Προς το περιεχόμενο

NBA 2K22 [PS4][Xbox One][PS5][Xbox Series X][Switch]


momotis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τραγικοί  servers για ακόμη ένα ΣΚ, ειδικά στο Limited έφαγα κάτι ζευγαρώματα ακόμα και με Αμερική, μιλάμε για γελοίες καταστάσεις. Σίγουρα φταίει και το ότι δεν υπάρχουν πολλές κονσόλες next gen και ότι το παιχνίδι δεν υποστηρίζει cross play, αλλά αυτά έπρεπε να τα είχαν προβλέψει. 

Απορώ πως πουλάνε αυτό το παιχνίδι εκτός Αμερικής 70 και 80+ ευρώ.Το 2Κ20 το είχα αγοράσει κάπου στα 17 με 20 ευρώ θυμάμαι ακριβώς για αυτό το λόγο για τους απαράδεκτους servers, το 21 το είχα κάνει skip και δεν το είχα μετανοιώσει ούτε δευτερόλεπτο, τούτο δω φέτος το πήρα όταν ήταν σε discount 50% (γύρω στα 36 ευρώ) του χρόνου θα το αγοράσω όταν πέσει στα 10 ευρώ ή μπορεί και να περιμένω όταν το βάλουν στο gamepass, δεν αξίζει ευρώ παραπάνω.

Χωρίς υπερβολές νομίζω ότι οι servers τους είναι χειρότεροι κι απ΄του FIFA σε WL.

Επεξ/σία από Basilhs1982
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, Basilhs1982 είπε

Τραγικοί  servers για ακόμη ένα ΣΚ, ειδικά στο Limited έφαγα κάτι ζευγαρώματα ακόμα και με Αμερική

Είσαι σίγουρος οτι δεν φταίει η γραμμή σου?

Ειδικά αυτο το ΣΚ έλιωσα στο ονλαιν,με μια ταπεινή 24άρα,κυρίως myteam λόγω νέας σεζόν.Πάνω απο 100 παιχνίδια σε όλα τα mode και δεν είχα κανένα θέμα.

Στο Limited,πέραν απο τα quits πριν καν αρχίσουν τα ματς,μάλλον επειδή έβλεπαν 4 όπαλς,κατα 80% με κλήρωνε με Σέρβους και Ισπανούς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, momotis είπε

Είσαι σίγουρος οτι δεν φταίει η γραμμή σου?

100% σίγουρος γιατί παίζω και άλλα παιχνίδια, VDSL 50/5 έχω και είναι πεντακάθαρη και σταθερή, επίσης δεν την μοιράζομαι με κανέναν αυτή τη περίοδο. Δεν είναι μόνο δικό μου πρόβλημα πάντως, μου το είπαν και άλλοι ειδικά στο limited. Στο unlimited πήγαινε σαφώς καλύτερα αυτό το ΣΚ στο limited και στο tto είχα τα περισσότερα προβλήματα.

Έχω την υποψία πάντως ότι υπάρχει πιθανότητα στο limited να είναι p2p και όχι p2s η σύνδεση κι αυτό γιατί υπάρχουν παιχνίδια που πηγαίνουν σφαίρα και ξαφνικά αλλάζει όλο το σκηνικό, σαν να αλλάζει ο host.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, Basilhs1982 είπε

100% σίγουρος γιατί παίζω και άλλα παιχνίδια,

Ο λόγος που ρώτησα είναι γιατι συνήθως διάφορα κολλήματα μου  έκανε,άλλες φορές συγκεκριμένες ώρες τα ΣΚ(μεσημέρι,απόγευμα).

Αυτο το ΣΚ όμως καθ όλη τη μέρα που έπαιζα,myteam-career δεν είχα πρόβλημα.

Μέχρι και τώρα που έβαλα πάει σφαίρα.

Μιλάω πάντα για ps5.

Στο fb 2k greek community επίσης  δεν βλέπω να αναφέρεται κάτι.

Αν δε βαριέσαι κάνε ενα ερώτημα και εκεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς/ευτυχώς δεν έχω FB. Βασικά δεν υπάρχει κάτι να ρωτήσω όταν ο αντίπαλος είναι απ΄την άλλη μεριά του ατλαντικού. Μου έκανε εντύπωση πάντως για αυτό και το ανέφερα, στο Limited χθες το βράδυ αργά κατά τις 12 μου έβγαλε 2 φορές συνεχόμενες αντίπαλους από Αμερική. Τη μία φορά μάλιστα έψαχνε για αρκετή ώρα. Περίεργο πάντως αφού έχει κόσμο το βλέπω και στο πάρκο αλλά και στο Unlimited.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και εγω στο ps4 εδω και 2 χρονια δεν αντιμετωπιζω ingame lag τωρα αυτο το ματσαρισμα με τους αμερικανους μου φαινεται περιεργο γιατι απο οσο ξερω οι σερβερς ειναι χωρισμενοι και δεν υπαρχουν επαφες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά θα με τρελάνετε; Μου φαίνεται ότι παίζουμε άλλο παιχνίδι. Όταν έχει delay το καταλαβαίνεις απ΄τα animation πόσο αργά εκτελούνται ή και δεν εκτελούνται σωστά αρκετές φορές ενώ στο offline είναι κυριολεκτικά άλλο παιχνίδι. Έπαιζα μαζί με παρέα πολλά χρόνια πίσω μέχρι και το 2015 και σταματήσαμε σχεδόν όλοι για αυτό το λόγο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά από αρκετό πειραματισμό έχω καταλήξει ότι το defense assist strength στα controller settings όταν δεν έχει delay με βολεύει στο 10 με 15. Όταν έχει delay το ανεβάζω από 50 και πάνω. Ποια η γνώμη σας;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 17/1/2022 στις 2:40 ΜΜ, Pek50 είπε

Παιδιά πλζ την βοήθεια σας

Τελικά έπρεπε να κάνω ξανά εγκατάσταση το παιχνίδι από την αρχή. Ταλαιπωρία αλλά όλα οκ τώρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα,

Έχει μπει σε προσφορά 30 ευρώ το NBA2K22 στο PS5 και το σκέφτομαι.

https://www.playstation.com/el-gr/games/nba-2k22/

Κάποιες ερωτήσεις γιατί έχω να ασχοληθώ με αθλητικά games χρόνια

1. Αξίζει σε αυτή τη τιμή ή να περιμένω να πέσει και άλλο (δεν ξέρω μέχρι που φτάνουν οι τιμές) την άνοιξη καθώς δεν επείγομαι? Ουσιαστικά να έχω ενα μπασκετάκι θέλω, δε φαντάζομαι άλλωστε το επόμενο το 23 να έχει κάποια τρομερή αλλαγή.

2. Τι modes είναι αυτά που αξίζουν locally και online? Μόνο κανά co-op ματς έπαιζα παλιά αλλά αν το πάρω θέλω να ξέρω τι άλλο μπορώ να εκμεταλλευτώ. Χωρίς ps plus αξίζει, ή έχει κάποιο mode στο plus που να αξίζει να αφιερώσεις χρόνο?

3. Υπάρχουν patch για Euroleague Teams και εθνικές FIBA? Για Euroleague κατι βρηκα ψάχνοντας, αλλά δεν ξέρω αν είναι ποιοτικά.

Thanks!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, Dimos13 είπε

1. Αξίζει σε αυτή τη τιμή ή να περιμένω να πέσει και άλλο (δεν ξέρω μέχρι που φτάνουν οι τιμές) την άνοιξη καθώς δεν επείγομαι? Ουσιαστικά να έχω ενα μπασκετάκι θέλω

2. Τι modes είναι αυτά που αξίζουν locally και online? Μόνο κανά co-op ματς έπαιζα παλιά αλλά αν το πάρω θέλω να ξέρω τι άλλο μπορώ να εκμεταλλευτώ. Χωρίς ps plus αξίζει, ή έχει κάποιο mode στο plus που να αξίζει να αφιερώσεις χρόνο?

1.Αν τα 30 είναι πολλά για σένα και δε το βιάζεσαι οπως λες  περίμενε λίγες μέρες πριν το 23.

Αν θές "ένα μπασκετάκι" υπάρχει με 7.5 ευρώ το playgrounds.

2.Το παιχνίδι αξίζει κυρίως για το ονλαιν,το οποίο βασικά καλό είναι να το έχεις αγοράσει σχετικά νωρίς,για να grindάρεις και να έχει κάποιο ενδιαφέρον.PS5 χωρίς psplus είναι φασολάκια χωρίς φέτα.

Αν θές απλά ενα ματσάκι στο τόσο και χωρίς psplus πάρε το μεταχειρισμένο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μέχρι στιγμής,η 4η σεζόν είναι η καλύτερη.Πέραν των moment agentas,που έδωσε ενδιαφέρον προστέθηκαν καλές οπαλ.

Απογοητεύθηκα απο opals booker,tatum παρόλα τα boost δεν συγκρίνονται λχ με την opal award iguodala.

Το πρώτο που είδα οτι στα μαρκαρίσματα δίνει πάντα χώρο!

Δεύτερη παρατήρηση είχε volume shooter!

Η tiger ball btw δίνει πολλά mt.Πολλά!

👹

Επεξ/σία από momotis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πέρα από τον Γιάννη ο doncic στο 2 k είναι ασταμάτητος . Ασίστ ριμπάουντ κ σκοράρισμα σε άλλο επίπεδο. Έχει γίνει τρομερη δουλειά ειδικα στην μηχανική σουτ των παικτών

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προσθεσα σε εναν dm kobe 14 hof badges και οχι τιποτα τρελα(με εξαιρεση ενα handle for days) και εβγαλα 1.3 μυρια καθαρο κερδος.. τελικα το μπατζαρισμα καρτων ειναι op φετος

μετα και τη νεα all star ατζεντα απο οτι φαινεται καθιερωνεται το συγκεκριμενο content στο game που ξεκινησε με τους moments of the month και ειναι σημαντικο βημα της 2κ για να μην νεκρωνει η καθε σεζον

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...