Προς το περιεχόμενο

Η Ομοσπονδιακή Επιτροπή Εμπορίου των ΗΠΑ ζητά την πώληση των Instagram και WhatsApp από το Facebook


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

7 ώρες πριν, cosbu83 είπε

Αν δε θες σοσιαλ, δεν εχεις. Αν δε θελω κρατος μπορω να μην εχω;

Ενδεχομενως σε καποιες τροπικες ζουγκλες , ο κρατικος παρεμβατισμος σχεδον απουσιαζει, στις

δε οργανωμενες κοινωνιες οταν παει να κυριαρχησει ο νομος της ζουγκλας ,παρεμβαινει το κρατος.

Απ οτι φαινεται εισαι Δαρβινιστης και προτιμας το νομο της "φυσικης" επιλογης, οποτε μονο στη ζουγκλα

του Αμαζονιου ισως θα βρεις την υγειά σου, παρεάκι με τον Μπολσονάρο.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 34
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

3 ώρες πριν, peiraiask είπε

σαν να λεμε ζηταει μια εμπορικη επιτροπη Αθηνων να σπασουν στα δυο μερικες εταιριες σουπερ μαρκετ.

για να φτασει εκει το θεμα ξοφλησαμε

Όχι δεν είναι έτσι. Δεν υπάρχει μονοπώλιο στα Σ/Μ για να το ζητήσει αυτό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παρά το ότι σβήστηκαν όλα τα ωραία  και ευγενικά σχόλια που είχαμε, εγώ περιμένω ακόμα κάποιον να μου πει γιατί στηρίζει τόσο πολύ την άποψη της επιτροπής. Το καλύτερο επιχείρημα έφτανε στο επίπεδο "τράβα στη ζούγκλα να ζήσεις" ή κάτι τέτοιο. Μιλάμε για γνώσεις με υπόβαθρο.

Μάλλον μας αρέσει το κράτος πάνω από το κεφάλι μας, είναι ψυχολογικό. Αν έχει κάποιος κάποια μελέτη για το τι θα προσφέρει μια τέτοια διάσπαση στο συγκεκριμένο κλάδο ( και όχι στο πετρέλαιο ή στο νερό πχ) ευχαρίστως να το αναλύσουμε.

Επεξ/σία από cosbu83
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, cosbu83 είπε

Παρά το ότι σβήστηκαν όλα τα ωραία  και ευγενικά σχόλια που είχαμε, εγώ περιμένω ακόμα κάποιον να μου πει γιατί στηρίζει τόσο πολύ την άποψη της επιτροπής. Το καλύτερο επιχείρημα έφτανε στο επίπεδο "τράβα στη ζούγκλα να ζήσεις" ή κάτι τέτοιο. Μιλάμε για γνώσεις με υπόβαθρο.

Μάλλον μας αρέσει το κράτος πάνω από το κεφάλι μας, είναι ψυχολογικό. Αν έχει κάποιος κάποια μελέτη για το τι θα προσφέρει μια τέτοια διάσπαση στο συγκεκριμένο κλάδο ( και όχι στο πετρέλαιο ή στο νερό πχ) ευχαρίστως να το αναλύσουμε.

αν το facebook θελησει να στηριξει ενα δικο του υποψηφιο Τραμπ η Μπαιντεν

ή δικους του βουλευτες , ή κανει μυστικες συμφωνιες με μεγαλες εταιριες 

να του σκανε πολλα λεφτα 

και να κυκλοφορει τα απλυτα ΤΩΝ ΑΝΤΙπαλων βουλευτων

η των αντιπαλων εταιριων,

αλλα τους δικους του μετοχους ή συνεργατες ΣΒηνει καθε αρνητικο σκανδαλο

κ κανει μηνυσεις κ κατεβαζει σαιτ κλπ,

αυτο το θεωρεις απιθανο? 

θα το αντεξει το σοσιαλ , θα βρεθει δικαιοσυνη, αμεροληψια κλπ?

εντωμεταξυ πολλοι νομιζουν οτι οι ιδιοκτητες των σοσιαλ οπως το φειςμπουκ τουιτ γκουγκλ

ειναι ολοι πολιτικα ουδετεροι κ δεν ασχολουνται με πολιτικη κ συμφεροντα.

αλλα ουτε προωθουν κανενα, ουτε απο διαφημισεις κλπ

αλλα οτι ασχολουνται με πολιτικη μονο οι μικροι χρηστες..

οσοι εχουν πολλα λεφτα νομιζουν δεν θα κατσουν να χρησιμοποιησουν τα σοσιαλ λογω αγνοτητας..

ναι πολλοι λεφταδες οντως δεν χρησιμοποιουν τα σοσιαλ για τις επιχειρησεις κ την πολιτικη,

αλλα δεν ειναι κ ολοι αγνοι παντοτε..

Επεξ/σία από peiraiask
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμβαίνει παντα σε ολα τα μιντια. Προφανως υπαρχει αυτο το προβλημα (για το οποίο οφείλουν οι πολίτες να προστατευουν τον εαυτο τους, αλλα αυτο ειναι αλλη συζήτηση...) , αλλά η αγορα του whatsapp και του instagram δεν το κανει χειροτερο. Η λυση ειναι σβηνουμε το φεισμπουκ και ενημερωνόμαστε απο πολλαπλές πλευρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...