγο πάνω απ' το 60%.

 

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 ώρες πριν, Christos84# είπε

Να σε ρωτήσω έχεις καταφέρει να πάρεις τον DM Manute Bol ,έχω προσπαθήσει μερικές φορές αλλά στη καλύτερη περίπτωση χάνω με 15-20 πόντους στο τέλος

με τι ροστερ παιζεις? γιατι αν δεν εχεις καμια απο αυτες https://2kdb.net/collection/2k22/Rewards/theme/Zero_Gravity_Rewards σκουρα τα πραγματα

 

Επεξ/σία από drew13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι δυστυχώς φέτος ξεκίνησα πολύ αργά να παίζω και δεν έχω από zero Gravity. Έχω προσπαθήσει με το bucks 18 freelance,να κάvω τον αντίπαλο να στείλει βοήθεια ώστε να βγάλω ελεύθερο τρίποντο και να χτυπήσω τον Κάρι στο p&r, βγαίνει μέχρι ένα βαθμό αλλά στο μέγιστο βαθμό δυσκολίας το κομπιούτερ σου βάζει τρίποντα μπροστά σου,όσο καλή άμυνα κι αν παίξεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χρειαζεσαι καποιους παικτες δεν αρκει το playbook,τωρα ψαξου να ενισχυθεις με καποιους παλιους sapphire premium τυπου isaac,mitchell,ilgauskas,duncan robinson,quickley

φτιαξε δυο πενταδες και δωστου μια προσπαθεια με settings και λοιπα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πάει και ο Manute.

spacer.png

Eδω το lineup.

spacer.png

Λοιπόν..

Λενυ γουιλκενς κοουτς.

Κανένα τρίποντο,μόνο badges και παπούτσια με defence attributes.

Πικ ν ρολ κάργα.

Κανένα σύστημα.Καμία παρέμβαση στα settings.

Φυλάς κάρυ κομπι και κοιτάς την πάσα που δίνουν στο λεμπρόν μόνο.

Τρώς τα δίποντα μέν αλλα.. αν βάλεις στο 4 γιαννη κάνει κλεψίματα μόνος του και το πιο σημαντικό..

Οταν μπαίνουν οι αλλαγές τους παίζεις στα ίσια.

4η προσπάθεια,οι 2 quit οταν πήραν 2 ψήφιο νωρίς,η μία έληξε στο πόντο.

3 ώρες πριν, Christos84# είπε

 αλλά στο μέγιστο βαθμό δυσκολίας το κομπιούτερ σου βάζει τρίποντα μπροστά σου,όσο καλή άμυνα κι αν παίξεις.

Ισχύει,κατα τα λεγόμενα πολλών streamer ειδικά στην next gen το gpu κάνει και μου έβαζε πολλές φορές τρελά σουτ.

Ίσως το καλύτερο challenge για το offline.

Επεξ/σία από momotis
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Thanks παιδιά.

Δυστυχώς οι καλοί sapphire απ' τη ώρα που βγήκε το challenge, έχουν πάει στα ύψη. Πάντως θα προσπαθήσω ξανά. Μεγαλο μείον πάντως η έλλειψη των zero gravity.

Momotis να δω τώρα τι θα χρησιμοποιήσεις στη θέση 5😆

Πες μου ότι έχεις πάρει και τον Tim Hardaway?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

58 λεπτά πριν, Christos84# είπε

Momotis να δω τώρα τι θα χρησιμοποιήσεις στη θέση 5

Πες μου ότι έχεις πάρει και τον Tim Hardaway?

Το παλεύω,μόλις βρώ το χρόνο.

Προσωπικά πιστεύω ο malone,που δίνει στο lifetime awards είναι ο καλύτερος για 5.

Αυτο που μου κάνει εντύπωση είναι οτι δεν έχει dark matter ακόμα το wilkins..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παντως αυτα τα challenges δινουν διαφορετικη πνοη στο παιχνιδι και ειναι μαλακια που περιμενουν να φτασει καλοκαιρι για να τα βαλουν ενω θα μπορουσαν καθε μηνα-καθε season να δινουν παρομοιο content

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

ενα γενικο συμπερασμα για το φετινο game: αν και δεν ειχα προβλημα με το gameplay για πρωτη φορα στα χρονια που ασχολουμαι με το myteam σε πολλα σημεια εχασα το ενδιαφερον μου.

ο κυριοτερος λογος πιστευω οτι ηταν η ελλειψη σοβαρου online mode(το clutch time κατι πηγε να σωσει αλλα δεν ηταν αρκετο)εχω φτασει σε σημειο να αναπολω το 12-0 με τους player of month που συνηθως ηταν καρταρες τωρα τι κινητρο μπορει να μου δωσει μια καρτα finley για να κανω 52 νικες?εχω 5.3 μυρια mt στην ακρη και δεν βρισκω λογο να φτιαξω μια ομαδα για unlimited run

16 σεπτεμβρη βγαινει το 2κ23 και ευελπιστω σε σοβαρο ρεκτιφιε του mode

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα πάντως με χάλασε αρκετά το gameplay για αυτό και το παράτησα νωρίς, πολύ run n gun και ακόμα συζητάμε για bugs τύπου να μην μπορείς να σώσεις τα settings και τα coach settings. Περισσότερη ώρα μου έπαιρνα να τα φτιάξω από το να παίξω μιας και αργά η γρήγορα ή εγώ ή ο αντίπαλος θα έκανε quit. Επίσης στα challenges η ΑΙ σε έκλεβε στεγνά, απαράδεκτο για 2022.

Δυστυχώς όπως έχω ξαναγράψει στο παρελθόν το MyTeam είναι εγκαταλελειμμένο mode, όλα τα λεφτά (real life money) παίζονται στο MyCareer.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

επιτελους διορθωσανε καποια τρανταχτα λαθη στο mode οπως την αποθηκευση των defensive settings,να τσεκαρεις το progress των xp challenges ingame στο pause menu,την αφαιρεση των συμβολαιων και αλλα..δινουν πολυ content με το καλημερα 165 domination games, και ξεκιναμε δυνατα με pink diamond pippen ως λεβελ 40 επαθλο

στα αρνητικα οτι δεν φαινονται μεγαλες αλλαγες σε limited-unlimited

αναλυτικα εδω: https://nba.2k.com/2k23/courtside-report/myteam-reveal/

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...