Προς το περιεχόμενο

Remastered 4K έκδοση του Quake κυκλοφορεί για PlayStation, Xbox, Switch & PC


trib

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 ώρες πριν, The_Judas είπε

Τελείως ανούσια κυκλοφορία και τα γραφικά είναι πολύ χάλια. Πήραν το παλιό παιχνίδι και το έκαναν απλά σε 4Κ ανάλυση...

Μάλλον λόγω έλλειψης τσιπ/καρτών γραφικών θα αρχίσουμε να ασχολούμαστε όλοι με το retro gaming :D

Mακάρι... Δεν βγαίνουν πια ποιοτικά παιχνίδια όπως παλιά...

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, The_Judas είπε

Αν τις βρεις ποτέ στην αγορά, καλές είναι.

600 ευρώ κάνει η 1660 super, 1700  ευρώ η 3080 και σε λίγα κομμάτια.  ps5, xbox βρίσκεις μια φορά τον μήνα αν είσαι τυχερός.

Οπότε ακόμη και αν έχεις τα χρήματα, δεν είναι σίγουρο ότι θα προλάβεις να έχεις πρόσβαση.

467 η 1660 super

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βγάλτε Quake 3 Arena 4K remaster και Unreal Tournament και τέλος όλα τα άλλα. Θα μάθει (θυμηθεί) ο πλανήτης τι είναι και απο που προέρχεται το fps..... όχι το λουλουδοfps.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, vorlon68 είπε

Δεν βγάζουν καλύτερα remake εκδόσεις των Indiana Jones, Loom και Zak McKraken όπως έκαναν με τα Monkey Island....

Αυτά ήταν games. Τι μου θύμισες τώρα… άλλες εποχές που τα games ήταν πραγματική εμπειρία και όχι η τρέλα για τα γραφικά. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό το πράγμα με τα remaster/remake έχει ξεφύγει εντελώς.Από τη στιγμή που το αγοραστικό κοινό είναι 30+ κατά βάση,που σημαίνει ότι το έχει ξαναπαίξει το παιχνίδι,είναι πιο απαιτητικό στις αγορές του και δεν θα το πετάξει εύκολα το κάθε 10ρικο γιατί συνεχίζουν να κάνουν πασαλίματα:Τα ίδια με το C&C,AoE κτλπ.Κάνε ένα Remake σαν το RE2 ή Remaster όπως το Resident Evil και θα τα αγοράσουμε με κλειστά μάτια.Φανταστείτε το Quake με γραφικά τωρινής εποχής αλλά ίδιο ακριβώς gameplay,και 30 και 40 θα τα δίναμε όλοι με κλειστά μάτια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Quake όπως και το Unreal άξιζαν με τα χίλια αν είχες κάρτα 3Dfx και ενεργοποιουσες glide.  Τα είχα λιώσει με μια banshee,  και μετέπειτα με μια voodoo 3 3000 και μια voodoo 5 5500. Έχω κρατήσει το τελευταίο μου 3Dfx based PC. Αν ποτέ ξαναπαίξω αυτα τα παιχνίδια θα τα παίξω εκεί ( Dual Athlon XP 1900+ unlocked to MP with O/C to 2200+, Asus A7M-266D, 2GB RAM PC2100, Voodoo 5 5500).

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, MDefender είπε

Αυτό το πράγμα με τα remaster/remake έχει ξεφύγει εντελώς.Από τη στιγμή που το αγοραστικό κοινό είναι 30+ κατά βάση,που σημαίνει ότι το έχει ξαναπαίξει το παιχνίδι,είναι πιο απαιτητικό στις αγορές του και δεν θα το πετάξει εύκολα το κάθε 10ρικο γιατί συνεχίζουν να κάνουν πασαλίματα:Τα ίδια με το C&C,AoE κτλπ.Κάνε ένα Remake σαν το RE2 ή Remaster όπως το Resident Evil και θα τα αγοράσουμε με κλειστά μάτια.Φανταστείτε το Quake με γραφικά τωρινής εποχής αλλά ίδιο ακριβώς gameplay,και 30 και 40 θα τα δίναμε όλοι με κλειστά μάτια.

Κάντε μου remaster το Diablo 2 (γίνεται ήδη), Baldurs Gate series, Legacy of Kain Soul Rever,  Starcraft (εγινε), Age of Empires (έγινε), Black and White, Command & Conquer Tiberium wars, Quake 3 Arena και πεταξτε στα σκουπίδια όλα τα άλλα. Αν δε, βάλετε και addon περιεχόμενο σε αυτά, δίνω όσο όσο.......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, niCk_eleCtro είπε

Εχει βγει και σε φαση multiplayer στο steam με τιτλο Quake Arena!

Ναι ναι το έχω παίξει βέβαια,  αλλά καμία σχέση με την ένταση στο Quake 3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, Abraham Krestas είπε

Οση μουσική και να βάλουν στο trailer τα γραφικά της περασμένης χιλιετίας δεν τα καλύπτει τίποτα😂

Αν βάλεις τη μουσική πολύ πολύ δυνατά? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Chocobo είπε

Δυνατό το quake.Τώρα για την τιμή περι ορέξεως....

DEUS EX (2000) πότε θα δούμε όμως ? Το παιχνίδι είναι μοναδικό.

*προφανώς έχω παίξει το revision

κάτι είχε πάρει το αυτί μου και για System shock. Υπάρχει remake;

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, jadawin είπε

κάτι είχε πάρει το αυτί μου και για System shock. Υπάρχει remake;

 

Το έψαξα τώρα που το είπες και δεν το πίστευα! Πράγματι θα κυκλοφορήσει μέσα στο 2021 το system shock remake και το system shock 2 enhanced

https://store.steampowered.com/app/482400/System_Shock/

Εγώ παρόλο που δεν ήμουν φανατικός οπαδός των doom/quake/unreal, εντυπωσιάστηκα περισσότερο από παιχνίδια τύπου system shock, half life, deus ex , τα οποία πήγαν τα fps ένα επίπεδο πιο πάνω, δίνοντας περισσότερο βάθος.

14 ώρες πριν, Paladin-}LoA{- είπε

Το Quake όπως και το Unreal άξιζαν με τα χίλια αν είχες κάρτα 3Dfx και ενεργοποιουσες glide.  Τα είχα λιώσει με μια banshee,  και μετέπειτα με μια voodoo 3 3000 και μια voodoo 5 5500. Έχω κρατήσει το τελευταίο μου 3Dfx based PC. Αν ποτέ ξαναπαίξω αυτα τα παιχνίδια θα τα παίξω εκεί ( Dual Athlon XP 1900+ unlocked to MP with O/C to 2200+, Asus A7M-266D, 2GB RAM PC2100, Voodoo 5 5500).

και εγώ έχω ακόμη την voodoo 3 και την voodoo 5 με PIII 450.

quake, unreal,  deus ex, hitman και διάφορα άλλα παιχνίδια της εποχής έπαιζαν άψογα με 3dfx glide.

Επεξ/σία από The_Judas
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, Xviper13 είπε

Αυτά ήταν games. Τι μου θύμισες τώρα… άλλες εποχές που τα games ήταν πραγματική εμπειρία και όχι η τρέλα για τα γραφικά. 

Κάνεις λάθος. Τότε αυτά ήταν τα καλύτερα γραφικά... άρα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...